m.a.j.a.

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänud, põhjaliku selgituse eest, mul tekkis väike segadus, omast arust võtsin 0 vastutusega täiskaitse. Vaatasin lepingu üle, lepingus on kirjas, et tasutakse omavastutus.  Tõenäoliselt on see 960 rendileandja omavastutus, mille siis kindlustus katab, sain õigesti aru? Deposiit on Sixtil 300. Kogu rent läks meil 12 päeva 450 eur.

Meil seisab reis kohe ees, võtame auto Portost, tagasi Farosse, rentisime Sixtilt, täiskindlustuse võtsime rentalcarsist, auto ka sealt. Samas vaatan, et mingi omavastutus 960 on ikka, kuidas seda mõista? Liiga palju kogemusi autorendiga meil pole, seega igasugused nõuanded on teretulnud.

Auto saame kätte hilja kell 22.00.

Käisime hiljuti Kutaisis ja Gruusias, nädal tagasi kirjutasin sellest ka pikemalt.

Ratastooliga on seal keeruline, paljudes kohtades on justkui kaldteed ehitatud, aga lõppevad suvalises kohas, seega tegelikkuses pole võimalik kasutada. Kõik öömajad, milles ise peatusime olid treppidega, samas on inimesed väga sõbralikud ja vastutulelikud, seega on kindlasti abikäsi võtta. Vene keele oskus tuleb kasuks, inglise keeles on keeruline asju ajada. Meil oli autojuht Joni, kelle päevatasu oli väga mõistlik, tema vene keel oli väga hea ja ka inimeste tunnetamine oli suurepärane. Ta mõistis, mis meile võiks meeldida, missuguse tempoga tahame liikuda jne. Kui vene keelt oskate oleks mõistlik talle helistada ja küsida, kas ratastoolis liikumine oleks ok ja kas ta oleks valmis aitama. Gruusia on igal juhul külastamist väärt.

Äkki tõesti oli Chiatura. Need aga, kes tahavad Gruusiasse suvel minna, siis seal on sel ajal põrgukuumus. Mägedes  on jahedam, siis tasuks suund sinna võtta, me Mestiasse ei jõudnud, aga soovitati minna.


Soovitaks Gruusiat, just käisime ja kahju oli, et lapsi kaasas ei olnud.  Kohapeal on kõik väga soodne, meil oli oma autojuht/giid ja kui ütlesime, et kahju, et lapsi kaasa ei võtnud, siis ta juba pakkus igasugu kohti ja tegevusi, mida nendega teha. 

Julgen soovitada ka veel Sitsiiliat, käisime eelmisel aastal lastega, sõitsime palju ringi. Meie jaoks on alati oluline ka kultuur, et rannas me väga ei taha passida (Cefalu oli küll väga ilus rand Sitsiilias). Gruusias ja Sitsiilias on mõlemas nii kultuuri kui ka muud.