maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi
62 meeldimist
2 postitust / 124 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kuidagi tunnetan, et tegu pakettreisiga. Kui vaja hotellihinda optimeerida, siis kulub kaaslane ära. Kui hästi ei sobi, siis saab ka omaette rannas või ekskursioonidel käia, kui sobib, on ehk tore sõprus edasisteks reisidekski. Ise (70+) olen käinud paar aastat tagasi üksinda Portugalis ja see kukkus välja elu ühe parima reisina, sain käia linnades, kus tahtsin, teha täpselt seda, mida ise tahtsin. Kui raha võimaldab, julgustan küll üksi reisima, ära jäta reisi ära kaaslase puudumisel. Uuri kõike võimalikku selle koha kohta, võimalikke tegevusi, ekskursioone, õhtu veetmise võimalusi, et oleks huvitav. Toredat reisi!

Mis see põhimõtteline erinevus on, et kui näiteks korstnapühkija teeb arve tasumise tähtajaga 2 nädalat pärast pühkimist, siis see ei ole järelmaks, aga kui saan reisibürooga kaubale, et maksmise tähtaeg on pärast teenuse kättesaamist, siis see vajab finantsinspektsiooni luba?

Tera ongi ilusti öelnud, mis on reklaamitud pikkus ja et lõpp sõideti mikrobussiga. Ei mingit "kuid". Olles natuke noorem, kergitan Tera ees mütsi, seda enam, et näinud igas vanuses inimesi eksimas, väsimas, matku pooleli jätmas. Huvitavaid retki edasiseks!

Säti ennast siis jaaniööl kell 3 Kuldiga sillale, imetle Euroopa laiemat juga ja jookse koos lätlastega alasti üle silla!

Hundiaed täiskuu õhtul? Caminito del Rey (mitte väikelastele)?

 To Karmen Ka. Ära otsusta oma tegevusi vanuse numbri järgi, nii võid elus poolest lõbust ilma jääda. Paljugi, mis mõnele ainult autoroolis liikunud helbekesele üle jõu käib. Kas sul on liikumist takistavaid  tervisehädasid, kas sa jaksad pool tundi või tund järjest rahulikult käia? Ma olin ka "poole sajandi peal", kui Samaaria läbisin ja see on kenamaid mälestusi reisidelt. Valdavalt läks mäest alla ja jalad viisid iseenesest edasi. Tol korral oli poolel teel ka eesliajajaid näha, aga mina ei vajanud abi. Praegu olen 70+ ja läheksin küll uuesti.

Sobivat aega peab valima küll. Mittetöötavana valin reisiks argipäevad ja lõunapoolsetesse linnadesse lähen alates septembri lõpust - oktoobrist. Odavam lend, odavam öömaja, vähem turiste, rohkem kohalikku koloriiti, palavus ei tapa. Praha lendusid on ka pärastlõunal olnud, aga eelistan tugevalt varahommikust, tore on koos päikesega uut päeva alustada. Kui lend on algusega Tallinnast, siis lühike vahepeatus pisikeses Riia lennujaamas ei väsita ja kogu reisi peale läheb  3 tundi minutitega.

Tore, sis, lennule mõeldes asetan Turkishi teistest ettepoole. Nendel on
kõik mugav ja toitlustamine ka Lufthansast ees. Proovige lennukis
joogiks airaani, Eestis müüdav ei meeldi mulle kuidagi, see on hoopis
muu. Istanbuli asetan kohe Praha järele või isegi ette, vanalinna jõudmine tülikam, aga
kohal olles saab jalgsi hästi palju näha, meist erinev kultuur,
kombestik, kliima. Võib-olla Praha vanalinn ongi Tallinnaga liialt
võrreldav. Laevasõit Bosporusel muljetavaldav. Kõik on maitseküsimus, mind väsitasid Pariis ja London nii vaimselt kui ka füüsiliselt, tuli kasutada mitu korda linnatransporti, kummassegi teist korda minna ei tahaks, aga Prahasse või Istanbuli iga kell. Kirjuta siis ükskord, kuidas reis sujus, paljud elavad siin kaasa!

