Viimased kommentaarid
 1. Veebruari lõpus külastatud Omaan tõi kindlasti selle aasta eredaimad reisielamused. Kahjuks Odessa külastamine jäi ära piirangute tõttu. Edasised rajad kulgesid juba Eestis mööda RMK matkateid. :)

 2. Kindlaid plaane ei ole, vaatab mis kevad toob.

 3. Enamasti trip.ee pakkumiste pealt saabki valituks järgmine reisisihtkoht, seega olen heade pakkumiste ootel!

Kas kellelgi on kogemusi Omaanis autoga läbi UAE Musandami poolsaarel käimisega?

Autorendile peab veidi juurde maksma, et saaks käia läbi UAE Musandami poolsaarel. Küll aga kuidas on viisaga (millise sellisel juhul olete taotlenud)?

 1. Sellel aastal olid ligidal asuvad sihtkohad, millest osasid sai taasavastada: Berliin, Amsterdam ja Turu saarestik. Berliini ja Amsterdami läheks ikka ja jälle tagasi.

  1. aastaks Omaani ja Ukraina (Odessa) lennupiletid juba ootel. 
 2. Omaani lendude sooduspakkumise kasutasin ära. Hoian pilku peal kõigil pakkumistel, see otsustabki järgmise sihtkoha. ;)

Väga vahva ringreis tundub. Mitu päeva kokku teel olite ja kas praamiliiklus on tihe? :)

Eelmine suvi sai käidud, saabusime ja lahkusime Dubrovniku lennujaama kaudu. Käisime ka Montenegros ja Bosnias. Registreeringut kuskil ei küsitud. Ööbisime nii külaliskorterites kui ka hotellides ja mingit valget kaarti ei osanud küsida (ja ei saanud ka). Probleeme ei tekkinud ühelgi piiril.

Samad sõnad siin! Käisime ka sõbrannaga Evise safaril ja jäime väga rahule, üks reisi tipphetki kindlasti. Kellel väikest viisi merehaigus kimbutab, siis tasub enne tablett sisse võtta, sest Jeep kõigutab kõvasti ja ei ole päris tagasihoidlik sõit.Paphosel olles soovitan rentida ka jalgrattad ja uudistada linnavahel, rannaääres (mõlemale poole linna) ja tuletorni juures ringi - liikumine kiirem ja näed rohkem, kui jalutades. Muidu vahemaad võivad liiga pikaks jääda.

 1. Berliin, Küpros, Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro. Kindel lemmik Montenegro. :)2) Vaatame mis 2019. aasta toob, ilmselt suvise Kasahstani. Samuti mõnedel nädalalõppudel sooviks lähemal olevaid suurlinnasid külastada.3) Küprose jaoks leidsin piletid siit. Kindlaid eelistusi ei ole piletite osas, eks võtangi siis kui hind + koht silma jäävad.

Meil küsiti takso eest marsruudil lennujaam-Paphos 30-35 eurot. 

Meie sõitsime Uberiga Bangkokis, väga okei hind ja toimis hästi. Pluss suvalises kohas ei pea mingi taksovennaga kauplema, eriti kui ei tea, milline see hea hind olla võiks.

Ise olime samuti Kamaris hotellis Karidis. Hinnatase oli mõned aastad tagasi sama mis Eestis ehk kallis, seega otseselt erinevust ei tundnud võrreldes koduga. Nädala ajaga sõitsime ATVga saarele tiiru peale ning oli päris piisav aeg, kuid Kreetale ma ei sõidaks selle aja sees. Kreeta liiga suur nii lühikeseks tripiks. Tripid, mis tegime Santorinil, vb hea ideid saada: tripp Oia, Fira, Imerovigli ehk maalilised vaated; tripp vulkaanisaartele Palea Kameni, Nea Kameni (saab ka kuumavee allikas ujuda) ning Therasia saarele; tripp Akrotirisse ja tuletorni juurde, Käisime ka Kamari kõrval Ancient Thira-s, sealt kena vaade saarele ja maanudvatele lennukitele, soovitan.

