6unauss

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi
36 meeldimist
10 postitust / 163 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Hey,


2a tagasi käinud, pm oli droon juba kohvris, aga peab jälgima seaduseid. Tol korral ilmnes siiski keeld drooni lennutada riigis. Kuidas hetkel, peab uurima.

To Experience Life, Dream Beach  rannaga on see asi, et oleneb hoovusest. Seal oli üks kindel nurk/rada ( pigem vasakuk küljel) kust saab ohutult vette ja tagasi. Kohalikelt peab küsima. Ja üle põlve vetta mina ei läinud, laine viib minema(kui oled hädas, on soovitav paralleelselt pikki rannajoont ujuda, hoovusest välja ja siis ranna poole), ja üle põlve vees ei ole igav, tuleb suur laine, lööb üle pea. Ehk aasias pigem piirduda kuni puusani veega, kui pole kindel.

Kindlalt lapsega soovitaks taid, Tln-Krabile või Tln Kho Samui on otselende ka. Kambodzasse otselende pole, mitu ümeristumist, randa minekuks 4-6h bussis loksuda, sealt veel randa 30min, saartele 1h. Kho Rong on peosaar ja Kho Rong Samleom rahulik, aga olla saab vaid rannas, saare keskel teid ei ole, mets! 3-4p ja juba on igav ,sest on vaid hotellid ja hinnad on ka krõbedamad kui mandril. Väidetavalt saare 1 hotellis on vaid soe vesi.

Siinkohal, kedagi solvamata, natuke peab ise oidu olema. Ilmselt olid neile turist 101% ja nii nad sind siis ka kohtlesid :) Ise käisin Balil 3 talve tagasi, sinu kirjeldatud olukordadesse ei sattunud. V.a hulkuvaid loomi oli tõesti liialt palju....Aga hoidsin ka eemale kõigist turismiga seotud kohtadest :) Aga,kes tahab midagi hingele ja seda õhkavat ootust (mille kaudu balit müüakse), soovitan Myanmari. Yangon!!!, Huvitav nähtus on ka pealinn Nypydaw ( terve linna ülesehitus, suur kivimuusem - teemanteid kamalaga, pärleid veel suurema kamalaga), rahvusmuuseum ala ERM, ja kõige suurem ootus Old bagan - vanad telmblid , jah ilusad aga ka kõige turistikam koht riigis, siiski soovitan minna ja käima omapäi neid templeid-saad selle sisemise rahu :) Müstiline maa. Kunst on ka väga kõrgel kohal neil.

to minuke, kas Easyjet lõpetab Tln-Berliin liini ? :S

Hoian pöialt. Vaatasin ise pm samu pileteid, Tln-Bkk-Tln, Arlandas oli 35 min ja jäi ost sooritamata, lendan esimest korda elus siis aeroflotiga....

to meetodimees ja to mar11 , kus lehekülgedelt öömaju vaatasite? booking näitab võimalust vaid koh lipel! Ehk on soovitusi to meetodimees, kus te ööbisite seal.

to mar11, kus sa öömaja koh tarutaole said...

Kui jääda reisil haigeks, siis tuleks ikka arsti sõna kuulata, mitte läbi valu kuskile plaanitud tripile veel minna, agooniat pikendada.
Tai ei ole eesti, et kõik on 50 km raadiuses kättesaadav. Tihti saared, paksud dzunglid, abi ei jõua sinuni kuidagi. ka reisikindlustus on hädavajalik. Reisile minnes võiks juba hinnata oma võimeid ja tasub ka silmata, mis on piirkonnas võimalikud arstipunktid.

