Ivan Juhm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

23 meeldimist
1 postitust
56 kommentaari
Viimased kommentaarid

Spirituaalseid eneseotsinguid saab ka lähemal teha. Näiteks Seewaldis. Kui otsingutega süvitsi minna saab neid seal teha ka tublisti üle kuu.

Kodanikud võiks telefoninumbrid vahetada ja seal edasi kraagelda. 99% INIMESTEST teie iba ei huvita.

2017 sept. lõpp okt. tegime tiiru Lissabon- Assoorid- Madeira- Lissabon. Assooridel oli esimeseks korraks planeeritud Sao Miguel, kuid momondos tuhnides avastasin, et Assooride lennufirmaga on võimalik Sao Miguelile pilet ostes teha sama hinnaga (35 eurot pagas hinnas ) ca ööpäevane vahemaandumine mõnel nn. keskgrupi saarel. Meie valisime Terceira. Kohalik lennuk viis meid pärast 8 päeva Sao Miguelil seiklemist koos pagasiga 25 eurot nägu Madeirale. Vaatasin, et momondost on ka selleks aastaks võimalik kombineerida umbes sama hinnaga pileteid selliseks tiiruks. Kohalik lennuk veidi kallim hetkel. Mina ostsin piletid sept. lõppu aprillis. Elamise valikul Sao Miguelil panin enda arust kümnesse. Aparthotel Barracuda Ponta Delgada külje all. Ruumid ja ookeanivaatega (ookean 10- 50 meetrit ) rõdu suured. Hotellist pääseb eraldi uksest otse liivaranda. Üle tee soodsa hinnaga söögikohad. Bussipeatus lähedal- neile kes ilma autota. Rendiauto muidugi vajalik.

Reaper: vaatamata lugupidamisele, mida Su vastu tunnen tundub mulle:                        a) Sa käisid mingil teisel Reunionil,                                                                                                    b) tutvusid kohe algul kohalike pigidega ja kaugemale ei jõudnud,                                      c) ????????                                                                                                                                      Reunion on SUPER.

Mõistlikule inimesele on Mauritius vaid väike lisa Reunioni reisile.

Huvitav, et miinuseid sai kodanik, kes juhtis tähelepanu teema pealkirjas olevale veale, mis ikka veel vigane. Sellist sõna nagu ARVAMUSEID pole nagu kuulnudki (rogks). Kodanik viktor54 aga võiks oma kirjutise veel korra üle lugeda ja välja mõelda kuhu sobiks koma asemele tiree. Muidugi on siin olnud seltsimehi, kes räigelt eiravad õigekirja. See, kes hakkab teisi õpetama võiks ise eeskujulik olla.

Neeme tippu matkama minnes avastasime liivaranna nimega Prainha do Canical. Käisime seal mitu korda hiljem õhtuti ujumas isegi Funchalist. Väga lahe ja õhtul olime enamasti kahekesi.  

Vaatasin praegu imestusega, et economycarrentals.com näitab juuli esimeseks nädalaks Ajaccio lennujaamas poole odavamat hinda, kui Olbias. Seda siis odavamas otsas. Ebamugav on muidugi auto äraandmis kohast praamile ja sealt uude rendifirmasse kolistada. Bonifaciost on jälle hind kallim.

Lisaks jalutavad seal teedel ringi poolmetsikud sead, kellele meeldib kastanimune krõbistada.

Meie võtsime auto Olbia lennujaamast ja tagastasime ka sinna. Olime paar nädalat Sardiinias ja kümme päeva Korsikal. 
Auto Korsikal kordi kallim. Muud hinnad ca 2 korda, kuid saar ise ka kordi vingem.

Korsikal soovitan läbi sõita Cortest algav Restonica tee, mis kulgeb sama nimega mägijõe ääres. Üleval on Bergeries de Grotelle nimelise söögikoha juures parkla. Matkasellidel on sealt hea kõmpida mägijärvede Melu, Capitello, Goria jne ilu nautima. Nino järv jääb vähe kaugemale. Selle külastamiseks on soovitav varakult startida.

Selle lehekülje alguse oma jutu ja Aivart67 kommentaarile, mida ekslikult aktsepteerisin lisan, et LHV kuldkaardi omaniku reisikindlustusega kaasnev  autorendi omavastutus max. 100 eurot tähendab seda, et rendifirma broneeritud omavastutusest katab kindlustus kuni 10000 eurose omavastutuse mitte kuni 10000 eurot kahju maksumusest nagu väitis Aivart67. Antud juhul oli minult deponeeritud omavastutus 800- seega kahjujuhtumi korral oleks see mulle maksma läinud max. 100 eurot. 23 päeva täiskindlustus oleks olnud ca 300- 500 eurot  ja seda igaks juhuks. Kuna kindlustuse omavastutuse piir on 10000, siis saaks ka päris vinge pilli ilma täiskindlustuseta võtta.

