Tauno Laur

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Just kuulsin, et tehti otsus, et keskused avatakse (Sälenis minu teada paar rada juba lahti), aga afterski, baarid-restoranid jäävad suletuks.

Piiril pead riiki sisenedes tõestama, et oled tööasjus. Värskelt järgi proovitud. Üsna põhjalikult küsitletakse ja tahetakse ka füüsilisi tõendeid (leping, tellimus vms).

Suvel käisin perega, siis piisas ühest, kus olid kaasreisijatest pereliikmed kõik peal.

Meie tulime siia liinilennuga ja mitte Eestist. Sama lennu pealt kontrolliti ca 10% inimestest. Midagi hiljem teada pole antud, ju siis oli kõigil korras. 

Väike update piirangute osas ka: restoranides ja vist ka kauplustes peab teenindajatel mask olema, puudumisel trahv töötajale 300.-, tööandja le 5000.-. Politsei pidi kontrollimas ka käima. Randades pisut distantsi hoitakse, kes rohkem, kes vähem. Vahel meenutatakse "selgaronijatele" sotsiaalset distantsi. 

Väidetavalt Kreetal ühtegi positiivset proovi pole võetud, paar valepositiivset olla kevadel olnud. Aga arvavad, et ju see avanenud turismihooajaga mõnevõrra muutub.

Jõudsime eile Kreetale. Olukorda üldiselt rahulik, ca pooled restoranid veel kinni, need mis lahti, üritavad üsna jõuliselt oma hoovi meelitada. Lennukis ja lennujaamas maskid, mujal vist pigem vabatahtlikult. Lennujaamas tõmmati kõrvale, tehti suust C test ja öeldi, et tulemuste selgumiseni peaks hotellis kuni 24h karantiinis püsima. Et kui positiivne, siis helistavad. Pole helistatud, ilmselt oli negatiivne. 

Muidu, nagu Kreetal ikka- ilm mõnus, meri soe, toit hea, inimesed sõbralikud.

Slovakkias Liptovsky Mikulašis on ka veepark koos termide, torude ja viledega. Tavalisel suvel tohutult ülerahvastatud, sel suvel ehk hõredam.

Olen käinud nii läbi Serbia-Makedoonia kui Rumeenia-Bulgaaria mandri-Kreekas. Teemaksude osas sõltub pigem marsruudi valikust, midagi väga hirmsat ei olnud kummalgi marsruudil. Äkki Kreekas oligi kõige kallim.  Aga see EU-st väljumise vältimine olulist efekti ei andnud, kuna Rumeenia ja Bulgaaria Schengenisse ei kuulu; sai pikalt oodata nii R/B piiril kui Bulgaaria-Kreeka piiril. Lisaks on Bulgaaria ja Rumeenia teed kohati kohutavas seisukorras, erinevalt Serbia ja Makedoonia kiirteedest.  Tagasi tulles on kõike pikem järjekord Serbia-Ungari piiril (2x seistud) - seal tasub enne eeltööd teha ja leida mõni pisike küla-piiripunkt, mitte mööda magistraali. I korral saime 5 tundi oodata, II korral 12. Mõlemad olid augustis, kus pidigi kõige hullem olema, kui kogu lõunapoolsem rajoon tahab peale puhkust uuesti Saksamaale tööle saada. Lisaks puhkuselt naasvad põhjapoolsemad elanikud.

Soe soovitus: keera Poolast suund otse alla ja sõida Thessaloniki poole; seal veel natuke vasakule, Sithonia poolsaarele. Seal on suur suvi ja tegelikult ei olegi nii väga palju kaugemal, kui Horvaatia. Suvel käisime (ka matkabussiga), imeline kant ja väga matkabussi sõbralik (mida ei saanud alati Horvaatia kohta öelda).

Lihtsalt kõrvalmärkusena, Phuketist Jakartasse on linnulennult sama pikk maa kui Tallinnast, ütleme, Põhja-Türki või Milaanosse.. Julgeks pakkuda, üldse ennast mitte eksperdiks pidades, et Phuketi kogemust 1:1 hoopis teise kultuuriruumi üle kanda ei pruugi vilja kanda, olgugi maailmajagu sama.. :)