Valeria. A

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi. Tahab minna:
21 meeldimist
6 postitust / 69 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui elad või satud Tallinna, siis praegu on näiteks Stockmannis Samsonite kohvrid -20% või -30%. Just eile käisin seal kohvreid vaatamas, valik on suht korralik ja eks ise lähemalt uurides saab kõige paremat aimu. Purunemise osas arvan, et see sõltub materjalist, olen aru saanud, et polükarbonaadist kohver küll puruneda ei tohiks. 

Olin 2017 septembri keskpaigas  3 päeva Dubrovnikus, kahel esimesel päeval oli ilm ilus, kui viimasel päeval oli kohutav torm ning vihma kallas nagu oavarrest. https://www.thedubrovniktimes.com/news/dubrovnik/item/3074-storm-gallery-dubrovnik-hammered-by-storms

2818 olin 2-9 september Splitis ja Makarskas. Selle aja jooksul sadas kolm korda.  
Varasemalt olen olnud Makarskas juunis, siis oli ilm ideaalne. Seega mina julgeks öelda, et isegi septemberi teises pooles on ilm juba ettearvamatu. Oktoobris minna ei soovita. 

Kas sulle vajalikul kuupäeval AirBalticu 23.10 lend ei lähe? 

Sõrmejäljed tuleb anda jah. Delhis tundus e-viisa sabas väga pikk järjekord olevat, aga see liikus kiiresti, ca 20 min läks. Goa lennujaam on väike ning rahvusvahelisi lende saabub sinna vähe.  

Kahjuks lennugraafik vilets, vähemalt nädalavahetuse reisi kontekstis. AB pole seni väga heade hindadega silma paistnud, samas on nende lennugraafik olnud parim. Novembris sai AB-ga Berliinis käidud ja suvel läheks hea meelega tagasi, aga Ryanair on graafiku tõttu välistatud. 

Edit: mul näitab lende ainult T ja N. 

IIZI kui kindlustusmaakleri ülesanne oli anda sulle informatsiooni ja suhelda sinu nimel kindlustusseltsiga. Tundub, et seda nad ka tegid. Seetõttu pole  minu hinnangul IIZi-le küll midagi ette heita. 

Kas seal lennujaamas oligi asi korraldatud nii,  et reisijad juhatatakse väravasse st reisija ise värava infot kuskilt ei leia, ega saa kontrollida, kas värav, kuhu ta juhatati ka õige värav on? Kui nii, siis peaks asi kindlustusjuhtumiks liigituma küll. 

1) India, Maroko, Horvaatia, Prahha ja Berliin. Ostetud on ka aastavahetuse reis Pariisi, start peaks olema 29.dets. Hotell bronnitud Champs Elysees, triumfikaare vahetuses läheduses. Eks ma laupäeval vaatan, mis seal toimub, aga olen juba veendunud, et see reis jääb ära. 

Erinevaid reise on raske võrrelda, aga Maroko reis meeldis kõige rohkem. Ma poleks arvanud, et Marrakech on selline nagu ta on (ilus, äärmiselt puhas, suurepärase haljastuse ja arvukate rohealadega). Sahara kõrbe tripp oli muidugi omaette elamus. 
2)  Veebruaris on Põhja- ja Kesk-Tai reis, kõik muu on lahtine. 
3) Järgmine aasta tahaks lõpuks ära käia Lääne-Paapuas, eelkõige külastada Baliemi orus elavaid hõime. Seega ootaks soodukaid Jakartasse, vähemalt hetkel tundub, et läbi Jakarta saab kõige kiiremini ja odavamalt. Samuti ootaks soodukaid Jordaaniasse.
Soovitan sul uurida lennufirmast, mis seis pagasiga on. EL õiguse kohaselt tekib õigus hüvitisele, kui pagas hilineb 21 päeva või enne 21 päeva möödumist juhul, kui lennufirma tunnistab, et pagas on kadunud. Võid vaadata ka, kuidas su reisikindlustus antud olukorda reguleerib, kuid vaevalt, et sealt paremad tingimused leiad.  

Juhuks kui teemaalgata pole Finnairi lende vaadanud, siis Finnair oleks kahtlemata nii lennuaegade kui ka kiiruse poolest parim valik. Iseasi, kas hind on talutav. 

Olen viimase 1.5 aastaga teinud Air Balticuga ca 20 lendu. Ühe korral LGW-RIX lend hilines umbes tunni. Peale selle pole AB-ga ühtegi kõrvalkallet esinenud. Minu hinnangul on tegu igati soliidse "pool-odavalennufirmaga". Lennuplaani muutusi võib ikka ette tulla, mistõttu oleks hea reisikindlustus ka kohe ära teha. AB lennud on alati ühel piletil. 

