Rein Reinhold

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

9 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari
Viimased kommentaarid

Märkimist väärt on see et Maggiore maksab ka sinu eest kiirteemaksud ära!!!!!Maanteeabi ja lisa juht, see on arusaadav, et hinna sees. Ühesõnaga autot rentides rendifirma juba teab kus su marsruut kulgeb ja kuhu selle numbrimärgiga auto sõidab, paned kollase Telepassi alt läbi ja asi ants....ei mingit tõkkepuu taga seismist. Super ju!!!!!

Riia-Bergamo (Orio al Serio airport) ryanair. Sealt edasi Bergamo-Olbia ryanair, septembris hind 97 euri, poolteist tundi lendu.

Tänud jaanusm, margus360!

Saranda Albaanias, online-reservation täitsa toimib. Lefkada on jah veel edasi, alla poole Kreekasse, saar, ja sinna pääseb ratastel. Hea mõte, lisan selle reisiplaanidesse, kui juba.....

Tere Tallinnast sõites Rumeeniasse näiteks üle Timisoara ja edasi Bulgaariasse Sofia on küll kogu tee suhteliselt lage maa. Poola lõunaosa Zakopane ja Tatra mäed Tsehhi Slovakkia on mägine aga ei mingeid kitsaid teid kui otsustad sõita isegi kõrval teid mööda. Midagi hullu pole. Samas Google Maps Street wiew toimib Albaanias suurepäraselt Shkadörist alla Kreeka piirini kõik teed loetavad nähtavad minu arvutis küll. Aga kas keegi teab on Albaaniast praamiühendus otse Corfu saarega, ma ise ei leia? Kas ma selleks pean edasi alla Kreekasse sõitma lähimasse Igoumenitsa sadamasse et praamiga Corfule pääseda ja sealt edasi Itaaliasse Brindisi? Praamiliiklus, graafik, sõiduauto üleveo hinnad???? Tänan!

Alpe Di Cermise nõlvad Cavaleses, Alto Adige Trentino

Stelvio mäekuru, (Passo dello Stelvio) september 2016 ei olnud tasuline, nii Merano poolt tulles üle Prato Allo Stelvio kui Bormio poolt tagasi tulles, Strada Stadale 38.

Mul sama värk 2016 september maanteel SP 510 Lago d´ Isero järve äärde

Tere Said Sa selle trahvi kus linnas või millisel maanteel?

Tere Jaanusm, mida silmas pead kui kirjutad, kaalu pikemat ringi läbi Varssavi? Milline variant oleks Viini jõuda ja sealt edasi Udine?

Blogis toodud asjalik ja huvitav reis Horvaatiasse. Hea lugeda. Paar küsimust veel, Poolast sisenesite Tsehhi millist teed või millise piiripunkti kaudu ja samuti Tsehhist Austriasse?

Milleks Lodzi ja Müncheni kaudu et Bechtesgadeni külastada !!!!???? Üle Lublini Slovakkiasse Bratislava, sealt edasi Viini 60km, Viinist sõidad kiirteele E60 Salzburgini ja sealt alla Bechtesgadeni, ei mingeid remonte ega teetöid alates Poolast.

Ma ei ostnud mingit vinjetti Svidnikus, kuigi seal olid piiripunktis kioskid olemas, Ubezpieczenia kantor Winiety, põhjusel, et ma ei sõida kiirteel, vaid kohalikel käänulistel ja kurvilistel Karpaatide eelmäestiku teedel ning lühikesel teejupil. Saan aru et peale Rszezowi, Komancza kaudu Poolas on ka võimalik mööda teed nr 892 siseneda Slovakkiasse ja üle piiri on kohe väike linnake Medzilaborce 11 km ja sealt jääb veel mingi 125 km Ungari piiripunkti Pacini Tundub looduslike vaatamisväärsuste poolest huvitavam tee olema kui Vranovi kaudu.

Bialystokist sõitsin Rzeszowi, sealt E371 teed üle piiri Slovakiasse Vranov nad Toplouni. Pärast Slovakkia piiri ületamist Svidnikust läbi sõites hoidsin vasakule teele nr. 15, hiljem Trebišovist läbi. Edasi üle Ungari piiri E 573 alla Debreceni välja, Rzeszowist on kusagil veel 400 km Debreceni. Ütleme et Lõuna Poola teed nagu ikka väiksed ja kitsad, liiklus suht hõre eriti nädalavahetusel, teeremonte polnud, kokkuvõttes sõidetav ja nauditav, teistsugune, omapärane võrreldes nende Poola kiirteedega.

Piiri ületus oli sujuv hommikusel ajal kell 7. Mõni auto järjekorras, püsi autos, pane dokumendid valmis. Võta rahulikult! Head reisi!

Hetkel Tsehhis, Ostrova-Olomouci-Brno-Mikulovi suunal pikalt teede remont.

