Artjom Mets

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui keegi on Tais käinud siis võrlduseks võib tuua - Filipiinid on nagu Tai 10-15a tagasi. Sildid tänavatel on ainult inglise keeles ja söök tunduvalt halvem. Rannad on ilusad, mõnevõrra puhtamad - olime peale Manila veel Boholil ja Coronil. Igal pool kohalikud koristasid ja riisusid igal hommikul rannaribad puhtaks. Vähem turiste, vähem paate, mõnusam olemine. Toidu probleemi igas asukohas lahendasime Tripadvisoriga või siis palusime suhkrut mitte lisada. Bohol pakkus rohkem tegevusvõimalusi ja ka söögikohti. Tiir peale teha suurele saarele on lausa kohustus. Coron pakkus snorgeldamist ja sukeldumist.

Tallinn - Manila sai Tickets.ee kaudu ostetud. Reisilt tagasi ja kõik korras. Ostmine läks libedalt - summa võeti maha õige. Kuna üks osa lendudest oli Nordicaga ja pilet sai ostetud mõni aeg enne Nordica üleminekut LOT'i alla siis pileti vahetamisega läks aega aga see oli tingitud Nordicast, sest nad vahetasid pileteid järjekorras - hilisemad lennud hiljem jne. Aga tickets.ee kogu aeg andis teada, mis situatsioon on ning sellega probleeme ei tekkinud. Ostsin nende kaudu ka Kreeka lennu piletid, sain kasutada Tallinn - Manila piletitelt tekkinud boonust. Võib-olla tasuks mainida seda, et nende customer support ei ole eesti keelne. Kuigi koduleht on ja tegutsevad ka Eestis. Midagi, mida peaks Tarbijakaitseamet uurima .. aga see selleks.

Ülalmainitud kommentaariga ma olen täitsa nõus. Tüüpiline "valge mees" eestlane, kes 5-6a tagasi käis Türgis ja Egiptuses on nüüd hakanud käima Tais. Popp värk siiski .. "sest kõik käivad". Neile sobiks tõesti Tai paremini. Lenda Phuketisse, sõida taksoga hotelli, mis asub Karoni, Kata või Rawai ranna ääres - käid iga päev rannas. Paar õhtut võib-olla oled Bangla Roadil. Tellid üks-kaks saare trippi, kus sind karjatatakse kiirelt läbi .. ning sõidad Eestisse tagasi. Ei pea mõtlema. Kõik on tehtud mugavaks.

Kõige selle peale öelda, et oled Taid näinud on .. noh .. vale. Seda ilu pead mujalt otsima. Selle otsimiseks pead kaugemale sõitma, põhilisest turistimerest eemale. Palawani plussiks, vähemalt preagu, on see, et seal ei ole veel nii palju rahvast, kui põhilistes Tai turismipiirkondades. Samuti pakuvad Palawan ja selle ümbruses olevad väikesaared piisavalt seda, mida pakub ka Tai. Jah, Filipiinide taolised piirkonnad on palju rohkem tahumata, kuid alternatiivina vägagi aksepteeritav. Väga selge vesi, mere fauna, ilus loodus, puhtad ja tühjad rannad.

Olles käinud korduvalt Tais kui ka Filipiinidel siis ma ei saa üldse mitte mingil määral nõus olla, et Palawan on halvem, kui Tai. Esiteks, millistest Tai randadest me üldse räägime? Pattaya, mis näeb välja nagu peldik pärast Õllesummerit? Või Phuketi rannad, kus kõik vabad kohad on täis lamamismatte ja varje? Rannad on täis hiinlasi ja venelasi ning vesi on sogane (vä mõni üksik rand, mille läheduses on hotelle vähem)? Kui keegi tuleb ütlema, et Kata või Karoni randades on puhas ja läbipaistev vesi siis nii see ei ole. Krabi rannad samuti suuremas osas mudase liivaga ja väga suure tõusu/mõõnaga. Parimate palade jaoks samuti vaja paadi olemasolu.

Mis need atraktsioonid on, mille puudumisest siin räägitakse? 10 birmalast minutis, kes pakuvad sulle bluetooth kõlareid või päikeseprille rannas olles? PhiPhi saarte trippi koos 30 muu kaatriga, kus on igas kaatris 30+ inimest? Maya bay mahaminek sarnaneb rohkem 1945 a Normandia dessandiga kui paradiisirannaga. Või siis hoopis Racha Yaid, mida nimetatakse, kui veel vähe asustatud piirkonnaks - kus samuti ei ole ruumi, et maale isegi astuda? Snorgeldamised Tais, kus korall on surnud ja limane. Või Krabi hot springsid ja blue lagoonid, kus ei ole vaba kohta varvast vette pista. Similani 1 kategooria rannad. Hea nali. Rannad täis paate ja rahvast, ülerahvastatus. Surnud korall. Kalade puudumine. Similani saarte ligipääs ei pandud just niisama kinni turistidele - põhjusega.

Filipiinid on tõesti ca 10 aastat maas Taist. Siinkohal isegi ei vaidle vastu. Jah, Filipiinide majandus areneb selles Aasia piirkonnas küll kõige kiiremini aga see fakt, et ollakse 10a maas ei ole üldse halb asi. Vastupidi, see on hea. Miks? Just täpselt nende atraktsioonide vähesuse tõttu, inimtühjade randade tõttu, risustamata looduse tõttu. Coroni läbipaistev vesi snorgeldamiseks, puutumata ja inimtühjad rannad Palawanil, mis on kergesti kättesaadavad rentides paati või rollerit.

Perspektiivide ja vaatevinkli ning soovide küsimus. Kindlasti ei ole see halb, et Palawan on vähem arenenud, kui Tai. Aga kohe kindlasti ei saa öelda, et Tai rannad on paremad, kui Palawanil, puhtalt sellepärast, et sinna sõidab tuktuk kiiremini. Rohkem rahvast võrdub tihtipeale suurema mõjuga loodusele, mis on jätnud oma jälje Tai, tegelikult väga ilusale, loodusele.

Kokkuvõtteks, pannes rõhku just ülalpool välja käidud väitele, et Filipiinid on Taist ca 10a maas. Tai 10a tagasi oli parem, kui Tai praegu. Peaks kõik öeldud olema sellega.

Hei. Kas olete juba ära käinud? Kasutasite autorenti. Meil on hetkel sama idee - rentida Manilast auto ja sõita põhja - Banaue ja Sagada. Bussi ei tahaks väga kasutada sest siis oleks käed seotud.

Oma kohalike PH kontaktide käest olen uurinud siis ideeliselt peaks autorent olema teostatav.