Mul on Finnairiga  ka  viimased ostetud lennud (DEL, PRG, CDG) Tallinnast ikka märkimisväärselt odavamad olnud, kui need oleks olnud algusega Helsingist. 

Pagasiga seonduvat reguleerib nn Montreali konventsioon. Mina saan sellest aru nii, et hilinemise korral vastutab vedaja siis, kui pagas ei jõua kohale 21 päeva jooksul. 

Sisuliselt su lend tühistati. Sellisel juhul on lennufirma kohustatud reisijat tühistamisest teavitama ja pakkuma võimalikke alternatiivseid reisivõimalusi. Reisija saab sellises olukorras valida kas ta soovib: 

a) lennukipileti maksumuse tagastamist või
b) aktsepteerib uut pakutud lendu. 
Lisaks on reisijal õigus hüvitisele, kui lennufirma pole lennu tühistamisest teavitanud vähemalt 14-päeva ette ning tühistamine polnud tingitud erakorralisest asjaolust.  
Saan aru, et sul on ostetud kaks erinevat piletit. Lennufirma sinu jätkulennu eest ei vastuta. Näiteks, kui sul on ostetud Nordica pilet Brüsselisse, siis on Nordica kohustus vedada sind kindlaksmääratud ajal ja kokkulepitud tingimustel Brüsselisse. See, kui sa oled plaaninud Brüsselist kuhugi edasi minna, Nordicat ei puuduta. Selle jaoks on reisikindlustus. 

Kui teil pole otsest põhjust, miks olla alguses Bangkokis, siis oleks vist mõistlikum  kava vastupidi teha ja alguses Phuketisse minna. Ma ise teen selliseid reise alati nii, et reisi lõppu jätan selle piirkonna, kus lennujaam on. Sest kui reisi viimane päev on käes, tahaks ju võimalikult kiiresti ja mugavalt koju saada. Ning kahtlemata on Bangkokist palju mugavam lennujaama minna. 


Ma olen veebruaris 5 päeva Bangkokis. Esialgu on plaanis teha üks päev väljasõit  Ayutthayasse ja teine päev väljasõit  floating marketile (Damnoen Saduak). Ülejäänud 3 päeva oleme siis linnas (templid, turud, söök). 

Ööbimise osas ootaks ise ka soovitusi. Siin on hea kirjeldus erinevate piirkondade plussidest ja miinustest: http://www.bangkok.com/hotels/where-to-stay.htm Siiski tundub raske otsustada. Mul on hetkel  broneeritud see hotell: https://www.booking.com/hotel/th/grande-centre-point-sukhumvit-55.et.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaEKIAQGYAQu4ARfIAQzYAQHoAQH4AQuIAgGoAgM;sid=d7b58bc8e616ad68c109830be6050e30 Oskab ehk keegi selle asukohta  kiita või laita? Saan vajadusel tühistada. Mu tuttav ütles, et vaatamisväärsustega tutvumiseks oleks Riverside piirkond kõige parem. Vaatan, et enamus high-end hotellid on just seal, sellest võiks eeldada, et ju siis on hea piirkond?  


Käisin septembri esimeses pooles. Rahvast polnud palju, kuid kui nüüd päris aus olla, siis kosed mingit erilist muljet küll ei avaldanud. Varasemalt olen käinud ka Plitvice rahvuspargis ja see meeldis palju rohkem (ka matkamise poolest). 

A-hepatiit on elementaarne, tuleb kasuks enamus riikides. 2 süsti annab kuni 25-aastase immuunsuse, kordusvaktsineerimist ei tehta. Seega tee ära ja rahu majas. See reis ei jää ilmselt su viimaseks. Kui otsustad seda teha, siis saad arstilt kohe ka malaaria osas nõu küsida. 

Olen viimase aasta jooksul ise huvi pärast vaadanud, palju maksab minu poolt ostetud pilet ca 1-3 kuud enne lendu. Ja alati on hinnad olnud kallimad  (reeglina märkimisväärselt kallimad). Näiteks võin tuua Delhi, Marrakech, Split, Dubrovnik, Budapest, Prahha, Berliin, Pariis (kõik algusega Tallinnast). Sealjuures on nendel suundadel olnud kampaania korras odavamaid hindu ka, aga see hinnavahe on olnud väga väike. 

