marilinh

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie piletid olid ostetud nädal enne lennuõnnetust. Loomulikult see pani mõtlema ja olukorda ümber hindama. Mis sa speedygonzalez arvad, et ma oleksin suvalt ostnud ka peale õnnetust piletid, kuigi ohtu nähakse ja paljud riigid oma reise tühistavad?? Miks muidu ma selle postituse tegin, kui ma ei kardaks. Ma ei ole seda teinud stiilis "lähen ja kõik". Ma ei võta seda riski suvalt.

Speedygonzalez, kui on risk tõesti nii suur ja oht on iga nurga peal, siis miks korraldatakse reise Egiptusesse? Mina ise ei tulnud selle peale, et oh läheks Egiptusesse, vaid reisikorraldajad muudkui teevad pakkumisi Eestist Egiptusesse, ilustades ja rääkides, kui ilus ja hea seal on ning miks peaks just sinna minema. Miks siis jääb reisija ise selles süüdi, kui talle on pakutud "head reisi", ta on endale pileti soetanud, kuid hakkab ohu pärast kahtlema ning tahab reisi tühistada, aga reisikorraldaja ütleb, et kõik on korras ja reis toimub, sina raha tagasi ei saa, kui otsustad mitte minna. Mis valikud mul siis on? Olen ise süüdi, et siiski minekut kaalun, see on sinu ainus mõte? Riskib praegu hoopis reisikorraldaja nende kõigi eludega, kes pileti on ostnud. Reisikorraldaja, kes isegi ei kaalu reisi tühistamist, temal on rahad käes ja pole enam tema probleem.

Johhaidiile. Teema sai algatatud, et inimesed jagaksid oma mõtteid ja arvamust antud teemal, kuid kahjuks on siin kergelt öeldes ärplemiseks läinud ning seda ei ole küll vaja.

Väga palju mõistlikuid ja abistavaid vastuseid on olnud, aitäh nende eest! Kuid minu silmis öelda, et nende inimeste soovitused, kes annaks loa reisimiseks ja mitte muretsemiseks, on mõttetud, kuna Egiptuses on praegu väga ohtlik, siis loomulikult on seda raske mõista, kui vaid allakukkunud lennukist rääkida. Oleme aru saanud ju, et Hurghadas kohapeal on küllaltki turvaline, parem lihtsalt mitte linnapeale ronida suure hurraaga. Mis aga üleüldist pilti puudutab, siis austan kõigi arvamust ja hindan nii neid, kes soovitavad minna kui ka vastupidi. Nii jõuabki kõik plussid ja miinused endale selgeks teha. Aga kui mingiks ärplemiseks läheb.. ei ole ju vaja. Inimesed reaalselt saavad sellest teemast siin abi! Ning nii palju, kui on inimesi, nii palju on ka erinevaid arvamusi.

Kuid ma ei ole siiani ühest kommentaarist aru saanud - Egitpusesse viivad eestlasi hetkel vaid venelased. Kas siis turkish airlines on venelaste oma? Mmmm..

Aga mis riskist kõik üldse räägivad ja miks see teema nii ülepaisutatud on? Ausalt öeldes hakkab see teema ära väsitama. Eks Egiptuses on pidevalt olnud ohuhoiatusi reisimiseks, aga kui palju me kuuleme reaalselt ohtudest Egiptuses? samamoodi ju mujal maailmas juhtub asju. Minu arust seni, kuni pole kindlalt öeldud, et lennukis oli pomm, siis ei ole vaja ka paanikat tekitada :)

Ma olen reisikorraldajaga nüüdseks ühendust võtnud ja kuna nemad ohtu ei näe hetkel, siis reisi tühistamise korral omal soovil ma raha tagasi ei saaks. Ega antud hetkel ei jäägi muud üle, kui oodata see kuu aega veel, ehk saab asi selgemaks. Kui mul oleks võimalus reis kohe tühistada ja raha tagasi saada, siis loomulikult teeksin seda. Praegusel hetkel ei ole mul aga muud teha, kui oodata. Ning hotellirajoonist mina välja küll ei läheks! Elu on kallis, milleks riskida sedasi. Aga nagu ka varem öeldud, igaüks teab ise paremini.

Aitäh vastuste eest, väga suure huviga olen lugenud neid!

Lisaks ei toimu meie lend otse Tallinnast Hurghadasse, Türgis on vahepeatus 6h. Tagasitulles ka.

Päris tobe olukord, ei tunnegi puhkusele minekust enam rõõmu. Nüüd britid keelustasid ka Egiptusesse mineku. Cherry pakkumisega ei saa reisi tühistades raha ka tagasi.

Kus aga oleks kõige mõttekam reisikindlustus teha?

Aitäh neile, kes enesetunde kindlamaks tegid. Usun ise samuti, et hoiatused oleksid juba inimesteni jõudnud. Ning õnneks Kairo ega Põhja-Siinai kanti me ei kavatsegi minna ning üleüldse plaanime suurema osa ajast veeta hotellirajoonis. Mind see kohapealne elu ei hirmutagi, pigem see lennukiga reisimine Siinai kohal.

Ning Egiptusesse lendavad väga erinevad lennukid, ei saa üldistavalt öelda "logud lennukid". Eriti veel juhul, kui ise riiki külastanud ei ole ega tea, milliste lennukitega on tegu.

Kuid minu jaoks reisi põhjuseks ei ole kindlasti odav hind, Türki ja Hispaaniasse, isegi Küprosele saab veelgi soodsamalt. Minu arust ei ole see reis sugugi odav, aga eks igal inimesel ongi erinev arusaam "odavast reisist". :)