saare_merka

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Ma ei saa nagu eriti aru, mis selle postituse mõte või idee on, aga selleks, et reisida kaugele, ei pea olema paksu rahakotiga maailmarändur. Tuleb lihtsalt sattuda õigetele piletitele ja saad lennata üsnagi soodsatel tingimustel Aasiasse või teisele poole maakera. Lisaks peab enne tegema ka eeltööd.
Lisaks on ka vahe, kas lähed turismimekasse või tõmbad kohe end kuskile vaiksemasse mitte nii turisti piirkonda..hinnad erinevad üldjuhul suuresti.

Isiklikult arvan, et jah, Bali on sama nagu Tai, kõik käivad seal kuid see mida sa seal riigis koged ja näed, on sinu enda teha. Need riigid ei ole nagu väike Eesti.. seal on avastamist nii mõndagi ja palju. Ja saab suurepäraseid mälestusi ja elamusi.. ja nüüd sellepärast kahelda oma puhkuse plaanides, kuna kõik käivad, noh.. siis mis ma ikka oskan öelda, muretse vähem teiste arvamuste pärast :) Puhkusele sa ju lähed oma mehega ja teie aega nautima... mis see huvitab, mida naabri Jürka arvab..

Mis puudutab puhkuse aega, siis jah, kui juba nii kaugele lennata, siis olenevalt puhkuse stiilist tuleks valida ka aeg. Kui kavatsed kuurortis lesida ja puhata, siis sobib ka nädal aga kui on aktiivsem puhkus plaanis s.t reisida erinevate linnade ja külade vahel ning kaugemale, siis ma arvan ka, et alla 2 nädala ei ole mõtet kohapeal ollagi. Aga see on minu isiklik arvamus.
Sinu 9 ööd kohapeal tähendab seda, et võiksid teha väga suure eeltöö ära kuhu mida täpselt vaatama tahad minna ja jäta väike varu, sest teada on, et Aasias ei ole need kellaajad täpselt need, millega me harjunud olema.. seal tihtipeale asjad venivadki. Ära aja plaane lõhki aga tee head eeltööd. Trip.ee on täis neid soovitusi, kuhu minna, mida vaadata jne. Ka ingliskeelsed saidid.. seal on palju neid kes on kasvõi 1 nädal kohapeal.. :)

Eestis on 4 nädalat puhkust aastas, seega 2,5 nädalat sügisele/talvisele puhkusele ära planeerida, ei ole ju mitte mingi müstika.. oleneb prioriteetidest. Mina puhkan Eestis suvel max. nädala, sest ma ei näe pointi siin rohkem puhata, ülejäänud 3 nädalaga reisin kaugele maale ja suusareisile. Tundub ju loogiline.

Ei ole seal midagi paremaks läinud. Ikka soetad omale internetikaardi ja kogumispunktides saad käia. Tunned selle kenasti ära, sest selles kohas istuvad kõik ninapidi telefonides :D aga see tegelt päris hea vaheldus.. 2 nädalaga saime end internetivabaks.. siiamaani annab see tunda.. vähem netis :)
Ei tea seda 3G asja aga mul oli poolest ajast isegi levi kadunud, linnades levi oli, aga ntx Trinidadist Santa Clarasse ei olnud levist kippu ega köppu..

Meie käisime just 2016 nov-detsember Kuubal.

Maandusime Varaderosse ja sealt bussiga Havanasse edasi. Rongidega ei soovita liikuda, kuna need sõidavad nagu jumal juhatab. Pigem kasuta Viazul'i busse või siis pigem "taxi collectivot" ehk siis kas sinu casa omanik aitab sul transporti otsida või leiad tänavalt ise :) Selle põhimõtteks on see, et juht paneb omal auto inimesi täis ja söidutab nad ühest linna teise. Näiteks hindadest: Havana-Trinidad 20€/per nägu, Trinidad-Santa Clara 15€/per nägu. Üldjuhul jäävad need hinnad Viazuli bussidega samasse klassi, aga vahe sellest et auto vötab sind casast peale ja viib järgmisesse casasse või kohta, kuhu sa ise tahad :) NB! Havanast Varaderosse on väga raske taxi colletivot leida, pigem osta 2-3 päeva ette omale Viazuli pilet. Kui meie käisime, oli Viazuli piletid 2 päeva täiesti välja müüdud. Üldjuhul ikka jah, osta internetist ette või siis mine kohapeal nende kassasse ja osta paar päeva ette pilet ära.
Enne kui lepid taxi collectivoga kokku, uuri oma casa omanikult, palju see ligikaudu olla võiks. Ja ära kindlasti esimesega kohe käsi kokku löö, tee päeval näiteks uuringut ja öhtul leiad kindlasti auto, millega edasi liikuda kuid siis oled juba enamvähem hindadest teadlik :)

Nii nagu eelnevadki kirjutanud, siis tänavapeal hakatakse sulle pakkuma sigareid ja jutt selline, et "tehases töötavad inimesed saavad odavamalt ise osta ja need müüvad siis oma sigarid maha.." See jutt on vale ja seda uskuda ei tasu.
Igasugune kerjuste jutt, et neil vaja rohtu osta vms, on ka vale. Kuubal väga hea meditsiini süsteem ja rohud neile garanteeritud.

