6unauss

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
32 meeldimist
8 postitust / 148 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Päevapilet oli vist 7 euro ümber?

Uber on seal soodsaim, kui taksomeetriga takso :) Wifi-levisse saad lennujaama ees, bussipeatuses ;)

to veigo, kas tulevikus õnnestub teistel ka pilte lisada ? :)

Tasuta? No ausalt ei pane imestama. Minule pakuti ööbussi reisi ajal söögipausi platsil teed tasuta, 3 imearmast tüdrukut teenindasid mind. Pakkusin korduvalt, et ma maksan enda tee eest. Ei võtnud vastu, kallasid aga juurde ja juurde ;) Või, kui olime 101% kohaliku bussiga Naypidawst Old Bagani teel, ja mul oli vaja plaanivälise peatuse ajal peatust vaja, tehti see. Minu käest haaras üks kohalik naine, kes reisijatele raamatuid müüs, ja viis mind käekõrval kellegi koju wc :) Istus ja ootas kindlalt ukse kõrval, et ma kaotsi ei läheks. Bussijuhil on kaasas alati 1-2 abi ( ilmselt märkasid ka, seoses nende liikluskorraldusega :P ),kes siis omakorda jälgisid mind kaugelt, et ma ikka jõukasin kohale ja passisid peale,et ma kaotsi ei läheks. See riik meeldib mulle, nad on nii siirad ja muretsevad väga ehedalt su pärast ja raha ei ole neid ära rikkunud.
Ühes kohalikus pere juures süües jätsime tublidele lastele 1-2 dollarit, nad jooksid mulle järele, et unustasin enda raha. Ütlesin,et see on teile! Nad olid nii segaduses, et pöördusid vanemate poole,et mis teha? Kahetsesin, et tipi jätsin - me ise rikume neid :(

To Veigo , kuidas sa foto kommentaari lisasid?

Aga olen nõus, tulnud just Birmast, söögipilt ja kirjeldus vastas vägagi tõele :)
Lisaks on see seni ainus aasia riik, kus on peale õlu ja ka muud alkohoolset jooki saadaval ( kui mujal on see jube kirves ja vähe), leidus seda birmas kergemalt ja hinnad oli nagu meil. Või nt. happy hour. kaks kokteili 0,9 euro senti!
Bussisõit 8 dollarit, ühest linnast teise,kestvus 7h :) Mille sees on pausid, söömiseks ja wc külastamiseks. Kallima bussiga sai ka konditsioneeri kaasa, teki, pm lamavasse asendisse muudetava istekoha ja telekas ( kohalik seriaal jooksis :P ). Lihtsalt osad vahemaad ongi vaid bussiga sõidetavad.

Bohol saab ka kenasti sukelduda :) Isegi sonorgeldades on kilpkonnad ligi :)

Lisaks sai näha kahte kaheksajalga armastust tegemas :P

Cebus on vaalhaid :)

To Norsu, olin Balil Märtsis, esimeses pooles....põhja pool päevas 1h sadas, aga see oli pigem leevendus ja mega ilus vaatepilt :) Allpool oli aga maru kuiv :) Turiste vähem ja lahedam äraolemine.

Just! Bali trip on suht pikk, isegi, kui head ümberistumise ajad.
Reis on pikk ja alla 2 nädala pole mõtet sellist asja ette võtta :) St. lend kaugele, suht kulukas ja ei saa relaxima hakata, kui juba kodinad kokku ja koju tagasi :)

Hmmm...u 4 a tagasi, sama asi. Lennujaamas lennule minnes makasime, summa oli suht mõtetu, peast ei tea aga järelikult mitte märkimisväärne. Ehk on siin kedagi uuemate teadmistega :)

Just! Sedasi võttes pole see kallis :) Hetkel parima hinnaga jäi silma see :http://www.nyaungoopheeresort.com/ , link mida Merilin jagas. Aga see on Tai poolt, teised kaks, mis Myanmarist on krõpsumad :) Aga riigist üldisemalt: see on tõesti koht kuhu hetkel tasub minna, kuna veel murdu ei joosta! Kes otsivad Balilt seda hingelisust ja kulgemist, siis on see olemas kõik Myanmaris :) Riik on suur ja lai. Palju ei jõua, 2-3 punkti vast läbida :) Soovitan julgelt ka riigi pealinna Naypydaw, mis on väga out of top ! TopGear tegi ka oma rännakul seal peatuse. Linn ise on juba vaatamisväärsus, 2p on seal paras olla:) Nägime vaid paari turisti seal lisaks endale veel. Eks neid tegelt vast seal oli, aga kesest päeva, pealinnas, ühel teel 3-4 autot koos näha on juba suur asi! Arvestades, et teed on 8-12 realised , et lennuk mahub maanduma :D Või, et parlamendihoone on niii suur, et ei näe otsa ega äärt, kaks rippsilda viivad kohale. Või noh, sa näed seda kõike kaugelt ja aia tagant :D Või siis kivimuuseumis on nii suured teemantid, rubiinid, safiirid ja pärlid jne., et sa ei usu oma silmi! Või, et nende rahvusmuuseum on väga äge koht, kus oma päev veeta - loomulikult hoone on nii suur, et ilmselt suurim hoone linnas peale parlamendihoonet. Või, et bagoni kõrval kohtad 6-7 valget elevanti! ( Ise ei kiida heaks, aga valge elevant on seal võimu sümbol - näed neid kaugelt, katsuda/ratsutada seljas loomulikult ei saa).
Spartalike tingimusi mina oma teel ei kohanud. Üllatusin, et mul oli nende suhtes teatav eelarvamus - piinlik! Ainus aasia riik nt. kus vesi on tasuta, (kui ise poest extra ei osta) igal pool jagatakse pudalite kaupa, sõidad kohalikus bussis, vesi otsas - saad juurde, küsimata. Oled sukeldumis tuuril, laeva meeskond jagab vett, vett, vett, vett. Iga tee ristumise kohal on suured savinõud, kus joogivesi sees ja alumisel real, maapinnal, on poolikud savikillud loomadele: lehmad, sead, koerad,kassid. Veini teevad ka, pole viga ja hind on mõistlik.

