maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi


71 meeldimist
2 postitust
134 kommentaari

Viimased kommentaarid

Tskaltubo - umbes 15 km Kutaisist. Kuurortlinn, spaa-linn termaalvee basseinidega ja vannidega, raviprotseduuridega, mis on pälvinud palju kiitust, aga ka stalinlikud luksuslikud tühjaks jäänud palee-sanatooriumid.

Palun mitte pahandada, mul on üks ebadelikaatne teemaväline küsimus, mis on mind ammu huvitanud: kui vana on Pin1 või mõni teine inimene, keda teate, kes tunneb nostalgiat nõukogude korra, vennasvabariikide või muu taolise suhtes, sest seda kohtab aeg-ajalt kirjas või sõnas. Ise olen üle 70 ja tean eakaaslastest vaid üht, kes jälgib ainult vene infokanaleid ja kelle tunnet nõukoguliku mineviku suhtes võib kirjeldada nostalgiana.

Arden25, vabandust, mulle jäi korraks mulje, et võtsid Jocheni väikest nalja tõsiselt, aga hea, et eksisin. Palun unusta minu kommentaar!

Kulla arden25, ole jurist, aga ära kaota ometi huumorimeelt!

Kivirik, kas Smartlynxil on uued lennukid? Palun räägi lähemalt. Olen ajast maha jäänud, minu meelest on nendega veel tänavu olnud tehnilistel põhjustel hilinemisi tundide kaupa või pea ööpäeva ligi.

Minu meelest ei ole päris õige süüdistada inimest eeltöö puudulikkuses, selleks ometi büroole makstaksegi, et büroo teeks ettevalmistuse ära. Mis on lubatud, see peab olema! Samas peab olema valvel, büroode tase on erinev - ühelt võid peaaegu kinnisilmi osta, teatud tasemest allapoole nad hotelle ei paku, teine ei häbene pakkuda ükskõik mida ja luuletab asja paremaks. Ka levinud tänitamine stiilis "mida maksad, seda saad" ei ole asjakohane - odav hotell võib olla lihtne ja luksuseta, aga puhas ja maitsva söögiga.  Paar aastat tagasi käisin Aurinkoga Horvaatias ja jäin 3* hotelliga ülimalt rahule. Nüüd käis paljureisinud tuttav TEZ-iga Alanyas ja ütles, et nädal puhkust ja 800 eurot on maha visatud. Ise olen loobunud nii Smartlynxiga lendamisest kui TEZ-ilt ostmisest. Kui eeltöö tuleb nagunii endal teha, ostan parem lennupiletid ja hotelli ka ise. Tihti tuleb odavamgi.

marti384 - kas mugavam sulle või lugejale?  Ühinen selles punktis rogks kirjutisega kell 17:11. Ei oska kujutleda, kas topsuke käis koolis tsaari ajal, vene ajal või eesti ajal, aga võin öelda, et vene ajal käsitsi vihikusse kirjutades tuli küll koma panna kohe sõna järele, mitte vahetult järgmise sõna ette. Nii oli ka raamatutes, mida palju lugesime siis ja on ka praegu. Pooldan tasast tähelepanu juhtimist enamlevinud ja häirivatele vigadele nagu veigo siin teeb. Ei poolda üksikute vigade kallal närimist.

Esimesest postitusest nähtub, et Neiul ei olnud algselt lennuhirmu kui niisugust, aga pärast piletite ostu "hakkas lugema" ja nimelt Nordica kohta ja nimelt negatiivset, mis ongi meie meedia fookuses. Isegi leiti, et Smartlinxiga ei ole kunagi midagi sellist juhtunudki (kahtlen, aga ei oska andmeid leida, ehk Neiu paneb lingi). Palun vabandust, aga mulle tundub see juba sürreaalne. Minu meelest on siin ainult üks nõu jäänud: müü oma pilet tagasi ja sõida perest eraldi teise lennufirmaga või autoga. Ära ainult jumalapärast hakka siis autoõnnetuste kohta lugema!