To norsu, hetkel tundub mõistlikum Qtari pakkumine samas vahemikus. Mida ma muidugi veel märkasin, 7p päeva pärast saab Finnairi üldine kampaania läbi, kampaania alguses olid jah diilid 515 ja nii...et kui see lõppeb- peavad ju uuega lagedale ilmuma ;) Püüavad musta reede varjus-inimesi ostma ajada :P

To Jaanapr, ehhehe nii hästi ikka ei läinud :D Auto oli edasitagasi 42 eurot :) Kõik kokku 46 eurot ( kaks inimest kokku 4 eurot). Teisipäevane päev. Autopakett, tavaliselt on üks suund auto al 39 euri, et soodsam ikka. Suve lõpus minnes, ka nädala sees, tegi hinnaks 200 euri. Sai veidi nendega kaubeldud ja hinna poole väiksemaks :D

Tais on toit ja rannad ;) Samas Balil on kulunud kõige vähem raha aasias reisides. Seal on huvitav see, et 20-30 euro eest saada väga lux öömaja, samas 7-15 eurostel pole ka viga :) Balil on see hõng, templid, viirukid, kellademäng...põhja poole võimas loodus-lopsakas. Mis võib ka tähendada 1x päevas 30min.-1h sadu aga see on võimas,kui see saabub. . Vaatamisväärsus, teeb läppand õhu klaariks. Olin u 1-15 märtsini. Ka parim snorgeldamis kogemus on just põhja balil,kõige rikkalikum korall.
Mõlemad on mõnusad. Balil soovitaks ikka Kutast välja vaadata, sama on tais Phuketist välja kiigata :P Vältida põhi turistikaid :)

Tegin broneeringu nüüd, 01.45 :) Lisasin ka auto :)

Päevapilet oli vist 7 euro ümber?

Uber on seal soodsaim, kui taksomeetriga takso :) Wifi-levisse saad lennujaama ees, bussipeatuses ;)

to veigo, kas tulevikus õnnestub teistel ka pilte lisada ? :)

Tasuta? No ausalt ei pane imestama. Minule pakuti ööbussi reisi ajal söögipausi platsil teed tasuta, 3 imearmast tüdrukut teenindasid mind. Pakkusin korduvalt, et ma maksan enda tee eest. Ei võtnud vastu, kallasid aga juurde ja juurde ;) Või, kui olime 101% kohaliku bussiga Naypidawst Old Bagani teel, ja mul oli vaja plaanivälise peatuse ajal peatust vaja, tehti see. Minu käest haaras üks kohalik naine, kes reisijatele raamatuid müüs, ja viis mind käekõrval kellegi koju wc :) Istus ja ootas kindlalt ukse kõrval, et ma kaotsi ei läheks. Bussijuhil on kaasas alati 1-2 abi ( ilmselt märkasid ka, seoses nende liikluskorraldusega :P ),kes siis omakorda jälgisid mind kaugelt, et ma ikka jõukasin kohale ja passisid peale,et ma kaotsi ei läheks. See riik meeldib mulle, nad on nii siirad ja muretsevad väga ehedalt su pärast ja raha ei ole neid ära rikkunud.
Ühes kohalikus pere juures süües jätsime tublidele lastele 1-2 dollarit, nad jooksid mulle järele, et unustasin enda raha. Ütlesin,et see on teile! Nad olid nii segaduses, et pöördusid vanemate poole,et mis teha? Kahetsesin, et tipi jätsin - me ise rikume neid :(

To Veigo , kuidas sa foto kommentaari lisasid?

Aga olen nõus, tulnud just Birmast, söögipilt ja kirjeldus vastas vägagi tõele :)
Lisaks on see seni ainus aasia riik, kus on peale õlu ja ka muud alkohoolset jooki saadaval ( kui mujal on see jube kirves ja vähe), leidus seda birmas kergemalt ja hinnad oli nagu meil. Või nt. happy hour. kaks kokteili 0,9 euro senti!
Bussisõit 8 dollarit, ühest linnast teise,kestvus 7h :) Mille sees on pausid, söömiseks ja wc külastamiseks. Kallima bussiga sai ka konditsioneeri kaasa, teki, pm lamavasse asendisse muudetava istekoha ja telekas ( kohalik seriaal jooksis :P ). Lihtsalt osad vahemaad ongi vaid bussiga sõidetavad.

