Valeria. A

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi. Tahab minna:
32 meeldimist
6 postitust / 113 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ma võtsin Delhi lennujaamast transfeeri Agrasse, hind koos kõikide maksude ja jootrahaga tuli 40€. Tuk-tuk maksab umbes 8€ 8h, kuid kindlasti mitte rohkem, kui 10€.  Auto  8h ja kuni 80k maksab 16€ ning lehekülgi, kus sellise summa eest auto ette bronnida saab, on mitmeid. 


Kui see 128 eur kogu tiiru eest lõplik hind, siis on see väga hea hind. Arvestada tasuks, et Delhi-Agra-Delhi autoga alla 70 euro kindlasti ei saa, vaevalt, et tegelikult isegi alla 80 euro väga pakkumisi leidub. 

Hotellidega paketi võtmisel ma isiklikult küll mingit mõtet ei näe. Vaata näiteks booking.com, valik on suur ja 20 euroga saab juba hea asukoha korraliku hotelli kätte. Eelnevalt soovitatud Hotel Sidhartha on tõesti super asukohaga. 

Suur tänu info eest, ostan siis sealt lehelt standard tuuri ära. 80€ tundub ka hea hind, praegu küsib suurem osa teenusepakkujatest 90-100 eurot.

Tere ! Oleks paar küsimust Tšernobõli ekskursiooni kohta. Kuna siia pandud ekskursiooni korraldaja link ei tööta, siis küsiks igaks juhuks üle, kas tegu on selle korraldajaga? http://tourkiev.com/#about

Meie reisiseltskonnas on 8 in ja vaatan, et praegu on  group tour 80 eur/in ja private tour on 101 eur/in. Ei teagi kumba valida, kui grupp on väike, siis pole privaattuuril vist väga pointi. Seega küsiks, palju inimesi teie grupis oli? 

Kuna olete valinud reisimiseks keskmisest kallima aja ning eelarve on ka 3 nädala kohta väga väike, siis kahjuks valiku variante väga polegi. Teie kriteeriumite põhjal tuleb mulle pähe ainult India. Vaatasin just, et nt 17.12-08.01 on lennud 482€. Sinna tuleks siselennud ka juurde,  kokku ehk saaks 600€ hakkama. Seega jääks teil 3 nädala kohta 600€, mis on minu hinnangul vähe isegi  India kohta, kuid säästurežiimil siiski teostatav. 

Montenegros ööbisin korteris ja seal tegi võõrustaja registreeringu ära. Aga mingit paberit selle kohta ei antud. Bosnia ja Hertsegoviinas ma registreerimas ei käinud. Lahkusin riigist Sarajevo lennujaama kaudu, registreeringu kohta ei küsitud. 

See on mõeldamatu.  Ise alla 2h Stanstedis ümberistumiseks ei jätaks. 

Sõitsin bussiga Dubrovnik-Mostar ja midagi erilist ei olnud, nagu piiriületus ikka. Aga läks ca 15 min. 

Ma lendasin veebruaris SVO-BKK, mida opereeris Rossiya ning ka sel lennul multimeedia ei töötanud.  Huvitav, kas see ongi nende norm? Muus osas ütleks, et Aeroflot on selline firma, mille kohta mul otseselt midagi halba öelda pole, kuid samas pole ka midagi head öelda. Ise lendan Aeroflotiga vaid siis, kui saan väga hea hinna/aja suhtega lennu (olulised on ka lennuajad).  Bali ots on neil küll  kõige kiirem, kuid 665€ ei tundu väga hea hind. Näiteks, ise ostsin Qatari piletid Balile ilma soodukata, täiesti  suvalisel ajal, hinnaga 668 eur. Umbes kuu hiljem tuli ka  kampaania ja siis oleks saanud isegi 100 eur odavamalt. https://trip.ee/odavad-lennupiletid/edasi-tagasi-lennupiletid-qatar-airwaysiga-tallinnast-balile-alates-574


Tänan info eest!

Mul tuli peale siia postitamist meelde, et hiljuti käsitles üks artikkel ka põgusalt Indoneesia siselendude teemat. Nimelt  on siin 13. märts  avaldatud artiklis kirjas järgnev:  "Kuna lennukikütuse hind on viimasel ajal jõudsalt tõusnud, avaldab see paratamatult lennufirmadele survet piletihindade tõstmiseks. Alates 2018. aasta novembrist on Indoneesia siselendude hind tõusnud 40 - 120 % ning püsib jätkuvalt kõrge ka peale aastavahetuse tipphooaja lõppemist".

Mis teha, eks siis tuleb selle hinnaga leppida.  Aga ma vaatasin just huvi pärast, et SIN ja KUL lennud saab odavamalt kui selle lühikese JOG otsa ning 20 eurot kallimalt saab isegi Perthi. 

Ma arvan, et kellegi kogemused pole olulised, sest selge on see, et su sõbranna on selle raha võlgu ja peab ära maksma. 

Igaks juhuks mainin, et näiteks Novatours pakub ka 3-5 päevaseid reise. 

Tere ! 

