trip-krainetrip-ukraine-dark

Ansua

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

@Tur1st noup, see link näitab, et tulemust ei ole veel. Aga sain selle kohaliku qr koodiga lingilt oma passi numbri ja hotelli emailiga tulemusele ligi.

Alguses suusõnaliselt telefonis ja hommikul andsid paberi.

Ja äkki minu kogemus kellelegi kasulik: 

Nimelt, põdesin Jaanuari keskel läbi covidi ja terveks tunnistati 24.01. Lendasin Phuketile 7.02 jätkuvalt positiivse PCR-ga (test tehtud 5.02). 

Digiloo läbipõdemise tõend ei huvitanud kedagi, kaasas peab olema arstitõend, kus kõikvõimalik info kirjas a la nagu Confido Fit to Fly tõend. Hotelli andmetel oli minu lennujaamas tehtud test negatiivne (ootan siin jätkuvalt, et keegi seda ka mingisuguse emailiga kinnitaks), sain selle tõestuseks hotellist paberi.

@ago7 mis see link on? Mul testi bookimise lehel näitab, et vastust veel ikka ei ole, aga hotell teavitas mind juba 30h tagasi, et olen negatiivne. Keegi mingit emaili pole ka tulemusega saatnud.

Saatsin täna Tai saatkonnale Helsinkis smsi murega, et haigestusin enne lendu covidisse ja olen mures, et test enne lendu võib olla suure tõenäosusega positiivne.

Saatkond vastas nii: Recovered more than 14 days (count from infected date), but less than 90 days, customer require RT-PCR or PCR test 72 hours before flight departure from Helsinki. Positive result together with recovery certificate are exempt from holding a negative PCR.

Täpsustavate küsimustega soovitati pöörduda Phuketi lennujaama health care personi poole.

Samuti helistasin Finnairi, kus Soome poolt klienditeenindaja ei osanud vastata küsimusele kas mind Fit to Fly tõendiga lennukisse lastakse. Öeldi lihtsalt, et Tais on väga keeruline aeg hetkel ja ei soovita riskida.

Kas oskab ehk keegi täpsemalt öelda kuidas selle Fit to Fly recovery tõendiga on, et kui lennule saan ja test Eestis imekombel negatiivne ja Phuketil peaks test(id) positiivne olema, siis kas mind päästab karantiinist/haiglast Fit to Fly recovery tõend?

Kas Ryanair soovib näha lennukile minemisel Küproselt tagasendavate eestlaste negatiivset PCR testi ehk kas peab enne Eestisse naasmist tegema Küprosel testi?

Sain vastuse viisa kohta ka Estravelilt.Meie varasem kogemus seoses Gambiasse reisimisega on olnud, et Eesti kodanikul on vajalik viisa, mis on tulnud ette teha eelnevalt saatkonnas. Samas, olen samuti kuulnud, et mitmed eestlased on varasemalt käinud ka ilma viisata probleemideta. Kahjuks puudub meil info selles osas kas lennujaamas oleks võimalik viisa saada.Uurisin hetkel samuti Gambia viisainfo kohta ja leidsin vastuolus olevat infot. Eesti Välisministeeriumi andmetel on Gambiasse reisimiseks viisa endiselt vajalik (https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gambia/). Samas tundub nagu oleks alates selle aasta novembrist Gambia viisavaba enamusele riikidele, kaasa arvatud Eestile. Sellise info annab näiteks IATA Timatic, mida kasutavad lennufirmad info kontrollimiseks.Samamoodi annavad kahetist infot Gambia veebilehed, ühes kohas on info, mille kohaselt mh Euroopa Liidu ja Balti riikide kodanikud võivad reisida viisavabalt (https://www.voicegambia.com/2019/10/27/govt-announces-visa-free-zone-for-charter-scheduled-flights/), aga teises kohas on Eesti loetletud ära nimekirjas, kes kindlasti viisat vajavad (http://www.visitthegambia.gm/visas-and-passports).

Kuidas selle Gambia viisaga siis nüüd ikkagi on?Olen püüdnud saada infot Stockholmist saatkonnast, Välisministeeriumist, reisifirmalt. Keegi ei oska/julge konkreetset informatsiooni anda. Stockholmi saatkonnast öeldi, et peaksin uurima reisikorraldajalt (Tjareborg, lend Helsinkist), reisikorraldaja ütles, et peaksin uurima reisikorraldajalt. Välisministeerium suunas Londonisse saatkonda, kus telefoninumbrid pole üldsegi mitte kehtivad. Kust kohast seda adekvaatset kehtivat viisainfot saab?Lend on Helsinkist Tjareborg firma kaudu. Kas on võimalik, et saan viisa piiril teha? Kes julgeks seda mulle 100% kinnitada?

Tere , Minul küsimus kuidas oleks kõige mõistlikum kahekesi Arlandast Bromma lennujaama minna? Palju umbes maksab nende lennujaamadevaheline taksosõit?