Ansua

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sain vastuse viisa kohta ka Estravelilt.


Meie varasem kogemus seoses Gambiasse reisimisega on olnud, et Eesti kodanikul on vajalik viisa, mis on tulnud ette teha eelnevalt saatkonnas. Samas, olen samuti kuulnud, et mitmed eestlased on varasemalt käinud ka ilma viisata probleemideta. Kahjuks puudub meil info selles osas kas lennujaamas oleks võimalik viisa saada.
Uurisin hetkel samuti Gambia viisainfo kohta ja leidsin vastuolus olevat infot. Eesti Välisministeeriumi andmetel on Gambiasse reisimiseks viisa endiselt vajalik (https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gambia/). Samas tundub nagu oleks alates selle aasta novembrist Gambia viisavaba enamusele riikidele, kaasa arvatud Eestile. Sellise info annab näiteks IATA Timatic, mida kasutavad lennufirmad info kontrollimiseks.
Samamoodi annavad kahetist infot Gambia veebilehed, ühes kohas on info, mille kohaselt mh Euroopa Liidu ja Balti riikide kodanikud võivad reisida viisavabalt (https://www.voicegambia.com/2019/10/27/govt-announces-visa-free-zone-for-charter-scheduled-flights/), aga teises kohas on Eesti loetletud ära nimekirjas, kes kindlasti viisat vajavad (http://www.visitthegambia.gm/visas-and-passports).

Kuidas selle Gambia viisaga siis nüüd ikkagi on?

Olen püüdnud saada infot Stockholmist saatkonnast, Välisministeeriumist, reisifirmalt. Keegi ei oska/julge konkreetset informatsiooni anda. Stockholmi saatkonnast öeldi, et peaksin uurima reisikorraldajalt (Tjareborg, lend Helsinkist), reisikorraldaja ütles, et peaksin uurima reisikorraldajalt. Välisministeerium suunas Londonisse saatkonda, kus telefoninumbrid pole üldsegi mitte kehtivad. Kust kohast seda adekvaatset kehtivat viisainfot saab?
Lend on Helsinkist Tjareborg firma kaudu. Kas on võimalik, et saan viisa piiril teha? Kes julgeks seda mulle 100% kinnitada?

Tere ,
Minul küsimus kuidas oleks kõige mõistlikum kahekesi Arlandast Bromma lennujaama minna? Palju umbes maksab nende lennujaamadevaheline taksosõit?