Oleks vaja osta septembriks piletid DPS-JOG-DPS. Vaatan, et hinnad on hetkel 130-140 eurot. Tundub päris kallis tunnise lennu kohta. Sealjuures tuleks üks ots  odavlennufirmaga lennata (Air Asia või Lion). Oskab ehk keegi targem öelda, kas tasub praegu sellise hinnaga osta või on piisavalt tõenäoline, et hinnad võivad langeda? 

Tallinnast otse Prahasse ei saa jah, lisaks on ka ümberistumisega variandid minu hinnangul TLL- PRG suunal ebamugavad, kuivõrd kõik lennud on varahommikul 06.00 ajal.  Praha on kena linn, kuid miinusena tooks välja, et turiste on seal väga palju, ütleks isegi, et ebamugavalt palju (käisin septembri viimasel nädalavahetusel). Suure nõudluse tõttu on ka hotellid kallid, eriti kui arvestada hinna ja saadu suhet. 

Normaalse kvaliteediga smart casual stiilis riideid teeb näiteks Ptak: http://ptakfashioncity.com/ptak-moda/ See on meie mõistes nagu Bastion, Ivo Nikkolo jms.

Check-inni tegemise käigus saad istekoha. 


Kuskil eelmise aasta lõpu poole muutis Tripadvisor oma kujundust ning ma ei suutnud alguses Androidi versioonis isegi elementaarseid asju leida. Võibolla tegidki siis suuremat sorti uuendused. 

Õnneks praeguste hindade juures pole ELi riikides oma SIM kasutamine enam eriline kulu.  Mul oli näiteks Horvaatias 7  päeva nett sees ja arve tuli selle eest 12 eur kopikatega. 

Rentisin eelmine aasta auto sellest firmast: https://rentacar-makarska.com/ Tagatis oli umbes 350 eur (hind oli kunades, seega täpselt ei mäleta). Tagatise tasusin auto kättesaamisel krediitkaardi tunnustega deebetkaardiga (auto toodi maja ette, makseterminal oli kaasas). Piiriületused olid lubatud, see oli kodulehel  nende tingimuste all selgelt kirjas. Käidud sai ka Mostaris. Tehniline pass anti kaasa ja  BH piiril seda ka küsiti. 


Mulle jättis see firma hea mulje. Kuid hinnad polnud just väga odavad. Siin Horvaatia alateemades räägitakse ikka päris ulme hindadest a la 100 - 200 eur nädal keskklassi auto eest koos 0 omavastutusega. Otsisin  autot ikka päris korralikult ja hinnad polnud isegi ligilähedased. See oli siis 2018 septembris. 

Kuningas, minu nõustamised on alati hakanud küsimusega, kuhu lähed (konkreetse piirkonna täpsusega) ja millal (kuupäevade täpsusega). Malaaria ravimite vajalikkuse üle otsustamiseks on küsitud ka kus ööbin, esitatud on küsimusi ka reisistiili kohta. Seega kindlasti ei vaata nad ainult riiki. Malaaria osas lähtuvad arstid rahvusvahelistest soovitustest ja need pole koostatud vaid riigi põhiselt, vaid hõlmavaid ka konkreetse riigi erinevaid piirkondi.  


hbert, kui arst keeldus sulle Malaronet kirjutamast, siis kas sa olid visiidil, või helistasid ja palusid retsepti?

Olen kasutanud sellist firmat: http://www.24express.ee 

Minu kogemused piirduvad küll riigisiseste vedudega, kuid tean, et neil on väga kiire asjaajamine. Nt hinnapakkumise mailile olen saanud vähem kui poole tunniga ning ca 1h jooksul on kuller juba pakile järele ka tulnud.

Lihtsalt infoks, Tallinna Qvalitases näiteks pole järjekordi, aega peab ootama 2-3 päeva, sõltuvalt sellelest, mis päevadel arsti vastuvõtt on.  Sama arstikeskus on ka muudes linnades, sh Tartus, kuid ma ei tea, kas seal ka reisimeditsiini nõustamist pakutakse. 

Jochen, suur tänu! Pilt sai palju selgemaks. Võtan Sheratoni, tundub kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega.

Lendasin eelmine aasta BUD-WAW-TLL. Lennukist maha saamisest kuni väravasse minekuni läks rahulikult jalutades ca 3min, kindlasti mitte rohkem kui 5min. 

marko, mis riigist sa tulid?

Jochen, suur tänu info eest. Kui rannas inimeste vahel ikka kenasti kõndida saab, siis on vast ok, seda enam, et septembris peaks vähem rahvast ka olema. Kui viitsid homme sellise pilguga vaadata ja hiljem oma tähelepanekuid jagada, siis see oleks suurepärane. Otsisin täna veel hotelle ja see jäi ka silma. Kaardi pealt vaadates tundub, et see on Kuta ja Legiani piiril. Ehk oleks see  kuldne kesktee, kuivõrd ühele poole jääb Kuta, teisele poole Semiyak?  

Ei ole lende läbi MNL, bronn selline ja tagasi sama. https://pasteboard.co/I90eup8.jpg