Bohol saab ka kenasti sukelduda :) Isegi sonorgeldades on kilpkonnad ligi :)

Lisaks sai näha kahte kaheksajalga armastust tegemas :P

Cebus on vaalhaid :)

To Norsu, olin Balil Märtsis, esimeses pooles....põhja pool päevas 1h sadas, aga see oli pigem leevendus ja mega ilus vaatepilt :) Allpool oli aga maru kuiv :) Turiste vähem ja lahedam äraolemine.

Just! Bali trip on suht pikk, isegi, kui head ümberistumise ajad.
Reis on pikk ja alla 2 nädala pole mõtet sellist asja ette võtta :) St. lend kaugele, suht kulukas ja ei saa relaxima hakata, kui juba kodinad kokku ja koju tagasi :)

Hmmm...u 4 a tagasi, sama asi. Lennujaamas lennule minnes makasime, summa oli suht mõtetu, peast ei tea aga järelikult mitte märkimisväärne. Ehk on siin kedagi uuemate teadmistega :)

Just! Sedasi võttes pole see kallis :) Hetkel parima hinnaga jäi silma see :http://www.nyaungoopheeresort.com/ , link mida Merilin jagas. Aga see on Tai poolt, teised kaks, mis Myanmarist on krõpsumad :) Aga riigist üldisemalt: see on tõesti koht kuhu hetkel tasub minna, kuna veel murdu ei joosta! Kes otsivad Balilt seda hingelisust ja kulgemist, siis on see olemas kõik Myanmaris :) Riik on suur ja lai. Palju ei jõua, 2-3 punkti vast läbida :) Soovitan julgelt ka riigi pealinna Naypydaw, mis on väga out of top ! TopGear tegi ka oma rännakul seal peatuse. Linn ise on juba vaatamisväärsus, 2p on seal paras olla:) Nägime vaid paari turisti seal lisaks endale veel. Eks neid tegelt vast seal oli, aga kesest päeva, pealinnas, ühel teel 3-4 autot koos näha on juba suur asi! Arvestades, et teed on 8-12 realised , et lennuk mahub maanduma :D Või, et parlamendihoone on niii suur, et ei näe otsa ega äärt, kaks rippsilda viivad kohale. Või noh, sa näed seda kõike kaugelt ja aia tagant :D Või siis kivimuuseumis on nii suured teemantid, rubiinid, safiirid ja pärlid jne., et sa ei usu oma silmi! Või, et nende rahvusmuuseum on väga äge koht, kus oma päev veeta - loomulikult hoone on nii suur, et ilmselt suurim hoone linnas peale parlamendihoonet. Või, et bagoni kõrval kohtad 6-7 valget elevanti! ( Ise ei kiida heaks, aga valge elevant on seal võimu sümbol - näed neid kaugelt, katsuda/ratsutada seljas loomulikult ei saa).
Spartalike tingimusi mina oma teel ei kohanud. Üllatusin, et mul oli nende suhtes teatav eelarvamus - piinlik! Ainus aasia riik nt. kus vesi on tasuta, (kui ise poest extra ei osta) igal pool jagatakse pudalite kaupa, sõidad kohalikus bussis, vesi otsas - saad juurde, küsimata. Oled sukeldumis tuuril, laeva meeskond jagab vett, vett, vett, vett. Iga tee ristumise kohal on suured savinõud, kus joogivesi sees ja alumisel real, maapinnal, on poolikud savikillud loomadele: lehmad, sead, koerad,kassid. Veini teevad ka, pole viga ja hind on mõistlik.

Olen ise ka seda vaadanud, aga asi jääb hinna taha! Tuurid algavad u 3 ööd 900 euri , 5-7p 1500...Kui leiad kuskilt odavama varjandi, ole hea, jaga :) Käsin see talv Myanmaris, soovitan!

Kui siis uurida seda varjanti :It is now also possible to go on day trips to the archipelago from Kawthaung and from the town of Myeik, further north - as well as multi-day trips with overnight camping on the islands. These are fun (and cheaper than live-aboard multi-day cruises) but it can take a long time to get to the outlying islands.

Ei küsitud, käisin 2017 talv.