jaaksaluvere

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõigile, kes kardavad pagasist varastamist, soovitan kohver lihtsalt ära kiletada. Tavalisest toidukile rullist jätkub ilusti 5-10 korraks, olenevalt kohvri suurusest.

sekundeerin jmetsale – päevane Tbilisi-Batumi rong annab tõesti Elronile silmad ette! Tegelikult ei ole rongijaamast ka pikk maa jala kesklinna minna – umbes 40 minutit, eriti kuna mööda mereäärt on korralik promenaad/kõnnitee, mis Gruusias on üsna haruldane. Ühtlasi on teel linna (paremal pool teed, umbes poole tee peal) kalaturg, kus müüakse mustast merest püütud värsket kala. Kui oled endale näiteks Airbnb rentinud, kus ka köögi kasutamise võimalus, siis saaksid kohe endale värsket kala praadida (selle asemel, et kalarestorane otsida, mida väga Batumis ei ole). Kohapeal puhastavad-fileerivad ära kui soovi on. Kõrval on ka restoran, aga ei tea, mis kvaliteediga ja kas teeb samast värskest turukalast roogi, kuna ei söönud seal.

Mina läheks rongiga Khashurist. Sinna on Borjomist ainult pool tundi sõitu.

Kõik Borjomist, Bakurianist ja Akhaltsikhest tulevad marsad, mis Tbilisse lähevad, sõidavad Khasurist läbi. Khashuris peatub omakorda Tbilisi-Batumi kiirrong, mis on üsna uus, moodne ja mugav. Vaated rongist pole pahad, aga autoga oleks tõenäoliselt elamusterohkem. Pealegi, kui üksi reisid, siis rong tuleb kindlasti palju soodsam kui privaatne autojuht. Rongigraafikut saad vaadata ja (krediitkaardiga) pileteid osta www.railway.ge

Ma olen enamasti sõitnud Terravisioniga. Neil suured bussid (erinevalt easybusist, mis üldiselt sõidab mikrobussidega). Hind ka hea ja buss läheb Victoriasse + boonuseks see, et hind (6 naela) on sama nii ette ostes kui kohapealt:

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-stansted-airport-london/