Kompass

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Väga levinud lahendus on selline, et mõnes hindu/pakistani elektroonikapoes (mida on sadu) sõlmitakse "Pay As You Go" tüüpi leping virtuaalopearaatoriga LEBARA. Seda saab teha pea kõikjal, kus need sõstrasilmsed ärimehed oma SONIY, SAMUNG jms tehnikaga kauplevad, tavaliselt on väljas ka suured Lebara kirjaga kleepsud. NB! ID kaart või pass peab olema kaasas!

SIM kaardi vormistamise eest tahavad nad keskmiselt € 6, teie läbirääkimisoskustest sõltub, palju lähevad maksma esimesed paarsada Mb mis nad kaardile laovad, tõenäoliselt €3-€5.

Seejärel on mõistlik ennast Lebara kodulehel http://www.lebara.es/?isoCode=en_GB juba ise kasutajaks regada, kasutades värskelt omandatud SIM-i andmeid ja vajaduse tekkides online juurde maksta, hindud tahavad alati vähemasti paar eurot vahelt saada. 1 Gb netti maksab Lebaral hetkel €7-20, sõltuvalt etteostetavast kogusest.

Ka siis, kui päike käib kõige madalamalt (ehk jõulude ajal) on Tenerifel võimalik 2 tunniga päikesepõletus saada.

Mina see küll ei olnud, kes sealt viite ära võttis. Proovime siis ettevaatlikult uuesti:

Vahet tuleb teha kahel täiesti erineval tootel: “shared property” ja “timeshare”. Esimesel juhul tekitatakse kinnisvara omamiseks pmslt osaühing ja selle osaühingu osanikud on oma osade kaudu kinnisvara omanikud. Aga sellel ei ole absoluutselt mitte mingit pistmist timesharega (kuigi selline mulje üritatakse jätta), müügi objektiks on timeshares ehk puhkuseosakute müügil mitte kinnisvara, vaid õigus seal nädal-kaks puhata. See ärimudel toidab ainult agressiivset müügivõrku (harvad pole juhused, kus liimile läinust saab püramiidi osa, sest tal pole muud võimalust oma tuhandeid tagasi saada, kui need järgmiste lihtsameelsete arvelt tagasi teenida). Kinnisvara haldamise kulud tuleb puhkuseosaku ostjal eraldi kinni maksta, täpset nii, nagu Af ülal kirjutab – ostuhind musta auku.Kohapeal elades võin kinnitada, et väga must see auk tegelikult ei ole, ma kasutaks pigem väljendit “luksuslik ja sillerdav, kuigi tavaliselt maitselage”.

Julgen väita, et internetiajastul pole midagi demoniseerida vaja, see ongi puhtakujuline pettus, mida teostatakse eriti alatuid ja agressiivseid müügivõtteid kasutades. Ja ma olen ise ka mitut inimest näinud, kes (olles lõpuks veendunud, et ei hea ei kurjaga oma osakust ta lahti ei saa) on kõigile hoopis kiitma kukkunud, et küll ma tegin ikka hea otsuse ja küll ma alles puhkan.

Timeshare oli omal kohal sel ajal, kui google asemel oli telefoniraamat ja iga reis algas reisibüroo toolil.