Mainitud linnadest on minu eelistus (olles ise eakas) Praha ja midagi paremat ei oskakski pakkuda.  Kogu kaunidus on nagu peopesal. Kui Rahvusteatris või mõnes teises on kavas "Rusalka", minge vaatama, midagi ilusamat ei ole näinud, see on ooper muinasjutulise balleti lisandusega. Üks käik võiks olla köisraudteega Petrini mäele - peeglilabürint ja vaatetorn. Kuuesaja-aastase astronoomilise kella juures pange tähele tillukest rõdu - igal ööl kell kolm tuleb mees kuufaasi nihutama, kõik muu on mehhaaniline. Kui lähete Žižkovi teletorni, käige läbi mõnest õllekast, pargis, mis asub ülikooli ja ühiselamute vahel, olevat kõige suurem õllekate tihedus Euroopas. Tšehhide vaikne kokkuleppepoliitika on, et õlle hind peab veest madalam olema. Lennuajad on olnud minu käikude ajal mugavalt päevased. Tore on ka see, et 70+ vanuses linnatransport alates lennujaamast tasuta, noorem peab omama väikest fotot, et sooduskaarti saada. Toredat reisi!

Suurel rahvusvahelisel reisifirmal ei ole häbi öelda, et nad ei leia 6000 eurot oma kehva asjaajamise kinniplettimiseks. Kui neil nii kehv leping oli tehtud hotelliga, aga see põhjendus ei ole kuigi palju parem esialgsest arvutisüsteemi veast. Meie tarbijakaitsel ei ole ka nähtavasti ühistööd leedu omaga.

To Ninatark. Mina ei ole Delfi mängutooja. Olen Tripist üliheal arvamusel nagu arvatavasti ka "mängutooja". Olen otsinud mõnest naaberriigist, aga nii head reisifoorumit ei olegi leidnud. Jätkuvat edu Tripile!

Delfil, kuigi vähem soliidne, on ka oma roll, saab logimata sisse, lugejaskond suurem ja tambib põhjalikult, kui midagi viga. Kui ma enda osas meenutan, siis pigem Delfi tõttu, et ta aktiivselt kajastab nt Smartlynxi hilinemisi jms, ei ole enam pakette julgenud kasutada ja pole ka mingeid sissekukkumisi olnud.

Agodas see hotell mais 7p. kahele 581 eur, toad on saadaval. Turkishi lennupiletid 2 in 500 eur, transfer ei vaadanud, ütleme 10-20 eur, kokku 1100 kahele. Nii et isegi individuaalne ost suurepärase lennufirmaga ja hotell üsna lähedal puhkuseajale tuleb odavam kui teile pakutud viimane hind. Vali enne Touresti lõppu head lennupiletid, Hotelscombined ´st hotell ja saad veel kena puhkuse.

VäikeLotti, ma ei leia Tallinnast Norvegiani otselendusid Lõuna-Tenerifele, pakub ümberistumisega Oslos või Stokholmis, lennud lähevad üle 15 tunni, hinnad juhuslikult proovitud päevadel 300 euro ringis. Võib-olla see ongi hea hind Tenerifele, ma ei ole enne käinud?

Mulle tundub 360 vägagi soodne, aga mitte mingil juhul veahind. Käisin 2013 - 2017 igas septembris Alanyas: Turkishiga Gazipasasse, transfeer, hotell 4AI kesklinnas Kleopatra ranna alguspoolel esimeses mereäärses rindes 10-12 ööd, kokku in kohta 450-480 eurot. Hotellituba kahele oli keskeltläbi 40€ öö.  Paketid 1 nädalaks samaväärsetesse hotellidesse olid 800-900 eurot. 5 hotell on kahtlemata kallim, samas teeb reisikorraldaja hulgiostu, mis peaks hinda alandama, Antalyasse lend on lühem kui Alanyasse, Smartlynxi tellimuslend peaks oluliselt odavam tulema Turkishi üksikpiletist.

See on mage firma. Võidavad ehk lahingu, aga kaotavad sõja. Olen väikeettevõtja (võistlemata oma vanuses ja haardega reisifirmadega), olen ka paar korda arvega eksinud, aga minu uhkus pole küll lubanud ostjalt raha juurde küsida ja kliendid on ustavusega vastanud. Türgi reise pole ammu reisifirmadega teinud - Smartlynxi pärast, hinna pärast. Käisin mitu sügist Turkishiga ühes kindlas hotellis. Ühel korral oli neil apsakas toaga ja nad kompenseerisid selle edasiseks puhkuseks merevaatega sviidi andmisega, mul oli isegi hea meel juhtunust. Teisel korral tegid töötajad öisel ärasõidul pettuse ja juhtkond ei vastanud adekvaatselt kirjale. Enam ei ole ma sinna läinud. Muidugi ei ole türklastel sellest sooja ega külma, aga Eestis võiks küll reisibüroo oma mainele tähelepanu pöörata.

