erikhi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

44 meeldimist
1 postitust
72 kommentaari
Viimased kommentaarid

https://www.postimees.ee/7182089/eestis-avastati-esimene-lavi-koroonatuve-kandja

Mida lugupeetud foorumlased arvavad, kas Covid viirus tuli Wuhanist reisisellidega Eestisse, või leidis mõni kohalik talunik kartulivagude vahelt?

Kas antud LAV viirusetüvi tuli Tansaanias käinud turistilt või ilmus Eestisse lihtsalt mõnest tanklaketi kohvimasinast?

Siinset teemat lugedes pean ma tihti vaatama, ega ma Telegramm.ee lehele sattunud pole.

Jaanusm, miks mina, tavaline inimene pean Sulle seletama, kui Sa eitad nagunii kõikide eriala inimeste teaduslikult väljatöötatud  meetmeid?

Ok, annan Sulle väikese vastuküsimuse: kuhu kadus SARS?

Edu!

Just, eriti heaks aruteluks on vaja vandenõuteooriaid, valeuudiste levitamist, libateadlaste tsiteerimist ning enda vastutustundetu käitumise õigustamist väidetega, mis ei tugine mitte millelegi. A la, et see viirus ei kao enam kuhugile või et piirangud on lollidele ja neist pole ju kasu! Millest siin hea arutelu tuleks? 

Püsige kodus ja arvestage teistega!

Teema siis oli ”oma lõbuks reisimisest”.

See ”reisihull” kusjuures ei ole kompliment. Õigem oleks isegi kasutada sõna ”reisiloll”.

Olen teemaalgatajaga täiesti sama meelt. Usun siiski, et neid vastutustundetuid inimesi on väga vähe ja koondunud just siia foorumisse. Ei ole tore lugeda, kuidas viirust lihtsalt sisse tassitakse ja süütult silmi pööritatakse, et ma lähen kodus hulluks. Ok, siis tuleb ravile minna, mitte reisile ja pikendada sellega nende inimeste kannatusi, kes korralikult kodus ootavad, 

Jaanusm oma pead-persed sõnakasutusega on ennast juba tõestanud. See maskikandmise ilkumine on tase omaette.

Et Veigo samasse kategooriasse liigitub, on üllatus. Isegi sellisete vastutustundetute inimeste reisikirjeldusi ei saa enam adekvaatseteks pidada. 

Õnneks on siin enamus seltskonnast ikkagi terve mõtlemisega, tänu millele siin portaalis veel olen.

Tuletaks meelde, et vaktsineerimise eesmärk ei ole ainult inimestele reisimise võimaldamine, vaid pidurdada viiruse levikut siseriiklikult. Kaitsta haigestumise eest ennast ja teisi.

Väljaütlemised stiilis, et ootan ära, millised riigid seda nõuavad, või et koroona on nagu gripp, on pehmelt öeldes nõme. Samamoodi nagu siin ironiseeriti, et maskikohustusega peaks nädalaga viirus kadunud olema. Kui vaktsineerima motiveerib ainult hirm, et rannapuhkusel jääb muidu käimata, siis on küll kehvasti. Usun siiski, et selliseid inimesi on murdosa.

Repliigi korras mainiks ära, et kui haigestud koroonasse, siis tunned selle ära, võrdlused gripiga on võhiklikud.

Mida siin oodata. Terve mõistusega inimene hetkel ei reisi. Minu arvates on praegu just parim aeg teha plaane ja eeltööd. Saab natukenegi reisipalavikule leevendust.

Traktorile siis niipalju, et minul küll pole plaanis ”uhhuu rahvaga” mitte mingisugust diskussiooni pidada. Millest selline veider järeldus? Vaadates siinsete postituste arengut, selgub et siin on sama seltskond, kes räuskab absoluutselt iga koroonaviiruse uudise all kommentaariumides. Et mis diskussioonist me räägime?

Huvitav, kuidas enamus inimesi saavad kannatlikult reisimist edasi lükata, samas kui mõni arvab enda vaimset tervist ohus olevaks... :)

Äärmiselt vastutustundetu seltskond.

Mina küll turismifirmade aktiivsuse tõusu põhjustajaks ei näe rahva kannatuse katkemist :) Pigem on protsess ikka vastupidine. 

Mulle pigem näib, et tänu neile ”kannatamatutele” ja viiruse eitajatele ei leebu siin niipea midagi ja hinnad käivad alati käsikäes nõudlusega.

Ilmselt tuleb nüüd taas mingi Telegrammist võetud maskikandmist naeruvääristav vastuväide :)

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=91786141 

Tahtmatult tekib imestus, miks inimesed pabistavad paberi ja sertifikaatide, mitte päris viiruse pärast. Kannataks ära selle viiruse lained, saaks mina ja teised ka varem reisima minna.  Kõik mürgised õigustused on nüüd teretulnud

Väga hea teema, aga ehk on veel mõnedel häid noppeid juurde anda Miamisse reisijatele? Näiteks põnevaim Evergladese sooretke korraldaja, hõljukpaadi juht, samuti mõni äge kõrvaltee sealt edasi Naplesesse, kus peatuda Key Westi minekul jne. Söögikohad, atraktsioonid, kõik mis endale elamuse jättis. Endal minek 1 veebruaril.

Teeb vägagi murelikuks. Eks tuleb ettevaatlikum olla ja mask pole paha mõte, nagu Reaper mainis.

