A_o

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käterin, ma ei oska öelda, kas see ülemine rada on sama, mis Google'i kaardil. Saime kohapealt infopunktist mingi kaardi, kus olid kõik rajad peal, kuigi alguspunkti otsimiseks kulus üksjagu aega. Ülemine rada ei tulnud oluliselt pikem, sest see kulges kõigest paarsada meetri nõlvast üleval pool, läbi väikeste külade, paralleelselt alumise rajaga, mida oli koguaeg ka näha. Üleval oli oluliselt rahulikum kõndida, rohkem rohelust ja ka parem vaade :)

Me jätsime ka auto La Speziasse, seal on mugav ja soodne maaalune parkla kohe raudteejaama juures. Aga siis selgus klassikaline tõsiasi, et on streik ja rongid ning bussid ei sõida. Seejärel leidsime ka väikse parkimismaja kohe Riomaggioresse sisse sõites. Seal oli kallim ja kohti nappis, kuigi oli alles aprillikuu.

Kõndisime ülemisi radu pidi kahe päevaga Riomaggiorest Monterossoni ja sealt rongiga tagasi auto juurde. Kaks päeva on täiesti piisav kui rahulikult kulgeda. Ööbisime Corniglias, väga mõnus vaikne linnake. Ka meile öeldi Riomaggiores, et osad rajad on kinni ja infopunktist ei soovitatud ülemisi radu, et need võivad mudased olla. Reaalsus oli see, et need ülemised rajad olid just väga mitmekesised ja huvitavad, sai kõndida viinamarjaistanduste vahel, ajada kohalikega juttu, vaade merele säilis, mudane ei olnud kuskil. Ja üleval oli ka vähem turiste, ilmselt gruppe sinna ei lastud, aga just see oligi mõnus, et seal oli vähe rahvast ja rahulik jalutada. Idüll lahtus Monterossosse jõudes, kui varalõunal hakkasid vastu tulema suured grupid ja siis olid kitsad rajad täiesti blokeeritud, sest nad liikusid üliaeglaselt. Kokkuvõttes oli väga hea reis ja igaljuhul soovitaksin kogu raja just jalgsi läbi kõndida.