Valeria. A

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi. Tahab minna:
8 meeldimist
6 postitust / 33 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Smallisland, mul läks terve summa korraga maha ja see oli tunduvalt vähem, kui pidi minema. Selleks ajaks kui väljavõtet vaatasin, bronnis enam midagi polnud (Mastercard). Ma arvaks, et midagi jäi tähelepanuta, kuid mul elab sõbranna Londonis ja tema ütles ka, et vahest läheb kahtlaselt vähe raha maha. Kommenteerida ma seda ei oska. Aga süsteem on ikka väga mugavaks tehtud.

Täpselt nii lihtsalt see toimibki. Lihtsalt paned kaardi sinna vastu, kuhu muidu viipad oysterit või piletit. Kaardiga kehtivad samad hinnad, mis oysteriga. Ise panin tähele, et metroo piletite eest läks palju vähem raha kaardilt maha, kui oleks pidanud.

Arvan, et otselennu puhul on kõik mis jääb alla 200€ väga hea hind ning mina isiklikult küll midagi paremat ootama ei jääks. Eriti juuli kuuks. Kui valikus on pakettreis või omal käel minek ja valik sõltub hinnast, siis on mul raske uskuda, et Horvaatia puhul võiks pakettreis odavam olla.

Ise lendasin 2017 septembris AirBalticuga Dubrovnikusse ning sai käidud ka Montenegros (buss sõidab ca 3h, pilet oli ca 10 eur). Seega on võimalik külasta ka lihtsalt ka mõlemat riiki.

E.T-le. Ma käisin seoses India reisiga reisimeditsiini nõustamisel kaks nädalat tagasi ja võin öelda, et rahvusvahelised soovitused ei näe ette kõhutüüfuse vastu vaktsineerimist, kui reis kestab alla 1 kuu. Samuti tõi arst välja, et selle saab peamisest vee kaudu ning kuna nagunii tuleb juua ainult pudelivett (ja pesta ka hambaid pudeliveega jne), siis ei ole väga suur tõenäosus seda saada. Mina seda vaktsiini ei teinud (reis kokku 15 päeva). Lisaks arvan, et on olemas ikka konkreetsed põhjused sellele, miks ükski arst igaks juhuks vaktsineerida ei soovita.

  1. Uutest kohtadest London, Surrey, Dubadepest, Montenegro, Bosnia ja Hertsogoviina, Madeira, Dubrovnik. Raske on võrrelda nii erinevaid kohti. Dubrovnik on ilmselt kõige ilusam linn, kus ma käinud olen. Madeira loodus on super. Bosnia ja Hertsogoviina on kultuuriliselt väga huvitav, kohalikud on ekstreemselt sõbralikud.
  2. Järgmisel aastal veebruaris 2 nädalat Indias, mais nädal Marokos, mingi aeg lähen Londonisse sõbrannale külla. Muu on hetkel veel lahtine.
  3. Soodukaid ootan Tai, Mauritius ja Euroopa linnad, kuhu saaks mugavalt nädalavahetuseks minna.

London Eye juures on veel akvaarium, London Dungeon ja mingi Shrekiga seotud koht. Need on kõik kõrvuti. Kui otsustad nt kõik need 4 läbi käia, siis soovitan osta kombineeritud pilet, sellega saab ca 20 naela odavamalt kui eraldi ostes.

Mis puudutab Buckinghami paleed, siis mina soovitan minnna vaatama vahtkonna vahetust. Ise võtsin selleks tuuri ja julgen soovitada just seda varianti. Giid teadis, kus täpselt millal olla tuleb ja seetõttu olin alati igal pool esireas, millega kaasnes parim vaade üldse. Paljud lähevad palee ette, kus on metsik rahavamass, lisaks ei ole sealt võimalik suurt midagi näha. Minu jaoks oli see üks parimaid elamusi Londonis. https://funlondontours.com/changing-guard-walking-tour

Mulle meeldis väga ka St Paul's Cathedral.

