maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

79 meeldimist
2 postitust
150 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sain Bookingu kaudu Riia hotelli raha paari päevaga tagasi, kuigi  mul oli tagasimakseta bronn.

Wizzair - lend Kutaisisse pidi olema 24. mail, nad tühistasid 17. aprillil ja raha kandsid täies ulatuses tagasi 1. juunil.

Tere, rõõmurull! Olen ise rohkem lennureisija ja oletasin suuremat raha kokkuhoidu. Turkishiga Alanyasse (Gazipasa) Tallinnast edasi-tagasi on tavaliselt ca 330 eur, kuid olen sooduseid tabanud 240 eurot. Aga mulle meeldib väga, kui inimesel on oma mõte ja teeb midagi teisiti kui laiad massid ja kui tema jaoks see hästi välja ka veel kukub. Huvitav oli lugeda nädalase reisi ajakava. Kiitus selle eest! Reisirõõmu edaspidigi!

Kui sõit läheb Karpaatide poole (teed on kehvad) võiks põigata ka värvilistesse "Ungari ülemvõimu alt vabastatud" ungari linnadesse ja küladesse. Vene ajal oli huvitav, et kirikutornide kellad näitasid kõik Ungari aega Moskva aja asemel, poodide lahtioleku kellaajad olid nii ja naa. Eestlastesse suhtumine väga hea.

Olgem ikka üksteise vastu mõnusad! Üsna ebamugav on lugeda algataja kaht märkust vastajatele. Kellelegi võivad ka teema väikesed laiendused huvi pakkuda. Et Tripiga ei läheks nii, nagu kokanduse- ja mõne teise foorumiga: tõsised tegijad ei tahagi enam küsimusele vastata.

Lvoviga saab kätte kogu Taga-Karpaatia - mineraalveed, matkad, sanatooriumid. Möödunud kevadel lendasin ümberistumisega Varssavis. Ise ei taha küll kuumal ajal minna. Lvov on vana läänelik linn suurepärase ooperimajaga ja soodsate hindadega. Noorem põlvkond räägib inglise keelt.

To karvanejakole, jah, mul mõned päevad tagasi pakkus Wizzair raha tagasi saamiseks ainsa variandina, et kõigepealt täita 120%-krediidi vorm ja alles siis tuli nupp avaldusele, et kas soovid raha 100% tagasi, konto andmed ja oli märge, et see võtab aega, aga ei olnud ligikaudugi täpsustatud, mitu kuud just. Vb loodavad, et inimesel jääb märkamata edasine avaldus või läheb asi nässu, nagu annaleenal ilmselt juhtus. Panga SWIFT ja IBAN peavad käepärast olema.

Wizzairil on niisugune käik, et kõigepealt tuleb 120% kontole kanda (nõusolek, et sinu piletiraha läheb 100 %-liselt sinu krediidikontole, millele Wizz lisab 20% ja mida saad tulevikupiletite ostmisel kasutada) ja alles järgmise sammuga saad tagastamise avalduse teha, mis on siis 100%.

To movies86, minu Wizzair mai lõpu lennu kohta tuli täna neilt kiri, et on tühistatud ja võimalus 120% krediiti saada või 100% raha tagastus. Valisin viimase. Ei öeldud, kui kaua see aega võtab. Minu arvates peaksid nendepoolse tühistamise ära ootama. Firmad on tühistamiste uputuses. Luxexpressilt tuli teade märtsi keskpaiga ärajäänud reisi kohta alles paar päeva tagasi.

to Paan, mingil hetkel oli neil uus kava mai algusest, nüüd on alates 20. mai muudetud. Kui Praha Narodne Divadlo saatis ära jäänud etenduse piletiraha mõne päeva jooksul tagasi, siis Riia käskis veebilehte jälgida. Minu märtsi etendust, mis vahepealses variandis pidi 8. mail olema, praeguses kavas ei ole ja saatsin üleeile kirja, kas saan raha tagasi, vastust veel ei ole. Samal ajal tegi Luxexpress meeldiva üllatuse - kasutamata pileti eest uus pilet ükskõik kuhu (!) aasta lõpuni ja lisaks 5 eurone soodustus veel ühe reisi jaoks.

Sipelgas, kas suudad viiruse täiesti peast visata ja nautida reisi? Kui oht kuklas tiksub, siis on reisimõnu rikutud ja parem oleks kodus olla? Kui sa pead oma immuunsüsteemi tugevaks ja viirusepuhangust häiritud ei ole, siis on tavalisest tühjemas linnas ehk hea ringi käia. Raha on nagunii läinud, loobumisel jääb pool alleski.

Kas sa logisid sisse oma Ryanairi kontole või püüad teha Booking numbriga? Kas ID-kaart on vahepeal uuendatud? Pärast ta annab nii edasi kui tagasi lennu. Kui sa tagasilennu checki ei taha veel teha, pead sinna ka ikka linnukese tegema.

Kas on teada, mis kaalutlustel otsustati väljasuremisohus prževalski hobused viia katastroofis saastunud tsooni?

