reisimees5

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Miks peaaegu alati leidub teatud tüüp kodanikke, kellel on vajadus iroonia ja mürgiste kommentaaride lisamiseks:)
Ei ole kunagi väitnud, et Puerto Rico igav maa oleks või et meie seltskonnal seal igav oli või et mõnel inimesel WOW-efekti ei võiks tekkida.
Kommentaari eesmärk oli vahendada enda isiklikke muljeid, võimalikult neutraalsel moel eksootikast ja muust elu-olust lähtuvalt Kagu-Aasia ja ka muude eksootilisemate Kariibi regiooni riikidega võrreldes.

Ei ole seal liikluses küll midagi hullu, kui mitte arvestada jah neid ühesuunalisi märgistamata tänavaid ja vihmavee äravoolu "kraave" mis kohati risti üle ristmike jooksevad.
San Juani ümbruse kiirteed on küll eeskujulikud ja ka liiklusvoog oli suht sujuv.

Aga üldisemalt,
viibisime saarel ühe nädala jaanuari teises pooles (lennufirmaks Norwegian, otselend Stockist, mida tõenäoliselt enamus eestimaalasi kasutab)
Pean ka paraku nõustuma mõne eelneva foorumipostitajaga, et mingit väga suurt WOW-efekti saar kahjuks ei tekitanud.
Asi on ka muidugi selles, et seda WOW tunnet on aasta-aastalt aina raskem saada, kuna käidud ka erinevates eksootilistes kohtades omajagu:)
Meie rentisime auto kogu perioodiks (lennujaamast nationalcar.co.uk/) Auto on põhimõtteliselt kohustuslik, eriti kui on soov saarel ringi liikuda.

Korralikud hotellid on kallid.
Selle tõttu rentisime apartmenti San Juanist 60 km eemal linnakeses Fajardo https://www.vacationrentals.com/search/world/region:1/keywords:Puerto+Rico+fajardo

Üldine hinnatase on samuti suhteliselt kallis. Võrreldes Eestiga 1,5-2x kallim, (v.a bensiin, mis on ca 50% odavam), eriti panid imestama puu-ja juurviljade hinnad mis võivad olla vabalt ka kolm korda kallimad.

Häiris ka korralike ja autentsete söögikohtade vähesus, riik on täielikult amerikaniseerunud, enamus on kiirtoiduketid (kõikvõimalikud burgeri,pizza ja muu fast-food rämps) vähenõudlikud saavad nendes siiski suht odavalt kõhu täis:)
Kuigi saareriik, on nt. värske kohaliku kala saamine praktiliselt võimatu, kuna industriaalne kalapüük on hävitatud.

Ekskursioonidest,

Tegime kõik väljasõidud omal käel, käisime El-Yungue vihmametsas, praamiga Culebra saarel, San-Juani vanalinnas, Luquillo rannas, jne.
Vihmamets on tegelikult kerge jalutuskäik pargis, autoga kergesti ligipääsetav. Seal on mõned kenad kosekesed, kus kõik oma kohustuslikud pildid teevad. Tore ja kena koht, aga midagi vapustavat ei maksa
loota.
Culebrale läksime praamiga ja vaatamata foorumis levivatele hoiatustele, et piletite saamine on peavalu, sujus meil kõik kenasti.
Läksime Fajardo sadamasse umbes tund enne väljumist ja selleks hetkeks ei olnud seal enam mingit järjekorda ning saime vabalt piletid (4.50USD edasi tagasi)
Megakokkuhoid, arvestades sellega, et algselt planeerisime teha power-boat tripi, mille hind on ca 120USD per face. Aga kuna see paadireis on praktiliselt 100% merel (paat jääb Culebral Flamenco
lahel ankrusse ja maale saab ainult tunniks-paariks vaid ujudes), siis otsustasime praami kasuks ja saime päevaga tervele saarele golfiautoga (rent 35USD päev) ringi peale teha.
Culebrale tasub minna, tegelikult ainult seal sai kogetud ehtsat Kariibi meeleolu, rahulik stressivaba atmosfäär, kõigil on aega palju, inimesed lahked ja sõbralikud - ühesõnaga mõnus väikesaar.
Kes praamiga läheb, soovitan minna nädala sees, sest siis on lootust teha piletiost ilma 2 tundi järjekorras seismata.

Kahjuks ei jõudnud Toro Verde seiklusparki, kuna aega jäi väheks. Seal asub maailma pikim seiklusrada, kus kiirus võib olla üle 100km/h

Kokkuvõtteks,
Oli tore reis, sai päikest ja ujuda Kariibi meres, näha uusi kohti, aga võrreldes Kagu-Aasiaga (Tai, Filipiinid, jne) jäime eksootikast ja eriti tervislikust kohalikust köögist puudust tundma.
Inimesele, kes esmakordselt satub troopilisele maale, on Puerto-Rico kahtlemata tore koht, lõppkokkuvõtteks on ju põhiline see, et keset sügavat põhjamaist kaamost saab jälle valgust näha ja lõunamaist soojust tunda:)

Ei olnud ette bronnitud, võtsime selle täitsa spontaalselt kohapealt. Transport sadamast Flamenco randa maksab 3USD per nägu (1 suund)
Kuna meie grupp koosnes 6 inimesest, siis kasulikum oli käru terveks päevaks võtta.
Kasutasime firmat jerrysjeeprental.com (asub sadamast umbes 10 min kaugusel, jalgsi minnes)
See oli õige otsus, sest Flamenco rannas kogesime ebaõnne, hakkas päris korralikult sadama. Aga panime kärule hääled sisse ja suundusime teisele poole saart, kus leidsime peaaegu privaatse, väga sooja veega ranna ning päike jäi seal paistma peaaegu õhtuni, kuigi linnulennult on vahemaa ca 5km ainult.
Kui minna üheks päevaks siis soovitan tagasi tulla kõige hilisema praamiga, (cargopraam, väljub kl.19.00, kuigi seda veebilehel ei olnud märgitud) aga pigem minna 1 ööks, siis saab rahulikumalt saare miljöösse sisse elada:)
Samas paljudele öine variant ei pruugi sobida, sest nii kui päike loojub jääb elu väga vaikseks ja ega seal õhtul eriti midagi teha ei ole küll.