Millega minna sõltub pigem sellest, kaua kohapeal olla tahad ning mis vastavalt sellele kõige paremini sobib. Minu hinnangul on BA lennuaajad viletsamad kui nt Easyjetil, lisaks on reeglina hinnad ka kallimad. Esiteks väljub BA õhtul suht hilja ja teiseks on tagasilend kell 08.00 hommikul. See, et Heathrow on linnale lähemal, ei pruugi minu hinnangul alati lisanduväärtust anda. Kui soov on minna nt Victoria jaama, siis Gatwickist saab mulle teadaolevalt sinna kiiremini kui Heathrow-st.

Mina soovitan vaadata Londoni kaardilt, kus mingi vaatamisväärsus asub ja koostada päeva plaanid nii, et ühele päevale jääksid samasse piirkonda jäävad kohad. Muidu kulutad mõttetult aega linnas ringi sõitmisele. Ja vastavalt sellele saaksid otsustada, kuhu piirkonda oleks kõige mõtekam hotell võtta.

Siddharta, ehk oskad öelda, kas sinu poolt soovitatud rahvuspark on parem kui Ranthambore National Park? Ning kui jah, siis kas seal piirkonnas on midagi muud ka teha peale rahvuspargi külastuse?

Teemaalgatale. Ise lähen Indiasse veebruaris (esimest korda). Hakkasin küll alles täna asju lähemalt uurima, kuid sinu poolt välja toodud siselennu hind tundub väga kallis. Olin enda jaoks ka seda liini vaadanud ja hinnad on tiba alla 100 eur ning kuupäevade valik on lai (vaatasin kiirelt ka märtsi hindu ja seis sama). Kui sul kuupäevad kindlalt paigas, siis on muidugi teine lugu.

Küsimusele, kas odavam on lennata tagasi teisest kohast, ei ole vast võimalik üheselt vastata. Pead ise oma kuupäevade järgi vaatama, mis hinnad on. Aga Mumbai puhul võib eeldada, et sealt saab mõistliku hinna ja ajaga tuldud küll (nt KLM lennud on 13h). Soovitan sul vaadata ka Finnair lende, lend alla 10h ja hinnad praegu alla 500 eur.

Ma panin ka tähele. Tahtsin minna BKK veebruaris 2 nädalaks. Olen juba tükk aega Finnairi soodukaid vaadanud, neid on olnud mitu. Kuid kõigil juhtudel on olnud pakkumises kuupäevad sel aastal + alates märtsist. Ühegi kampaania korras pole jaanuar/veebruar sees olnud. Ju siis on täituvus kõrge ja pole mõtet selleks ajaks soodukaga pakkuda. Black Friday puhul on aga pandud lennuperioodiks mh jaanuar-märts, kuid reaalset saadavust reklaamitud hinnaga pole (ilmselt pole olnudki).

Mulle sobivatel aegadel on Finnair ca 900 eur ning arvestades seda, et veebruariks pole pakkumisi olnud, Finnairi peale ei looda. Ilmselt võtan ca 660 eur Aeroflot (lennud ca 14h + 16h). Qatari odavama hinnaga piletitel tundub ühel suunal alati olevat ca 25h või pikem lend.

Tere !

Käisin Madeiral mais. Ööbisime Funchalis, täpsemalt Santo Antonios. Hea piirkond. Kindlasti soovitan ööbida Funchalis.

Funchalis toimib ühistransport hästi. Samas kui soovid saare läbi käia, siis ühistranspordiga seda minu hinnangul teha ei saa. Saar on küll väga väike, kuid vahemaad on pikad, sest teed on enamasti "spiraalis". Vaatasin ise ühte kohta, et kas sinna saab bussiga või ei. Sai, aga bussi graafik oli hõre ja teekond oli 2h 15 min, autoga sõitis sama maad ca 45 min. Lisaks, kui tahad käia matkaradadel/levadadel, siis enamustesse ühistransport ei lähe. Seega kindlasti auto.

Levadadest käisin 25 Fontes (+ paar lühikest, kuid need ei vääri eraldi välja toomist). Rada on iseenesest väga lihtne ning mitte midagi erilist. Kogu levada point on jõuda koseni, mis oli tõesti ilus. Kokkuvõttes soovitan.

