maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

74 meeldimist
2 postitust
140 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sipelgas, kas suudad viiruse täiesti peast visata ja nautida reisi? Kui oht kuklas tiksub, siis on reisimõnu rikutud ja parem oleks kodus olla? Kui sa pead oma immuunsüsteemi tugevaks ja viirusepuhangust häiritud ei ole, siis on tavalisest tühjemas linnas ehk hea ringi käia. Raha on nagunii läinud, loobumisel jääb pool alleski.

Kas sa logisid sisse oma Ryanairi kontole või püüad teha Booking numbriga? Kas ID-kaart on vahepeal uuendatud? Pärast ta annab nii edasi kui tagasi lennu. Kui sa tagasilennu checki ei taha veel teha, pead sinna ka ikka linnukese tegema.

Kas on teada, mis kaalutlustel otsustati väljasuremisohus prževalski hobused viia katastroofis saastunud tsooni?

Oota turismimess ära, lennufirmad annavad soodustusi ka internetis,  ei pea kohale minema.

Igaüks peab enda järgi otsuse tegema. Minu tuttav ütleb, et talle ei meeldi kindlustusi toita ja ta ei kindlusta seda, mille kaotuse suudab ise kinni maksta. Nii ta käibki teistel mandritel ilma reisitõrkekindlustuseta. Mõni tuhat piletiraha kaotada ei oleks probleemiks. Pole ka vaja läinud. Aga tal on alati korralik tervisekindlustus, sest kümneid tuhandeid arstiabi eest oleks üle jõu. Mina ei tee odavamate reiside korral reisitõrget, ei tee tavaliselt ka pagasikindlustust, sest pisike seljakott vahetusriietega on salongis kaasas ja rahakott kaelas t-särgi all, aga teen tervisekindlustuse, sest ravikulu võiks olla minu jaoks kolossaalne.

Ei saa aru, kellele norsu vastab, aga KO kirjutab ju olukorrast, kus ta tahab 15% Bookingu asemel turismitalule jätta, mitte endale .

Tskaltubo - umbes 15 km Kutaisist. Kuurortlinn, spaa-linn termaalvee basseinidega ja vannidega, raviprotseduuridega, mis on pälvinud palju kiitust, aga ka stalinlikud luksuslikud tühjaks jäänud palee-sanatooriumid.

Palun mitte pahandada, mul on üks ebadelikaatne teemaväline küsimus, mis on mind ammu huvitanud: kui vana on Pin1 või mõni teine inimene, keda teate, kes tunneb nostalgiat nõukogude korra, vennasvabariikide või muu taolise suhtes, sest seda kohtab aeg-ajalt kirjas või sõnas. Ise olen üle 70 ja tean eakaaslastest vaid üht, kes jälgib ainult vene infokanaleid ja kelle tunnet nõukoguliku mineviku suhtes võib kirjeldada nostalgiana.

Arden25, vabandust, mulle jäi korraks mulje, et võtsid Jocheni väikest nalja tõsiselt, aga hea, et eksisin. Palun unusta minu kommentaar!

Kulla arden25, ole jurist, aga ära kaota ometi huumorimeelt!

Kivirik, kas Smartlynxil on uued lennukid? Palun räägi lähemalt. Olen ajast maha jäänud, minu meelest on nendega veel tänavu olnud tehnilistel põhjustel hilinemisi tundide kaupa või pea ööpäeva ligi.

Minu meelest ei ole päris õige süüdistada inimest eeltöö puudulikkuses, selleks ometi büroole makstaksegi, et büroo teeks ettevalmistuse ära. Mis on lubatud, see peab olema! Samas peab olema valvel, büroode tase on erinev - ühelt võid peaaegu kinnisilmi osta, teatud tasemest allapoole nad hotelle ei paku, teine ei häbene pakkuda ükskõik mida ja luuletab asja paremaks. Ka levinud tänitamine stiilis "mida maksad, seda saad" ei ole asjakohane - odav hotell võib olla lihtne ja luksuseta, aga puhas ja maitsva söögiga.  Paar aastat tagasi käisin Aurinkoga Horvaatias ja jäin 3* hotelliga ülimalt rahule. Nüüd käis paljureisinud tuttav TEZ-iga Alanyas ja ütles, et nädal puhkust ja 800 eurot on maha visatud. Ise olen loobunud nii Smartlynxiga lendamisest kui TEZ-ilt ostmisest. Kui eeltöö tuleb nagunii endal teha, ostan parem lennupiletid ja hotelli ka ise. Tihti tuleb odavamgi.

marti384 - kas mugavam sulle või lugejale?  Ühinen selles punktis rogks kirjutisega kell 17:11. Ei oska kujutleda, kas topsuke käis koolis tsaari ajal, vene ajal või eesti ajal, aga võin öelda, et vene ajal käsitsi vihikusse kirjutades tuli küll koma panna kohe sõna järele, mitte vahetult järgmise sõna ette. Nii oli ka raamatutes, mida palju lugesime siis ja on ka praegu. Pooldan tasast tähelepanu juhtimist enamlevinud ja häirivatele vigadele nagu veigo siin teeb. Ei poolda üksikute vigade kallal närimist.

