trip-krainetrip-ukraine-dark

aink

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ryanairi üles laadima ei pea. Lastele täitmise juures vist erandit ei ole: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process, peab täitma lapsevanem. Riigi külastamise tingimused on vahepeal karmistunud, vaja teha enne PCR-test (Küprose lehel 72 tundi, reisitargalt lehel 48 tundi) sõltumata vaktsineeritusest, lisaks veel kohapealne test lennujaamas+ veel 1 test 72 tunni jooksul. Asjad muutuvad nii kiiresti, et tuleb infot kontrollida algallikast.  Küll alla 12-aastastelt lastelt ei nõuta koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR-testi kohta ega kohapealset testimist.

Jah, aga see ankeet nõuab tõepoolest väljaprintimist, pole võimalik   normaalselt (või üldse) täita/konverteerida muusse formaati ei telefonis ega arvutis. Tallinna lennujaama väravas prinditud ankeedi võimalusest ka keegi midagi ei teadnud, nõuti flight passi. Kui oleks olnud kellegil esitada, vast oleks ikka peale lastud. Kokkuvõtteks - kui täitmisega varem alustada, küll mingi lahenduse leiab. Alles lennujaamas tegelema hakates võibki selguda, et pole midagi teha.

Niipalju võin lisada, et Küprose flight passi aegajalt tõesti ei õnnestu täita, meil ka 09.12.2021 päris mitu inimest ei pääsenud Tallinnas lennukile. Vahel on "tehniliste probleemide" info ka nende enda lehel üleval. Seega on soovitav täitmist alustada esimesel võimalusel, mitte "aegsasti" pool tundi varem. Täitja saab lisada ka teisi isikuid. Küsiti kohe Paphose lennujaamas. Kuna lennukisse ilma ei lastud, siis ei oska öelda, mis oleks saanud, kui flight pass oleks täitmata olnud.

Tõepoolest ka test vajalik.

Selgemalt välja toodud reeglid kui punane tsoon https://www.mfa.bg/en/customnews/main/24737.

02.2021 olin Frankfurdis hädas, kuna maski pakendi peal puudus märgend FFP2, oli KN95 või N95 ja Lufthansale ei sobinud. Õnneks oli kaasreisijatel FFP2 märgiga olemas ja siis sai neile seda näidatud. Oleks olnud võimalus ka lennujaamas kirvehinnaga osta. Lennukisse sisenesin oma maskiga ja siis ulatati FFP2. Paistab, et  nüüdseks nõuded mõistlikumaks muutunud. Ja olin sama probleemi ees kui Veigo, FFP2 tähisega apteekides lihtsalt ei olnud ja üldse tähistest suurt ei teatud.

Sõltub lõppsihtkohast. Meil oli võimalik valida ainult pagasiga, aga seda oligi vaja +tasuta suusapagas.

Kogemused märtsist 2021. Tallinn-Minsk - tühjavõitu, Minsk-Tallinn väga tühi - istmevahed OK. Jätkuosad Minki-Tbilisi-Minsk lennukid vanemad, istmed tihedamalt, lennukid täis. Lennata kannatas ikka ja ega sel momendil asjalikku alternatiivi ei olnud. Probleemiks kujunes hoopis lennupiletite ostmine, veebipõhiselt ei õnnestunudki makseni jõuda.

Mäestikuõhku ja päikest on võimalik Gruusias ka praegu saada, suusakeskused avati 08.03. Belavial on osadeks päevadeks suhteliselt talutavad hinnad ja lendude vahed Tallinnast Tbilisesse lendamiseks.  Wizzairi esimene lend Riia-Kutaisi on lükatud 17.04 peale, mõned päevad tagasi pakkus 30.03..

Kui satud Gudaurisse lumerohkel aastal, siis peale ärakäimist sul ilmselt küsimusi ei teki. Peale ametlike radade, mille asukoht vahetevahel ajas muutub, on freeraidi võimalused, paraplaaniga ka tore lennata.  Ei pea tingimata säästulennukitega lendama, nt. Tyrkish pakub vahel väga hea hinnaga, suusapagasi pealt midagi ei lisandu. Aeroflot ka. Airbalticul, Wizzairil jah lisandub oma varustusega päris palju. Mäepiletid (ca 16 EUR päev), söök/jook odavad. Võimalik süüa "eurotoitu" või tutvuda Gruusia köögiga.

P.S. Andorras mulle ka meeldis, Alpides kuidas kunagi, vahel totaalselt ülerahvastatud.

ca 10 a. tagasi sai suurema grupiga käidud omal käel. Barcelonast võtsime transferi, muidu saab liinireisidega ka. Ei näinud mingit vajadust rendiautoks. Ööbisime Encamp-is La Solana apartementides, hommikusöök hinnas,  gondlini ca 100m.  Suusad sai ka väikse tasu eest gondli juurde jätta kas kappi või muidu lukustatult. Kauplus veel lähemal, alko ei maksnud suurt midagi (vaatidest sai ka ise lasta). Ei tundnud mingit vajadust pealinnas ööbimise järele, et hommikul seiklema hakata. Kui kange tahtmine pealinna minna, polnud ka taksoga kamba peale kallis, buss käis ka. 

Sai 2011 käidud. Kui minna talveperioodil, soovitan lisaks ka suusatada. www.skileb.com, saab tellida ka päevase tripi Beirutist. Ise käisime nii MZaaris. Praegu tunduvad ülihead lumeolud. 

Lennujaamas saad SIM-kaardi ka öösel (baari kõrval), mul oli ainult kõnesid vaja 10 kohaliku lari eest oli vist 120 min, kõik paketid väga normaalse hinnaga. Läks umbes 2 min.

Vähe asjalikum viide : http://www.visitpoprad.sk/en/informacie/doprava/ ehk rongiga saab päris mitmesse keskusesse, ilmselt ka bussiga.