maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

92 meeldimist
2 postitust
173 kommentaari
Viimased kommentaarid

Inimene, kelle oluline huvi on reisil alkohol (koos järelmitega), olen ka viimasel õhtusöögil ilusasti öelnud, et see oli meie viimane ühine reis koos.

Avaldan tunnustust päike12 jt, kes on sõna-sõnalt välja toonud kommentaaride vulgarismid ja solvangud (sitt, rott jne). Ei hakka pikast jadast sorteerima, kas ebatsensuursed kommentaarid on kustutatud. Kunagi kiitsin Trippi kui eesti keele kultuurse kasutamise eest seisjat.  Kas ei võiks reegleid tagasi muuta, palun?

Ametlikel veebilehtedel on olnud suhtarv ja prof Lutsar ja dr Popov on kasutanud ka nakatumisnäitaja.

karvanejakole, hea, et mainid. Kahjuks hakkasid ajakirjanikud massiliselt nakatunute suhtarvu nimetama kordajaks, sellest ajast kui tuli võrdlus 100 000 elaniku kohta, sealjuures mitte ainult delfi vaid ka näiteks  eliitajalehe Postimehe ajakirjanikud. Polegi ime, et inimesed järele kordavad.

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/   Välisministeeriumi lehe järgi on transiit 12 tundi lubatud, seal ka muud nõuded. Minul on nukram variant, tahaks laupäeval käia üht inimest Lätis maakohas õnnitlemas (pidu ei ole), see ei kvalifitseeru ilmselt transiidiks, sest tulen kohe Eestisse tagasi, seega minna ei saa.

Reisimemm, kas siis Eestist Leetu tohib sõita, kui alaline elukoht  on Eesti ?  Sel juhul ei saa sõnastusest aru.

Ei ole mondrai jutt nii rumal midagi, mina tegelen ka majutamisega, Booking võtab minult 15% vahendust, lepinguid võib erinevaid olla. Majutusasutusi on soodustuse tegemise kohapealt nii ja naa, mõni on jäigalt oma kõrges hinnas kinni, teisal on ka administraatorile antud õigus teatud tingimustel alla tulla, kõik ei ole nagu "meil".

Olen saanud veebilehtedele kergesti ligi hommikul kella 4-5 ajal kui päeval ei õnnestu, näiteks Hispaania Alsa bussipileteid ostes.

Siin tekstis on küll selgelt öeldud - bussijaama peasissekäigu ees ja telefoni numbergi olemas. Üksik lause piletil jättis otsad lahti. Saime targemaks.

Tõesti segaselt väljendatud mõlemas keeles. Ma ei kujuta ette, kus on seal bussijaama värav. Eesti keeles saan aru, et busside alale (platsile) takso ei tule, ta on ala kõrval.  Selge see, et autosid platsile ei lubata. Aga kuspool kõrval siis? Kas sealpool, kus bussijaam, niisiis bussijaama hoone ja trammitee vahel, seal on pirukaputka. Või täpselt platsi teises otsas, kust bussid jaama sisse sõidavad, Daugava poolses otsas. Seal on tõkkepuu ja natuke ruumi autodele tõkkepuu ja tänava vahel. Ka väravaputka on tõkkepuu juures olemas. Arvatavasti on seda mõeldud. Väravaputkas on ehk valvurgi kogu öö? Suure platsi korral peaks väga üksikasjalikult ja kasvõi skeemiga  selgitama asukohta. Tallinna bussijaamaski ei teaks, kuhu joosta, kui  öeldakse, et auto ootab väravas. Hea, et sa kirjutasid,  järgmised reisijad teavad valvsad olla.

Tahan lihtsalt kiita neid, kes annavad reisimiseks head nõu ja kasutavad kultuurset sõnavara.

Mina ei pea Momondot lollitamiseks, tavaostjale üks kiiretest viisidest piletite otsimiseks, võrdlemiseks, näeb ära lennufirmad, mis sihtkohta lendavad ja näitab hindasid nii otse lennufirmalt kui ka vahendajatelt ostes. Mina ei ole kunagi julgenud vahendajalt osta, aga Momondot vaatan ikka.  Kohaliku keele mitte oskamine ei ole mulle dramaatiliseks kujunenud. Võtan kaasa vastava tasku-vestlussõnastiku ja näitan kasvõi küsimusi ja lausejuppe sealt ette.

