Valeria. A

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi. Tahab minna:
14 meeldimist
6 postitust / 54 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Olen viimase aasta jooksul ise huvi pärast vaadanud, palju maksab minu poolt ostetud pilet ca 1-3 kuud enne lendu. Ja alati on hinnad olnud kallimad  (reeglina märkimisväärselt kallimad). Näiteks võin tuua Delhi, Marrakech, Split, Dubrovnik, Budapest, Prahha, Berliin, Pariis (kõik algusega Tallinnast). Sealjuures on nendel suundadel olnud kampaania korras odavamaid hindu ka, aga see hinnavahe on olnud väga väike. 

Minu hinnangul on hea hinnaga pileti saamiseks kõige praktilisem teha endale selgeks, mis on kohta x hea hind. Näiteks, kui tahad minna Hispaaniasse. Paned trip.ee foorumisse sihtkohaks Hispaania ja foorumi all näed lennupakkumisi. Ei lähe kauem kui 10 min, et saada aru, mis on soodushind/hea hind.  Kui on konkreetne pidepunkt, millest lähtuda, siis on lihtsam otsustada, kas osta või oodata. Näiteks, ma ostsin Finnairi soodukaga pileti Delhisse 380 eur. Sellise hinna puhul ei näe ma küll mõtet ostmisega oodata. Võib küll tulla uus soodukas, kuid ega oluliselt odavamalt ikka ei saa . Seevastu on risk, et kui uut soodukat ei tule, peab sama pileti eest maksta üle 500 eur. 
Samas, kes saab minna reisile, mis toimub nädala või kuu pärast, see võib muidugi viimase hetke pakkumisi oodata. 

Arvan, et kõige lihtsam oleks transpordifirma poole pöörduda. Ise lasin Varssavist tuua märkimisväärselt rohkem kui 31 kg ja maksma läks ca 100 ringis eur. Vedaja oli see: https://eesti.raben-group.com/.  Teine kord tellisin DHL, hinnad olid suht samad. 

Nõustun eelkõnelejaga, kui reis juba septembris, siis tasuks küll tagasilend esimesel võimalusel ära osta. Ma tulin Marrakechist tagasi 20 mai ja lendasin Ryanairiga Hamburgi ja sealt Nordicaga Tallinna.  Ilmselt on tegu kõige kiirema variandiga, Hamburgis oli ooteaeg vaid 2h. 

Milaano kesklinna (Milan Central Station) ja Malpensa  vahel liigub lennujaama buss. Pilet 8 eur. 

Taksod on usaldusväärsed, kuid kallid. Sisseistumine reeglina 5 eur + 1 eur km (õhtul peale 21.00 on sisseistumine 8 eur). 

Olin mehega juuni 2016 Veneetsias, temperatuur oli kuskil 30-32 kraadi. Meil mõlemal hakkas  paha (nõrkus, iiveldus) ja seda hoolimata faktist, et otsese päikese käes me eriti ei viibinudki. Siis  lubasin endale, et Europaasse (sisemaale) rohkem küll suvel ei lähe. Nüüd olengi käinud mai lõpus või septembri alguses.  Aga eks inimeste sooja taluvus on väga erinev. Mul on kaks sõbrannat, kellele meeldib väga, kui hotellist välja astudes kuumapahvaks näkku lööb. Mul jällegi neelab kuumus kogu energia ära, vahest on selline tunne nagu pohmell oleks. 

Kusjuures mulle on silma jäänud, et praegu on päris palju häid lennupakkumisi Europaase, ka juuliks. Ei kujuta ette, miks peaks Hurgada kasuks otsustama, kui analoogse hinnaga alternatiivid on saadaval. 

Rebaseonu, ehk viitsid selgitada, mida see küllakutse/bronn täpsemalt tähendab? Olen kaks korda saatkonnas ankeeti täitnud ja mäletan, et vaja oli märkida koht, kus peatud (see võis olla ka hotell). Kuna mul elavavad vanavanemad seal, siis märkisin nende aadressi. Samas on mul sõbrad käinud Valgenes ka niisama turismi eesmärgil ja peatunud hotellis. Ja neil polnud küll viisa saamisega mingit probleemi. 

Samas ütleks, et muutusi on ikka olnud.  Lennukiga minnes kuni 5 päeva viisavaba. Kavatsen see aasta just seda varianti kasutada. 

Olin 13-20 mai Marrakechis ja panen  ka paar kommentaari kirja. Kuna keset reisi sai käidud ka 3-päevasel Merzouga tripil, siis jagunes meie Marrakechis viibitud aeg tinglikult kaheks.


