maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
56 meeldimist
2 postitust / 115 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Suurel rahvusvahelisel reisifirmal ei ole häbi öelda, et nad ei leia 6000 eurot oma kehva asjaajamise kinniplettimiseks. Kui neil nii kehv leping oli tehtud hotelliga, aga see põhjendus ei ole kuigi palju parem esialgsest arvutisüsteemi veast. Meie tarbijakaitsel ei ole ka nähtavasti ühistööd leedu omaga.

To Ninatark. Mina ei ole Delfi mängutooja. Olen Tripist üliheal arvamusel nagu arvatavasti ka "mängutooja". Olen otsinud mõnest naaberriigist, aga nii head reisifoorumit ei olegi leidnud. Jätkuvat edu Tripile!

Delfil, kuigi vähem soliidne, on ka oma roll, saab logimata sisse, lugejaskond suurem ja tambib põhjalikult, kui midagi viga. Kui ma enda osas meenutan, siis pigem Delfi tõttu, et ta aktiivselt kajastab nt Smartlynxi hilinemisi jms, ei ole enam pakette julgenud kasutada ja pole ka mingeid sissekukkumisi olnud.

Agodas see hotell mais 7p. kahele 581 eur, toad on saadaval. Turkishi lennupiletid 2 in 500 eur, transfer ei vaadanud, ütleme 10-20 eur, kokku 1100 kahele. Nii et isegi individuaalne ost suurepärase lennufirmaga ja hotell üsna lähedal puhkuseajale tuleb odavam kui teile pakutud viimane hind. Vali enne Touresti lõppu head lennupiletid, Hotelscombined ´st hotell ja saad veel kena puhkuse.

VäikeLotti, ma ei leia Tallinnast Norvegiani otselendusid Lõuna-Tenerifele, pakub ümberistumisega Oslos või Stokholmis, lennud lähevad üle 15 tunni, hinnad juhuslikult proovitud päevadel 300 euro ringis. Võib-olla see ongi hea hind Tenerifele, ma ei ole enne käinud?

Mulle tundub 360 vägagi soodne, aga mitte mingil juhul veahind. Käisin 2013 - 2017 igas septembris Alanyas: Turkishiga Gazipasasse, transfeer, hotell 4AI kesklinnas Kleopatra ranna alguspoolel esimeses mereäärses rindes 10-12 ööd, kokku in kohta 450-480 eurot. Hotellituba kahele oli keskeltläbi 40€ öö.  Paketid 1 nädalaks samaväärsetesse hotellidesse olid 800-900 eurot. 5 hotell on kahtlemata kallim, samas teeb reisikorraldaja hulgiostu, mis peaks hinda alandama, Antalyasse lend on lühem kui Alanyasse, Smartlynxi tellimuslend peaks oluliselt odavam tulema Turkishi üksikpiletist.

See on mage firma. Võidavad ehk lahingu, aga kaotavad sõja. Olen väikeettevõtja (võistlemata oma vanuses ja haardega reisifirmadega), olen ka paar korda arvega eksinud, aga minu uhkus pole küll lubanud ostjalt raha juurde küsida ja kliendid on ustavusega vastanud. Türgi reise pole ammu reisifirmadega teinud - Smartlynxi pärast, hinna pärast. Käisin mitu sügist Turkishiga ühes kindlas hotellis. Ühel korral oli neil apsakas toaga ja nad kompenseerisid selle edasiseks puhkuseks merevaatega sviidi andmisega, mul oli isegi hea meel juhtunust. Teisel korral tegid töötajad öisel ärasõidul pettuse ja juhtkond ei vastanud adekvaatselt kirjale. Enam ei ole ma sinna läinud. Muidugi ei ole türklastel sellest sooja ega külma, aga Eestis võiks küll reisibüroo oma mainele tähelepanu pöörata.

Mulle on küsimus nii jahmatav, et loen juba mitmendat korda - olemas peaaegu täiskasvanud noorikud? Noorik ollakse abiellumisest esimese sünnituseni. Aga peaaegu täiskasvanud? Mida neile siis näidata?

