kadrih

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nähes kui pealiskaudselt kohalikud seda Flightpassi kontrollivad, siis julgen kahelda, et lisatestimist tegelikult nõutakse

Kas Salva kaudu on võimalik ka raha tagasi saada kui üks või teine riik otsustab riiki sisenemise tingimusi muuta (a'la kui tekib eneseisolatsiooni kohustus vms? Minu teada kindlustused (nt Swed) riikide poolt kehtestatud piirangute tõttu tulenevat reisitõrget ei taha katta.

Olin Küprosel 26.07-01.08. Mineku ajal oli Eesti veel roheline, st et sain riiki ilma testita. CyprusFlightPassi täitmine on kohustuslik ning selle ettenäitamisel saab vabalt poodi, muuseumitesse, ka mõni hotell nõuab seda. Suurlinnades peab poodi sisenedes seda näitama, väikelinnades/külades kedagi ei huvita. Mask jah vaid siseruumides kohustuslik, linnatänavatel kandma ei pea. Minnes Küprosele koroona kõrghetkel olin valmistunud hulleimaks, kuid kõik oli väga ok. Võib-olla ka seetõttu, et pigem trippisime rendiautoga ise ringi ning ööbisime rohkel apartmentides kui hotellides. Väga soovitan Küprost :)

Ise küsin, ise vastan. Eileõhtune kogemus Küproselt naastes: keegi ei kontrolli kas sul eelnevalt test tehtud ega suuna lennujaamas testi tegema ehk et kui soov, siis saab reisida ilma testimata, lihtsalt “saab” reisilt naastes 1,5 nädalat kvaliteetaega endale võtta ;)

Eneseisolatsiooni kohta küsimus - kui lähen negatiivse testiga üheks ööks Lätti telkima ja liigun looduses ringi, siis kas see võiks eneseisolatsioonina kirja minna või milline see eneseisolatsiooni regulatsioon päriselt välja näeb? Keegi teab?

Kuna lugesin Välisministeeriumi lehelt, et “võib” ja “soovib” testi teha, siis ei tundunud, et see test oleks kohustuslik:

“ (1) inimesed, kes soovivad pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut lühendada, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest enne tähtaega, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed;

(2) inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni võib lõpetada enne tähtaega juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.”

Kui kaua see juhutestimine Paphose lennujaamas aega võtab ehk mis ajaga peaksin arvestama lennujaamast välja saamiseks alates lennuki maandumisest?

Ira, uued piirangud kehtivad alates 9.juulist! Aga sain juba Küprose turismiministeeriumilt vastuse, et FlightPass sobib!

CyprusFlightPass vs kohalik SafePass - varasemate (kevadiste) piirangute ajal said artiklite järgi välisturistid külastada SafePassiga piiratud kohti/asutusi CyprusFlightPassiga. Kuidas on tegelik olukord hetkel? Tahaksin minna Kato Paphose parki ja Kourioni ning näen nende kodulehelt, et nõutakse SafePassi (kuigi tegemist ju vabaõhu muuseumitega).

Jah, saab lühendada: “Eneseisolatsiooni lühendamiseks tehtava kahe testi vahele peab jääma vähemalt 6 päeva. Juhul kui esimene test on tehtud juba enne Eestisse saabumist (võimalik kuni 72h varem), võib teise testi teha peale saabumist kõige varem 3-ndal päeval.”