mar11

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

10 meeldimist
5 postitust
37 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere,

Piletid osta kindlalt otse lennufirmalt. Lõpetasime alles märtsi piletite jandi läbi ticket.fi ja siiani pole neilt ega lennufirmadelt (Delta, AirFrance ja Airbaltic) rahasid tagasi saanud. Saime lõpuks Swedbanki kindlustuselt uute piletite raha tagasi. (Sinna saime, tagasi tuleku piletid pidime uued ostma).

Playa del Carmenit ei soovita üldse, sõitsime sealt korra läbi ja olime ülimalt õnnelikud, et ei olnud sinna ööbimist võtnud vaid selle asemel ööbisime Puerto Muroleses. Ööbisime Vela's Condos korteris ja jäime väga rahule. Kui poleks tagasilennu pileteid saanud oleks ilmselt pikemaks ajaks sinna jäänud elama

Playa del Carmen oli 2 nädala jooksul ainuke koht, kus tundsime ennast ebaturvaliselt. Tänavad tühjad, politsei automaatidega patrullimas. Liikluses punase fooritule taha jäädes silmanähtavas narkoobes mees kakerdas autode vahel, peksis klaase. 

Tulum oli meil reisi viimane sihtkoht ja selleks ajaks olid juba kõik hotellid ja tänavad inimestest tühjad, mõned üksikud söögikohad lahti. Hetkeseisu ei oska seal öelda, aga meie ootused Tulumile olid suured ja kohapeale jõudes olime natuke pettunud. Rand tuuline, vesi vetikaid täis, tänavad tühjad. Samas kuna meil oli auto siis sõitsime iga päev erinevasse Cenotesse ja kokkuvõttes jäime kogu reisiga väga rahule koroona teemale vaata.

Kõige rohkem jäime rahule Holboxi saarega. Samas seda võis ka mõjutada see, et olime seal reisi alguses kui koroona teema ei olnud veel nii hull.

Kahju, et alles nüüd siinset arutelu näen.

 Jõudsime Mehhikosse 11.03. tagasilend pidi olema Atlanta-Amsterdam-Tallinn. Kõigepealt tühistati Amsterdam-Tallinn. Vaatasime juba uusi pileteid, õnneks ei jõudnud ära osta kui paar päeva hiljem tühistati ka Atlanta Amsterdam. Piletid ostetud tickets.fi kaudu. Ei ole siiani saanud mingit kontakti ei KLMi, Airbalticu ega tickets.figa (ainult automaatvastused, kus üks ütleb et kontakteeruga lennufirmaga otse ja teine ütleb, et suhelge pileteid müünud ettevõttega). Lisaks ei töötanud My Trip app KLMi piletite iseseisvaks muutmiseks. Päev peale ATL-AMS tühistamist leidsime mingi imeläbi uued KLMi piletid Cancun-Pariis-Helsingi u 500euri ühele 26.03 väljumisega. Hetkeseisuga check-in tehtud ja 24h lennuni. Hoiame hinge kinni, et ei tühistataks. Helsingist otse sadamasse ja Tallinki piletid olemas (pidid Helsingi lennujaamas küsima). Lisaks printisime Prantsusmaalt läbilennuks tõendid ( https://paris.mfa.ee/et/tahelepanu/ ).

Soovitan tõesti uuesti saata ja otse läbi bookingu lehe. Lisa kohe ka bookingu nr ja pin millise broneeringu kohta sul küsimus on.