Mina küll ei tahaks pärast öist lendu uimasena tuiata kella 2 või 3-ni päeval, liiati seda lastelt nõuda. Kui raha napib, teeks üldse ühe päeva võrra lühema reisi või sõidaks Lätti, Leetu, Ukrainasse, puhkusest peab ikka mõnus tunne jääma.

Mina väldin Smartlinxi lennukit täielikult. Ma ei arva, et ta maha pudeneb, aga tundide ja ööpäeva pikkused hilinemised pahandavad ja rikuvad puhkuse ära. Nordicaga pole minu arvates midagi erilist lahti. Kõik tõmbavad koomale ja igaühel võib hilinemist ette tulla.  Sel kuul ei andnud Lufthansa isegi võileiba enam, ainult miniatuurne küpsis kahel lennul neljast ja jook. Ah, parem siis juba Nordica, kui sihtkoht sobib. Odav pilet pole midagi kahtlast, see on hea õnn ja arukus soodukat ära kasutada.

Kuidagi tunnetan, et tegu pakettreisiga. Kui vaja hotellihinda optimeerida, siis kulub kaaslane ära. Kui hästi ei sobi, siis saab ka omaette rannas või ekskursioonidel käia, kui sobib, on ehk tore sõprus edasisteks reisidekski. Ise (70+) olen käinud paar aastat tagasi üksinda Portugalis ja see kukkus välja elu ühe parima reisina, sain käia linnades, kus tahtsin, teha täpselt seda, mida ise tahtsin. Kui raha võimaldab, julgustan küll üksi reisima, ära jäta reisi ära kaaslase puudumisel. Uuri kõike võimalikku selle koha kohta, võimalikke tegevusi, ekskursioone, õhtu veetmise võimalusi, et oleks huvitav. Toredat reisi!

Mis see põhimõtteline erinevus on, et kui näiteks korstnapühkija teeb arve tasumise tähtajaga 2 nädalat pärast pühkimist, siis see ei ole järelmaks, aga kui saan reisibürooga kaubale, et maksmise tähtaeg on pärast teenuse kättesaamist, siis see vajab finantsinspektsiooni luba?

Tera ongi ilusti öelnud, mis on reklaamitud pikkus ja et lõpp sõideti mikrobussiga. Ei mingit "kuid". Olles natuke noorem, kergitan Tera ees mütsi, seda enam, et näinud igas vanuses inimesi eksimas, väsimas, matku pooleli jätmas. Huvitavaid retki edasiseks!

Säti ennast siis jaaniööl kell 3 Kuldiga sillale, imetle Euroopa laiemat juga ja jookse koos lätlastega alasti üle silla!

Hundiaed täiskuu õhtul? Caminito del Rey (mitte väikelastele)?

 To Karmen Ka. Ära otsusta oma tegevusi vanuse numbri järgi, nii võid elus poolest lõbust ilma jääda. Paljugi, mis mõnele ainult autoroolis liikunud helbekesele üle jõu käib. Kas sul on liikumist takistavaid  tervisehädasid, kas sa jaksad pool tundi või tund järjest rahulikult käia? Ma olin ka "poole sajandi peal", kui Samaaria läbisin ja see on kenamaid mälestusi reisidelt. Valdavalt läks mäest alla ja jalad viisid iseenesest edasi. Tol korral oli poolel teel ka eesliajajaid näha, aga mina ei vajanud abi. Praegu olen 70+ ja läheksin küll uuesti.

Sobivat aega peab valima küll. Mittetöötavana valin reisiks argipäevad ja lõunapoolsetesse linnadesse lähen alates septembri lõpust - oktoobrist. Odavam lend, odavam öömaja, vähem turiste, rohkem kohalikku koloriiti, palavus ei tapa. Praha lendusid on ka pärastlõunal olnud, aga eelistan tugevalt varahommikust, tore on koos päikesega uut päeva alustada. Kui lend on algusega Tallinnast, siis lühike vahepeatus pisikeses Riia lennujaamas ei väsita ja kogu reisi peale läheb  3 tundi minutitega.