Esimese poole ööbisime Mediinas riadis. Sealt pakuti lennujaama transfeeri hinnaga 170dhs. Selle ka võtsime, kuna leidsin tripadvisorist teemasid, kus  märgiti, et lennujaamas olevad taksod küsivad Mediina otsa eest 300dhs. 

Riadis check-inni tehes selgitati meile muuhulgas, et takso hinnad on linnas sees sõites maksimum 50dhs ja rohkem pole vaja maksta. Samuti selgitati, et turul tuleb kaubelda selliselt, et alustada pakkumist 3x madalamast hinnast, kui küsitu. Ja nii me ka talitasime. Kui küsisime taksojuhilt hinda, siis öeldi alati 100dhs. Me ütlesime, et oleme mitu korda seda maad sõitnud ja alati 50dhs maksnud. Seepeale öeldi, et ok, teeme siis 70dhs või 80 dhs. Ja meie vastu, et maksame 50dhs, võta või jäta. Sellisel moel saime kõik sõidud 50dhs  tehtud. Osade otsade puhul oleks hind pidanud olema tegelikult vähem, kui ma pole eriline kaupleja. 

Veel hindadest. Kes soovib palava ilmaga restoranis paar õlut juua, peab arvestama märkimisväärse väljaminekuga. 0,25 või 0,33 õlu on 50dhd. Ja pole vahet, kas tegu on kohaliku Casablankaga või Heinekeniga. Samuti pole vahet, kes tegu on keskmise söögikohaga või fine dining kohaga. Kokteilid maksavad 90-120dhs. Lisaks, nendes kohtades, mis üldse alkoholi pakuvad, on ka toidu hinnad samad, mis Eestis keskmise hinnatasemega restoranis. 

Kes soovib ööbida riadis, kuid mitte Mediinas, siis hea koht on Villa Almeria. Väga ilus riad, veelgi ilusama katuseterassiga. Samuti on seal taskukohase hinnaga spa. Peaväljakule jalutab ca 15 minutiga.  https://www.booking.com/hotel/ma/la-maison-rouge-marrakech.en-gb.html

Reisi teise poole ööbisime Radissonis (Gueliz).  Julgen soovitada, nii hotell ise kui ka selle asukoht oli väga hea. Peaväljakule ca 15 min jalutada. 

Ja paar konkreetsemat soovitust ka. 
1. Kui olete peaväljakul ja näete inimesi, kes pakuvad võimalust madu õlal pilti teha, siis hoidke silmad lahti. Nimelt kuulsin seal olles teistelt turistidelt kahest juhusest, kes inimesele oli ootamatult ligi hiilitud, madu õlale pandud ning siis nõuti mao ära võtmise eest raha. 
2. Kui olete peaväljakul ja ei soovi endale henna tätoveeringut teha, siis kõndige nendest teenusepakkujatest parem kaarega mööda, sest teenusepakkujad võivad sulle vägisi tätoveeringut tegema hakata (haaravad su käe, hoiavad seda tugevalt kinni, ise samal ajal tätoveeringut tehes). Nii juhtus vähemalt ühe tüdrukuga, keda seal kohtasin. Ta oli küll üritanud viisakalt oma käe ära tõmmata, mis aga ei olevat õnnestunud. Eks nad selle peale välja lähevadki, et euroopaliku viisakusega harjunud turist jõudu rakendama ei hakka. 
3. Kui soovite õhtul peaväljakul süüa, siis vaadake menüüst enne hindu. Mina seda ei teinud ning pidin oma toidu eest maksma piinlikult palju. Toit ise on seal aga väga hea. 
4. Ärge tehke välja inimestest, kes soovivad teile teed juhatada. Nad eeldavad, et maksate neile ja summad, mida nad küsivad, on utoopilised. Kui teil on Mediinas abi vaja (mis kindlasti juhtub), siis küsige mõnelt selliselt inimeselt, kes rahus oma asju teeb, mitte ei tule teile ise pakkuma ja teil sabas jõlkuma. 
5. Kui soovite minna kõrbe tripile, siis võtke kõrbes 2 ööd. Sest kohale jõuatepäikse loojangu ajal ja start järgmisel päeval on juba 06.00-07.00 aeg.  Ise võtsin 1 öö ja kahetsen. 

Mina soovitan majutust vaadata ka sellelt lehelt:  https://www.voyage-prive.com.  Kui veab, võib sealt leida 100£ öö heas asukohas 4* hotelli. Või siis see leht: https://www.travelzoo.com/uk/

Vaba aja osas soovitan sellist tuuri: https://funlondontours.com/changing-guard-walking-tour

India e-viisa on kuni 60 päeva ja siseneda saab riiki 2 korda. Info ametlikult lehelt: 

  • e-Visa is valid for entry through 25 designated Airports (i.e. Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh,Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi & Vishakhapatnam) and 5 designated seaports (i.e. Cochin, Goa, Mangalore,Mumbai,Chennai). However, the foreigner can take exitfrom any of the authorized Immigration Check Posts (ICPs) in India.