Nii minu probleem sai täna lahendatud. Eile õhtul saatsin bookingusse kirja, et kas majutusasutusel on õigus nõuda, et ma teeksin pangaülekande. Praegu tuli vastus majutusasutuselt, et raha on krediitkaardi pealt ikkagi maha võetud. Ilmselt booking võttis majutusasutusega ise ühendust. Nüüd ongi küsimus, kas majutusasutus üritas lihsalt pangakuludest ja ajakulust pääseda, paludes mul eraldi ülekanne teha. Või oli tal mingi teine tagamõte. Igaljuhul aitäh kõigile info ja soovituste eest. :)

Lillekke Kui see kuhu ettemaksu tegid on välismaa konto ja tegid ülekande enda krediitkaardilt, siis nende poolt see tagasimakse võibki venida. Ma ootasin kunagi samamoodi mitu nädat. Maksin ise novembri lõpus, tühistasin detsembri keskel ja raha tagasi laekus alles jaanuari keskel. Kas saatsid bookingusse kirja ikka inglisekeeles? Ma kirjutasin mõlemas keeles ja ingliskeeles vastati u 10 minuti pärast ja paluti konkreetse bookingu numbrit ja pini. Ja lõplik vastus tuli siis täna hommikuks.

Ööbimiskoht asub Leedus. Krediitkaardi andmed pidin panema, ilma selleta ei saanud broneeringut teha. See, et ma neile ülekande teeksin tuli meilile kiri läbi booking.com'i. Mingit ametlikku arvet ei ole, millel oleks maksetähtaega. Bookingus on kirjas ainult, et majutusasutus võib iga hetk kogu summa krediitkaardilt broneerida või maha võtta. Booking.com'i poole juba pöördusin meili teel. Ootan hetkel nende vastust.

Phuket towni ja Krabi vahel saab sõita ferryga. Phuket Town aga asub Phuketi lennujaamast u 45 minuti autosõidu kaugusel. Pluss sadamasse sõit, pluss ferryga 1.5-2h (täpselt ei mäleta, mis see aeg oli). On ka bussi variant, aga ei oska öelda, et kas phuketi lennujaamast otse Krabile läheb bussi? Kui maandud Phuketi lennujaamas ja tahad võimalikult kiiresti saada Krabisse, siis soovitan taksot. Me sõitsime Krabilt Ao Nangist Phuketi lennujaama ja maksime 3000 THB'd ehk u 77euri. Sõit pidi kestma 2,5h, aga taksojuht oli eriti kiire nii et sõitsime u 1,45 tunniga. Eks see 2,5h võibolla mõeldud päeval ummikutega, me startisime õhtul kell 22. Kui sa just üksinda ei reisi siis kindlasti soovitaks taksot. Ja kindlasti, kas ennem neti kaud bronnida või lennujaamast võttes kindlasti hind enne kokkuleppida. Meil näiteks see 33euri ühele tuli enamvähem sama hind, või natukene kallim kui ferry ja bussiga sõit, mis oleks kestnud üle poole päevast.

6unaussile: Pole saanud veel broneerida, aga me saatsime sellele kohale meili, aga nad pole juba kuuaega vastanud https://www.travelfish.org/accommodation_profile/thailand/southern_thailand/satun/ko_tarutao/all/2363

Ei olegi veel saanud. Uurin otsin praegu veel infot seal ööbimise kohta. Üks majutusasutus kuhu saatsime meili pole meile kuuaja jooksul vastanud. Kui enne minekut kuskilt vastust ei saa, siis loodame selle peale, et Koh Lipel ööbides saame midagi kohalike kaudu bronnitud. Päris nii ei julge jätta, et sõidame hommikul ainukese ferryga kohale, mis päeva jooksul läheb ja kohapeal alles vaatame, kas saame öömaja või mitte (kuna reisime 8 inimesega, siis see oleks liiga riskantne). Kui Koh Lipel olles selgub, et kõik öömajad kinni, eks siis peame leppima ainule päeva tripiga sinna. Kui kellegil on sealsete ööbimiskohtade kohta infot, ootan huviga vastuseid :)

Meil 2018 aasta kevadel selline plaan: Bangkokist läbi Hat Yai lennujaama Koh Lipele 3-4 ööd. Sealt Koh Tarutaole 1-2 ööd. Edasi Koh Kradanile 2 ööd. Edasi Koh Ngaile 4 ööd. Sealt rannikule ja Trangi lennujaama kaudu tagasi Bangkokki, kus siis oleme viimased 2 ööd. On keegi siinsetest lugejatest veel sellise trajektoori läbi teinud ja oskab soovitusi anda kus kauem/vähem aega olla? Kõik info oodatud :)

