erikhi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

34 meeldimist
1 postitust
63 kommentaari
Viimased kommentaarid

Väga hea teema, aga ehk on veel mõnedel häid noppeid juurde anda Miamisse reisijatele? Näiteks põnevaim Evergladese sooretke korraldaja, hõljukpaadi juht, samuti mõni äge kõrvaltee sealt edasi Naplesesse, kus peatuda Key Westi minekul jne. Söögikohad, atraktsioonid, kõik mis endale elamuse jättis. Endal minek 1 veebruaril.

Teeb vägagi murelikuks. Eks tuleb ettevaatlikum olla ja mask pole paha mõte, nagu Reaper mainis.

 Ei hakanud uut teemat tegema, aga jutt siis sellest, et alates 23 jaanuar ei saa enam tasuta kahte kotti salongi võtta. Endal ka 1 veebruar lend Norwegianiga, aga kui piletid ostetud enne antud kuupäeva, siis lisaraha teise koti eest maksma ei pea. Samas on äraantavale pagassile lisatud 3 kg. Ehk siis 23 kg senise 20 kg asemel.

https://www.rantapallo.fi/lennot/norwegianin-kasimatkatavaraohjeistus-muuttuu-koneeseen-maksutta-vain-laukut-jotka-sopivat-istuimen-alle/

Eriti head vabandused olid konservisööjal ja vana läpaka kasutajal. Keegi vist kirjutavat siia ka rappuvast safariveokist. Kui saaks, annaks auhinna. 

Tegelikult on asi hoolimatuses. Kirjaoskamatuid on paraku ka päris palju, aga neil on rohkem nõrkade ja tugevate tähtede mure. 

Norwegianil hoitakse kätt pulsil. Mina ka, kuna just selle lennufirmaga kauglend veebruarisse ostetud. Märkusena olgu öeldud, et ennegi nendega lennanud ja üldmulje väga positiivne. Uued lennukid ja hea teenendus. Link on paraku soomekeelne.

Minul aga on selline küsimus. Otsin Floridasse minekuks TomTom navi. Siit ostes on eelinstallitud euroopa kaardid. Ok, netist saab lisa osta aga... Garminil näiteks sellisel juhul sõidurea vaht ja ristmiku lähivaade ei töötavat. Tuttav ostis kohapealt usast ja probleemi polnud. On kellegil sarnaseid kogemusi TomTomiga? Samas võib pakkuda ka oma navi müüa.

Suht veider teguviis. Et kirjutatud välismaa blogi jaoks ja siis siia ka copy paste visatud

Viisa võib saada. Suur "aga" on see, et piiri peal võidakse see tühistada. Kui seal küsitlema hakatakse, pole valetada mõtet, nad hindavad sinust tulenevat riski kohapeal ja teevad sellest lähtuvalt otsuse.

Nii ja naa. Kaks korda lennanud, abikaasaga kõik suunad pandi kokku. Samas üks tuttav soome paar pandi ühel tagasilennul eraldi. Et kui meelerahu vaja, siis osta kohad.

Eelkommenteerija võiks veel hiilereid soovitada, oleks küünilisuse täislaks :).

Oot, Andrush, kirjelda veidi rohkem lahti see selgroo jutt :)
Yucatani reisiplaan on ees, rendiautoga kindlasti. Kirjelda vähe, mis värk nende mehhiko politseiga on? Ma vihkan korruptsiooni, aga sellepärast ei saa veel reisimata jätta. Reisikiri soovitab õnnetuste puhul lausa, et politsei kutsumata jätta, samas rendiautoga on see vältimatu. Liikluse kohta oleks ka mõned tähelepanekud teretulnud.
Puerto Ricos autodel polnudki esinumbreid...

Aga äkki jätaks inimestele õiguse ise otsustada, mismoodi nad oma tegemisi korraldavad ja abipalveid vormistavad. Eriti head on targutused, mis algavad lausega: Ma pole küll Kuubal ise käinud, aga...".
Mulle küll tundub, et teemaalgataja pole idioot :)

Token556, postituse viimane lõik ajas mul kohvi kurku. Krt, ei tohi nii jaburas teemas selliseid kilde rebida :)
Aga teemasse seda, et natuke üleolev ei ole väita, et nutiseadmed ja internet on meid laisaks teinud? Äkki ma eksin, aga minule tundub küll, et seda võiks arenguga kaasaskäimiseks nimetada? Tehnoloogiat on reisimisel selle arenedes ju kogu aeg ära kasutatud. Tänu sellele me ju GPS ini jõudsimegi. Kujutage ette, kui Kolumbus oleks seilates sekstandi ja kompassi ühel päeval üle parda visanud ja meeskonnale kiitnud, et jube äge on. Ei ole ju. Nõme on.
Aga eks igaühel on õigus oma elu keeruliseks elada :)
Kes läheb Balile õhku lendavat vulkaani imetlema, nagu kaisukaru mängupoodi, kes Madagaskarile kopsukatku täiel rinnal sisse hingama... Tehke mis tahate, minge või panka maksekorraldusi kirjutama, nagu Norsu soovitas :). Tehke mis tahate, aga ärge sõimake teisi laiskadeks ja mugavateks

