vmatu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

https://www.lvvignette.eu/ Läti teemaksu leht, kus saab osta ja leiad ka tasu suuruse.

Lätis oli kui õigesti mäletan tasu alates täismassist 3t ja üles. Maksta saad netist ette ära ostes valides aja, kuna Lätis viibid. Kuna neil see uus asi, hakkas kehtima selle aasta algusest jälgitakse seda pingsalt ja eriti välisriikide sõidukite puhul. Mingit kleepsu ega midagi ei saa, vaid kontrollitakse lihtsalt andmebaasist ostu.

Leedus on N1 kaubikule teemaks 100% olemas. Osta saad piirilt kohe, päevane oli vist 10 euri. Ja sealt saad kleebise aknale, millele pead kindlasti kirjutama auto numbri. Lisaks ka kleebise teisele osale auto number, mida aknale kleepima ei pea. Tutaval olnud probleem sellest, et number kirjutamata ühele osale ja kleebis valel akna poolel.

Krkas saad käruga hakkama aga kui Plitvitse järvi minna vaatama, siis seal tülikas, kuna laudteed ümarpalgist.

Opatija ja Rovinj mõlemad ilusad. Kui väike laps on? Kui kärus siis tasub arvestada, et Plitvice palju palkidest laudteesid. Oma kogemus näitas, et käruga sai hakkama aga üsna väsitav ja tüütu. Meil oli laps 1,5 a. kui käisime.

Käisime ise naisega 2016 aasta oktoobris San Franciscos ja sealt edasi Las Vegas, kuni Suure Kanjonini välja. Võtsime rendiga. Kui endal load olemas ja julgust on siis soovitaks ka ringi sõita, mägedesse minna. USAs kütus mega odav, meil kulus ~4500 km peale kütusele natuke üle 100 euri. Piletitega soovitaks pidevalt pilku peal hoida pakkumistel. Meil oli eelmise aasta Mai juhus, kus oleks saanud väga hea hinnaga pileteid aga töölt koju jõudes olid juba läinud. Kui ostad piletid Tln > L.A ja tagasi siis pole ümberistumiste vahelise aja pärast vaja väga muretseda. Meile meile jättis super mulje selline koht nagu Moro Rock ja ka hiidsekvoiad, mis ka kohe väga ligidal.

Lisaks, et leedukatel käsil Kaunase ja Marijampole vahel 2+2 ehitus, kus mõnel pool lausa magavad politseinikud enne viaduktide ehitusplatse maas. Ise just sai tuldud Varssavist eelmine nädal.

Pakkuda pääse, mis aegub 2017 oktoober. Kirjutasin privaat kirja.

Ise olen vaadanud ka Revolut lahendust. Kas kaardi kasutamisega USA-s probleeme ei olnud, et keegi ei tahtnud aksepteerida seda või miskit. Lisaks kuidas Revolut-il läbisaamine Eesti pangakontodega?

On kellegil kogemusi Europcar-iga San Franciscos? Oktoobris minek ja vaadates palju räägitud nationali ja europcari hindu, siis esimesel alates 420 naela miskit, teisel alates 300 euri.

Vene keelega oli nii naa, samas ka inglise keelega. Poolas samas polnud inglise keelega midagi teha. Vinjeti ostmisega peale piiri pikalt ei tasu oodata. Endal mitu korda seda umbes 10km peale piiri kontrollitud.

Sai käidud 2014 suvel lõuna Horvaatias ja Spliti lennujaamast võetud rendikas Avantist vist. Siis saime 10-12 päeva rendika umbes 150 eest(tutikas skoda yeti) millega mägedes oli väga ok sõita. Dubrovnikusse minekuks polnud mingit lisatasu vaja aga kui oleks BIH sisemaale minna tahtnud Mostari, siis oleks pidanud lisa maksma, kui õigesti mäletan siis umbes 100 euri.

Endal 2 korda horvaatias käidud 2013 ja 2014 suvel. Esimen kord ise autoga mindud Eestist ja olime põhja pool. 2014 aastal läksime lennukiga Spliti kust siis rendikas. Öö olime sellises kohas nagu http://www.booking.com/hotel/hr/vila-tila.et.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaEKIAQGYAQu4AQzIAQzYAQHoAQH4AQuoAgM;sid=cfec5295decbc5f7666b4636f295f51d;dcid=1;dest_id=900048822;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=f748c94f2e438e854f7b3d059565de0063e6b9deX1;type=total;ucfs=1& Seal tegime siis väljasõite muu hulgas ka Dubrovnik.

Just täna vaatasin, et tuli Tallinnast LA ja SF sooduspakkumine. Ja seoses sellega ning enamuse soovitusega mitte San Diegosse minna oleme plaanid ümber teinud ning plaanime hoomis TLL - SFO minna ja LAX - TLL tulla. mariihen, kui pikalt plaanite minna ja kas mingi tripi teha?

Olen tripist lugenud, et päris paljud telkinud, kuid selle jaoks varustust vaja. Ei kõla nagu väga mõtekalt igasugu telgi, magamiskottide, mingi alusmadratsi ja muu kraami kaasa vedamine Eestist ega selle ostmine kohapealt, et kasutada mõned päevad. Kuidas muidu ise selle nii öelda telkimis varustusega toimetasid?

Tänan vastuste eest. San Diego olime ise mõelnud just selles osas, et saaks ookeani ääres ka nii öelda jalad vette. Aga ehk oskab keegi soovitada, mõnda üles poole jäävat randa, kus võtta päev paar lihtsalt ranna puhkuseks?