maree

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

104 meeldimist
2 postitust
200 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma usun, et viktor ei mõelnud seda üldse isiklikult vaid tõi lihtsalt ilustamata selgusega esile praeguse reisimise ohud. Risk jääb kogu raskusega reisija kanda ja iga kord ei tea isegi ette, mis risk see olla võib. Mingit leevendust võib tuua õigeaegne ja asjakohane kindlustus. Ise peab ka sättima, et kohe tagasi jõudes Eestisse olulisi kohustusi ei oleks. Olin oktoobri algul kaks päeva Lätis, aga hoidsin igaks juhuks  lisaks kolm päeva Eestis kohustustevabad, et kui midagi läheb Lätis viltu, saan kasvõi telefoni teel asju klaarida.

Lastega kindlasti kavasse Malta akvaarium Qawras.

Soodne, lihtne ja soe - sobib Türgiga ja Alanya tundub kuurortitest kõige soojem - päeval 20-22, öösel 11-12. https://www.accuweather.com/en/tr/alanya/316940/november-weather/316940  Vaata, kas Coraltravelil on mõni sobiv pakett, nad kasutavad Turkishi lennukeid ja lennuajad on paremad. Ise käisin küll hiljuti Novatoursiga ja Smartlynxiga, arvestasin oma töödega, et tagasilend võib Smartiga päevakese hilineda, aga läks õnneks. Coralil ei olnud mulle sobiva asukohaga hotelli, aga eraldi hotelli broneerides oleks ainult lend Coralilt koos transfeeriga 435 eur/in olnud. Kontrollisin ka liinilennu võimalust, aga see ei oleks ei soodne ega lihtne olnud. Maskivärk oli Türgis ka mõistlik.

Ilmselt on mõeldud Valmierat (eesti k Volmari) .  Valmiermuiža Pruulikoja õlut teavad paljud eestlased. Aga helista linna turismiinfosse   Telefon: +371 64207177           Kõne ei maksa suurt midagi.

Miks kehvapoolsed kõik? Avasin Booking com. Kui linn ja kuupäev pandud, on ülemises horisontaalses ribas sorteerimise võimalus hinna jm järgi.  Panin  "Top rewiewed". See ei olnud kohe kirjas, vaid kolme punkti alt saab lisavaliku. Poolsada hotelli on reitinguga üle 9,0 või napilt alla (10 palli süsteemis), sealhulga hommikusöögiga, hinnaga nii alla kui üle 50 euro öö eest, keskuses või rannas, vali vaid oma eelistuse järgi.

Ühinen annfhrt46-ga, palju kordi Riias käinuna sõime esimest korda restoranis Tokyo city, Vaatasime lihtsalt, et seal on palju sööjaid - järelikult hea. Nii oligi. Mõnusad supid, maitsvad sushid, soodne hind. Vaatamist on Riias muidugi meeletult, igale maitsele, mis vaid huvitab.

Petrovaci Oliivivilla võiks küll lastele sobida https://www.vileoliva.com/en/   Seal on vanas oliivisalus mitu maja  igaüks kümnekonna numbriga, rõdudega, kolm basseini, laste mängukoht. Kesklinn, turg ja bussijaam lähedal. Rand ja promenaad on 100 meetri kaugusel.  Promenaadil on ka reisibüroo, müüakse paadisõitu merel ja bussireise. Petrovaci viga on jämeda liivaga rand ja ruttu läheb sügavaks. Parem, Lucise rand on kuni 1 km eemal.

Mulle tundub parem kaks telki, see ei ole ehk vastuvõtmatu, kui vanemad vajadusel ka eraldi telkides magavad. Lapsed kasvavad ruttu ja paari aasta pärast tahavadki omavahel või sõpradega koos telgis olla. Siis on tüli suure telgi müügiga, või siis on perspektiivis koos teiste sugulaste või sõpradega koos matkata, kus suur telk ära kulub.