Minu hinnangul on hea hinnaga pileti saamiseks kõige praktilisem teha endale selgeks, mis on kohta x hea hind. Näiteks, kui tahad minna Hispaaniasse. Paned trip.ee foorumisse sihtkohaks Hispaania ja foorumi all näed lennupakkumisi. Ei lähe kauem kui 10 min, et saada aru, mis on soodushind/hea hind.  Kui on konkreetne pidepunkt, millest lähtuda, siis on lihtsam otsustada, kas osta või oodata. Näiteks, ma ostsin Finnairi soodukaga pileti Delhisse 380 eur. Sellise hinna puhul ei näe ma küll mõtet ostmisega oodata. Võib küll tulla uus soodukas, kuid ega oluliselt odavamalt ikka ei saa . Seevastu on risk, et kui uut soodukat ei tule, peab sama pileti eest maksta üle 500 eur. 
Samas, kes saab minna reisile, mis toimub nädala või kuu pärast, see võib muidugi viimase hetke pakkumisi oodata. 

Arvan, et kõige lihtsam oleks transpordifirma poole pöörduda. Ise lasin Varssavist tuua märkimisväärselt rohkem kui 31 kg ja maksma läks ca 100 ringis eur. Vedaja oli see: https://eesti.raben-group.com/.  Teine kord tellisin DHL, hinnad olid suht samad. 

Nõustun eelkõnelejaga, kui reis juba septembris, siis tasuks küll tagasilend esimesel võimalusel ära osta. Ma tulin Marrakechist tagasi 20 mai ja lendasin Ryanairiga Hamburgi ja sealt Nordicaga Tallinna.  Ilmselt on tegu kõige kiirema variandiga, Hamburgis oli ooteaeg vaid 2h. 

Milaano kesklinna (Milan Central Station) ja Malpensa  vahel liigub lennujaama buss. Pilet 8 eur. 

Taksod on usaldusväärsed, kuid kallid. Sisseistumine reeglina 5 eur + 1 eur km (õhtul peale 21.00 on sisseistumine 8 eur). 

Olin mehega juuni 2016 Veneetsias, temperatuur oli kuskil 30-32 kraadi. Meil mõlemal hakkas  paha (nõrkus, iiveldus) ja seda hoolimata faktist, et otsese päikese käes me eriti ei viibinudki. Siis  lubasin endale, et Europaasse (sisemaale) rohkem küll suvel ei lähe. Nüüd olengi käinud mai lõpus või septembri alguses.  Aga eks inimeste sooja taluvus on väga erinev. Mul on kaks sõbrannat, kellele meeldib väga, kui hotellist välja astudes kuumapahvaks näkku lööb. Mul jällegi neelab kuumus kogu energia ära, vahest on selline tunne nagu pohmell oleks. 

Kusjuures mulle on silma jäänud, et praegu on päris palju häid lennupakkumisi Europaase, ka juuliks. Ei kujuta ette, miks peaks Hurgada kasuks otsustama, kui analoogse hinnaga alternatiivid on saadaval. 

Rebaseonu, ehk viitsid selgitada, mida see küllakutse/bronn täpsemalt tähendab? Olen kaks korda saatkonnas ankeeti täitnud ja mäletan, et vaja oli märkida koht, kus peatud (see võis olla ka hotell). Kuna mul elavavad vanavanemad seal, siis märkisin nende aadressi. Samas on mul sõbrad käinud Valgenes ka niisama turismi eesmärgil ja peatunud hotellis. Ja neil polnud küll viisa saamisega mingit probleemi. 

Samas ütleks, et muutusi on ikka olnud.  Lennukiga minnes kuni 5 päeva viisavaba. Kavatsen see aasta just seda varianti kasutada. 

Olin 13-20 mai Marrakechis ja panen  ka paar kommentaari kirja. Kuna keset reisi sai käidud ka 3-päevasel Merzouga tripil, siis jagunes meie Marrakechis viibitud aeg tinglikult kaheks.


Esimese poole ööbisime Mediinas riadis. Sealt pakuti lennujaama transfeeri hinnaga 170dhs. Selle ka võtsime, kuna leidsin tripadvisorist teemasid, kus  märgiti, et lennujaamas olevad taksod küsivad Mediina otsa eest 300dhs. 

