6unauss

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

34 meeldimist
10 postitust
160 kommentaari
Viimased kommentaarid

@veigo , mis sa silmas pead, teatamise hetke all?

1.04 tulin BKK läbi Moskva. Lend oli 2h pikem seoses lähis idas toimuvaga, lennuk tuli nö pikema kaarega. Väravasse jôudsime, lennuk oli ees aga Aeroflot oli ise 1h varem lennupiletid tühistanud. Ka teade tuli emaile 1h ennem maandumist. Ehk lennule minnes ei teadnud, et lendame kauem.Letti minnes sai uuritud Riia ja Helsinki ( harjumaa inimestele mõistlikum) & saime läbi Helsinki koju. 6 eestlast meie järel jäid igatahes pika näoga. Väidetavalt polevat kohti olnud Moskva-Helsinki-Tallinn. Ilmselt jäid ööbima. Lennukis aga selgus, et kohti oli küll ja veel nii Moskva-Helsnki, kui Helsinki-Tallinn!!! Esmalt ütlesid ka meile, et kohti pole, online lennupileti süsteem mobiilis näitas, et on kohti. Näitasime letis olevale provvale süsteemis olevaid pileteid.Pigem jäi mulje, et paneks meid hotelli ja hommik saate Aeroflotiga koju, kui maksame 8 eestlase koju saamise Finnairiga kinni.

Aitähh jagamast! Kuidas oli saare nimi?Kõige hingelisem riik, kus olen viibinud.

  1. Aasta algus Põhja Tai ja Kambodža. Suvel Põhja Itaalia, kuu hiljem Berliin, oktoobris Cambridge ja London, Novembris London ja Kent.Julgus ja kindlus, et põhjas  on ka alati palju vaadata. Olen veehull, kompenseeris sedas siis põhjas basseiniga. Kindalasti rändaks veel rohkem põhja ja kirde poole tais.Kambodžas s21 külastus mõjutas väga sügavalt, julmusi seal korraldati keegi ei kahtlee, aga pigem see, et inimesed ei õpi kohe üldse ajaloost...ja ajas muutub arusaam hetke olukorrast.Lisaks Kambodža rahvustantsu etendus - wow.Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?2) Kuhu plaanid reisida 2019. aastal? Taiwan? Põhja Tai? Kogun mõtteid alles.3)Eks hoian siin lehel alati silma peal :) Siit saab uusi ideesid.

Nõus kirjutisega.Lühidalt, kõik jooksevad Balile hingestatust otsma ja see on hoopis Birmas.Kahjuks on hetkel meedias liigub selllist infot,et paljud kardavad sinna reisida.Enda kogemus oli pigem väga turvaline.Muideks neil on väga hea vein ;)Soovitan, midagi hingele.

To sigala, kuidas sa Daweisse liikusid, BBK või Yangonist? Kus veel Myanmaris liikuisd?

Super! See suvi nad kahjuks ei lennanud, tundsin suurt puudust. Lõpuks osutus valikuks Finnair.

Hey,2a tagasi käinud, pm oli droon juba kohvris, aga peab jälgima seaduseid. Tol korral ilmnes siiski keeld drooni lennutada riigis. Kuidas hetkel, peab uurima.

To Experience Life, Dream Beach  rannaga on see asi, et oleneb hoovusest. Seal oli üks kindel nurk/rada ( pigem vasakuk küljel) kust saab ohutult vette ja tagasi. Kohalikelt peab küsima. Ja üle põlve vetta mina ei läinud, laine viib minema(kui oled hädas, on soovitav paralleelselt pikki rannajoont ujuda, hoovusest välja ja siis ranna poole), ja üle põlve vees ei ole igav, tuleb suur laine, lööb üle pea. Ehk aasias pigem piirduda kuni puusani veega, kui pole kindel.

Kindlalt lapsega soovitaks taid, Tln-Krabile või Tln Kho Samui on otselende ka. Kambodzasse otselende pole, mitu ümeristumist, randa minekuks 4-6h bussis loksuda, sealt veel randa 30min, saartele 1h. Kho Rong on peosaar ja Kho Rong Samleom rahulik, aga olla saab vaid rannas, saare keskel teid ei ole, mets! 3-4p ja juba on igav ,sest on vaid hotellid ja hinnad on ka krõbedamad kui mandril. Väidetavalt saare 1 hotellis on vaid soe vesi.

Siinkohal, kedagi solvamata, natuke peab ise oidu olema. Ilmselt olid neile turist 101% ja nii nad sind siis ka kohtlesid :) Ise käisin Balil 3 talve tagasi, sinu kirjeldatud olukordadesse ei sattunud. V.a hulkuvaid loomi oli tõesti liialt palju....Aga hoidsin ka eemale kõigist turismiga seotud kohtadest :) Aga,kes tahab midagi hingele ja seda õhkavat ootust (mille kaudu balit müüakse), soovitan Myanmari. Yangon!!!, Huvitav nähtus on ka pealinn Nypydaw ( terve linna ülesehitus, suur kivimuusem - teemanteid kamalaga, pärleid veel suurema kamalaga), rahvusmuuseum ala ERM, ja kõige suurem ootus Old bagan - vanad telmblid , jah ilusad aga ka kõige turistikam koht riigis, siiski soovitan minna ja käima omapäi neid templeid-saad selle sisemise rahu :) Müstiline maa. Kunst on ka väga kõrgel kohal neil.

to minuke, kas Easyjet lõpetab Tln-Berliin liini ? :S

Hoian pöialt. Vaatasin ise pm samu pileteid, Tln-Bkk-Tln, Arlandas oli 35 min ja jäi ost sooritamata, lendan esimest korda elus siis aeroflotiga....

to meetodimees ja to mar11 , kus lehekülgedelt öömaju vaatasite? booking näitab võimalust vaid koh lipel! Ehk on soovitusi to meetodimees, kus te ööbisite seal.

to mar11, kus sa öömaja koh tarutaole said...

