mirrik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime aastaid tagasi Etna tipus kui see parasjagu tuld, laavat ja kive purskas. Lisaks muule kulule, giiditeenuse eest pidid maksma, tahad või mitte. Giid oli siis selline inimene, kes jälgis, et keegi peakraatrile liialt ligi ei läheks. Lisaks olid ette tõmmatud nööriribad, milledest kaugemale ei võinud minna. Olime tavaliste jalanõudega, mis käies kattusid vulkaanikivimi tolmuga, kuid pärast sai need ikkagi puhtaks. Mingit erirõivastust ei olnud. Ega altpoolt seda päris tippu ei näegi, kuna mägi ei ole ühe terava tipuga, vaid kraatreid on mitmeid. Väikeste lastega jätaks Etnale minemata. Läheksin pigem Taorminasse, mille vanast foorumist avaneb Etnale täiuslikum vaade http://www.taormina.it/# ja lähedal asuvasse Alcantara jõe äärde rajatud rahvusparki https://www.visitsicily.travel/en/nature/regional-parks/the-gorges-of-alcantara/

http://trip.ee/content/news/99307 Hiljuti teatas Turkish Airlines, et talvises lennugraafikus (kehtib 30. oktoobrist 2016 a. kuni 25. märtsini 2017. a.) vähendatakse lennusagedust paljudel liinidel ja tühistatakse mõned plaanitud liinid. Eelkõige puudutavad kärped Euroopasse suunduvate lendude sagedusi.

Tallinnast Istanbuli toimuvad lennud talvel praeguse 7 korra asemel 5 korda nädalas (ETNRP), Riiast Istanbuli saab talvise lennuplaani kohaselt 4 korda nädalas (ENRP). Praegu on sealgi lennud iga päev. Vilniusesse hakatakse 7 korra asemel lendama 5 korda nädalas. Helsingis mahte vähendada ei plaanita. Nii et 2016/2017 talvel Tallinna ja Istanbuli vahel kolmapäeval ja laupäeval lende ei toimu. Võimalik, et talvine graafik jääb ka edaspidiseks kehtima.

GoAdventure põhireisid on Bulgaariasse, Türki ja Egiptusesse. Kui Bulgaaria ja Türgi on neil lõpetatud, siis mis üle jääb? GoAdventure kodulehel ei ole Türgi reiside tühistamise kohta mitte ühtegi märget, mitte ühtegi. Samas Novatoursil on Bulgaaria reisidele pakkumised, kus lennukis veel vaid mõni vaba koht, sama neil ka Türgi reisidega. Ka Tez Tour osad Türgi reisid on juba väljamüüdud. Korra GoAdventurega Türgis käinud, siis nende sealne kohapealne esindaja oli väga-väga alla igasugust arvestust. Nüüd on nad ise avalikult tunnistanud, et nende Bulgaaria esindaja ei kõlbavat kuhugi. Huvitav, et Nova ja TEZ on samadesse sihtmaadesse tehtavate reisidega ka senini edukamalt, ilma suuremate pretensioonideta, hakkama saanud kui GoAdventure.

Jah, juuli algul olid mitmetunnised sabad nii Lasnamäel Pinnas kui ka Tammsaare teel. Broneerisin aja 3 nädalat ette (varasemat aega broneerida polnud võimalik, täis olid), aga oleks võinud ka broneerimata jätta, sest juuli lõpus oli olukord normaalsem. Tammsaare tee 47, E-R lahti 9-17. Broneering oli mul juuli lõpus suht viimaseks kellaajaks. Lasksin teha nii ID-kaardi kui ka passi, kokku läks 50€, tuleb odavam kui kaks eraldi teha, pensionäridel ja lastel on odavam. Dokumentide kättesaamise tähtajaks on 30 päeva, tegelikult aga ID-kaardi väljastamise kuupäevaks oli trükitud sama kuupäev, mil taotlused sisse andsin, kuigi oli juba tööpäeva lõpp lähedal. Passi ehk peenema nimega "reisidokumendi" väljastamise kuupäevaks oli järgmise päeva kuupäev. E-mailidele tuli info aga ühepäevase hilinemisega mõlema puhul. Augusti algul dokumentidele järele minnes oli Tammsaare tee büroos rahvast juba üsna hõredalt, ju siis augustiks on buumiaeg läbi saanud ja jooksvas järjekorras seistes aega eriti kaua enam ei kulu.