Esimesest postitusest nähtub, et Neiul ei olnud algselt lennuhirmu kui niisugust, aga pärast piletite ostu "hakkas lugema" ja nimelt Nordica kohta ja nimelt negatiivset, mis ongi meie meedia fookuses. Isegi leiti, et Smartlinxiga ei ole kunagi midagi sellist juhtunudki (kahtlen, aga ei oska andmeid leida, ehk Neiu paneb lingi). Palun vabandust, aga mulle tundub see juba sürreaalne. Minu meelest on siin ainult üks nõu jäänud: müü oma pilet tagasi ja sõida perest eraldi teise lennufirmaga või autoga. Ära ainult jumalapärast hakka siis autoõnnetuste kohta lugema!

Mina küll ei tahaks pärast öist lendu uimasena tuiata kella 2 või 3-ni päeval, liiati seda lastelt nõuda. Kui raha napib, teeks üldse ühe päeva võrra lühema reisi või sõidaks Lätti, Leetu, Ukrainasse, puhkusest peab ikka mõnus tunne jääma.

Mina väldin Smartlinxi lennukit täielikult. Ma ei arva, et ta maha pudeneb, aga tundide ja ööpäeva pikkused hilinemised pahandavad ja rikuvad puhkuse ära. Nordicaga pole minu arvates midagi erilist lahti. Kõik tõmbavad koomale ja igaühel võib hilinemist ette tulla.  Sel kuul ei andnud Lufthansa isegi võileiba enam, ainult miniatuurne küpsis kahel lennul neljast ja jook. Ah, parem siis juba Nordica, kui sihtkoht sobib. Odav pilet pole midagi kahtlast, see on hea õnn ja arukus soodukat ära kasutada.

Kuidagi tunnetan, et tegu pakettreisiga. Kui vaja hotellihinda optimeerida, siis kulub kaaslane ära. Kui hästi ei sobi, siis saab ka omaette rannas või ekskursioonidel käia, kui sobib, on ehk tore sõprus edasisteks reisidekski. Ise (70+) olen käinud paar aastat tagasi üksinda Portugalis ja see kukkus välja elu ühe parima reisina, sain käia linnades, kus tahtsin, teha täpselt seda, mida ise tahtsin. Kui raha võimaldab, julgustan küll üksi reisima, ära jäta reisi ära kaaslase puudumisel. Uuri kõike võimalikku selle koha kohta, võimalikke tegevusi, ekskursioone, õhtu veetmise võimalusi, et oleks huvitav. Toredat reisi!

Mis see põhimõtteline erinevus on, et kui näiteks korstnapühkija teeb arve tasumise tähtajaga 2 nädalat pärast pühkimist, siis see ei ole järelmaks, aga kui saan reisibürooga kaubale, et maksmise tähtaeg on pärast teenuse kättesaamist, siis see vajab finantsinspektsiooni luba?

Tera ongi ilusti öelnud, mis on reklaamitud pikkus ja et lõpp sõideti mikrobussiga. Ei mingit "kuid". Olles natuke noorem, kergitan Tera ees mütsi, seda enam, et näinud igas vanuses inimesi eksimas, väsimas, matku pooleli jätmas. Huvitavaid retki edasiseks!

Säti ennast siis jaaniööl kell 3 Kuldiga sillale, imetle Euroopa laiemat juga ja jookse koos lätlastega alasti üle silla!

Hundiaed täiskuu õhtul? Caminito del Rey (mitte väikelastele)?

 To Karmen Ka. Ära otsusta oma tegevusi vanuse numbri järgi, nii võid elus poolest lõbust ilma jääda. Paljugi, mis mõnele ainult autoroolis liikunud helbekesele üle jõu käib. Kas sul on liikumist takistavaid  tervisehädasid, kas sa jaksad pool tundi või tund järjest rahulikult käia? Ma olin ka "poole sajandi peal", kui Samaaria läbisin ja see on kenamaid mälestusi reisidelt. Valdavalt läks mäest alla ja jalad viisid iseenesest edasi. Tol korral oli poolel teel ka eesliajajaid näha, aga mina ei vajanud abi. Praegu olen 70+ ja läheksin küll uuesti.

Sobivat aega peab valima küll. Mittetöötavana valin reisiks argipäevad ja lõunapoolsetesse linnadesse lähen alates septembri lõpust - oktoobrist. Odavam lend, odavam öömaja, vähem turiste, rohkem kohalikku koloriiti, palavus ei tapa. Praha lendusid on ka pärastlõunal olnud, aga eelistan tugevalt varahommikust, tore on koos päikesega uut päeva alustada. Kui lend on algusega Tallinnast, siis lühike vahepeatus pisikeses Riia lennujaamas ei väsita ja kogu reisi peale läheb  3 tundi minutitega.

Tore, sis, lennule mõeldes asetan Turkishi teistest ettepoole. Nendel on
kõik mugav ja toitlustamine ka Lufthansast ees. Proovige lennukis
joogiks airaani, Eestis müüdav ei meeldi mulle kuidagi, see on hoopis
muu. Istanbuli asetan kohe Praha järele või isegi ette, vanalinna jõudmine tülikam, aga
kohal olles saab jalgsi hästi palju näha, meist erinev kultuur,
kombestik, kliima. Võib-olla Praha vanalinn ongi Tallinnaga liialt
võrreldav. Laevasõit Bosporusel muljetavaldav. Kõik on maitseküsimus, mind väsitasid Pariis ja London nii vaimselt kui ka füüsiliselt, tuli kasutada mitu korda linnatransporti, kummassegi teist korda minna ei tahaks, aga Prahasse või Istanbuli iga kell. Kirjuta siis ükskord, kuidas reis sujus, paljud elavad siin kaasa!