Parem ikka eurosid või dollareid kaasa võtta ja neid pangas vahetada. ATM võttis päris suure lisatasu, mis alles hiljem kajastus pangakontol. Ja erinevates ATMides oli erinev kurss, kohati erines isegi 7 euri võrra kui võtsin sama summa ruupiates välja. Lisaks oli mul selline probleem, et samal päeval võtsin raha ATMist kaks korda välja ja hiljem tahtsin hotelliarvet maksta, aga makse läbi ei läinud. Lisaks teisel rahaväljavõtu korral ei saanud ka soovitud summat võtta ja pidin vähem võtma. Lõpuks selgus, et Sri Lankal endal mingid limiidid peal, et palju saab kaardiga maksta ja väljavõtta päevajooksul. Lõpuks pidingi osa hotelliarvest maksma järgmine päev. Nii, et minu soovitus on, et hotelli maksmised ei jääks viimasele hetkele. :) (Summasid ja limiite täpselt ei mäleta, aga kui väga mööda ei pane, siis välja võtsin 30000 ruupiat+ tahtsin veel 25000 võtta, aga ei lasknud, a 15000 lasi. Hotelli arve oli u 220 dollarit)

Meil olid kõikidel lendudel 20kg+ käsipagas hinnasees. Ostsime opodo.com lehelt Helsingi-Dubai ja flydubai lehelt Dubai-Mattala.

Me käisime ka selle aasta veebruaris Helsingi-Dubai-Helsingi Norwegianiga ja Dubai-Mattala-Dubai Flydubaiga. Mattala on eriti väikene lennujaam Sri Lanka lõunaosas. Helsingi-Dubai-Helsingi läks maksma 160euri ja Dubai-Mattala-Dubai läks maksma u 250euri. Flydubai soodukat ootasime ja vaatasime kodulehelt kokku u 4-5 kuud kuni lõpuks tuli -50% piletid. Julgen kindlasti just Sri Lanka lõunaosa soovitada- super ilusad rannad ja vähem turiste kui Colombo lähedal asuvates kuurortites. Samas tuleb arvestda, et lennujaamast saab ainult taksoga hotelli ja takso peaks ennem ära bronnima. Küsima peaks mitmetest erinevatest firmadest pakkumisi kuna hinnad võivad erineda kuni poole võrra.

Taksopealt annaks kõvasti kokkuhoida. Metroo ja bussipiletid odavad. Bussid sõidavad ööpäev läbi, metroo kuni u 1 öösel. Toon näite, et meie hotelli oleks takso läinud 100AED, aga sõitsime sama maa bussiga 3.50AED eest (3,50x2). Vahe ikka tohutu. Panna google mapsi alguskoht ja sihtkoht ja saad täpsed kellaajad ja bussi/metroo numbrid/liinid. Tagasilend oli öösel, nii et pidime metrookaardi enne metroojaamas tagasi andma, saime ülejäänud raha kaardilt sularahas tagasi ja ostsime sealt samast metroojaamast üksikud bussipiletid, millega siis sõitsime üheotsa öösel bussiga lennujaama. (Öösel ei saa kaarti tagastada lennujaamas, nii vähemalt öeldi meile metroojaamast).

Käisime just märtsi alguses selle sama firmaga vaalavaatlus tripil. Jäime väga rahule. Esimene laev, kes hommikul sadamast lahkus ja viimane, kes tagasi jõudis. Neil vist mingid ''omad kohad'' kuhu viivad neid vaalasid vaatama, teisi paate ümber ei olnud. Vaalasid nägime väga palju, lisaks veel delfiine. Julge soovitus on kõigile siiski ''merehaiguse'' tablett enne reisi sisse võtta (pakutakse kõigile). Mina loll arvasin, et ei ole vaja võtta, kuna kunagi pole ju varem laeva peal paha hakanud, aga vot seekord olin ainuke, kes tabletti ei võtnud ja ainuke kes poolaega WC's oksendas :D

Ei ole enam tasuta ja ei saa piirilt. Enne minekut tuleb täita elektrooniline viisa sellel lehel, mis enne panin siia. Siit samast foorumist kui lüüa sisse sri lanka, siis leiab ka täpse aasta, mis ajast alates see tasuline on (alates 2013-2014?). Ilmselt kui reisibürooga minna, siis reisibüroo teeb ise selle täitmise ära.

