headread

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina käisin oktoobri lõpus ja ööbisin 2 ööd Riomaggiores. Matkaradadele ei viitsinudki minna, niisamagi oli mõnus tänavatel tsillida ja treppidest ronida. Liiklesime külade vahel rongiga (põhiliselt) ja laevaga.
Oleks tahtnud isegi pikemaks jääda, sest ilm sattus suurepärane (20 kraadi) ja turistide horde ei olnud. Õhtuti oli külas täielik vaikus, saime Riomaggiore sadamas kuuvalgel lainete loksumist kuulata, selja taga magav küla :)

Aga kui valida ainult mõni küla viiest (kuigi mina käiksin kõigis), siis Monterosso meeldis mulle kõige vähem - see on viiest suurim ning rahvarohkeim ja enamuses pigem kaasaegsemat sorti linn.
Ülejäänud neljast erineb veidi Corniglia, sest kui teistel on sadamad ning linn algab merepiirilt ja läheb mööda mäejalamit ülespoole, siis Corniglia asub mäetipus.
Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem Vernazza, kui sinna sadama poolt siseneda.
Aga tegelikult olid kõik ilusad ja laevaga sõites sai ka miljoneid pilte klõpsitud küladest. Laevareisi saab ka alustada La Speziast või ükskõik, millisest külast (v.a. Corniglia)

Teie lahkel loal lisan mõned kommentaarid juurde.. :)

Lissabonis - mina jätaks Sao Jorge kindluse vahele. Pilet maksis mingi 8 eurot, ja seal olid ainult kindluse müürid ja vaade linnale. Aga linnavaateid näeb täiesti tasuta kümnetelt vaateplatvormidelt (miradouro-delt) :)
Sintras - kaks juba eelpoolmainitud kohta, mida ei tohiks kindlasti vahele jätta: Palacio da Pena ja Quinta da Regaleira. Viimases arvesta vähemalt 2 tunniga.
Sintra kesklinnas on veel üks kuningapalee, kuid see on võrreldes Penaga igav.

Põhja poole sõites jääb teele ka väike linnake Obidos, kus on pisike vanalinn ainult valget värvi ja siniste või kollaste äärtega majadega. Kui kõrgust ei karda, siis saab teha ka linnamüüril tiiru ümber linna. Aga seda saab tõesti teha ainult siis kui ikka üldse ei karda, sest kõndimise osa on 13 meetri kõrgusel ja ühelt poolt ilma mingi seina või käsipuuta. (alla ja üles tulemiseks on treppe päris ohtralt, ei pea tervet ringi tegema)

Coimbra oli minu arust jube igav linn. (seal laste pargis pole käinud, muidugi)

Kui juba Aveirot soovitati, siis Aveiro piirkonnas 8km kesklinnast ookeani ääres on armas rannaküla või -linnake nimega Costa Nova, kus kõik majad on triibulised.

Coimbrast 30 km põhja poole on Bussaco mägi ja palee (Luso külas). Palees tegutseb hotell, aga külastada saab lossiaeda ja matkaradasid mäe otsa ja vaateplatvormile. Kuigi rada oli minu mäletamist mööda korralik, sillutatud, pole kindel, kas väiksele lapsele päris sobilik on. Matkarajal on ka mitmeid pisikesi mahajäetud munkade majakesi.
Selle piirkonna traditsiooniline roog on piimapõrsas - Leitao. Põrsapiltidega restorane on tee ääres kümneid.

Kusagil Coimbra ja Tomari vahel on ka üks ilus laguun Fragas De Sao Simao, Suurte kaljude vahel on üsna madal jõgi, ujumiskoht (ujumiseks muidugi külm veel) ja väikesed kärestikud. Kuuma ilmaga on see päris mõnus jahedam koht, kus kivide vahel turnida ja varbad vette kasta.

Ahjaa, tuli veel meelde, et Lissaboni rannikul on ka Estorili ringrada. Ma ise ei tea autodest ja rallidest midagi ja äkki seal ei toimugi üldse enam miskit, aga võib-olla poistele pakub huvi..