Mina saatsin Swedi kindlustusele kirja oma lennuplaaniga ja küsimuse, et kui lend hilineb jne, nad vastasid kirjalikult, et peavad ümberistumisaega piisavaks ja maksavad hotelli ja uue pileti kulud. Ma usun, et nende kiri oleks vajadusel tagatiseks olnud. Vaja ei läinud, lend oli õigeaegne.

1) Edinburg, jalgsimatk 80 km Portost Hispaania piirini ookeani rannikut pidi, Läri 2 reisi Riia ja Ventspils, Bulgaaria, Pariis, Soome Lapimaa koos jalgsimatkadega. Kõige sügavama mulje jättis Ventspils, teiseks Portugali jalgsimatk. Ventspilsis tuli häbi ja ahastus peale Tallinna pärast, oli tahtmine linna ja Kadrioru pargi juhid kohale tuua, pista nad peadpidi lillepõõsasse, panna kõndima kivimosaiik-kõnniteedel ja sõitma kivimosaiiktänavatel, panna vaatama purskkaevusid ja ehitatavat muusikakooli - kontsertsaali.
2) 3) Ei pea veel plaane.

Leidsin söögikoha, mis meeldis senistest enam - Melnais kiploks, Musta küüslaugu restoran-baar, aadress Smilšu iela 2. See on Toomkiriku platsilt (Doma laukums) kolm minutit, Jekaba iela ja Smilšu nurgal. Kolmekäiguline ärilõuna maksis 8 eurot, mugavad diivanid, teenindus valgetes kinnastes, aga peamine, et toidud olid väga maitsvad ja portsjonid korralikud. https://www.facebook.com/melnaiskiploks/  Mööda Jekabat edasi märkasime paari kohta ärilõuna hinnaga 5.50, aga neid ei ole proovinud.

Äsja Pariisist tulnuna tänan Katrinit ja KOd õpetuse eest. Meil kujunes ostmine väheke erinevaks. Infoletis vahetult enne majast väljumist müüdi mingeid sõidupileteid, aga Navigo weekly ostmiseks öeldi, et tuleb rongijaama minna ja masinast osta. See on jah koridori lõppu ja allkorrusel. Seisnud ära piletimasina järjekorra, pöördusime igaks juhuks abistaja poole ja ta ütles, et Weeklyt ei saa  masinast ja osutas büroo poole samas saalis. Hind kahele oli 56 eurot sentidega. Kaart, täpsemini topeltkaart käis õhukese jäigast plastikust kesta vahel ja ega sinna kaasavõetud veidi suurem foto ei sobinud, nii et lõikasin id-kaardi värvikoopiast foto välja ja liimipulk oli ka targu kaasa võetud, nii et sain foto oma kohale kleepida. Kaardil endal ma kleepuvust ei tuvastanud. Nimi tuli ka kirjutada. Kaart teeb liiklemise väga hõlpsaks.

Mina olen mõnigi kord olnud arusaamatuses, miks pannakse viisakale kirjatükile miinuseid. Kas sellepärast, et muljed erinevad mõne teise omast? Olen nii vana, et aastakümneid näinud ühtviisi mõtlemise ja rääkimise sundust, tsensuuri ja enesetsensuuri. Mulle meeldib, et väljendatakse erinevaid kogemusi ja see on plussi väärt!

Viimasest reisist Egiptusesse mitmed aastad möödas, aga huvitav tähelepanek oli, et ekskursioonimüüjatel ingliskeelses hinnakirjas hinnad kõrgemad kui venekeelses. Nii et ostsime vene keeles, alla sai ka ikka kaubelda, aga palusime end paigutada ingliskeelse giidiga gruppi.

Selles teemas tahan kiita vastajaid põhjaliku abi eest, aga ka küsijat teemas püsimise ja tänamise eest, mis on ju elementaarne ja ometi mitmed abipalujad kaovad pärast teema avamist uttu ja abistajad arutavad edasi omavahel. Tubli ja õnnestunud reisi, Raphar!

Ma usun, et passi järgi suudetakse piirikontrollis ema ja lapse seos luua hoolimata erinevatest perekonnanimedest. Minult näiteks küsiti tänavu Frankfurdis, millal ja miks ma ID-kaarti vahetasin. Vahetus oli kolm aastat tagasi seotud vargusega. Esitati täpsustavaid küsimusi. Vahepealsetel aastatel pole midagi küsitud, aga nüüd kontrollis keegi peenemalt.