Kindlustusjuhtum on ootamatu ja ettenägematu sündmus. Kui sa sõlmid lepingu teades, et reisile minna ei saa ja nõuad siis kindlustushüvitist, on tegu kindlustuskelmusega (mis on kuritegu, vt KarS § 212). Kusjuures kindlustusvõtja peab lepingu sõlmimisel teatama kindlustusandjale kõigist talle teada olevatest olulistest asjaoludest, millel on nende olemusest tulenevalt mõju kindlustusandja otsusele lepingu sõlmida või teha seda kokkulepitud tingimustel (vt VÕS § 440 lg 1). 

Riias tundub 35 min ümberistumiseks suht tavaline aeg olevat.  Hispaanist tulles ei pea turva- ja passikontolli ka läbima (nagu nt UK-st tulest), seega kui lend ei hiline, ei tohiks üldse mingit küsimust olla.  Mul jäi viimane kord Londonist tulles ümberistumiseks 20 min (sest lend hilines) ja isegi koos kontrollidega jõudsin ilusti. 

Ostsin täna budgetair.lv Tallinn-Split 4 piletit. Krediitkaardi tasu oli 22 eur (näitas kohe, ei tulnud üllatusena). Kokku tuli 223 eur/in, samad piletid Nordica lehel 291 eur. Ühesõnaga 68 eur inimese kohta odavam, kui lennufirma lehel. Täiesti müstika. E-piletid tulid kohe mailile. 

Jah, see tähendab, et saad riigis olla kuni 60 päeva. Lisaks on see kahekordse sisenemisega ehk siis saad viisa kehtivuse jooksul siseneda riiki 2 korda. Kui su oma kehtib juunini, siis saaksid nt mais sama viisaga tagasi minna. Ma ei tea, kas saad kohe uut taotleda või mitte. Samas kui sul reis alles novembris, siis sisuline vajadus kohe taotlema hakata puudub. E-viisat saad taotleda kaks korda aastas ning aasta on jaanuar-detsember (mitte aasta ajane vahemik alates esimese taotluse esitamisest) . Seega sinu näite puhul probleemi tekkida ei saa, kui sa just detsembris jälle Indiasse minna ei taha. 

E-viisa kehtib ju kuni 60 päeva.  

Edreamsist olen korduvalt ostnud ja kõik on toiminud. Hetkel on mul pilet  BA-ga Londonisse ja lennuaeg muutus. Kuna mul on BA app, siis nägin sealt teadet graafiku muudatusest. Paar tundi hiljem, kui e-kirju lugema hakkasin, oli seal juba ka Edreamsi poolt saadetud kiri graafiku muudatusest.  Eelmine Londoni pilet oli ka edreamsist ostetud ja lend väljus 5 min varem. Ka selle kohta oli mul kohe nende poolne teade mailil. Seega omast kogemusest ütleks, et info on nende poolt väga kiiresti liikunud. 

Päev 6 - Casa Milast teisel pool teed on ka Casa Batllo ja selle kõrval on Casa Amatller. 

Kui aega üle jääb, võid jalutada Gooti kvartalis. Mulle meeldis väga Hispaania arhitektuuri muuseum (Poble Espanyol). 

Olin eelmine kuu Lõuna-Goas. Palolem meeldis mulle väga, rahvast oli, aga mitte palju. Teised rannad, kus käisin (Agonda, Benaulium) olid väga vaiksed. Ma pole pidutseja tüüpi inimene, aga seal oli isegi minu jaoks liiga vähe rahvast. Samas põhja ja lõuna Goa pidid olema erinevad. Kohalike sõnul on lõuna vaiksem, sest seal käivad peamiselt turistid, põhjas olevat ka palju kohalikke. 


Sa ei maininud, kui pikk reis on, aga kui see on nt 2 nädalat, siis nii kaua pole küll nt Goas midagi teha. Arvan, et sa võib vabalt kombineerida ka nt Goa+Kerala vms. Palolemi  soovitan. 