Eesti -Läti piiril ei olnud eile  ja üleeile mingit kontrolli. Meie jaoks ei ole Läti ka punases enam. Läti covidpass on lihtne, ID-kaartigi pole rohkem vaja kui number kirja panna.

Üks asi on maskivastasus (esineb ka läänemaailmas), teine asi eesmärgipärasus. "Ida-Euroopa postsovjettidel" on säilinud talupojamõistust, mida lääne bürokraatia suuresti lämmatanud. Ka Inglismaa ei ole kunagi õues maski nõudnud. Ei leidnud nõuet põhjamaades. Hispaanias aga jälgib politsei ka inimtühjal teel autoga mööda sõites, et mask oleks jalutajal ees. Siiski Camino de Santiago pikamaa matkamine loetakse sportlikuks tegevuseks, kui üksi või kaaslasega looduses maskita kõnnid, ei loeta rikkumiseks, foorumi andmetel. Rumeenia kohta tore uudis!

Gruusia saatkond saatis mu küsimusele õues maski kandmise kohta üherealise viite  webpage: https://stopcov.ge/en/   . Ma ei leidnud väga selget osutust maski osas (oma kehva inglise keelega), ootan veidi vabamaid tingimusi.

ftr8, aitäh hoiatamast! Kirjutasin eile õhtul väikese küsimuse Gruusia saatkonnale. Kohalikud võtavad endale rohkem vabadusi.

Aitäh, Eva Jaa, hea uudis! Reisi Targalt lehel ütleb selgelt, et maski kandmine avalikes siseruumides ja väljas on kohustuslik. See võtab puhkuse mõnu ära. Ka Vahemeremaade kohta on öeldud, et kohustuslik. Peab saatkondadest üle küsima, siis läheks küll lõunasse.

Eva Jaa,  kas mask peab ees olema tänaval, pargis, vee ääres?

Olgem üksteise vastu sõbralikud ja abivalmis!

Kas sa võiksid mõne saksa lehe aadressi panna, palun.

Kulla Tur1st, need kes Eestit vihkavad, on siit ära kolinud. Reisivad ja tagasi tulevad need, kes Eestit armastavad. Foorumis on ka Eesti kohta küsimusi ja vastuseid. Praegune küsimus oli teiste riikide kohta. Püüdkem teemas püsida.

Mul oli ka esimene mõte poliitikale, aga see ei ole ainus, Türgi koroonanäitajad lähevad praegu raketina üles, vt Daily New Cases in Turkey https://www.worldometers.info/coronavirus/country/turkey/ .

Tuttav veetis samal põhjusel Arubal kaks nädalat.

Miks peaks viiruse  määramise test positiivne tulema? Sulle ei süstita vaktsineerimisel viirust sisse. Antikehade määramine on hoopis teine asi. Organismi kaitse või antikehad tekkivad mõni aeg pärast vaktsineerimist või läbipõdemist. Ühe vaktsiinidoosi peale ei anta üldjuhul vaktsineerituse tõendit.

Kas jõuaksime kunagi Eestis või selles foorumiski elegantsini, kus üks kommenteerija vabandab teise ees, kui on alusetult kahtlustusi esitanud?

Kui mina mõni aasta tagasi Bergamosse lendasin, käidi Ryanairis reavahed läbi ja pakuti 5€ pileteid bussile Milanosse, küllap nad Centralesse sõitsid. Endal oli hotell Bergamos ja jõudsin viimasele öisele bussile, mis viis Bergamo kesklinna.

Vastupidise näitena Bangkok Hilton, Kidmaniga peaosas, näidati ligi paarkümmend aastat tagasi 6- osalisena kas eesti või soome tv-s. Äärmiselt haarav mõjus draama, pigem positiivse lõpuga. See mis seal juhtus, võib ka tegelikult Tais või mõnes teises riigis juhtuda. Mulle on mõju praeguseni nii sügav, et ma Taisse minna ei taha, kuigi ma saan väga hästi aru, et see ei ole ratsionaalne mõtlemine.

1966, aitäh vastuse eest, pilt sai selgemaks.