 Ei hakanud uut teemat tegema, aga jutt siis sellest, et alates 23 jaanuar ei saa enam tasuta kahte kotti salongi võtta. Endal ka 1 veebruar lend Norwegianiga, aga kui piletid ostetud enne antud kuupäeva, siis lisaraha teise koti eest maksma ei pea. Samas on äraantavale pagassile lisatud 3 kg. Ehk siis 23 kg senise 20 kg asemel.

https://www.rantapallo.fi/lennot/norwegianin-kasimatkatavaraohjeistus-muuttuu-koneeseen-maksutta-vain-laukut-jotka-sopivat-istuimen-alle/

Eriti head vabandused olid konservisööjal ja vana läpaka kasutajal. Keegi vist kirjutavat siia ka rappuvast safariveokist. Kui saaks, annaks auhinna. Tegelikult on asi hoolimatuses. Kirjaoskamatuid on paraku ka päris palju, aga neil on rohkem nõrkade ja tugevate tähtede mure. 

Norwegianil hoitakse kätt pulsil. Mina ka, kuna just selle lennufirmaga kauglend veebruarisse ostetud. Märkusena olgu öeldud, et ennegi nendega lennanud ja üldmulje väga positiivne. Uued lennukid ja hea teenendus. Link on paraku soomekeelne.https://www.salkunrakentaja.fi/2019/09/thomas-cook-konkurssiin-norwegian-air-seuraava/ 

Minul aga on selline küsimus. Otsin Floridasse minekuks TomTom navi. Siit ostes on eelinstallitud euroopa kaardid. Ok, netist saab lisa osta aga... Garminil näiteks sellisel juhul sõidurea vaht ja ristmiku lähivaade ei töötavat. Tuttav ostis kohapealt usast ja probleemi polnud. On kellegil sarnaseid kogemusi TomTomiga? Samas võib pakkuda ka oma navi müüa.

Suht veider teguviis. Et kirjutatud välismaa blogi jaoks ja siis siia ka copy paste visatud

Viisa võib saada. Suur "aga" on see, et piiri peal võidakse see tühistada. Kui seal küsitlema hakatakse, pole valetada mõtet, nad hindavad sinust tulenevat riski kohapeal ja teevad sellest lähtuvalt otsuse.

Nii ja naa. Kaks korda lennanud, abikaasaga kõik suunad pandi kokku. Samas üks tuttav soome paar pandi ühel tagasilennul eraldi. Et kui meelerahu vaja, siis osta kohad.

Eelkommenteerija võiks veel hiilereid soovitada, oleks küünilisuse täislaks :).

Oot, Andrush, kirjelda veidi rohkem lahti see selgroo jutt :) Yucatani reisiplaan on ees, rendiautoga kindlasti. Kirjelda vähe, mis värk nende mehhiko politseiga on? Ma vihkan korruptsiooni, aga sellepärast ei saa veel reisimata jätta. Reisikiri soovitab õnnetuste puhul lausa, et politsei kutsumata jätta, samas rendiautoga on see vältimatu. Liikluse kohta oleks ka mõned tähelepanekud teretulnud. Puerto Ricos autodel polnudki esinumbreid...

Aga äkki jätaks inimestele õiguse ise otsustada, mismoodi nad oma tegemisi korraldavad ja abipalveid vormistavad. Eriti head on targutused, mis algavad lausega: Ma pole küll Kuubal ise käinud, aga...". Mulle küll tundub, et teemaalgataja pole idioot :)

Token556, postituse viimane lõik ajas mul kohvi kurku. Krt, ei tohi nii jaburas teemas selliseid kilde rebida :) Aga teemasse seda, et natuke üleolev ei ole väita, et nutiseadmed ja internet on meid laisaks teinud? Äkki ma eksin, aga minule tundub küll, et seda võiks arenguga kaasaskäimiseks nimetada? Tehnoloogiat on reisimisel selle arenedes ju kogu aeg ära kasutatud. Tänu sellele me ju GPS ini jõudsimegi. Kujutage ette, kui Kolumbus oleks seilates sekstandi ja kompassi ühel päeval üle parda visanud ja meeskonnale kiitnud, et jube äge on. Ei ole ju. Nõme on. Aga eks igaühel on õigus oma elu keeruliseks elada :) Kes läheb Balile õhku lendavat vulkaani imetlema, nagu kaisukaru mängupoodi, kes Madagaskarile kopsukatku täiel rinnal sisse hingama... Tehke mis tahate, minge või panka maksekorraldusi kirjutama, nagu Norsu soovitas :). Tehke mis tahate, aga ärge sõimake teisi laiskadeks ja mugavateks

Ikka ise kohe nõudma hakata. Just ilmus artikkel, et Finnair on veiderdama hakanud. http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711172200539871_u0.shtml

Huvitav, miks minu ülikonnapostitus siis ära kaotati? Et kui moraalijünger matkapükstes troopikas käib, siis smokis või ülikonnas reisijat ei kanna ego välja? :) Katsun siis viisakamalt ja leebemalt... Et kasutage oma talupojamõistust ja kellegil pole õigust teise peale näpuga viibutada, kui ta muidu normaalselt käitub. Ära kaotatud postituses mainisin, et ka matkapükstes ja pikkades varrukates saab inimene seana käituda. Kui ikka eneseuhkuse pihta käib, siis teen järgmise kirjutise veel leebema :)