CUC ja CUP. Meie vahetasime lennujaamas Varaderos. Köigepealt vahetad CUC'ideks ja siis seal samas kassas saad CUP ka. Kindlasti vöta CUP ka, sest nende eest on hea kohalikes kohtades hommikust käia söömas vöi õhtusöögil.
Üldjuhul on CADECA valuutavahetuses pikad järjekorrad, otsi omale hea kaart või tiri nutitelefno Galileo ja salvesta Kuuba ära. Võta sealt kaardilt pank ja mine panka, jöuad palju kiiremini ja hoiad aega kokku. Kui ühes pangas ei saa vahetada, juhatavad nad mõnusalt sind teise lähedal olevasse panka. :)

Ööbimine. Meie panime omale ööbimised kinni, kuid neid me muutsime kohe kui sinna jöudsime, sest tegime oma plaanid täitsa teistsuguseks. Enda mugavuseks pane omale esimesse sihtokohta ööbimine kinni ja sealt edasi juba aitab sind casa omanik (neil on uskumatult hea võrgustik välja kujunenud, nad teavad kindlasti kedagi kuskilt linnast) või mine ise uude sihtkohta, otsi üks Casa ja küsi majutust. Kui neil pakkuda pole, ära muretse, nad helistavad kohe oma sõbrale/tuttavale ja leiavad ise sulle selle koha :) Casade hinnad on riigi poolt fikseeritud, seega võid leida 25-35€ eest. Keskmine on 30€.
Hommikusöök on seal igalpool üks: muna, juust, kohvi, puuviljad, sai. Meie sõime 2 -3 hommikut casades ja maksis 5€/nägu. Minu arust ei ole see seda raha väärt.
Aga siis hakkasime käima tänaval ja saime selliseid hommikusööke, mis maksid kahepeale kokku 2€ ja köht punnis täis.
Ölu maksab seal (poes 1€ - 1,50€), kuskil pubis 2-2,50€. Vesi on kallis. Soovitan osta 5L kanistri ja siis hommikuti omal pudel täis valada. 1,5L pudel maksis 1,70-2,50€. Mine otsi nukatagune pood ja sealt osta suur kanister, 5L on 2€. Kui randa lähete, viska eelnev öö 1,5L pudel sügavkülma, nii on terve päev külm vesi käepärast võtta ;) See jahutab kenasti.

Lõbustused. Havanas maksis ameerikalsega 1h ringi sõitmist giidiga 40€; snorgeldamine Playa Anconil 1h - 10€; Playa Largal sukeldumine - 35€ (buss viib sind sukelduma koos juhendajate jms. Hinnas on 1x sukeldumist (koolitus ka). Siis sõidab buss teise kohta, laevavraki juurde.. seal maksab lisaks sukeldumine 25€ või võid ka rannas niisama lebotada, sel ajal kui teised sukelduvad); Trinidadis on ratsutamine väga kift.. soovitan ja köigest 15€. Meil oli 15€ ja 5,5h kokku, s.h olid kohvi peatus, ujumine ja sai sööma ka minna. Väga kift asi.. ja Trinidad ning ratsutamine käivad kokku :) Mina soovitan Rynelli, kelle leiab Tre Cruz platsi kõrvalt ühest baarist. Tema baar ja tema hobused. Väga tore poiss on!!! :) Varaderos saad minna katamaraaniga Vahemere reisile, 9,00-17,00 s.h on baar avatud ja süüa saad ka lademes, igasugu mereande ja muud kraami. See maksis 70€/nägu. Sind viiakse katamaraaniga kuskile saarele ning seal saad päev läbi päikest võtta ja snorgeldada jne ja siis tuuakse tagasi. Meie alguses käisime peamiselt nö "turistikates" söömas, aga siis avatsasime et palju odavamalt ja paremalt saab söödud kohalike söögikohtades. Ma ei ole nii head pulled porki saanudki kui sain seda Varaderos ja suur portsjon, no isegi mehel oli raske see ära süüa, maksis 50CUP ehk siis 2CUC. Üldjuhul maksavadki seal praed 25-60CUP. Pizzasid on seal igalpool: juustuga, singiga jne, Hinnad 8-20CUP, ehk siis hinnad alla euro ja need on suured :)
Suveniirid: 5 võtmehoidjat 3€, magnetid 6tk ka 3€. Tavaline taks. Varaderos on isegi enamus suveniire odavamad kui Havanas :D

Havanas ma soovitaks ühendust võtta Casa1832 (casahabana@gmail.com). See on selline kutt, kes on vist sealsete casade jumal. Teab kõiki ja kõike. Ja räägib väga hästi inglise keelt :)
Mul on pakkuda 2 Kuuba viisat ka kui vaja :)
Kui küsimusi viisade kohta või muid küsimusi, siis kirjuta aga postkasti :)

Merili

Tere!

Ei, turistikaartidel pole kehtivusaega.
Millal plaanis minna? :)

Merili

Tere

Kuna paljudel lennufirmadel jagatakse neid kaarte lennukis, siis näiteks Thomas Cook (väljalend Stockholmist) ei kontrolli Turistikaardi olemasolu check-in'is.
Kuid kahjuks on need jagatavad kaardid mõeldud Põhjamaade kodanikele (Rootsi, Taani ja Norra), siis mina kui eestlane, pean omale organiseerima ise turistikaardi.

Seega olen ma nagu mitmeti erinevatel arusaamadel: osad ütlevad, et peab enne olemas olema, kuid Varadero lennujaama info ütleb, et seda saab osta ka koha pealt, täitsa 20CUC'i eest.
http://varadero.airportcuba.net/customs.html

Ei tea, mis see õige vastus siis nüüd olema peaks..