Tore, sis, lennule mõeldes asetan Turkishi teistest ettepoole. Nendel on
kõik mugav ja toitlustamine ka Lufthansast ees. Proovige lennukis
joogiks airaani, Eestis müüdav ei meeldi mulle kuidagi, see on hoopis
muu. Istanbuli asetan kohe Praha järele või isegi ette, vanalinna jõudmine tülikam, aga
kohal olles saab jalgsi hästi palju näha, meist erinev kultuur,
kombestik, kliima. Võib-olla Praha vanalinn ongi Tallinnaga liialt
võrreldav. Laevasõit Bosporusel muljetavaldav. Kõik on maitseküsimus, mind väsitasid Pariis ja London nii vaimselt kui ka füüsiliselt, tuli kasutada mitu korda linnatransporti, kummassegi teist korda minna ei tahaks, aga Prahasse või Istanbuli iga kell. Kirjuta siis ükskord, kuidas reis sujus, paljud elavad siin kaasa!

Mainitud linnadest on minu eelistus (olles ise eakas) Praha ja midagi paremat ei oskakski pakkuda.  Kogu kaunidus on nagu peopesal. Kui Rahvusteatris või mõnes teises on kavas "Rusalka", minge vaatama, midagi ilusamat ei ole näinud, see on ooper muinasjutulise balleti lisandusega. Üks käik võiks olla köisraudteega Petrini mäele - peeglilabürint ja vaatetorn. Kuuesaja-aastase astronoomilise kella juures pange tähele tillukest rõdu - igal ööl kell kolm tuleb mees kuufaasi nihutama, kõik muu on mehhaaniline. Kui lähete Žižkovi teletorni, käige läbi mõnest õllekast, pargis, mis asub ülikooli ja ühiselamute vahel, olevat kõige suurem õllekate tihedus Euroopas. Tšehhide vaikne kokkuleppepoliitika on, et õlle hind peab veest madalam olema. Lennuajad on olnud minu käikude ajal mugavalt päevased. Tore on ka see, et 70+ vanuses linnatransport alates lennujaamast tasuta, noorem peab omama väikest fotot, et sooduskaarti saada. Toredat reisi!

Suurel rahvusvahelisel reisifirmal ei ole häbi öelda, et nad ei leia 6000 eurot oma kehva asjaajamise kinniplettimiseks. Kui neil nii kehv leping oli tehtud hotelliga, aga see põhjendus ei ole kuigi palju parem esialgsest arvutisüsteemi veast. Meie tarbijakaitsel ei ole ka nähtavasti ühistööd leedu omaga.

To Ninatark. Mina ei ole Delfi mängutooja. Olen Tripist üliheal arvamusel nagu arvatavasti ka "mängutooja". Olen otsinud mõnest naaberriigist, aga nii head reisifoorumit ei olegi leidnud. Jätkuvat edu Tripile!

Delfil, kuigi vähem soliidne, on ka oma roll, saab logimata sisse, lugejaskond suurem ja tambib põhjalikult, kui midagi viga. Kui ma enda osas meenutan, siis pigem Delfi tõttu, et ta aktiivselt kajastab nt Smartlynxi hilinemisi jms, ei ole enam pakette julgenud kasutada ja pole ka mingeid sissekukkumisi olnud.

Agodas see hotell mais 7p. kahele 581 eur, toad on saadaval. Turkishi lennupiletid 2 in 500 eur, transfer ei vaadanud, ütleme 10-20 eur, kokku 1100 kahele. Nii et isegi individuaalne ost suurepärase lennufirmaga ja hotell üsna lähedal puhkuseajale tuleb odavam kui teile pakutud viimane hind. Vali enne Touresti lõppu head lennupiletid, Hotelscombined ´st hotell ja saad veel kena puhkuse.

VäikeLotti, ma ei leia Tallinnast Norvegiani otselendusid Lõuna-Tenerifele, pakub ümberistumisega Oslos või Stokholmis, lennud lähevad üle 15 tunni, hinnad juhuslikult proovitud päevadel 300 euro ringis. Võib-olla see ongi hea hind Tenerifele, ma ei ole enne käinud?