Oota turismimess ära, lennufirmad annavad soodustusi ka internetis,  ei pea kohale minema.

Igaüks peab enda järgi otsuse tegema. Minu tuttav ütleb, et talle ei meeldi kindlustusi toita ja ta ei kindlusta seda, mille kaotuse suudab ise kinni maksta. Nii ta käibki teistel mandritel ilma reisitõrkekindlustuseta. Mõni tuhat piletiraha kaotada ei oleks probleemiks. Pole ka vaja läinud. Aga tal on alati korralik tervisekindlustus, sest kümneid tuhandeid arstiabi eest oleks üle jõu. Mina ei tee odavamate reiside korral reisitõrget, ei tee tavaliselt ka pagasikindlustust, sest pisike seljakott vahetusriietega on salongis kaasas ja rahakott kaelas t-särgi all, aga teen tervisekindlustuse, sest ravikulu võiks olla minu jaoks kolossaalne.

Ei saa aru, kellele norsu vastab, aga KO kirjutab ju olukorrast, kus ta tahab 15% Bookingu asemel turismitalule jätta, mitte endale .

Tskaltubo - umbes 15 km Kutaisist. Kuurortlinn, spaa-linn termaalvee basseinidega ja vannidega, raviprotseduuridega, mis on pälvinud palju kiitust, aga ka stalinlikud luksuslikud tühjaks jäänud palee-sanatooriumid.

Palun mitte pahandada, mul on üks ebadelikaatne teemaväline küsimus, mis on mind ammu huvitanud: kui vana on Pin1 või mõni teine inimene, keda teate, kes tunneb nostalgiat nõukogude korra, vennasvabariikide või muu taolise suhtes, sest seda kohtab aeg-ajalt kirjas või sõnas. Ise olen üle 70 ja tean eakaaslastest vaid üht, kes jälgib ainult vene infokanaleid ja kelle tunnet nõukoguliku mineviku suhtes võib kirjeldada nostalgiana.

Arden25, vabandust, mulle jäi korraks mulje, et võtsid Jocheni väikest nalja tõsiselt, aga hea, et eksisin. Palun unusta minu kommentaar!

Kulla arden25, ole jurist, aga ära kaota ometi huumorimeelt!

Kivirik, kas Smartlynxil on uued lennukid? Palun räägi lähemalt. Olen ajast maha jäänud, minu meelest on nendega veel tänavu olnud tehnilistel põhjustel hilinemisi tundide kaupa või pea ööpäeva ligi.

Minu meelest ei ole päris õige süüdistada inimest eeltöö puudulikkuses, selleks ometi büroole makstaksegi, et büroo teeks ettevalmistuse ära. Mis on lubatud, see peab olema! Samas peab olema valvel, büroode tase on erinev - ühelt võid peaaegu kinnisilmi osta, teatud tasemest allapoole nad hotelle ei paku, teine ei häbene pakkuda ükskõik mida ja luuletab asja paremaks. Ka levinud tänitamine stiilis "mida maksad, seda saad" ei ole asjakohane - odav hotell võib olla lihtne ja luksuseta, aga puhas ja maitsva söögiga.  Paar aastat tagasi käisin Aurinkoga Horvaatias ja jäin 3* hotelliga ülimalt rahule. Nüüd käis paljureisinud tuttav TEZ-iga Alanyas ja ütles, et nädal puhkust ja 800 eurot on maha visatud. Ise olen loobunud nii Smartlynxiga lendamisest kui TEZ-ilt ostmisest. Kui eeltöö tuleb nagunii endal teha, ostan parem lennupiletid ja hotelli ka ise. Tihti tuleb odavamgi.

marti384 - kas mugavam sulle või lugejale?  Ühinen selles punktis rogks kirjutisega kell 17:11. Ei oska kujutleda, kas topsuke käis koolis tsaari ajal, vene ajal või eesti ajal, aga võin öelda, et vene ajal käsitsi vihikusse kirjutades tuli küll koma panna kohe sõna järele, mitte vahetult järgmise sõna ette. Nii oli ka raamatutes, mida palju lugesime siis ja on ka praegu. Pooldan tasast tähelepanu juhtimist enamlevinud ja häirivatele vigadele nagu veigo siin teeb. Ei poolda üksikute vigade kallal närimist.

Esimesest postitusest nähtub, et Neiul ei olnud algselt lennuhirmu kui niisugust, aga pärast piletite ostu "hakkas lugema" ja nimelt Nordica kohta ja nimelt negatiivset, mis ongi meie meedia fookuses. Isegi leiti, et Smartlinxiga ei ole kunagi midagi sellist juhtunudki (kahtlen, aga ei oska andmeid leida, ehk Neiu paneb lingi). Palun vabandust, aga mulle tundub see juba sürreaalne. Minu meelest on siin ainult üks nõu jäänud: müü oma pilet tagasi ja sõida perest eraldi teise lennufirmaga või autoga. Ära ainult jumalapärast hakka siis autoõnnetuste kohta lugema!