maailmaavastaja007

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Taormina kant jäi mul ka mainimata- Võrratu piirkond! Soovitan ka ise sinna vähemasti ööks majutus vaadata.Igati armas linnake ja ehkki peatänaval müüakse rohkelt turistinänni, siis millegipärast minul küll sellest kõigest seekord "pea valutama " ei hakanud. Nimelt on linnakeses nii palju ilusat vaadata, palju ajalugu, ilusad mäetipud ja veel enam avanevad vaated, kuhu otsa tasub tunni-paarise pingutusega ronida, et antud juhul kõik kuidagi meeldis. Vulkaanikivimist vorbitud kujukesi müüakse seal ja teistes Etna lähedal paiknevates linnades iga nurga peal. Kui Sitsiiliasse kunagi satun, tahan aga Taorminasse kindlasti tagasi minna.Ja Taormina amfiteater iseenesest on võrratu. Sisse niisama ei pääse. Sünnipäevalapsed tasuta, aga täiskasvanupilet vist oli 6 eur.

Nii paljud kribavad mulle, et panen siis blogi lingi siia ka: 


*

 Lisan juurde, et kahjuks mul ei olnud endal võimalus väga palju saart avastada (ainult Messina-Catania-ETNA piirkond), kuna olin seotud konkreetselt ühe projekti ajakavadega. Muidu eelistan alati telkimist ja nõnda rohkem looduse kogemist ja kohalike tavapärase elu jälgimist. Kuid võtsin muidugi ka sellest käigust maksimumi ning blogi lõpus saabki lugeda Etnal käigust, näha pilti hinnakirjast nt gondliga Etna tippu sõitmisest ning muidugi palju ilusaid pilte sellest looduspargist...

Käisin Etnal 11. mail sel aastal, päev hiljem purskas see laavat :). Etnale on kõige soodsam minna Catania bussijaamast väljuva bussiga. See on päris kindlasti odavam lõbu kui rendiauto . Etna rahvuspark on hästi suur ala ja sinna jalamile + tagasi saab päevas kord väljuva bussiga. Meie käisime rongi+bussiga MESSINAST edasi-tagasi nt 20 eurot nägu! Catania keskusest buss edasi-tagasi oli vist 6 eur/suund, võis isegi vähem olla. Ekskursioonibussi saad ka Catania lennujaamas tellida, aga no see oli vähemalt 35eur/nägu.... Seal jalamil, kus buss viib, saab näha uhkeid Etna kraatreid, sildid ka juures, kuna miski aktiivne oli. Palju ilusat matkamist! Tunned end tõeliselt pisikesena vägeva looduse ees. Meie ei tahtnud maksta 60 eur kondliga mäe tippu sõitmise tasu. Seega võtsime ette jalgsi matka tippu ning see oli vägev eneseületus. Vulkaanilise kiviga peab muidugi arvestama, et lõhub jalatseid!
Väga muljetavaldavad vaated avanevad Etnalt! Bussiga on täpselt piisav aeg hommikust õhtuni terve päev ringi vaadata, pildistada,imetleda looduse ilu, ronida kondlipeatusesse mäetipus (kust tegelikult avaneb veel kaugem tipp kõrgest Etna mäest).See on Sitsiilia reisist KÕIGE meeldejäävam ja parim osa, ehk siis Sitsiiliasse minnes ära kindlasti Etnat külastamata jäta. Saadan sulle privaatsõnumi mu blogilingiga Sitsiilia tripist.