Mina käin aastaid 35-liitrise seljakotiga kahenädalastel jalgsimatkadel Portugalis, Hispaanias, Kõige enam olen lennanud Lufthansaga. Kaal on 5 kg ringis, sh magamiskott, kohapeal lisandub veepudel. Lõuna poole minnes on ju soojad riided seljas, neid ei pea kotti panema. Pole mõtet varuda 14 paari sokke ja ihupesu, piisab ühest vahetusest. Ära karda näppusid märjaks teha, pesemine võtab õhtul ainult 10 minutit. Mida väiksem pagas, seda hõlpsam reisida. Las kott olla pigem pooltühi, vb tahad midagi osta koduteele. Kui oled veinihuviline, siis seda salongi ei saa võtta, arvesta kohe äraantava pagasiga.

Käisin tänavu mai lõpus Lufthansaga Portos. Hind oli 243 eurot. Ostsin novembris. Vaatasin, pärast seda läks ainult kallimaks.

Hinnatunnetus olenebki palju sellest, mille hinda võrreldakse. Mina käisin kevadtalvel, minu rahakulutamise huvi oli viisakas tagasihoidlik hotell küllaldase hommikusöögiga, lõunasöök ja teater, need olid sama aja Tallinna  tasemest märgatavalt kallimad. Gondel ei huvitanud, veebuss ei tundunud kallis. Olin kuludega harukordses linnas arvestanud ja jäin reisiga väga rahule.
Giidivariant on hea, kui tänaval ei pakuta, võib mõnda reisibüroosse sisse astuda. See 20-eurone lõuna ei ole Veneetsia kohta kallis, tasub kindlasti pikal päeval üks korralik lõunasöök võtta.

Praamiühendus on mitmest linnast:
https://adriatic-lines.com/en/time-schedule-to-venice/
Markuse väljak, doodzide palee jne . Söök on Veneetsias muide poole kallim kui Horvaatias.
https://www.estravel.ee/sihtkohad/itaalia/veneetsia

Marjakas4, mis sulle põhjuseks letis öeldi, miks ööbimist ei anta?

Mina olen nimelt Türki saanud ise ostes soodsamalt. Tuleb ainult passida Turkishi soodukat, et näiteks Gazipasasse üle 250 ei maksaks. Koos transfeeriga 4* AI 9 ööd Kleopatra ranna keskel esimeses rannaäärses hotellireas on tulnud umbes 450/in. Sama pikk samadel tingimustel on firmadega 600-st  ülespoole. Käin septembris. Horvaatiasse ja mitmesse teise kohta ma ei ole ise soodsat reisi suutnud kokku panna. Küllap olen halvasti planeerinud. Ma ei ole kuigi paindlik koha ja aja suhtes. Lennujaamades pikk ümberistumine on tüütu ja söömine kulukas. Tahan osta lennupileteid otse lennufirmalt, ma ei ole kindel, et saan hakkama vahendusfirmadega, kui lennuplaan käest ära läheb. Praegu huvitaks mind rannapuhkus Horvaatias/ Bosnias/ Montenegros/ Bulgaarias. Kui keegi teab büroost oluliselt soodsamat varianti, võib vihje kinkida (mul on täna 70. sünnipäev). Toredaid reise kõigile!

Ma lendan homme Edinburgi Lufthansaga üle Frankfurdi, ei ole ka väga hea variant, minnes ümberistumine 1h, aga tagasiteel 5h. Hind oli veidi alla 200 EUR. Oleksin teadnud, et sügisel tuleb otseliin, oleksin reisi edasi lükanud. Muud variandid olid ostmise ajal kallimad või pikema ooteajaga, ka odavfirmad. Lennujaamas ootamine on tüütu ja kallis, kui lähed sööma. Lufthansaga on see  hea, et antakse lennukis suur võileib ja ei pea ümberistumisel sööma.  Frankfurdi lennujaamas alates möödunud aastast tasuta kohviautomaatide asemel tasulised.