Joel50

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mulluse kogemuse põhjal soovitaksin Serbiat vältida. Probleemid piiril (Serbia ei ole EU-maa) ja vähemalt seekord (sattus olema ka nädalavahetus) olid teed ummistunud kojusõitvatest gastarbeiteritest. Pealegi - Rumeenia on ka ilus maa.

Minu käsutuses on kaks dualistlikku aparaati - pildistav videokaamera ja filmiv peegel-fotokaamera.Praegu ma enam videokaameraga pilti ei tee, aga eelmine fotokas oli rohkem seebikarbi tüüpi ja selle optika oli kehvem kui videol (eriti zoom). Praegu on juba fotokas parem ka video mõttes ja mälukaardid on ka läinud odavamaks (video on DV), nii et ma kaamerat enam praktiliselt ei kasuta - teen ka videod fotokaga. Ainus häda on, et filmimisel on ainus "filmiotsija" see LCD ekraan, mida vähegi eredama valgusega ei näe eriti.
Materjali monteerimine võtab küll palju aega (mul on selles osas ca paariaastane võlg), aga tulemus on seda väärt. Tavaliselt olen teinud "segakava", kus on elavad ja "surnud" pildid läbisegi, tiitrite ja muusikaga varustatud.
Üks soovitus veel - vaadake TV-st vaatefilme operaatori pilguga ja õppige! Kui pikk on proffide monteeritud kaader (tavaliselt 10-30 sek), kui kiiresti liigub kaamera (et jõuaks jälgida, aga igavaks ka ei läheks). Ja veel mustmiljon küsimust!
Akude kohta niipalju, et kui reisite autoga, siis ostke endale inverter (muudab autovoolu 220 V vahelduvaks) ja rohkem muret ei ole - nii telefonid kui ka pildiaparatuur saavad sõidu ajal kogu aeg laadimises olla.