eeroj

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tellisin Montenegro reisiks Amazonist reisijuhi. Kahjuks ei jõudnud õigel ajal kohale ja pean nüüd tagasi saatma. Kas äkki on siin keegi huvitatud? https://www.amazon.co.uk/dp/1841628573?ref_=pe_1365641_54848841 Hind €13,56 Kui lähipäevil huvi ei ole, siis saadan 26. sept. raamatu tagasi.

Eero
5164264

PS. Meie saabusime 2016 septembris Turkish Airlines'ga Podgoricasse. Võtsime sealt rendiauto (Delta Car) ja suundusime (aitas Garmin GPS) Budva kanti, kus veetsime 5 päeva. Peatusime Lighthouse Apartments'is, kust on super vaade merele Jaz rannale. Peale super vaate oli seal lihtne aga väga puhas elamine, familiaarsed omanikud. Samas ilma autota sealt liikuma ei saa. Autogagi peab hästi sõita oskama, sest teed on kitsad ja kallakud järsud.
Käisime seitsmes erinevas rannas. Kõige rohkem meeldisid Sveti Stefan ja Jaz beach. Sveti Stefanisse tasub Budva poolt minnes auto 4 randa enne ära parkida ja sealt siis need jalgsi läbi jalutada. Kas Budva põhilisest Slovenska rannast läheb tee ja jalakäijate tunnel Becici randa. Väga äge oli ka tee Morgen'i randa.
Külastasime Budva, Kotor ja Perast vanalinnu, mis meeldisid väga. Kotori kindlusest matkasime veel seda "Maraton" rada mööda Kotori lahe vaadet imetlema, mis on seal igal teisel postkaardil. Sinna minnes peab tõesti olema kaasas piisavalt juua, head jalanõud ja vältida keskpäevast palavat aega.
Kotori lahe ringi sõitsime autoga. Ringi sai peale Kamenari-Lepetane praami kasutades, aga seal võiks ikka minna laevatuurile. Nii näeb kindlasti rohkem.
Pisut pelgasin kohalikku liikluskultuuri, aga liiklus oli pigem aeglane, suht viisakas ja hooliv. Teed olid head. Poes on hinnad umbes samad mis meil. Kohalikud veinid on ca. €5 aga väga head. Kui peatute apartmendis ja soovite hommikul kohvi juua, siis võtke kohv Eestist kaasa. Kohapeal on vaid mingi peenike pulber. Meie sellest küll head jooki ei saanud.
Maiasmokkadena tundsime puudust headest kookidest. Parimad koogid oli Budvas restoranis Mozart. Siin-seal ja toidupoes maksin krediitkaardiga, aga enamjaolt oli ikkagi sularaha kaasas.
Reisisime passidega. Meie apartmendis ja Podgorica hotellis nendega midagi toimetati küll. Kas lihtsalt registreeriti sisse või registreeriti ka kohalikus politseis. Igaljuhul meil piiril probleeme ei tekkinud.

Mõtlesime seekord Euroopa reisile minna rendiautoga. Kui päevahind on talutav, siis rendifirmad koonerdavad oma läbisõidupiirangutega. Kas oskate mulle soovitada mõnd Eesti autorenti, kus saaks hea diiliga auto nii 5000-6000 km läbimiseks?