Ramon

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

See oli huvitav olukord Gambias, kus riigis oli kaks presidenti korraga. Vana president Jammeh elas presidendilossis ja uus president Adama Barro pidi elama Kairaba hotellis - nii vähemalt rääkis meie kohalik poiss. Praegu elavat  crazy man Jammeh Ekvatoriaal-Guineas. Diktaator Jammeh aeg on kohalikel hästi meeles, tema ehitatud võidukaart Arch 22 Banjulis näidatakse külalistele ja kui teel Georgetowni (Janjabureh) sõitsime mööda Kanilai külast, siis autojuht mainis ära, et Jammeh on siit pärit. Kanilai nime kannab ka vana praam, mis sõidab üle Gambia jõe Banjuli ja Barra vahel.

Tulles algse küsimuse juurde, et kust otsast Aafrikat avastada, mõistan väga hästi inimeste kimbatust, sest mu omadki keskealised sõbrad küsivad tihtilugu, et kuidas sa küll sinna julgesid minna. Lähtun siin oma väiksest kogemusest, sest olen Aafrika riikidest käinud vaid Keenias, Etioopias ja Gambias, kuid neid kõiki julgen soovitada. Kõige lihtsam ja turvalisem neist kolmest tundub Gambia ja sellest võikski ehk alustada. Gambia on Mandri-Aafrika kõige väiksem riik, pikk soolikas piki Gambia jõge. Me tavaliselt jagame oma reisi enam-vähem kaheks, nn kultuuriosaks ja rannaosaks, ja selles mõttes oli Gambias mõlemat tegevust lihtne leida. Inimesed olid väga sõbralikud, mingeid ohtlikke olukordi ei tekkinud, v.a. see, et paadimootor suri jõehobu nina all välja, aga see polnud tema süü. Toidud oli väga head ja tegevust jätkus neiks kaheks nädalaks küll ja küll. Kes tahab kangesti vees liguneda, siis sellele võin öelda, et nii merevesi kui ka bassein olid veebruaris minu jaoks liiga jahedad, ja seepärast väikeste lastega pole vist mõttekas sinna minna.  

Teistele reisisellidele teadmiseks: Gambia on Eesti passiga viisavaba juhul kui kasutad tšarterreisi. Tegime päevase matka ka Senegali Fathala LK-alale ja tagasiteel Gambiasse tekkis väike probleem - seaduse järgi oleks pidanud nüüd teistkordsel sisenemisel ostma Gambia viisa, mis maksis vist 25€/in.  Meie kohalik giid rääkis piirivalve ära, ja nii läks see meile kahe peale maksma vaid 300 dalasit, mis võrdus umbes 5 euroga.