Sri Lankal käisime mõned nädalad tagasi. Vahetult enne minekut tegime elektroonilise viisa sellelt lehelt.. http://www.eta.gov.lk/slvisa/ Pikendamise kohta ei tea, a selle 30 päeva turisti viisa oli u 30 euri.

Lisaks soovitan veel enne rendiautosse istumist teha pildid auto igast küljest ja olemasolevast kriimust, et vältida seda, et pärast autot tagasi andes neid kriime sulle pähemääritakse. Tean juhust, kui renditi auto lennujaamast väga korralikust firmast ja järgmine päev tagasiviies öeldi, et esiklaasis on täke sees ja nõuti klaasivahetus raha, mis kokkuvõttes läks u 900euri maksma.

Tere!

Vaatasin ka seda sama hinda ja oli plaan septembriks piletid osta. Kuna see kõige odavam hind ei sisaldanud pagasit, siis otsustasin uurida ka paketireise Küprosele. Hinna vahe ei tulnud väga suur, võibolla 20-30 euri, mis põhimõtteliselt ongi juba see summa, mis ise pileteid ostes pagasitasuna juurde tuleks. (Vaatasin konkreetselt samasid hotelle, mis reisifirmad pakuvad ja lisasin lisaks veel taksokulu lennujaamast hotelli+ lennupiletid). Kokkuvõtteks otsustasime, et isegi see 164 euri Küprosele ainult lennupiletite eest on palju. Otsustasime, et ootame reisimessi (Tourest 10-12.veebruar) pakkumised ära, seal ilmselt tuleb paketireisidele erinevad soodukad ja kokkuvõttes tuleb ehk kõige odavam.

Olen mitmeid kordi sealsete saarte ja Ao Nangi vahel sõitnud, kordagi pole netist etteostnud kuigi uurisin hinnad enne välja. Siiski otsustasime kohapealt osta. Eelmine aasta kui kokku oli 4 praamisõitu, siis kokkuvõttes võitsime peaaegu 100 euri kahepeale sellega, et ostsime tänavalt. Suurim hinnavahe interneti ja tänava hindade vahel oli Phiphi-Ko Lipe ja Ko Lipe-Koh Lanta suunadel.

Ega keegi juhuslikult ei ole lendamas 27.veebruar kell 17.55 Helingi-Dubai, ja tagasi 12.märts Dubai-Helsingi 4.00-9.30? Oleksime huvitatud laeva autopileti ja parkimise jagamisest Helsingi lennujaamas. Väga väike võimalus, et siit keegi nendel kuupäevadel minemas, aga proovida ju võib :D

Phiphile tasub kindlasti kaasa võtta, kuna seal ainult jalgsi või long-tailiga ringi liikumine.

Viisakohta ei oska palju kaasarääkida, kuna ise läksin Lipele Phuketi ja Phi-Phi kaudu, aga kindlasti soovitan valida kõige kiirema ferry ühenduse, isegi kui see maksab kohapealt võttes natuke rohem. Me minnes võtsime odavama ja pikemasõidu, mis 6 tunni asemel sõiti kokku lõpuks u 10 tundi (+vahepeal pidi veel laeva ka vahetama keset merd). Tagasi saime 3 tunniga.

Mina soovitaksin võtta Eestist eurid või dollarid kaasa ja seal vahetuspunktis vahetada. Pangakaardi pealt otse seal vahetuspunktis kohalikke bahte vahetada ei saa, sellisel juhul peab minema panka. (Kui õigesti mäletan, siis Patongis ja Ao Nangis tahtsime vahetada nii, aga öeldi, et võtke ATMist välja või minge panka).