AIG võtan ma iizi kaudu, nemad vahendavad seda. 113 euri, sh ka reisitõrge 1278 eurot (kui nt murrad jalaluu enne reisi ja ei saa minna). AIG tingimustes on tabel, kus kõige summad toodud vastavalt paketile mis valid: https://www.iizi.ee/public/AIG_reisikindlustuse_tingimused_kehtivad_alates_12.02.2014.pdf

BTA kohta pigem pole head kuulnud. Kuni kindlustusjuhtumit pole, siis savi mis kindlustusseltsile maksad. Kui aga tuleb juhtum, siis oluline, et asjalik kindlustus. Ma ise oline eelmine aasta samas dilemmas, kui valisin kindlustust, sest BTA tundus nii odav.

See kindlustuse summa pole nii suur võrredes kogu reisi summaga, et sealt koonerdada. Kindlustus tuleb teha, sest sa ei või kunagi teada, mis sinuga juhtuda võib reisil/ enne reisi. Pikal ja kaugel reisil soovitan samuti AIG-d.

Soovitan ka Putu Sumardita, Facebook: Putu Sumarditha (me suhtlesime temaga FB kaudu). e-mail: putu.sumardita@yahoo.com.

Piletid Gilidele ostsime jooksvalt Balilt, neid pakutakse väga palju ja erinevas hinnaklassis. Sellest hinnaklassist muidugi oleneb ka laeva kiirus ja mugavus. Meie jaoks oli 5 päeva maksimum, mis seal olla, sest teha ja vaadata on Balil ikka palju rohkem. Kui aga olete hästi rahuliku rannapuhkuse ja snorgeldamise/ sukeldumise austajad siis nädal on sobiv aeg.

 1. Selle aasta reisid olid mõlemad väga meeldejävad - Bali, Gili T., Dubai
 2. Amsterdami piletid on taskus, kuid soov oleks minna Teravmägedesse või uuesti Aasiasse.
 3. Aasia, nt Tai/ Vietnam. Kuigi lõpliku sihtkoha valiku teevad Tripist leitud odavad lennupiletid, nagu eelminegi aasta. :)

Kui on tegu pehme seljakotiga, siis üldiselt nii ranged ei olda, sest seda annab mahutada. Endal oli ka mõõtudest veidi teine (ehk ühtpidi kitsam ja teistpidi laiem) ning liinil Tallinn-Bergamo-Tallinn ei tekkinud probleeme. Kuna enamus lendavad käsipagasi kõvade kohvritega, siis need lisatasuta pandi äraantavasse pagasisse, sest ei mahtunud muidu kõik lennuki salongi.

Mull21 - u. 800 000 edasi-tagasi. Aga sinna käib igasuguseid kiiremaid ja aeglasemaid laevu ning paate. Ise olime väga odava peal, 2h sõitsime ja raputas palju, sest lainetus tugev. Seega tsipa ebameeldiv, kui merehaigus kerge peale tulema. Aga meist kimasid mööd vähe kallimad kiirpaadid. Järgmine kord oleks rohkem maksnud kiiruse eest. :)

Punkel - ma ei soovi vaielda. Lihtsalt kahju, et sa ei leidnud midagi head neilt saartelt. Meil õnneks nii ei läinud ja palju ilusaid mälestusi jäi.

epp - Gili piletid sebis meile meie autojuht. Aga muidu neid müüakse igal pool turismipukakestes - natuke hinnavõrdlust ja valik ilmselt lihtne. Ette me ei ostnud, sest liiklus saarte vahel tihe.

punkel, antud postituse sa andsid mulle ka siis, kui olin ise minemas esimest korda Gilidele. See ehmatas mind ära ja hakkasin kahtlema, kuid hotellid olid bronnis juba ja läksime ikka. Tegelikkuses nii hull ikka asi ei ole, jah, sellised kohad on seal saarel, kuid postituses pole võrdluseks toodud pilte ilusatest ja korras kohtadest. Hotellide rannad puhastatakse ning vesi oli kristallselge. Loomulikult rannad/ kohad, mis ei ole kellegi poolt hooldatud, need on räpased, sest inimesed viskavad prahti vette/ maha ja selle vastu kahjuks ei saa veel. Ainult ühel päeval, kui tuul oli Lomboki poolt, siis kandis kogu Lomboki prahi randa. Aga eks kõigi vaated asjale on erinevad ning millele reisil keskendutakse, kuid tõesti mitte peolembelistel soovitaks Air'ile või Meno'le minna.

