Valeria. A

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
6 meeldimist
6 postitust / 24 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Mul reis nüüdseks tehtud ja jagan kogemusi. Gatwickis on N ja S terminalide vahel liikumiseks tehtud uus connection line. Rahvast seal praktiliselt polnud, S terminali bussi peale läksid peale meie vaid kaks inimest. Passi kontrollis oli 1 inimene ja turvakontrollis 2 inimest. Julgen arvata, et seal ongi tavaliselt suhteliselt vaikne, sest kui sa tahad peale kella 14.00 bussiga teise terminali liikuda, tuleb helistada ja buss kutsuda.

Igastahes, maandusin N terminali ja lennuki maandumisest kuni S terminali jõudmiseni läks 20 min.

Tere ! Mul on ümberistumise kohta küsimus. Lennud oleks järgmised:
1) easyJet
12:10 FNC Madeira
15:50 LGW London Gatwick

2) airBaltic
BT654
17:25 LGW London Gatwick
22:10 RIX Riga International

Seega lendude vaheline aeg 1h35min. Ma ei tea, kas oleks reaalne jõuda (eeldusel, et esimene lend ei hiline). Lendan ainult käsipagasiga.

Lennujaama kodulehel on kirjas "International to international flight connections: If your hold bags are through checked or you’re travelling with hand luggage only and you have your boarding pass, simply follow signs for Flight Connections. There is no need to clear Passport Control or Customs.
Aga eelenev kehtib vist vaid juhul, kui lennud saabuvad ja väljuvad samast terminalist? Ma pean terminali vahetama ja sellisel juhul ei tundu eiriti loogiline, et passi- ja turvakontrolli läbima ei pea.

Kui tuleb kontrollid läbida, siis kas oleks siiski reaalne jõuda eeldusel, et ostan priority boardingu, mille abil peaksin lennukist kiiresti välja saama, istmed suht ukse juures + lennujaamas priority passi- ja turvakontrolli?

Kui ma eelmine aasta lennujaamast bussiga Milaanosse sõitsin, siis sai oma 40 min ka ummikutes istutud. Puhtalt selle kogemuse tõttu ise ei riskiks. Kui saaksid taksoga liikuma nt 50 min enne bussi väljumist, siis oleks taksoga ka liiklustakistuse korral lootus lennule jõuda, bussiga seda poleks. Lisaks tekib küsimus, et kui peaksid maha jääma, siis millal läheks järgmine lend ja mis see umbkaudu maksaks. Sisuliselt pead sa 85 eurose kokkuhoiu saamiseks riskima ostetud pileti rahaga, uue pileti rahaga, täiendava ajakuluga ja ebamugavustega. Minul oleks kindel ei.

2016 oli kõige meeldejäävam Como järve ääres asuv küla Varenna. 2017 tuleb 2 Londoni reisi, Madeira ja Itaalia (Toscana, Cuinque Terre ja Como). Lendude soodukate osas väga vahet pole, sest kindlad eelistused sihtkoha osas puuduvad. Aga sooviks saada ülevaadet, kuhu 2017 aastavahetuseks mõistliku hinnaga saab. Üks aasta selline ülevaade siin oli, aga see aasta vist mitte.

Ostsin pileti juunis, hinnaga 72€ ning enne ostu näitas, et 3 kohta selle hinnaga jäänud. Paar päeva hiljem ostis mu õde piletid samadele lendudele ning siis näitas enne ostu, et 2 kohta jäänud. Teoorias pidi siis üks koht jääma. Hiljuti oli kampaania ning vaatasin huvi pärast, et mis hinnad neil kuupäevadel on. Ja oli 56€ ning mingit teavet kohtade arvu kohta polnud. Aga ma kipun arvama, et asi lennuki täituvuses. Me ostsime piletid juunis ja lend jaanuari lõpus, seega võib eeldada, et nii pileteid ostes kui ka viimase kampaania ajal, polnud täituvus veel piisav. Kui osta vahetult enne reisi, siis on ilmselt teine asi.