Käin aastas paar korda Hiiumaal, ööbimisvõimalus olemas. Mind on häirinud kõige enam turu sisuline puudumine. Lettidel on riidetükke ja on  sisseastumisega liha- ja kalapoekesed. Kas vallavalitsus ei võiks tillukese hinna eest välja anda letikohti ja õhutada kohalikke oma ülejääke müüma, autotäite viisi sõidab ju rahakotte üle väljaku. Kõik värske tuleb Tallinna turult kaasa osta - sõstrad, maasikad, tomatid, õunad.  Ühel suvel sõitsin külast külla kurke otsima ega leidnudki. Paaril viimasel aastal pole aega raisanud turule minemisega, ei ole kuulnud asja paranemisest. Kala saab õnneks sadamatest.

Teise puudusena näen avalike prügikastide ärakaotamist. Mõeldi välja küll vigur ettemakstud prügikottidega, korralik turist neid ka kasutab või võtab oma jäägid mandrile kaasa, poolkorralik ei vaevu ja reostab randa ning metsa, samuti kohalikud. Kas ei oleks säästvam ja sõbralikum avalikke suuri prügikaste tühjendada võrreldes looduse koristamisega.

Hotell ei tea ju, kas klient on juba varasemast piirangueelsest ajast linnas ja tahab /vajab selleks ööks uut öömaja või siis on tal õigus tulla  töö või eriloa alusel. Minu loogika ütleb, et kui hotell on valmis klienti vastu võtma, siis oleneb  tagasimakse tühistamistingimustest.

Kõrvalmärkusena, Eesti allkirjastas 1930 Teravmägede lepingu umbes 40 riigi seas ja üldjuhul (ilma koroonata) saame sinna kergemini minna kui paljud teised, kasvõi kivisütt kaevandada, mis ei kujunenuks küll kasumlikuks.

Tulin Riiast bussiga 10 p tagasi, ei näinud küll mingit kontrollimistTallinna bussijaamast minnes ega tulles.

Kolmapäeviti tasuta suvekontserdid Berga bazars, neljapäeviti tasuta džässkontserdid Väikese gildi aias (vähemalt pool tundi varem kohale minna), Punase torni tasuta külastus Valnu tänava lõpus,  mitmed huvitavad muuseumid - moe-, šokolaadi-, mootorite jne, turu külastus UNESCO kaitse all Zeppelini angaarides bussijaama kõrval, Mustpeade maja on väga huvitav ka seestpoolt, tõuse Peetri kiriku torni ja vaata kogu linna, tee sõit jõelaevaga 10€, kindlasti Vabadussammas ja selle ümbrus. Kui armastad enda pilte, siis nüüd on Vabadussamba ees uus atraktsioon just selle jaoks.

Siiski, kui ajakirjandust uskuda, ei arvanud tartlane omast peast, et on angiin, vaid sai selle teadmise arsti vastuvõtult. Vana tõde, et vahetevahel pead arstist targem olema. Vähemalt läks uuesti arsti juurde ja püsib nüüd kodus. Arstist ega arsti vastutustundlikkusest ei räägita midagi.

DÄli, oluline oleks, kellelt ostetud pakettreis.

Nova - ja TEZtoursilt on vist kõik pika ootamisega raha tagasi saanud, aga ma ei tahaks nendega ikka minna Smartlynx lennuki ja muude kahtluste pärast. Aga kas kellelgi on kogemust Aurinkoga? Lendab Finnairiga. Kas maksis tühistatud paketid tagasi? Sihiks on Horvaatia. Tavaliselt ostan ise eraldi liinilennu ja hotelli, aga all inclusive hotellid on sügiseks puha välja müüdud, kahtlustan, et reisibüroode poolt broneeritud. Paketiga on mõneti lihtsam ka, kui nagunii rannapuhkus kavas.

Merle, kas praegu saab hommikusööki ise võtta või näitad näpuga ja teenindaja tõstab?

jaanusm, PRC võetakse vatipulgaga ninaneelust või suust ja positiivne vastus näitab viiruse olemasolu, st oled haige. Antikehade test tehakse verest -kiirtest näpu otsast, laboritest veenist-  ja näitab, kas viirus on juba läbi põetud ja sul on viiruse vastu antikehad olemas, see on ju positiivse vastuse korral väga hea. Vaktsiin antikehade tekitamiseks on alles välja töötamisel.

Sain Bookingu kaudu Riia hotelli raha paari päevaga tagasi, kuigi  mul oli tagasimakseta bronn.

Wizzair - lend Kutaisisse pidi olema 24. mail, nad tühistasid 17. aprillil ja raha kandsid täies ulatuses tagasi 1. juunil.