Riadis check-inni tehes selgitati meile muuhulgas, et takso hinnad on linnas sees sõites maksimum 50dhs ja rohkem pole vaja maksta. Samuti selgitati, et turul tuleb kaubelda selliselt, et alustada pakkumist 3x madalamast hinnast, kui küsitu. Ja nii me ka talitasime. Kui küsisime taksojuhilt hinda, siis öeldi alati 100dhs. Me ütlesime, et oleme mitu korda seda maad sõitnud ja alati 50dhs maksnud. Seepeale öeldi, et ok, teeme siis 70dhs või 80 dhs. Ja meie vastu, et maksame 50dhs, võta või jäta. Sellisel moel saime kõik sõidud 50dhs  tehtud. Osade otsade puhul oleks hind pidanud olema tegelikult vähem, kui ma pole eriline kaupleja. 

Veel hindadest. Kes soovib palava ilmaga restoranis paar õlut juua, peab arvestama märkimisväärse väljaminekuga. 0,25 või 0,33 õlu on 50dhd. Ja pole vahet, kas tegu on kohaliku Casablankaga või Heinekeniga. Samuti pole vahet, kes tegu on keskmise söögikohaga või fine dining kohaga. Kokteilid maksavad 90-120dhs. Lisaks, nendes kohtades, mis üldse alkoholi pakuvad, on ka toidu hinnad samad, mis Eestis keskmise hinnatasemega restoranis. 

Kes soovib ööbida riadis, kuid mitte Mediinas, siis hea koht on Villa Almeria. Väga ilus riad, veelgi ilusama katuseterassiga. Samuti on seal taskukohase hinnaga spa. Peaväljakule jalutab ca 15 minutiga.  https://www.booking.com/hotel/ma/la-maison-rouge-marrakech.en-gb.html

Reisi teise poole ööbisime Radissonis (Gueliz).  Julgen soovitada, nii hotell ise kui ka selle asukoht oli väga hea. Peaväljakule ca 15 min jalutada. 

Ja paar konkreetsemat soovitust ka. 
1. Kui olete peaväljakul ja näete inimesi, kes pakuvad võimalust madu õlal pilti teha, siis hoidke silmad lahti. Nimelt kuulsin seal olles teistelt turistidelt kahest juhusest, kes inimesele oli ootamatult ligi hiilitud, madu õlale pandud ning siis nõuti mao ära võtmise eest raha. 
2. Kui olete peaväljakul ja ei soovi endale henna tätoveeringut teha, siis kõndige nendest teenusepakkujatest parem kaarega mööda, sest teenusepakkujad võivad sulle vägisi tätoveeringut tegema hakata (haaravad su käe, hoiavad seda tugevalt kinni, ise samal ajal tätoveeringut tehes). Nii juhtus vähemalt ühe tüdrukuga, keda seal kohtasin. Ta oli küll üritanud viisakalt oma käe ära tõmmata, mis aga ei olevat õnnestunud. Eks nad selle peale välja lähevadki, et euroopaliku viisakusega harjunud turist jõudu rakendama ei hakka. 
3. Kui soovite õhtul peaväljakul süüa, siis vaadake menüüst enne hindu. Mina seda ei teinud ning pidin oma toidu eest maksma piinlikult palju. Toit ise on seal aga väga hea. 
4. Ärge tehke välja inimestest, kes soovivad teile teed juhatada. Nad eeldavad, et maksate neile ja summad, mida nad küsivad, on utoopilised. Kui teil on Mediinas abi vaja (mis kindlasti juhtub), siis küsige mõnelt selliselt inimeselt, kes rahus oma asju teeb, mitte ei tule teile ise pakkuma ja teil sabas jõlkuma. 
5. Kui soovite minna kõrbe tripile, siis võtke kõrbes 2 ööd. Sest kohale jõuatepäikse loojangu ajal ja start järgmisel päeval on juba 06.00-07.00 aeg.  Ise võtsin 1 öö ja kahetsen. 

Mina soovitan majutust vaadata ka sellelt lehelt:  https://www.voyage-prive.com.  Kui veab, võib sealt leida 100£ öö heas asukohas 4* hotelli. Või siis see leht: https://www.travelzoo.com/uk/

Vaba aja osas soovitan sellist tuuri: https://funlondontours.com/changing-guard-walking-tour

India e-viisa on kuni 60 päeva ja siseneda saab riiki 2 korda. Info ametlikult lehelt: 

  • e-Visa is valid for entry through 25 designated Airports (i.e. Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh,Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi & Vishakhapatnam) and 5 designated seaports (i.e. Cochin, Goa, Mangalore,Mumbai,Chennai). However, the foreigner can take exitfrom any of the authorized Immigration Check Posts (ICPs) in India.