Käisime just novembris kaks nädalat Balil ja Gili T saartel. Olime 5 päeva Gili T ja ülejäänud aja Balil - Seminyak ning Ubud. Isiklikult kindlasti oleksin Ubudis oleku aja pikema teinud ja lennujaama ligidal (Seminyak) ööbimise asemel kohe saare keskele või põhja ossa suundunud. Nimelt pigem tasub öiselt lennult saabudes koheselt oma sihtkohta ära sõita, sest siis liiklus parem ja sõit võtab vähem aega, kui päevasel ajal. Lihtsalt Kuta ümbrus on pigem tavaline kuurorti moodi asula, kuid alles saare keskel tuleb see Bali tunne sisse. Ubudi villa meilie väga meeldis (oli natuke eemal Ubudist): Villa Avanti https://www.airbnb.com/rooms/13623565?eluid=1&euid=3019c08d-b988-910a-440d-bf2175f5f87b&sug=50 Transpordi osas meil sattus alates esimesest sõidust lennujaamast hotelli väga tore autojuht, kes oskas väga hästi inglise keelt ning hind oli tal ka väga hea, nn giid+autojuht. Hinnad leppisime kokku päevade lõikes. Kui huvi, siis võin Sulle ta numbri/ facebooki ja nime anda. Mina ühistranspordiga ei sõidaks, olete nii lühidalt ning saate juhiga autod väga mõistliku hinnaga. Ilma ja rannapuhkuse osas: Gilil T'l on läbipaistev snorgeldamise vesi ja kalad ning kilpkonnad. Samuti seal suurem võimalus rannapuhkusele ning päevitamisele, sest "kurjad" pilved Lomboki ja Bali mägedes kinni. Ubudis sadas meil iga pealelõuna/ õhtu vihma, kuid me nautisime seda väga oma avatud köögi-elutoaga villas.

Ise olin sama dilemma ees, et kuidas nii soodne ja infot pole. Siis uurisin tuttavalt kogenud kindlustusmaaklerilt ning tal ei olnud BTA kohta midagi head öelda (ta ei ole enam kindlustusmaaklerina tegev, seega ei suunanud "enda" kindlustusfirmasse). Nimelt seni on suva kellele oma raha annad kindlustuse jaoks, kuni tekib kindlustusjuhtum. Seega vali mõni vähe asjalikum ja nagu eelnevalt mainitud, siis oluline kindlustuse tingimusi võrrelda.

Sharjah emiraadis tasub vältida ka avaliku miilustamist. Nagu eelnevalt öeldud, siis Dubai emiraat on kõige vabama suhtumisega. Seal on näha rohkem lühemas riietuses turiste. Kuid riietuse poolest soovitan siiski kaasa võtta pikemad seelikud ja kleidid (üle põlve, maani) - endal on mugavam ja saad vähem pilke. Nt meie käisime Global Village's - sinna minekuks peab seelik/ püksid vähemalt üle põlve ulatuma ehk peab olema nende jaoks sünnis. Mina tegin nn "on budget" reisi ehk ööbisin sõbranna juures. Kokku olin kohapeal viis päeva ja ütleme nii, et hinnataseme poolest hakkas juba selle ajaga veidi rahakotile, kui olla "on budget". Eks loomulikult suurimad summad kulusid veepargile Atlantis, Global Village's ja Burj Khalifale.

Samuti kogesin Tallinn-Bergamo (Milano)-Tallinn lendudel, et ei kontrollitud. Tõesti Tallinnast minnes pandi paljudel kohvrid tasuta "alla pagasisse". Üldiselt seljakotiga lihtsam, sest seda saavad stjuuardessid paremini mahutada, kuigi mõõdud ei ole cm pealt samad lennufirma poolt ette antuga.

Me alguses oleme Seminyakis ning seejärel Ubudis. Hiljem lähme Gili saartele, seega seal enam transpordiga muret pole. Kindlasti otsustame koos juhiga auto kasuks, sest mõned duzungli matkad nt koskede juurde kindlasti otsime koos giidiga.

Väiksed otsad nt veeparki ilmselt tasub ka takso otsida. Kas taksodega peaks ka midagi silmas pidama, et kuskile lõksu ei langeks (eriti just rahalises mõttes)?

P.S. Tänud kõigile vastanutele, väga palju targemaks olen saanud. :)