Zakynthos098

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mul sama plaan septembris..Külastada seda pisikest saart.Ei hakanud uut teemat tegema,aga natuke infi sooviks küll. Eesmärk on rannapuhkuse reis ja natuke ringi vaadata.Oskab keegi soovitada HEAD HOTELLI..mere ääres,liivaranna läheduses ja soov oli köik hinnas saada.Meelejärgi oleks väiksem,nt bungalow tüüpi majutus.Olen ise juba otsinud,aga ei ole leidnud...hinnatase vöiks olla selline keskmine.Äkki on keegi kuskil olnud ja saab infot anda,soovitada.
Tänud !

Käisime eelmisel aastal ( 2015) just aprilli löpus 23-30 aprill Kreetal (esimest korda ).Olime vist esimene reis ja teadsime ,et hooaeg hakkab mai teisest poolest alles .Peatusime Hersonissose lähedal 2 km eemal jube ilusa vaatega hotellis : Hersonissos Village Hotel & Bungalows - All inclusive .Olime arvestanud,et ilm on jahedam ja vesi ilmselt külm.Nii oligi..esimesel õhtul läks lausa jopet vaja ,aga mida polnud seda polnud.Poed on enamus veel suletud ja sooje riideid eriti ei müüda.Nii et igaks juhuks soe kampsun kaasa.Järgmistel päevadel oli juba pisut soojem ja viimastel nagu meie suvi.Päikest basseini ääres sai võtta,vesi sealgi jääkülm,kuna soojendab päike.Aga ära sai proovitud ,nii bassein kui meri.Kaitsekreeme peab siiski kasutama, päikesel on jõudu piisavalt,oli meil seal punetajaid küll :)
Rahvast oli suht vähe ja nagu kirjutasin juba ,enamus turistidele mõeldud poode kohvikuid kinni.Nad alles ärkasid,pesid ja remontisid jne. Hersonissos on pisike linn,ega seal palju vaadata pole.
Rentisime samuti auto paariks päevaks ja käisime natuke kaugemal ka .Teed on mägised ja suurte, peaaegu tagasipöördega kurvidega,nii et sõitma peab ettevaatlikult.
Lennujaamas oli vastas Tez-toursi esindaja ,kes käis ka hotellis ekskursioone tutvustamas.Käisime ühel ,mis sõitis Lassithi platoole ringi peale ,ühes kloostris ,Zeusi koopas,keraamikatöökojas,siis pealinnast läbi ja Knossos (sellest me viilisime)olime lihtsalt läheduses.Ilmselt on ise siiski huvitavam käia ,seal Hersonissose ja Iraklioni kandis oli ka mingi meremuuseum ja pisike eraloomaaed ja veel ühtteist .Pakuti ka reisi Santoriinile ,see oli suht soolase hinnaga,vist 120 euri nägu,sellest loobusime.
Tez-toursi esindaja oli venekeelne,ekskursioon kahes keeles ,inglise ja vene .
Loodus oli selline kevadine ,aga õitsejaid juba oli ja kohalikud apelsinid, sidrunid (neid sai lausa hotelli aiast ) ,maasikad,värske kartul jne..juba poelettidel.
Riidekraami sealt küll kaasa osta pole kui äkki huvitab,aga kohalikku toodangut on küll,varuge kohvrisse ruumi :)..veinid ,oliiviõlid ,maitseained-taimed, kohalik feta juust,naturaalset kosmeetikat ja muidugi imeilusat käsitööd..
Meie reisieesmärk oli puhkus ja kuna hotelliga panime 10 -sse, just see mida soovisime ja kõik hinnas ,siis ega eriti sealt territooriumilt välja kippunudki.
Ahjaa see päevane ekskursioon kahele maksis 100 euri ringis,seal sees oli ka lõuna .
Teile kaunist reisi.