Minu tähelepanekute järgi on kõige kallim aeg Euroopas reisimiseks  juuli ja augusti esimene pool. Ise eelistan reisida mai lõpp ja septembri algus. Horvaatia puhul on septembri algus minu hinnangul parim valik.  10-14 päeva Euroopas kindlasti  vähe pole.  Suurem osa läheb ka Aasiasse kaheks nädalaks. Kui sa suudad inglise keeles kõige elementaarsemat küsida (nt kust buss väljub, kuhu suunda jääb koht x, kust saab pileteid osta vms), siis hätta sa ei jää. Eelarve saad teada, kui vaatad, mis maksavad lennukipiletid ja mis maksab ööbimine sulle sobivas kohas. Raske on öelda midagi konkreetset, kuid ei tea, kuhu minek  ja mis nõuded majutusasutuse osas on (vaata nt booking.com). Horvaatias  on hinnad suht samad, mis Eestis, va Dubrovnik, kus on hinnad nagu meil vanalinnas.  Kas valida pakettreis või omal käel, seda on võimatu öelda, eriti kui sihtkoht pole teada. Võid vaadata, mis pakett maksab ja siis uurida, mis hinnaga ise lend+transport+ööbimine saaksid. 


Ma tahtsin kirjutada, et teemal "algaja ja reisimine" on siin palju kirjutatud ja põhjalikud soovitused on olemas, ka hiljutised  (kust leida lende, kust ööbimist jne). Ja panna lingid juurde, kust teemaalgataja ise lugeda saaks (kes ikka viitsib alati kõike uuesti kirjutada). Aga ei suuda leida neid teemasid,  märksõnaga otsida vist ei saagi enam? Ehk keegi osavam paneb need lingid.

Toomas, mis tähendab, et e-viisat saab teha kuni 3 kuud enne reisi algust? Alla nädala on see aeg siiski. Ise esitasin taotluse reedel, kätte sain pühapäeval ja resini oli ainult 2 nädalat jäänud. Lisaks ei pea pilt olema just passipilt. Kui mõõdud on valed, siis peale pildi lisamist ilmuvad raamid, millega saab pildi mõõtudele vastavaks lõigata.

Saatkonnas tehes on viisa enam kui kaks korda kallim, samas ei ole see sama 60-päevane viisa, vaid aastane vist.

Smallisland, mul läks terve summa korraga maha ja see oli tunduvalt vähem, kui pidi minema. Selleks ajaks kui väljavõtet vaatasin, bronnis enam midagi polnud (Mastercard). Ma arvaks, et midagi jäi tähelepanuta, kuid mul elab sõbranna Londonis ja tema ütles ka, et vahest läheb kahtlaselt vähe raha maha. Kommenteerida ma seda ei oska. Aga süsteem on ikka väga mugavaks tehtud.

Täpselt nii lihtsalt see toimibki. Lihtsalt paned kaardi sinna vastu, kuhu muidu viipad oysterit või piletit. Kaardiga kehtivad samad hinnad, mis oysteriga. Ise panin tähele, et metroo piletite eest läks palju vähem raha kaardilt maha, kui oleks pidanud.

Arvan, et otselennu puhul on kõik mis jääb alla 200€ väga hea hind ning mina isiklikult küll midagi paremat ootama ei jääks. Eriti juuli kuuks. Kui valikus on pakettreis või omal käel minek ja valik sõltub hinnast, siis on mul raske uskuda, et Horvaatia puhul võiks pakettreis odavam olla.

Ise lendasin 2017 septembris AirBalticuga Dubrovnikusse ning sai käidud ka Montenegros (buss sõidab ca 3h, pilet oli ca 10 eur). Seega on võimalik külasta ka lihtsalt ka mõlemat riiki.

E.T-le. Ma käisin seoses India reisiga reisimeditsiini nõustamisel kaks nädalat tagasi ja võin öelda, et rahvusvahelised soovitused ei näe ette kõhutüüfuse vastu vaktsineerimist, kui reis kestab alla 1 kuu. Samuti tõi arst välja, et selle saab peamisest vee kaudu ning kuna nagunii tuleb juua ainult pudelivett (ja pesta ka hambaid pudeliveega jne), siis ei ole väga suur tõenäosus seda saada. Mina seda vaktsiini ei teinud (reis kokku 15 päeva). Lisaks arvan, et on olemas ikka konkreetsed põhjused sellele, miks ükski arst igaks juhuks vaktsineerida ei soovita.

  1. Uutest kohtadest London, Surrey, Dubadepest, Montenegro, Bosnia ja Hertsogoviina, Madeira, Dubrovnik. Raske on võrrelda nii erinevaid kohti. Dubrovnik on ilmselt kõige ilusam linn, kus ma käinud olen. Madeira loodus on super. Bosnia ja Hertsogoviina on kultuuriliselt väga huvitav, kohalikud on ekstreemselt sõbralikud.
  2. Järgmisel aastal veebruaris 2 nädalat Indias, mais nädal Marokos, mingi aeg lähen Londonisse sõbrannale külla. Muu on hetkel veel lahtine.
  3. Soodukaid ootan Tai, Mauritius ja Euroopa linnad, kuhu saaks mugavalt nädalavahetuseks minna.