Matkadest valisime Pico Ruivo-Encumeada (PR1.3). Sellest võiksin paar lehekülge kirjutada, kuid jään siiski vaid olulisema juurde. Esiteks, kui osa rajad algavad vahetult sealt, kuhu autoga saab (nt Pico Areiro), siis Pico Ruivo puhul see nii pole. Jõuad parklasse ja sealt pead ca 2 km üles kõndima (peamiselt trepist). Ma ise ei osanud sellele asjaolule tähelepanu pöörata. Kui jõuad Pico Ruivo tippu, siis sealt tuleb veel kõndida, et jõuda raja algusesse, kus on silt 11.2 km. Kõndisime ca 3 km, kus tuli järgmine silt, et veel 11 km. Ei oska seda kommenteerida. Jõudsime märgini mille järgi oli 7km raja lõpuni. Sealt läksid ka teised, lühemad rajad. Osa seltskonnast arvas, et võiks minna lühemat rada tagasi, sest selleks ajaks oli juba omajagu treppidest üles kõnnitud ja väsimus hakkas peale tulema. Teine osa seltskonnast arvas, et ah, mis see siis ära pole, teeme ikka lõpuni. Otsustasime viimase variandi kasuks, kuid sealt saime kõnnitud ca 1,8 km kuniks kõik said aru, et me ei suuda seda rada läbida, sest 1,8km oli selline rada, miks läks suht püstloodis olevatest treppidest üles. Lisaks oli väljas ca +25 ja päike paistis lagipähe. Kõndisime 1,8 km tagasi ja valisime kõige lühema raja - 4km allamäge. Vaated on sellel rajal muidugi suurepärased, kuid enda kogemuse põhjal ütleks, et "keskmine" inimene seda rada ilmselt läbida ei suuda. Meie seltskonnas oli 4km allamäge rajani jõudmise ajaks olukord juba suht nutune. Ühel silme eest virvendas, mul oli tunne, et hakkan oksele, sõbrannal oli sama lugu, väsinud olime kõik. Kui ma peaksin oma vastupidavust hindama, siis arvan, et see mul üle keskmise. Nt 10km joosta pole mulle mingi küsimus. Aga palavusega päikese käes kilomeetreid järskudest treppidest üles kõndida on hoopis midagi muud.

Ma arvan, et Pico Areiro-Pico Ruivo (PR1) võiks päevaseks matkaks olla hea valik. Vaated on seal super ja distants mõistlik.

Mul reis nüüdseks tehtud ja jagan kogemusi. Gatwickis on N ja S terminalide vahel liikumiseks tehtud uus connection line. Rahvast seal praktiliselt polnud, S terminali bussi peale läksid peale meie vaid kaks inimest. Passi kontrollis oli 1 inimene ja turvakontrollis 2 inimest. Julgen arvata, et seal ongi tavaliselt suhteliselt vaikne, sest kui sa tahad peale kella 14.00 bussiga teise terminali liikuda, tuleb helistada ja buss kutsuda.

Igastahes, maandusin N terminali ja lennuki maandumisest kuni S terminali jõudmiseni läks 20 min.

Tere ! Mul on ümberistumise kohta küsimus. Lennud oleks järgmised:
1) easyJet
12:10 FNC Madeira
15:50 LGW London Gatwick

2) airBaltic
BT654
17:25 LGW London Gatwick
22:10 RIX Riga International

Seega lendude vaheline aeg 1h35min. Ma ei tea, kas oleks reaalne jõuda (eeldusel, et esimene lend ei hiline). Lendan ainult käsipagasiga.

Lennujaama kodulehel on kirjas "International to international flight connections: If your hold bags are through checked or you’re travelling with hand luggage only and you have your boarding pass, simply follow signs for Flight Connections. There is no need to clear Passport Control or Customs.
Aga eelenev kehtib vist vaid juhul, kui lennud saabuvad ja väljuvad samast terminalist? Ma pean terminali vahetama ja sellisel juhul ei tundu eiriti loogiline, et passi- ja turvakontrolli läbima ei pea.