Olen ise ka seda vaadanud, aga asi jääb hinna taha! Tuurid algavad u 3 ööd 900 euri , 5-7p 1500...Kui leiad kuskilt odavama varjandi, ole hea, jaga :) Käsin see talv Myanmaris, soovitan!

Kui siis uurida seda varjanti :It is now also possible to go on day trips to the archipelago from Kawthaung and from the town of Myeik, further north - as well as multi-day trips with overnight camping on the islands. These are fun (and cheaper than live-aboard multi-day cruises) but it can take a long time to get to the outlying islands.

Ei küsitud, käisin 2017 talv.

Hmmm...sai enda 22 okt. väljalend muudetud 1.nov ! Et, kui 6 nädalat nüüd kestab siis vast lootust. Samas on õnneks vaid üks ots ja pileti hind oli 25 euri...Nagu nad ennem ei teadnud, et töötajad lähevad puhkustele! Tundub otsitud põhjus.

Trüki ka soovitud kuup. skyscannerisse. Tihti, kui ühelt lehelt uuendadad, upitab hinda!

Käinud, soovitan :) Puutumatu, super vaated. Kes vähe infot ongi kuna vähe veel käidud. Käisin 3 a tagasi, siis oli u 6 hotelli peal, nüüd on juba 3-4 lk hotelle bookingus.

Võid sobiva linnaku nime fb või tripadvisor lüüa. Leiab sulle linnaku ja seal all on nii söögikohad, hotellid ,kui ka vaatamisväärsused.Ja sealt validpakutavaid öömaju, osadel on ainult fb leht ja siis sealt link kodulehele. Leidsin ise suvel sedasi paar väikest kohakest :)

To improved, Hat Yaist liigud kuidas edasi Ko Lipele?

Kiirpass ehk kaotatud dokumenti omanikule? Nimi tuleb ju ka piletitel vahetada :D

Soovin head reisi :) Käsi südamel, kui lapsed ka lennukis on nutma hakanud, mind ei sega ;) Vb olen imelik :D Endal lapsi, veel, pole. Olen olnud nii kuni 13.sel h lennul, kus pardal on ka alla aastaseid.

To kulgeja, booki "tasuta tühistamise" võimalusega :)

Osad firmad siiski tunnistavad meie deebet-krediitkaarte:) Peab letist otse küsima, lihtne oleks seda lennujaamas teha, firmad rivis seal.

Aitähh Teile! Super avastused :)

Jep, Quatari mugavus, lisaks, et ta on üks parimaid :) , on see, et sa ei pea 11-14h kuskil õhus rippuma :D Saad 6h lendu ja siis veel 6-8h lendu ( oleneb sihtkohast), et järjest ei lenda üle 10h. Paus, jalad sirgu ja uus lend :) Ei ole selg haige ega midagi :) Kui juba vahepeatus sobib.

Istanbuli jama on see, et kui neil jan-veb-märts lumi maha tuleb, siis on neil lennuväljal error :D Neil pole võimekust/oskust ju radasid puhastada :) Tean 3 talve järjest, kus tuttavad lennanud läbi Istanbuli ja neil on reisitõrge tekkinud just lume pärast. Koju ei saa :D Ses suhtes on Finn jälle parem :)

Muidugi teha, milles küsimus :D Hinnaks on ju su tervis/vara/reisitõrge. Isegi viimane reis Birmasse kasutasin arsti abi. Maapind oli liivane ja roller vajus jala peale. Sain mega suure verevalumi, jalalaba suuruse!!!! Kartsin trombi ohtu, kuna lend oli tulemas. Sain antibiotsi, et haav pahaks ei läheks, valuvaigistit ja tugisuka., ning kontrollis trombiohtu. Ja hiljem raha tagasi, arve oli u 70 dollarit. Kui peaksid abi vajama, jäta kõik arved ja arsti dokumendid alles! Kindlustus küsib sult neid. Jalg sai tugevalt muljuda, eestisse jõudes käisin veel erakorralises, sest jalavalu ei läinud üle ja kontrollisid uuesti trombiohtu. Õnneks trombi polnud, aga koht annab siiani tunda. Reisi targalt, edu!

Olen mõlemaga lennanud. Finniga saab kiiremini aga Turkishil on suuuurepärane toit ja mugavus ka turistiklassis. Istmed läksid eriti mugavalt alla, oli hea programm filmides , mida valida (ajaviide). Lisaks jagati reisikomplekt, mis sisaldas susse ja hügeenitooteid ;) Siiski uuesti lendaks Finniga, kiirus :)
Ka ei meeldinud mulle Istanbuli lennujaam, suur ja lärmakas...

Just, Finn teeb ju otselennu Helsinki- Phuket...milleks siis veel lisa vaeva , raha ja aega raisata?