Kreeta Savet

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aa - ja enamus restoranides saab tippida ka kaardiga makstes, kirjutad lihtsalt tsekile summa palju tahad anda ja nad võtavad kaardilt maha. Sellepärast pole vaja sula võtta. Küll võib sularaha vaja minna parkimise jaoks, kuna osades kohtades ei ole kaardimaksega parkimisautomaate ja mobiiliga ei pruugi ka saada.

Jah, kaardimaksetega on ka mul segaseid kogemusi. Kui on debit/credit kaart (nt. LHV Partner), kus Eestis makstes tuleb iga kord terminalis vajutada, kas soovid maksta deebet või krediitkontolt, siis USA terminalid sellist küsimust ei tunnista. Vahel see kaart on lihtsalt declined, vahel läheb läbi aga sa ei tea kummalt kontolt raha läks. Mastercard peaks ilusti töötama, mina tegin endale ka spetsiaalselt USA reiside jaoks VISA deebetkaardi (ainsa pangana teeb seda veel SEB, teised on Maestro peale üle läinud, aga Maestrot USAs enamus kohtades ei võeta. Ka Euroopas ei saa paljudes riikides, nt. Saksamaa, Eestis välja antud Maestroga maksta). American Expressi ka osades kohtades ei võetud (üllatus mulle, kuna AMERICAN expressi võiks ju Ameerikas võtta :D aga ei.) Sõbrannal oli Krediidipanga deebetkaart ning ka seda ei võetud osades poodides. Osades võeti. See oli nii hit and miss tegelikult, sest näiteks käisime mitu korda Walmartis ning kui üks Walmart decline'is ühe pangakaardi, siis teises Walmartis läks probleemideta läbi :D mine võta kinni. Ning mõnikord läks läbi teisel katsel.

Igal juhul, point on see, et tasub teha endale Visa või Mastercard krediitkaart ja peaks olema muretu. Ning jah, ka pangale igaks juhuks teada anda, et viibite USAs.

Osad autorendid broneerivad krediitkaardilt teatud summa (750-1000 USD) tagatiseks kui auto võtate, pärast auto tagastamist saate selle tagasi. Samamoodi võivad hotellid teha paarisaja USD ulatuses.

P.S. Ärge siis unustage pistikute convertereid kaasa võtta ;) kohapeal need mitu korda kallimad