Kui tuleb kontrollid läbida, siis kas oleks siiski reaalne jõuda eeldusel, et ostan priority boardingu, mille abil peaksin lennukist kiiresti välja saama, istmed suht ukse juures + lennujaamas priority passi- ja turvakontrolli?

Kui ma eelmine aasta lennujaamast bussiga Milaanosse sõitsin, siis sai oma 40 min ka ummikutes istutud. Puhtalt selle kogemuse tõttu ise ei riskiks. Kui saaksid taksoga liikuma nt 50 min enne bussi väljumist, siis oleks taksoga ka liiklustakistuse korral lootus lennule jõuda, bussiga seda poleks. Lisaks tekib küsimus, et kui peaksid maha jääma, siis millal läheks järgmine lend ja mis see umbkaudu maksaks. Sisuliselt pead sa 85 eurose kokkuhoiu saamiseks riskima ostetud pileti rahaga, uue pileti rahaga, täiendava ajakuluga ja ebamugavustega. Minul oleks kindel ei.

2016 oli kõige meeldejäävam Como järve ääres asuv küla Varenna. 2017 tuleb 2 Londoni reisi, Madeira ja Itaalia (Toscana, Cuinque Terre ja Como). Lendude soodukate osas väga vahet pole, sest kindlad eelistused sihtkoha osas puuduvad. Aga sooviks saada ülevaadet, kuhu 2017 aastavahetuseks mõistliku hinnaga saab. Üks aasta selline ülevaade siin oli, aga see aasta vist mitte.

Ostsin pileti juunis, hinnaga 72€ ning enne ostu näitas, et 3 kohta selle hinnaga jäänud. Paar päeva hiljem ostis mu õde piletid samadele lendudele ning siis näitas enne ostu, et 2 kohta jäänud. Teoorias pidi siis üks koht jääma. Hiljuti oli kampaania ning vaatasin huvi pärast, et mis hinnad neil kuupäevadel on. Ja oli 56€ ning mingit teavet kohtade arvu kohta polnud. Aga ma kipun arvama, et asi lennuki täituvuses. Me ostsime piletid juunis ja lend jaanuari lõpus, seega võib eeldada, et nii pileteid ostes kui ka viimase kampaania ajal, polnud täituvus veel piisav. Kui osta vahetult enne reisi, siis on ilmselt teine asi.

Proovisin juunis suvalisi kuupäevi ja alla 200€ eest tundub saadavust olema piisavalt. Soovitan oodata LOT soodukat, siis võib isegi alla 150€ piletid kätte saada. Kui tahad kokku hoida, siis võib ka osta piletid Varssavisse (ise sain pileti 109€) ning sinna juurde siis polskibus.com Varssavi-Krakow, viimase pileti peaks alla 5€ saama.

Saan aru, et kriteeriumiks on novembri keskpaik ja kohapeal soovid olla 4 päeva. Ma vaatan, et nt AirBaltic on 14-18 november 176€, ümberistumine ca 2h ja lennuajad ka head. Minu hinnangul väga hea variant.

Mida sa turult osta tahad? Kui riideid, siis usu mind, neid sa sealt küll ei leia. Ma olen seal 4 kaubanduskeskust läbi käinud ja tühjade kätega tagasi tulnud.

Minski lennujaamas oli alkohol väga odav. Nt liitrine Absolut maksis 11€. Tuua võib liiter kanget ja 2 liitrit lahjat.

Ikka saab. See ametlik portaal: http://www.vivaticket.it/

Ma ei tea, mida sa tähtsa muuseumi all silmas pead, aga kui võtta nt Cenacolo Vinciano, siis sinna vaevalt enam augustiks pileteid saab, mujale peaks aga täitsa vabalt saama.