Minu Pula autorendiga läks kõik OK. Vabandasin, et auto tagastasin väga määrdununa, sest sealse lennujaama lähedusest pesulat ei leidnud. Auto vastu võtnud neiu ei näinud selles probleemi. Käis korra ümber auto, vaatas kütusenäidikut ja ütles, et kõik korras. Ah jaa, reisil olles avastasin, et deposiiti polnud võetud.
Igaks juhuks vahetasin ka krediitkaardi, sest Itaalias ei saanud mina alati pihta nende kiirusepiirangutele, ühistranspordi radadele ega kesklinna sissesõidu keeldudele jne. Lisatahvlid kõik vaid po italiano. Neid trahve võis olla 0 kuni mustmiljon. Kunagi Sardiinias sain pool aastat hiljem mingi imeliku parkimistrahvi koos rendifirma lisaga, mille igaks juhuks tasusin.

Snoop peaks endale Stalin nimeks võtma!

Kellele sobib Jõekalda, kellele Margna rännustiil. Maitse asi ütles ...

Huvitav, mis juttu Markus1 Peetruse ukse (kui see on) taga räägib. Ei viitsi eriti filosofeerida, kuid tundub, et temasuguste pärast läheme suure tõenäosusega üsna pea rõõmuga jalgsi (kui lastakse) Siberisse, sest see on siis üks väheseid alles jäänud kohti meie maakerakesel, kus võimalik oma elunatukest sees hoida. PS. Kui kodanik pidas rotikese all silmas raha puudust, siis selle all ei kannata ja see pole teenitud teiste arvelt.

Hämmastav, et keegi valib piletid lennukis pakutava toidu järgi. Mulle tundub, et selliste koht on neljakümnendate loomavagunis ja sihtkoht Siber.

Oleks laps- tulen kaasa. Meeldib Reunion.

Aivart67 kommentaaris on iva sees. Sain Alamost 363 km sõitnud Opel Corsa ja olen esimene rentnik. Kui see jalutama läheb siis tuleb tõesti kukrut kergendada. Vähemalt seniks, kuni jalutama viijale kamm turja pole lööded või jalutaja muidu üles leitud. Samas usun,et kindlustusfirma on auto leidmisest huvitatud, sest 10k on nende osa.

Hindan oma lisakulusid nullilähedaseks.

Rendiauto mul Ford Fiesta or similar mitte Maseratti or similar.


Minu 29.05 kuni 21.06 diil Pula lennujaama Alamo autorendist.

Hind 154 eurot ehk alla 7 eur/p. Omavastutus 6000 HRK ehk ca 800 eurot. Lisakindlustust ei vaja, sest LHV reisikindlustusega kaasneb mul autorendi omavastutus max. 100 eurot. Seega kindlustusjuhtumi korral on kulu max. 100 eurot, mis on mitu korda soodsam, kui lisakindlustuse tegemine ja seda 100 euri pean ma maksma vaid siis, kui jama juhtub. 
Paak full full ja piiramatult kilomeetreid. Boonuseks tasuta cross border card. Vajan seda, sest enamus ajast veereme Itaalias, kus nahaalsed autorendifirmad pole haruldased.
Broneeringu tegin 3.04 economycarrentalsi kaudu kaine peaga.

Budva üks randadest "Jaz Beach" tunnistati LP poolt aastal 2015 Euroopa parimaks. Üldiselt on Budva kandi randades valdavalt venekeelne kontingent, kes mögafonide möirates tegelevad pesni- pljaskiga. 

Olen teinud Montesse kaks ca 10 päevast tretti. Budva ja tema randade peale RAISKASIME sellest pool päeva ja siis põgenesime.
Sarnast "rannaelu" saab nautida ka lähemal (seda küll vähema rahvahulgaga) näiteks Narva- Jõesuus.
Muidu on Montenegro lahe sihtkoht. Loodus on võimas eriti, kui õiged kohad üles leida. Näiteks Žabljak ja selle ümbrus.

Sant Jeroni matkal laps seljakotti. Teised matkarajad enamasti ka aga näiteks ülemisest cremallera peatusest on käruga hea alla tulla.

Jälgi näiteks soomlaste tui.fi, napsu.fi (äkkilähtot- pelkka lennot) või Arlandast tui.se (sista minuten). Sinu hinnaga saab isegi Vietnami ja Mauritiusele. Kui närvi jätkub ja saada olevaid pileteid ära ei napsata võivad hinnad langeda lennu lähenedes.

Septembri lõpus olime Cacilhas Guest Aparmentsis. Asub Almadas. Sadamasse jalgsi 5 minutit, üle jõe laevaga 10 ja oletegi kesklinnas. Korterid asuvad lühikesel jalakäijate tänaval, kus palju söögikohti. Parkimisvõimalus 5 euri ööpäev. Loe arvustusi booking.comist. Me otsustasime auto kohe lennujaamast võtta,  sest auto täiskindlustust ei kasuta. Seisis seal valvatavas kinnises parklas 3 päeva, kuni Sintra, Fatima jne. ette võtsime. Muidu on odavam metroo ja laevaga tulla ja pärast Lissaboni käike auto võtta. Lennujaamast pääseb metrooga sadamasse. Meie jäime rahule. Retseptsioonist anti lahkudes visiitkaart soovitusega järgmisel korral otse helistada. Lubasid 10 % soodsamalt teha, kui meie booking genius oli. Kui peaks teie soovidega sobima, siis soovitan broneerimisega kiirustada.