Mulle on küsimus nii jahmatav, et loen juba mitmendat korda - olemas peaaegu täiskasvanud noorikud? Noorik ollakse abiellumisest esimese sünnituseni. Aga peaaegu täiskasvanud? Mida neile siis näidata?

Mina saatsin Swedi kindlustusele kirja oma lennuplaaniga ja küsimuse, et kui lend hilineb jne, nad vastasid kirjalikult, et peavad ümberistumisaega piisavaks ja maksavad hotelli ja uue pileti kulud. Ma usun, et nende kiri oleks vajadusel tagatiseks olnud. Vaja ei läinud, lend oli õigeaegne.

1) Edinburg, jalgsimatk 80 km Portost Hispaania piirini ookeani rannikut pidi, Läri 2 reisi Riia ja Ventspils, Bulgaaria, Pariis, Soome Lapimaa koos jalgsimatkadega. Kõige sügavama mulje jättis Ventspils, teiseks Portugali jalgsimatk. Ventspilsis tuli häbi ja ahastus peale Tallinna pärast, oli tahtmine linna ja Kadrioru pargi juhid kohale tuua, pista nad peadpidi lillepõõsasse, panna kõndima kivimosaiik-kõnniteedel ja sõitma kivimosaiiktänavatel, panna vaatama purskkaevusid ja ehitatavat muusikakooli - kontsertsaali.
2) 3) Ei pea veel plaane.

Leidsin söögikoha, mis meeldis senistest enam - Melnais kiploks, Musta küüslaugu restoran-baar, aadress Smilšu iela 2. See on Toomkiriku platsilt (Doma laukums) kolm minutit, Jekaba iela ja Smilšu nurgal. Kolmekäiguline ärilõuna maksis 8 eurot, mugavad diivanid, teenindus valgetes kinnastes, aga peamine, et toidud olid väga maitsvad ja portsjonid korralikud. https://www.facebook.com/melnaiskiploks/  Mööda Jekabat edasi märkasime paari kohta ärilõuna hinnaga 5.50, aga neid ei ole proovinud.

Äsja Pariisist tulnuna tänan Katrinit ja KOd õpetuse eest. Meil kujunes ostmine väheke erinevaks. Infoletis vahetult enne majast väljumist müüdi mingeid sõidupileteid, aga Navigo weekly ostmiseks öeldi, et tuleb rongijaama minna ja masinast osta. See on jah koridori lõppu ja allkorrusel. Seisnud ära piletimasina järjekorra, pöördusime igaks juhuks abistaja poole ja ta ütles, et Weeklyt ei saa  masinast ja osutas büroo poole samas saalis. Hind kahele oli 56 eurot sentidega. Kaart, täpsemini topeltkaart käis õhukese jäigast plastikust kesta vahel ja ega sinna kaasavõetud veidi suurem foto ei sobinud, nii et lõikasin id-kaardi värvikoopiast foto välja ja liimipulk oli ka targu kaasa võetud, nii et sain foto oma kohale kleepida. Kaardil endal ma kleepuvust ei tuvastanud. Nimi tuli ka kirjutada. Kaart teeb liiklemise väga hõlpsaks.

Mina olen mõnigi kord olnud arusaamatuses, miks pannakse viisakale kirjatükile miinuseid. Kas sellepärast, et muljed erinevad mõne teise omast? Olen nii vana, et aastakümneid näinud ühtviisi mõtlemise ja rääkimise sundust, tsensuuri ja enesetsensuuri. Mulle meeldib, et väljendatakse erinevaid kogemusi ja see on plussi väärt!

Viimasest reisist Egiptusesse mitmed aastad möödas, aga huvitav tähelepanek oli, et ekskursioonimüüjatel ingliskeelses hinnakirjas hinnad kõrgemad kui venekeelses. Nii et ostsime vene keeles, alla sai ka ikka kaubelda, aga palusime end paigutada ingliskeelse giidiga gruppi.

Selles teemas tahan kiita vastajaid põhjaliku abi eest, aga ka küsijat teemas püsimise ja tänamise eest, mis on ju elementaarne ja ometi mitmed abipalujad kaovad pärast teema avamist uttu ja abistajad arutavad edasi omavahel. Tubli ja õnnestunud reisi, Raphar!