Proovisin juunis suvalisi kuupäevi ja alla 200€ eest tundub saadavust olema piisavalt. Soovitan oodata LOT soodukat, siis võib isegi alla 150€ piletid kätte saada. Kui tahad kokku hoida, siis võib ka osta piletid Varssavisse (ise sain pileti 109€) ning sinna juurde siis polskibus.com Varssavi-Krakow, viimase pileti peaks alla 5€ saama.

Saan aru, et kriteeriumiks on novembri keskpaik ja kohapeal soovid olla 4 päeva. Ma vaatan, et nt AirBaltic on 14-18 november 176€, ümberistumine ca 2h ja lennuajad ka head. Minu hinnangul väga hea variant.

Mida sa turult osta tahad? Kui riideid, siis usu mind, neid sa sealt küll ei leia. Ma olen seal 4 kaubanduskeskust läbi käinud ja tühjade kätega tagasi tulnud.

Minski lennujaamas oli alkohol väga odav. Nt liitrine Absolut maksis 11€. Tuua võib liiter kanget ja 2 liitrit lahjat.

Ikka saab. See ametlik portaal: http://www.vivaticket.it/

Ma ei tea, mida sa tähtsa muuseumi all silmas pead, aga kui võtta nt Cenacolo Vinciano, siis sinna vaevalt enam augustiks pileteid saab, mujale peaks aga täitsa vabalt saama.

Cenacolo Vinciano puhul tuleks piletid esimesel võimalusel ära osta. Pileteid müüakse 3 kuud ette ning kodulehel on kirjas, millal uueks perioodiks piletid müüki tulevad. Ma ise ostsin kohe kui piletid müüki tulid ning mul vedas, et üldse pileti sain. Nimelt olid kolme kuu lõikes ainult mõned üksikud päevad alles ja mulle sobival päeval oli ainult üks vaba kellaaeg. Lisaks, kes soovib ainult piletit, peab ostma eeltoodud lehelt, pilet 12€, samas kui mujalt saab osta vaid ekskursioone, mille eest küsitakse alates 40€.

Veneetsia pileteid leiab siit lehelt: http://www.venetoinside.com/
Soovitan soojalt osta "skip the line" tüüpi pileteid, sest järjekorrad võivad olla utoopilised. Vähemalt juunis oli Püha Markkuse kirikusse täitsa ebareaalne järjekord. Kui sinna lisada 35 kraadi varjus, siis ei ole lihtsalt võimalik järjekorras seista, vähemalt ma ei suutnud.

Poznani vanalinn on ilus. Aga kui juba Krakowis olete, siis tasuks ehk ära käia ka Zalipie-s. Viimases pole ise käinud ning see pole küll linn, kuid sinnakanti sattudes käiksin ise kindlasti ära.

Ostetud on Hispaania, Itaalia ning Valgevene. Esimesed kaks siit leitud soodsaid lennupileteid kasutades. Kindlasti hakkan paari kuu pärast jälgima, kuhu saaks aastavahetuseks mõistliku hinnaga minna.
Soodukaid ootaks Madeirale ja/või Assoridele.

Mul on ka siselendude osas küsimus. Siiani loetu põhjal on jäänud mulje, et mõned lennufirmad polegi netist leitavad. Kas need, kes on käinud, on kõik siselennud varasemalt ära ostnud või on kohapeal ka mingid reaalsed võimalused lennupiletite ostmiseks? Ühest puntist teise liikumise planeerimine tundub mulle hetkel päris keeruline.

Ma pole küll kunagi pakettreisi ostnud, aga teatud riikide puhul tundub see tark tegu olevat. Nt Türgi puhul saab juba terve paketi sama hinnaga või odavamalt, kui lennukipiletid. Kindlasti on selliseid näiteid veel. Mulle meenub, et eelmine aasta oli Novatoursil pakett Tenerifele 279€ (2*hommikusöökidega). Hotell nägi isegi piltide pealt välja selline, et ega see mulle sobinud ei oleks. Aga plaanisin selle osta, sest 1 ümberistumisega lennukipiletid oleks ca 400€ maksnud. Sinna hotelli ei oleks ju kohustuslik minna. Kuna see oli selline "paki täna kohvrid" pakkumine ja ma puhkust ei saanud, siis jäi see kord ära.

