seb.coe

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Siinsetes foorumites on palju juttu olnud turistide hulgas populaarsetest Keenia ranniku piirkondadest Mombasa ja Diani. Ise uuriks võimalusest ja mida kujutavad endast Watamu ja Malindi ranniku piirkond?

Olime ka jaanuari lõpus ja veebruari algul väikese viie liikmelise seltskonnaga Lõuna-Vietnami ja Kambodža tripil. Külastasime Siem Riepi ning ööbisime Jimi ja M juures 3 ööd. Väga tore koht ööbimiseks ja mõnus pererahvas. Saime häid soovitusi ja huvitavat informatsiooni. Õhtutunnid ühises vestlusringis olid meeleolukad ja lõbusad. Nägime nii ajalugu, kui kohalikku tänast elu-olu. Loomulikult ka kohti, mis tavaturistile enamikus nägemata, kogemata jäävad. Angkor Wat, siidiussifarm, kohalik Road 60 ööturg, rollerisõit, kohalike rand ja külaelu jms. Aitäh ja ei välista, et uute kohtumisteni. Coe, Inks, Henno, Aire ja Alf

Oro, olen kaks aastat tagasi (veebruar) kahe nädalaga läbi teinud tripi Hanoist-Saigoni ehk siis põhjast-lõunasse. Ei kasutanud ühtegi siselendu ja liikusime mööda maad (öö)busside ja mikrobussidega. Nägime ja kogesime palju ja asi ei piirdunud vaid meeletu kihutamisega (mis sealset liiklust arvestades polegi võimalik). Kava oli küll pingeline ja kohati väsitav ning tuli ka ootamatusi ette, mis tõttu pidime mõne varasema plaani ümber mängima ja mõnes kohas rohkem kiirustama, kui plaanitud. Asja tegi tol korral keerulisemaks ka asjaolu, et sattusime Tet´i ajaks ehk Aasia uue aasta perioodil sinna ning seetõttu oli turistide ja kohalike liikumise konsentratsioon kordades suurem, kui tavaperioodil. Aga nägime nii Halong Bay põhjas ja Mekong delta lõunas ära ning suure osa nende vahele jäävatest piirkondadest ranniku joont pidi. Seega asi on teostatav, kui vähegi tahta. Samas tunnistan ka tagant järgi, et rahulikum oleks piirduda vähemaga. Kas siis lõuna osaga või põhjaga.
Ja kuna eelmisest korrast on head mälestused ning emotsioonid, läheme (5 seltskond) taas kohe seiklema sinna kanti. Taas kaks nädalat (18.01- 02.02.2016)ja marsruudiks seekord Lõuna-Vietnam ning Kambodža. Tartu - Saigon (Ho Chi Minh)ja selle ümbrus- Mekong Delta - mööda jõge Phnom Penh - bussiga Siem Riep (Angkor Wat ja Tonle Sap järv)- siselennuga Sihonoukville koos väikese rannapuhkusega - buss või takso Phnom Pheni - kohalik lend Ho Chi Minh - Tartu. Ja igal pool planeeritud 2-3 päeva, seega loodetavasti suht vähe tõmblemist ja peaks kohaliku eluga tutvuda saama küll. Parimat ja julget ettevõtmist soovides.

Meie seltskond nii kui nii 4 ja 5 hotellipuhkust ei planeeri ja ei näe paanikat, kui ka mõni asi ööbimises ei läigi ning on lihtsamakoelisem. Tahakski kogeda "õleonni romantikat" (Eestis telgis magada rannas on igati OK). Aga meie võtsime rannapuhkuseks Elephant Garden Resort *** (reiting 7,5 /10-st). Seal on nii palmiokstest bungalod, kui kivibungalod ja väidetavalt vajalike väärisasjade tarbeks seifid. Eks oskame rohkem kommida, kui käidud ja sealt tagasi(02.02.2016)

http://www.agoda.com/et-ee/elephant-garden-resort/hotel/sihanoukville-kh.html?cid=1662816

Aitäh kõigile vastanutele. Saartele ei lähe, jääme Otres 2 randa. Päike ja meri samad, kui saartel. Võtsime bungalod otse randa "varbad meres" ;-)

Läheme seltskonnaga ka jaanuari teisel poolel Lõuna-Vietnam - Gambodža tripile. Ja meie üritame Vietnamist Gambodžasse (Phnom Penhi) jõuda kiirpaadiga (mida see endast ka ei kujuta) mööda jõge. Tutvume eelnevalt Mekong deltaga. Oleme uurinud, et pakutakse 2-3 päevaseid Mekong delta trippe, mis lõppevad lõpuks sõiduga mööda jõge Phnom Penhis. Vaatame, kas ja kuidas õnnestub ja jääb ära tiheda liiklusega bussis loksumine.

Läheme 5 seltskonnaga jaanuari teises pooles seiklema Vietnam-Kambodža. Otsustasime ka reisi lõpuosa väikese rannapuhkusega veeta. Tahtsime ka otse rannas elada ja soovitavalt bungalos. Rannikul hakkasid silma vaid Otrese ranna puhkekeskused oma bungalodega. Meie bronnisime Elephant Garden Resort bungalod (Otres 2)otse rannas. Eks näis, pildid olid küll üsna ahvatlevad.