Kui jääda reisil haigeks, siis tuleks ikka arsti sõna kuulata, mitte läbi valu kuskile plaanitud tripile veel minna, agooniat pikendada. Tai ei ole eesti, et kõik on 50 km raadiuses kättesaadav. Tihti saared, paksud dzunglid, abi ei jõua sinuni kuidagi. ka reisikindlustus on hädavajalik. Reisile minnes võiks juba hinnata oma võimeid ja tasub ka silmata, mis on piirkonnas võimalikud arstipunktid.

To norsu, hetkel tundub mõistlikum Qtari pakkumine samas vahemikus. Mida ma muidugi veel märkasin, 7p päeva pärast saab Finnairi üldine kampaania läbi, kampaania alguses olid jah diilid 515 ja nii...et kui see lõppeb- peavad ju uuega lagedale ilmuma ;) Püüavad musta reede varjus-inimesi ostma ajada :P

To Jaanapr, ehhehe nii hästi ikka ei läinud :D Auto oli edasitagasi 42 eurot :) Kõik kokku 46 eurot ( kaks inimest kokku 4 eurot). Teisipäevane päev. Autopakett, tavaliselt on üks suund auto al 39 euri, et soodsam ikka. Suve lõpus minnes, ka nädala sees, tegi hinnaks 200 euri. Sai veidi nendega kaubeldud ja hinna poole väiksemaks :D

Tais on toit ja rannad ;) Samas Balil on kulunud kõige vähem raha aasias reisides. Seal on huvitav see, et 20-30 euro eest saada väga lux öömaja, samas 7-15 eurostel pole ka viga :) Balil on see hõng, templid, viirukid, kellademäng...põhja poole võimas loodus-lopsakas. Mis võib ka tähendada 1x päevas 30min.-1h sadu aga see on võimas,kui see saabub. . Vaatamisväärsus, teeb läppand õhu klaariks. Olin u 1-15 märtsini. Ka parim snorgeldamis kogemus on just põhja balil,kõige rikkalikum korall. Mõlemad on mõnusad. Balil soovitaks ikka Kutast välja vaadata, sama on tais Phuketist välja kiigata :P Vältida põhi turistikaid :)

Tegin broneeringu nüüd, 01.45 :) Lisasin ka auto :)

Päevapilet oli vist 7 euro ümber?

Uber on seal soodsaim, kui taksomeetriga takso :) Wifi-levisse saad lennujaama ees, bussipeatuses ;)

to veigo, kas tulevikus õnnestub teistel ka pilte lisada ? :)

Tasuta? No ausalt ei pane imestama. Minule pakuti ööbussi reisi ajal söögipausi platsil teed tasuta, 3 imearmast tüdrukut teenindasid mind. Pakkusin korduvalt, et ma maksan enda tee eest. Ei võtnud vastu, kallasid aga juurde ja juurde ;) Või, kui olime 101% kohaliku bussiga Naypidawst Old Bagani teel, ja mul oli vaja plaanivälise peatuse ajal peatust vaja, tehti see. Minu käest haaras üks kohalik naine, kes reisijatele raamatuid müüs, ja viis mind käekõrval kellegi koju wc :) Istus ja ootas kindlalt ukse kõrval, et ma kaotsi ei läheks. Bussijuhil on kaasas alati 1-2 abi ( ilmselt märkasid ka, seoses nende liikluskorraldusega :P ),kes siis omakorda jälgisid mind kaugelt, et ma ikka jõukasin kohale ja passisid peale,et ma kaotsi ei läheks. See riik meeldib mulle, nad on nii siirad ja muretsevad väga ehedalt su pärast ja raha ei ole neid ära rikkunud. Ühes kohalikus pere juures süües jätsime tublidele lastele 1-2 dollarit, nad jooksid mulle järele, et unustasin enda raha. Ütlesin,et see on teile! Nad olid nii segaduses, et pöördusid vanemate poole,et mis teha? Kahetsesin, et tipi jätsin - me ise rikume neid :(

To Veigo , kuidas sa foto kommentaari lisasid?

Aga olen nõus, tulnud just Birmast, söögipilt ja kirjeldus vastas vägagi tõele :) Lisaks on see seni ainus aasia riik, kus on peale õlu ja ka muud alkohoolset jooki saadaval ( kui mujal on see jube kirves ja vähe), leidus seda birmas kergemalt ja hinnad oli nagu meil. Või nt. happy hour. kaks kokteili 0,9 euro senti! Bussisõit 8 dollarit, ühest linnast teise,kestvus 7h :) Mille sees on pausid, söömiseks ja wc külastamiseks. Kallima bussiga sai ka konditsioneeri kaasa, teki, pm lamavasse asendisse muudetava istekoha ja telekas ( kohalik seriaal jooksis :P ). Lihtsalt osad vahemaad ongi vaid bussiga sõidetavad.