Ikka ise kohe nõudma hakata. Just ilmus artikkel, et Finnair on veiderdama hakanud.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711172200539871_u0.shtml

Huvitav, miks minu ülikonnapostitus siis ära kaotati? Et kui moraalijünger matkapükstes troopikas käib, siis smokis või ülikonnas reisijat ei kanna ego välja? :)
Katsun siis viisakamalt ja leebemalt... Et kasutage oma talupojamõistust ja kellegil pole õigust teise peale näpuga viibutada, kui ta muidu normaalselt käitub. Ära kaotatud postituses mainisin, et ka matkapükstes ja pikkades varrukates saab inimene seana käituda.
Kui ikka eneseuhkuse pihta käib, siis teen järgmise kirjutise veel leebema :)

Maitse asi. Kui rahas pole asi, proovi järele. Kellele käkk, kellele toit.

Igal juhul ära käia. Ja vähem foorumil mõjutada lasta. Igale oma. Mina ka ei saa aru inimestest, kes siin kirjutavad reisitüdimusest, või et kõik on nähtud. Palju õnne ja ehk tasuks Muskilt Marsile pilet ära osta :). Teine seltskond on, kes toonitab, et ainuke õige viis on seljakotireis. Sama inimene arutleb hiljem autorendi võimaluste üle. Kolmandad tüübid annavad lastega peredele nõu Egiptusesse ja Türki minna, samal ajal kui pommid plahvatasid :).
Bali on igatahes koht, kus tasub ära käia.
Ah jaa, ilkujatele veel niipalju, et tihti "turistikas" ongi ainus võimalus mõni sihtkoht välja kannatada. Tavaliselt tähendab see mingitki kvaliteeti :).

Ei hakka uut teemat tegema, aga kuidas varurattaga on, kas peab pakiruumis olema mustriga sōidusuunas, vōi vahet pole? Konksu kohta olen kuulnud, et kui taga on, siis las olla, aga pead tōendama, et lähed käru järgi...

Ma arvan, et see teema võiks siit kaduda sama äkki, kui tekkis.
Põhjendus: kõik portaalid on seda teemat täis ja päris kindlasti ei jää ükski neist viisakuse piiridesse.
Räägime ikka reisimisest.

Mina ei saa ka aru nendest, kes nii väikeste lastega kaugele puhkusereisile lähevad. Olgem ausad, kes sellest puhkab? Laps? Kaasreisijad? Kriipsuks tõmmatud suuga ema? Mis asja mõte on?

Täpselt samad sõnad, 1966. Iseendale otsitakse probleeme. Võib välja lugeda, et isegi mitte säästmise eesmärgil, aga mingi enesepiinamise vajadus on :). On siis uhke tunne pärast kirjutada, kuidas auto kriime pildistatakse ja teenendajalt mingit kirjandit nõutakse, aasta hiljem kirjavahetust peetakse ja pangakontolt kaduvat summat leinatakse?

Ok, Spiig, äkki räägid veidi rendiauto võtmisest, et kas kohapealt, või oli enne bronnitud? Kuidas liiklusega sujub ja kas oli kokkupuuteid politseiga? Lugesin hiljuti reisiraamatut, kus soovitati kõik olukorrad lahendada ilma politseita, kuna need pidavat asja ainult hullemaks tegema? Samas...kui juhtub midagi rendiautoga, on politsei kaasamine nagu vältimatu :) Et kuidas tegelikkuses tundus, või polnud üldse mingit kokkupuudet jamadega? :)
Puerto Rico liiklust iseloomustaks ma sõnadega "suht distsiplineeritud korralagedus", kas Mehhiko kohta võiks sama arvata?

CostaMaya, anna aga tulla, mina ka talvel minemas. Igasugused soovitused on teretulnud. Kas siin või postkasti, kõik sobib :)

Mina täiendaks omalt poolt, et lennukis toitlustuse võtmine on maitseasi. Tore ju kui on hinna sees, aga odavlennuga minnes piisab kaasavõetud pitsalõigust ja pähklitest. Mis sel väikesel dieedil siis paha on?
Samuti pagasi jutt, käsipagas on 10 kg. Juba ammu ei vea kodust kohvrit kaasa. Oleme kohvrid ostnud sihtkohast, reeglina on mujal kohvrid isegi odavamad, pagasipilet tagasilennule ja eestis kohvrid Osta.ee müüki. Üks reisi lisaväärtusi on ju shoppamine, reisile midagi kohvriga kaasa vedada.... Ja lennukist kaks kätt taskus kohe taksosse hüpata, no seda eelist ei vahetaks ma millegi vastu :).
Aga igaühele oma :)