Liisa_Lotta

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleme Maltalt tagasi ning lühidalt kokkuvõttes, siis meie otsus võtta rendiauto tasus ennast igati ära. Aga nüüd natuke pikemalt. Jäime ikkagi lõpuks selle juurde, et laseme kredikal mingi summa ära bronnida ning hiljem see vabastatakse. Võtsime auto GoldCarist kuna selle terminal asub ka lennujaamas ning on väljaspool nö tavatööaega avatud. Muidu paljudel firmadel oli lisatasu kui jõudsid väljapool tööaega. Enne Maltale minekut olin üsna palju lugenud selle kohta kui hirmus seal ikka liigelda on ja kindlasti ei ole mõtet rendiautot võtta. Eriti huvitav oli üks inglise keelne artikkel, et Maltal on valgusfoorid üsna uus nähtus ja paljud kohalikud neid ei aktsepteeri. Tegelikkuses on Malta liikluskultuur üsna viisakas. Tallinna omaga täitsa võrreldav. Kokku sõitsime maha nädala jooksul 300-350 km ehk siis saar sai risti ja põiki läbi sõidetud ning lisaks käisime autoga Gozol (praam edasi-tagasi auto+2 täiskasvanut+1 laps läks maksma 17€). Valetpidi liiklus võttis alguses aega harjumiseks, eriti veel seetõttu et Maltal on väga ja väga palju ringteesid. Positiivne on see, et liiklusinfo on infotahvlitel inglise keelne. Autosignaale (erinevalt näiteks Kreetast) seal vist kordagi ei kuulnud, et oleks kasutatud. Samuti olid teed heas seisukorras ning väga palju oli teesid, kus sõidusuunad olid eraldusribaga eraldatud (kaks rida ühes suunas ja kaks teises suunas). Max lubatud kiirus oli 80. Valetta centrumisse autoga ei roninud, jätsime linna äärde parklasse ja sealt edasi jalgsi. Ummikuid ei kohanud, väikeseid seisakuid oli. Bussiga liiklemine Maltal võtab kindlasti tunduvalt rohkem aega ning on vaevalisem. Samuti panin tähele et paljud bussipeatused on ilma katuseta st ootad bussi lõõskava päikese käes. Kui ikka Tallina liiklusega ilusti toime tuled, siis ei tohiks Maltal liiklemine ka väga problemaatiline olla. Tuleb lihtsalt omada head kaarti ja silmad lahti hoida. Näiteks Kreetal liiklemine pakkus isegi veidi rohkem närvikõdi ja oli kaootilisem kui Maltal. Maltal ei maksa valesse kohta parkida ja liiklusreeglite rikkumise eest hoiatustahvlid on igal pool üleval.

jmets, üldse mitte paha pärast, aga mis see sinu asi on. Püsiks ikka teemaalgatuse piires ning meditsiinilised teemad ja eraelu jätaks kõrvale.

Mia, tänud vastuse eest. Hetkel leidsime endale sobivaima variandi.

Malta liiklusega olen kursis. Buss ei tule tervislikel põhjustel kõne alla ja ega ka teema püstitus ei olnud, kas rentida Maltal auto. Aga vastust oma küsimusele ikka ei saanud :( Me oleme varemgi reisidel autot rentinud, aga sellise süsteemiga nagu Maltal tundub olevat, pole varem kokku puutunud. Sellepärast uuringi, et mis firmat olete Maltal kasutanud. Soovime juurde võtta lisakindlustuse, mis viib omavastutuse 0, aga seal on nii et kui sa isegi võtad selle lisakindlustuse siis ikkagi bronnitakse sul kredikal korralik summa ja kui midagi juhtub, siis võetakse bronnitud summast maha. Hiljem saad selle summa tagasi nõuda (0 vastutuse kindlustus).