monza113

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eelmisel talvel olin Atanas, poolpansion oli, mahlad-kohv-tee olid hinnas; aga tegemist on alkovaba hotelliga.  Samas öeldi meile sisseregistreerimisel, et "vaikselt oma toas tarbiminine on ok". Iseenesest oli igati rikkalikku ja hea maitsva söögivalikuga hotell. 

Olime Goldcarist eelnevalt broneerinud rendi Gironast, lend veidi hilines, nad ise helistasid meile ja täpsustasid transfeeri asja. Nende kontor on lennujaamast pisut eemal. Kõik sujus iseenesest kenasti, korralik auto. Täispaagi poliitika oli, seega tankisime u 20 km enne tagastamist paagi täis, tagastades oli kütusenäidik põhjas. Eelnevalt broneeriti krediitkaardilt kütuse tagatiseks u 100.- Kui tagasi Eestisse tulime, saadeti arve, kust nägin, et kred.kaardi broneeringu 100 eurost tagastati vaid 25.- Maha oli läinud 75.- trahv tankimise eest + kütus (mida arvutatakse mingi koefitsendiga). Mõtlesime, et kummaline küll, et kas tõesti nad selle kulunud 1 liitri eest nii karmilt kasseerivad; me lihtsalt ei teadnud, kas lennujaamale lähemal ka kuskil tanklat on. Saatsime siis vaidlustamise, mille peale tuli lakooniline vastus, et trahv tühistatud ja tagastavad ka ülejäänud summa. Ei mingit selgitust ega kommentaari... Ei tea, kas see ongi nende strateegia või tõesti oli juhuslik eksimus.

Jõudsime Gironasse südaöö paiku, olime Goldcarist eelnevalt broneerinud, lend veidi hilines, nad ise helistasid meile ja täpsustasid transfeeri asja. Nende kontor on lennujaamast pisut eemal. Kõik sujus iseenesest kenasti, korralik auto. Täispaagi poliitika oli, seega tankisime u 20 km enne tagastamist paagi täis, tagastades oli kütusenäidik põhjas. Eelnevalt broneeriti krediitkaardilt kütuse tagatiseks u 100.- Kui tagasi Eestisse tulime, saadeti arve, kust nägin, et kred.kaardi broneeringu 100 eurost tagastati vaid 25.- Maha oli läinud 75.- trahv tankimise eest + kütus (mida arvutatakse mingi koefitsendiga). Mõtlesime, et kummaline küll, et kas tõesti nad selle kulunud 1 liitri eest nii karmilt kasseerivad; me lihtsalt ei teadnud, kas lennujaamale lähemal ka kuskil tanklat on. Saatsime siis vaidlustamise, mille peale tuli lakooniline vastus, et trahv tühistatud ja tagastavad ka ülejäänud summa. Ei mingit selgitust ega kommentaari... Ei tea, kas see ongi nende strateegia või tõesti oli juhuslik eksimus.

Pekingi lennujaamas on väga kehvasti teenindajate inglise keele oskusega, isegi infopunktides. Suunatakse ühest infost teise, keegi ei taha ega oska rääkida. Transpordi kohta oli lootusetu selget infot saada, aga suureks abiks oli metrookaart, mis õnnestus saada. Kui otsisime kohta, kuhu käsipagas linnamineku ajaks jätta, siis läks nii, et pool tundi jooksime teenindajate vahet ja lennujaama mööda ringi, aga kes ei saanud aru, mida me soovisime ja kes ei osanud meile midagi arusaadavat öelda... Niisiis läksime pagasiga linna. Metroode liiklus ja liikumine linna-tagasi on väga lihtsaks ja loogiliseks tehtud (isegi vähese reisikogemusega inimesele, nagu mina).
Meil oli kahe lennu vahel 10 tundi aega ja põgusa pilgu Pekingile sai heita. Olenevalt sihtpunktist võib arvestada ühe otsa liikumiseks linna 1,5-2 tundi algajale. Transpordi peale edasi-tagasi läks kahele inimesele u 20 euri.
Viisaga ei tekkinud mingeid probleeme.

Mitte et minu kommentaarist küsijale kasu oleks, aga ehk tulevikus kellelegi.
Olime 6 päeva Busuanga saarel Coroni linnas. Lendasime sinna Philippine Airlines'iga Manilast (tagasi lennates pidime maksma lahkumise tasu 100 PPd). Coron on suhteliselt väike ja vaikne linn. Vaikne selles mõttes, et pidutsemise-meelelahutuse kohti meile silma ei jäänud.
Coron asub mere ääres, kuid nö suvitusrandasid linnas pole. Küll aga pakutakse hulgi trippe väikestele "paradiisisaaretele", näiteks käisime Malcapuya saarel. Paadireis sinna kestis 1,5 tundi üks ots; maksis 950 PP (u 20 euri), selle sees oli ka lõunasöök. Üllatavalt vähe turiste ja väga ilus rand, snorgeldada tasub ka, kuigi suurt elamust oodata ei maksa. Väga mõnus äraolemine kontrastina rollerite ja riksade mürale, kukkede kiremisele ja muidu lärmakale linnale :)
Coronis on ka lahe mägi, kuhu on soovitav "matkata" (treppi mööda) ja kust avaneb väga ilus vaade. Lisaks ei jää kaugele ka kuumaveeallikad, kuhu saab sõita riksaga (taksosid pole); sõit kestab u 20 min ja maksis kahele 300 PPd. Lisaks jäi umbes sama kaugele ka Cabu rand, mis siiski ujumiseks parim pole.
Hotellidest olime Corto del Mar'is ja Bluewave's, esimene meeldis oluliselt rohkem, hubasem ja mõnusa basseini ja aiakesega. Tegemist nö korralike hotellidega, kus on ööpäevaringselt elekter ja konditsioneerid. WIFIga on üldiselt kehvasti, nett üldiselt väga aeglane. Mis võimaldabki paremini puhkamist ja väljalülitamist :)