Marrru

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisin oktoobris Albaanias. Ei olnud vaja viisat :)

Meie kasutasime samuti transfeeri teenust. Kui ma ei eksi, siis oli ka suntransfers nagu eelpool juba mainitud. Juht ootas sildiga ilusasti lennujaamas ja oli tunduvalt odavam kui takso.

Julgen samuti soovitada. Olen korduvalt läbi tuusiku reise ostnud ja alati väga rahule jäänud.

Kitsas on seal lennukis tõepoolest. Olen Smartlynx lennukitega käinud kahel reisil (lennu pikkus ca 5-6h). Lennukid tunduvad nii seest kui väljast vanad ja lagunenud. Ei tekita väga turvalist tunnet ja tõesti ebamugavad lennukid (eks odavlennu teema ka, lennuk inimesi täis topitud ja pikemal inimesel ei ole üldse mõnus seal 5h järjest istuda).

Meie käisime veebruaris ja siis sääski sisuliselt ei olnudki. Nägin mõnda üksikut.

Käidud ja väga vahva oli! Ütleme nii, et võrreldes Eestiga on seal ikka päris kallis. Oleneb muidugi, kuidas keegi puhkab, kus ööbib ja mida sööb. Mina kasutasin seal olles korduvalt airbnb-d. Samas vaatasime ka jooksvalt ja astusime lihtsalt hotelli sisse. Alati saime ka toa. Lemmik koht oli Viquesi saar. Tõeline paradiis! Seal rentisime päevaks rollerid (55 dollarit roller + maksud, 24h, fun brothers- saab koha pealt võtta) ja vurasime saare risti põiki läbi- soovitan! Üleüldiselt näeb Puerto Ricos väga erinevat loodust, väga mitmekesine saar. Meie rentisime auto 11ks päevaks ja sõitsime pea terve saare läbi. Kiirteed on täiesti head reeglina, väiksemad teed linnas, külade vahel, on kohati väga auklikud. Ja kui minna Toro Negro vihmametsa (soovitan taaskord), siis see tee oli küll väga kitsas, mägine ja hirmus (võib olla suutsime me sel korral kõige hirmsama tee valida :)). Aga kogemus missugune ja väga äge oli!

Ma soovitan uurida Puerto Rico kohta siit: http://islandsofpuertorico.com/

Leiab erinevaid soovitusi, kuhu kindlasti minna. Minu jaoks üks põnevamatest tundub hetkel Isla Caja De Muertos (http://islandsofpuertorico.com/caja-de-muertos-island/). Kuna sinna reeglina sõidab vaid üks praam päevas (üks sõit päevas) ning vaid nädalavahetustel, siis soovitan ette broneerida (veebruaris paljud ajad juba täis): http://islandventurepr.net/en/reservations

Lisaks plaan sõita Viquesi saarele. Seal asub ka (vähemalt nii kirjutatakse) üks parimatest Bio Bay-dest, kuhu ka kindlasti plaan õhtune tripp võtta (helendav laht).

Olen lugenud ka Boqueroni kohta, mis pidi olema selline tore mereäärne elu täis rõõmus rannaäärne küla. Sinna tahaks ka minna, et tunda seda kohapealset mõnusat kariibimere saare elu hõngu :) Boqueronist mitte väga kaugel on Cabo Rojo National Wildlife Refuge, mis pidi taaskord selline huvitav ja elamusipakkuv looduslik rahvuspark olema (karsti ala ja koopad)

Mõnusat reisi planeerimist kõigile, kel veel reis ees!

PS, igasugused autorendi soovitused on endiselt väga teretulnud!

Kas kellelgi on kogemusi autorendi firmadega? Millist soovitate? Hetkel on silma jäänud https://www.foxrentacar.com/ https://www.nationalcar.co.uk/

See teine variant on ilmselt mõistlikum, kuna mingid kindlustused juba hinna sees. Igasugune tagasiside äärmiselt teretulnud!

Tere,

Ilmselt võrdlemisi rumal küsimus, aga kas kellelgi on kogemusi. Kui rentida auto, kas on mõistlik võtta GPS seade lisaks või toimib ka telefoni GPS piisavalt hästi ja ilma lisakuludeta seal? Lisaks ehk oskab keegi mõnd rendifirmat soovitada kogemuse põhjal?

Tänud ette!

Mina olen käinud Kemeris ja Alanyas. Soovitan igal juhul Alanyat, väga mõnus linn. Ilusad rannad, piisavalt kaubandust (seda ikka on ja igal pool), erinevad eksursioonide pakkujad (iga nurga pealt võib leida väikese reisibüroo, mis pakub erinevaid ekskursioone). Alanyas on ka väga ilus sadam, kuhu tasub juba niisama jalutamagi minna- üks laev uhkem kui teine, kaunis koht. Kui sinna minna õhtul on samuti ülimalt ilus- tuled, laevad, meri. Õhtul on sadampiirkonnas väga paljud klubid lahti, suur valik erinevat ööelu.

Sadamast saab endale kaubelda ka laevareisi (tingi, tingi ja veelkord tingi! pakuvad hinnas ka transfeeri hotellist sadamasse ja hiljem tagasi). Taaskord soovitan ka see ära teha, väga mõnus 5 tunnine merereis. Ekstreemsuste armastajatele soovitan teha seal ka jeebisafari. Meie võtsime (üks nurgapealne reisibüroo) ja jäime väga rahule, elamus missugune!

Alanyas käisime juuli keskel ning peatusime samuti Xperia Kandelor Hotellis. Huvitav kogemus, kuna antud hotell kuulub Xperia hotellide ketti (kokku 3 hotelli) ja igal õhtul oli meelelahutus Xperia Saray Beach hotellis (seal on ka Xperia keti hotellide ametlik rand). Nii me tatsasime igal õhtul (maksimum 5 min jalutada) teise hotelli õhtust meelelahutust nautima (programm oli korralik) ning teises hotellis kehtis ka kõik hinnas pakett ehk siis oli võimalik ka sealt saada endale meelepärane joogipoolis meelelahutusprogrammi kõrvale.

Muidugi oleneb ka millal minna. Hooaeg on seal vastavalt ilmale, aga üldjuhul mai-oktoober.

Kokkuvõtvalt, Alanya jättis kustumatu mulje ning soovitan seda linna väga :)