Cenacolo Vinciano puhul tuleks piletid esimesel võimalusel ära osta. Pileteid müüakse 3 kuud ette ning kodulehel on kirjas, millal uueks perioodiks piletid müüki tulevad. Ma ise ostsin kohe kui piletid müüki tulid ning mul vedas, et üldse pileti sain. Nimelt olid kolme kuu lõikes ainult mõned üksikud päevad alles ja mulle sobival päeval oli ainult üks vaba kellaaeg. Lisaks, kes soovib ainult piletit, peab ostma eeltoodud lehelt, pilet 12€, samas kui mujalt saab osta vaid ekskursioone, mille eest küsitakse alates 40€.

Veneetsia pileteid leiab siit lehelt: http://www.venetoinside.com/
Soovitan soojalt osta "skip the line" tüüpi pileteid, sest järjekorrad võivad olla utoopilised. Vähemalt juunis oli Püha Markkuse kirikusse täitsa ebareaalne järjekord. Kui sinna lisada 35 kraadi varjus, siis ei ole lihtsalt võimalik järjekorras seista, vähemalt ma ei suutnud.

Poznani vanalinn on ilus. Aga kui juba Krakowis olete, siis tasuks ehk ära käia ka Zalipie-s. Viimases pole ise käinud ning see pole küll linn, kuid sinnakanti sattudes käiksin ise kindlasti ära.

Ostetud on Hispaania, Itaalia ning Valgevene. Esimesed kaks siit leitud soodsaid lennupileteid kasutades. Kindlasti hakkan paari kuu pärast jälgima, kuhu saaks aastavahetuseks mõistliku hinnaga minna.
Soodukaid ootaks Madeirale ja/või Assoridele.

Mul on ka siselendude osas küsimus. Siiani loetu põhjal on jäänud mulje, et mõned lennufirmad polegi netist leitavad. Kas need, kes on käinud, on kõik siselennud varasemalt ära ostnud või on kohapeal ka mingid reaalsed võimalused lennupiletite ostmiseks? Ühest puntist teise liikumise planeerimine tundub mulle hetkel päris keeruline.

Ma pole küll kunagi pakettreisi ostnud, aga teatud riikide puhul tundub see tark tegu olevat. Nt Türgi puhul saab juba terve paketi sama hinnaga või odavamalt, kui lennukipiletid. Kindlasti on selliseid näiteid veel. Mulle meenub, et eelmine aasta oli Novatoursil pakett Tenerifele 279€ (2*hommikusöökidega). Hotell nägi isegi piltide pealt välja selline, et ega see mulle sobinud ei oleks. Aga plaanisin selle osta, sest 1 ümberistumisega lennukipiletid oleks ca 400€ maksnud. Sinna hotelli ei oleks ju kohustuslik minna. Kuna see oli selline "paki täna kohvrid" pakkumine ja ma puhkust ei saanud, siis jäi see kord ära.

"Hotelli küljes kinni" olemine on ju suhtline. Kas nt Maltal takistab hotell saart läbi sõitmast? Aga Barcelonas? Kinni hoiab pigem AI pakett, kus peab kella pealt hotelli sööma mina. Ok, keegi ei käsi minna, aga siis pole ka väga pointi ka maksta selle eest.

Vanalinnas olen käinud vaid põgusalt, kuid sellist melu nagu meie vanalinnas seal küll ei toimu. Kevadel oli 23.00 aeg absoluutne enamus kohtadest juba suletud. Lisaks ei olnud seal ka seal ka sellist restoranide ja baaride rohkust nagu meil.

Aga ise olen paar korda olnud hotellis Mercure Warszawa Centrum, ei midagi luksuslikku, kuid täitsa hea hotell. See on kohe pearaudeteejaama kõrval ning seal on üleüldse suur liiklussõlm, kui tahad kuhugi minna, siis sealt pääseb kõikjale. Vanalinn on ka kohe seal samas (mingi ööbussiga sai ükskord ka vanalinnast tuldud). Teisel pool teed on Marriott, seal olen korra olnud, parem hotell kui Mercure (kuid kallim). Intercontinental on ka seal samas. Ühesõnaga mina soovitaks võtta hotelli kultuuri- ja teaduspalee lähedusse.

Detsembrit ei saagi miskipärast valida.