"Hotelli küljes kinni" olemine on ju suhtline. Kas nt Maltal takistab hotell saart läbi sõitmast? Aga Barcelonas? Kinni hoiab pigem AI pakett, kus peab kella pealt hotelli sööma mina. Ok, keegi ei käsi minna, aga siis pole ka väga pointi ka maksta selle eest.

Vanalinnas olen käinud vaid põgusalt, kuid sellist melu nagu meie vanalinnas seal küll ei toimu. Kevadel oli 23.00 aeg absoluutne enamus kohtadest juba suletud. Lisaks ei olnud seal ka seal ka sellist restoranide ja baaride rohkust nagu meil.

Aga ise olen paar korda olnud hotellis Mercure Warszawa Centrum, ei midagi luksuslikku, kuid täitsa hea hotell. See on kohe pearaudeteejaama kõrval ning seal on üleüldse suur liiklussõlm, kui tahad kuhugi minna, siis sealt pääseb kõikjale. Vanalinn on ka kohe seal samas (mingi ööbussiga sai ükskord ka vanalinnast tuldud). Teisel pool teed on Marriott, seal olen korra olnud, parem hotell kui Mercure (kuid kallim). Intercontinental on ka seal samas. Ühesõnaga mina soovitaks võtta hotelli kultuuri- ja teaduspalee lähedusse.

Detsembrit ei saagi miskipärast valida.

Dubai võiks ka kõnealla tulla. Aga et Tai jaoks on 2 nädalast vähe? Enamus just 2 nädalat ongi.

Suur tänu vastuste eest. Kõik on suhteline muidugi, aga ka suhteline vastus on hea mingigi ettekujutuse saamiseks, nüüd on pilt palju selgem. Arvan, et Montserrati külastamiseks tasuks varuda terve päev. Ka juhul, kui sealt 18.00 tagasi olla, siis aega võib küll veel olla, aga vaevalt, et enam viitsib kuhugi minna. Tegelikult peaks reisikava ära koostma ning siis laskma siin targematel hinnata, kas see on ajaliselt realistlik. Seniks aga on mul veel üks küsimus. Nimelt, kas keegi oskab soovitada mingit veinimõisa? Ise olen vaadanud Penedese kanti, kuna see on Barcelonale lähedel. Ühel veebilehel on nimekiri kõikidest sealsetest veinimõisadest, mis on mõistagi üüratult pikk, valida on keeruline, seega ehk on kellelgi isiklikke kogemusi? Võib olla ka muus piirkonnas, peaasi, et ei oleks liiga kaugel.

Ja siis veel selline küsimus ka, et kui osta vaatamisväärsuste piletid netist, siis kuidas edasi? Kas need peab välja printima, saab neid nt telefonist näidata, peab mingi koodi ütlema, või kuidas?

Tere ! Kas keegi võiks öelda, mis ajaga peab arvestama neid kohti külastades:
1)La Sagrada Familia;
2)Montserrat (ilma sõiduta);
3)Casa Battlo;
4)Park Güell;
Aja all pean siis silmas seda, et kaua igas nimetatud kohas aega võiks kuluda? Piletid ostan netist. Tahaks päevakavad paika panna, aga ei kujuta ette, mis ajaga arvestada.

Olen selle firmaga sõitnud liinil Varssavi-Poznan. Piletid ostsin ca 2 kuud enne ning hinnaks oli vist 0,47€. Ühe pileti olen ostnud ka samal päeval, hind oli ikkagi marginaalne. Seega arvan, et häid hindu näeb aeg-ajalt ka edaspidi. Aga bussid on korralikud, wifi toimib, kõik 5+