Hotell Michelangelo Piazza Luigi di Savoia 6 Stazione Centrale Milano

2 nädalat tagasi käisin nii et lennukiga Bergamo, Orio al Serio airport, edasi shuttle bussiga Milano Centrale rongijaama, sealt kiirrongiga otse Napoli Centrale üle Rooma , mingi 4 tundi 30 minutit sõitu. Rongid ( Frecciarossa 1000 Economy) käivad iga tunni tagant, piletid kusagil 89-120 eurot. www.trenitalia.com

Buon viaggio.

Kui Milanost siiber põruta Milano Centralest rongiga lõuna poole Genova, 1.40 minutit sõitu, mere äärde. Külasta näiteks Genovas akvatooriumi, www.acquariodigenova.it, jaluta Genova vanalinna tänavail, peatänav Via S. Lorenz, aega jääb sõida Rapallo poole liivasele rannale mere äärde ujuma.

Hotel Michelangelo Milano Piazza Luigi di Savoia 6, Stazione Centrale.

No kui oktoobris käisid ja veebruaris saad teate, siis suht kiiresti tegutsetud. Mõni siin on ligi aasta hiljem rendifirmalt rikkumise kohta teate saanud. Budget koorib 42 eurot, samas näiteks kui Firefly rendifirma lihtsalt saadab tasuta teate et teil on toimunud liikluseeskirja rikkumine ja teie andmed on meie poolt edastatud Localitate Strada Poliziale. Need siis saadavad trahvinõude selgitusega ... a la kui maksad 5 päeva jooksul ära teate saamisest tuleb odavam, hiljem, siis summa krõbedam.

Tere!

Küsin üle, kas reis läbi Itaalia või ümber Itaalia, kuhu ka sisse haaratud Sitsiilia?

Samas pead sa arvestama ka sellega et Poolas Bylastoki ja Warssavi vahel on teetööd pooleli ja seal on liiklus aeglane, see on S8 aga üle Lomza sõites on tee kitsas kurviline ja palju külasid, tee nr. 61. Lõuna Poolas on ka Katowice Chestohowa vahel seisakud, kuna seal palju valgusfoore teel ja seismist venimist kui palju. Teetööd ka Tsehhis Olomouci ja Brno vahel. Kuidas otsustad sõita Milaanosse, kas Viinist alla Grazi peale ja Itaaliasse Udinese kaudu või lähed Salzburg Innsbruck üle Brennero kuru? Ma olen sõitnud Brennero kaudu Bolzanosse A 22 alla Veneto ja sealt pöörad paremale Veneetsia-Trento kiirteele, Bergamos keerad maha Milaano peale.

Ühe värskema näite toon äsja saabunud 04.01.2017 ametliku kirja näol Itaalia politseist , kus tuttav rikkus liikluseeskirja (ZTL Zona Traffico Limito), sõitis märgi alt läbi, kus liiklus on keelatud, märgi all oli lisatahvel ZTL. Märgi taga on aga kaamera. Selgituseks lisan , et sõita tohivad selle alt läbi kohalikud, kellel on Municipale Localitato luba, kes elavad selles piirkonnas jne.
See rikkumine toimus 28 jaanuar 2016.

Vahepeal sai ta rendifirmalt Firefly pika Itaalia keelse kirja selgitustega , kus mainiti et selle rendiautoga on toimunud liikluseeskirja rikkumine, mis on fikseeritud Corpo Polizia Locale, (kohalik politsei), sellel päeval sellel kellaajal ja selles linnas. Rendifirma lehel oli peal paks rasvane kiri COPY NOT FOR PAYMENT.

Nüüd siis ligi aasta hiljem saabus Itaalia politseist ametlik kiri NOTICE OF PAYMENT, kus on kõik absoluutselt täpselt kirjas, mis värk. Et ikka ise selles kindel olla ja veenduda siis google maps street view vaatas tänava üle ja pilt oli selge. Ühesõnaga kui maksate 5 päeva jooksul ära kirja kättesaamise päevast, siis plekite 95.17, kui aga 60 päeva jooksul siis 121.52. Kusjuures teatel on näidatud mugav maksmise selgitus, sait www.emo.nivi.it , by credit card: username koodid ja passwordi koodid lisatud, panga nimi ja rekvisiidid.

Nii et ma arvan, parem on ikka ära maksta, sest võimalik, et rentides uuesti autot Firely rendifirmast või kusagilt mujalt, oled sa juba mustas nimekirjas, neil omavahel see info käib nö. käest kätte ja nad võivad keelduda autot väljastamast.

Samas kommentaar 834 arr- l on ka iva sees, sulge pärast reisi kohe oma krediitkaart millega auto rentisid.

Buona sera

Sõida läbi Chianti veinitee. Peatu Toscana maakonna väikelinnades Greve in Chianti, Castellina, Chianti. Suurepärased veinimõisad. Cin cin!