Kevin Aas

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

8 meeldimist
2 postitust
25 kommentaari

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

14nda hommikul saabununa oli piiril (heraklioni lennujaamas) juba laustestimine. Pääsesid vaid kohalikud - kôik teised lâksid koroonatesti järjekorda. Samas vôeti proov kurgust  - mitte ninaneelust. Oluliselt vähem ebameeldiv. Maske kantakse, aga suhteliselt rumalalt ja kaootiliselt - mask käib tihti üles-alla ja kohati kantakse ka niimoodi, et nina väljas. Lisaks igasugused veidrad minimalistlikud visiirid, mis hingamise kergemaks teevad, aga piisknakkuse eest vaevalt kaitsevad.

Pea nädal aega. Ilusti kinni siduda, ja reisi ajal sidet vahetada. Kui enam mingit lima ei aja ja tekkinud koorik peale, siis vôib juba vabamalt vôtta ja ei pea siduma  Ööseks side ära vôtta - paraneb paremini palja ôhu käes. Ôhtul jälle peale. Samas viiest-kuuest päevast ootaks juba sellist paranemist, et ei peagi enam reisil siduma.

Millises resordis peatusid? Kas ka mônel kohalikul saarel olid pikemalt?

Praegu võib juba ise asju broneerides olla tõesti kallim. Meie tuttavatega ostsime lennupiletid riiast (ryanair) ning paketi korralikus saksa neljatärnikas (uuem hotell) HVD Club BOR all inclusive'iga eelmise aasta september-oktoober. Hinnaks tuli pisut alla 400€. Paketikatega võrreldes oli tol hetkel parem hinna-kvaliteedi suhe.

Bulgaaria on soodsam, kui vahemer rannik.

Eestis saad kôvasti vastu pükse kursiga. Ei soovita.

Ei vahetanud lennujaamas. Vahetasime rahavahetuspunktides erinevatel saartel. Oli parem kurss kui lennujaamas ja igas kohas leidsime okei kursiga rahavahetuspunkte. Lihtsalt küsi üle, kas mingeid lisatasusi on ja vôta vahetamiseks ilus ümar summa ja arvuta ette ära, mis sa saama peaksid selle raha eest peesodes. Ja loe muidugi üle korralikult mitu korda kohe kohapeal.

Lennujaamas küll midagi ei kontrollitud. Vôid natukene kaasa vahetada, nii palju et saaks enda transad hotelli tehtud. Ülejäänud vahetaks euros-peesoks. Pangaautomaat toimib ka, aga mastercardi paljud ei aktsepteerinud. Visa läks paremini. Oli mingi fix tasu (200php äkki) ja sai korraga vist 10k vôtta enamus automaatidest. Môndades kohtades (el nidi ntks) kipuvad automaadid ruttu tühjaks saama. Me saime kahepeale alla 2k euro hakkama kuu aega. Midagi jäi ülegi (hotell oli varem makstud). Nii et 500euri per nädal paari peale oli okei.

Kui on ühe broneeringu all, siis on mul ikka järjest andnud vähemasti LOTiga.

Uber täpselt sellist hinda pakub. Ubergalle on teenuse nimi. Pickmega saab vist 500-1000 ehk isegi soodsamalt. 100 doltsi on kôvasti ülemakstud 150km tripi eest.

Ühesônaga colombo-unawatuna - 6500 Lennujaam-unawatuna-8500

Lisandus kiirteemaks 400 kohaliku.

Täna läheb pool seltskonnast ära, liigume kursil habarana-colombo (180km) 2017 aasta priusega @ 12000lkr. Kuna ise veel hikkaduwasse kuueks päevaks, siis uuesti plaan sealt uberdada. Autode kvaliteet ja juhtide inglisekeele oskus parem kui pickme puhul. Sellega sôitsime näiteks kandys ja sai mônisada soodsamalt kui tänavalt auto/tuk vôttes.

Oleme nädala kohal viibinud. Lennujaam-colombo sôitsime uberiga. Tahtsime rongiga alla galle’sse jôuda. Rong oli täiesti umbes, kolm tundi seista ei soovinud. Lôpuks ikkagi uberiga unawatunasse. Hind lennujaamast 8500lkr ja colombost 6500lkr. Ühistransport on seni igalpool väga umbes olnud ja oleme vani rentinud. Unawatuna-tissa - 9000lkr Tissa-ella - 6500lkr Ella-nallathanniya (adams peak) 9500lkr. Ootavad muidugi ka tipi, meie oleme ka nii 500 kambapeale andnud.

Pòhj ja ida osa on okei. Tamili tiigrite ja valitsusvägede vastasseis on lôppenud ja reisimine sinna täiesti okei. On küll natuke vaesem ja mahajäänum kui muud piirkonnad.

Käisin infektsioonikabinetis. Malaariatablette ei kirjutatud. Süstidest a-hepatiit+kôhutüüfus, mis olid juba olemas.

Endal minek 9-30. Jaanuar. Colombos üle päeva ei veedaks.

Plaan järgmine:

10-13 unawatuna - rannapuhkus, cooking class, kilpkonnade sanctuary

13-16 tissamaharama - yala national park, ilmselt hommikune+ôhtune safari

16-19 nuwara elyia - môni tea factory, adams peak, horton plains

19-23 kandy - pollonaruwa, dambulla cave temple, temple of tooth, sigiriya

23-25 anuradhapura ja sealsed iidsed varemed

25-28 hikkaduwas veel pisut rannapuhkust

28-29 colombo 30. Öösel kell 1:30 algab tagasilend.

El nidost soovitaks vôtta fastcraft - u 3-4h ja ~1700php kanti. Tavaline praam on umbes ~1400php ja ajakulu ligi topelt. Cebu-tagbilaran praam maksis umbes 500php kanti. Täpselt enam ei mäleta.

Konservatiivsemalt kui Eestis. Ôlad-pôlved kaetud. Selg kaetud. Kleit vähemalt üle pôlve. Maikad ja liigne paljastus pole ok.

Kui juba coron kavas, siis sealt kôige loogilisem el nidosse praamitada. Praamil on hirm külm siseruumis. Tasub midagi soojemat käeulatuses hoida. Pikalt el nidos ei peatuks. Ehk päev paaditripil ja teine päev rolleriga randasid avastama - nacpan ülikena rand, teisele poole jääb ka üsna mônus las cabanase rand. Siis juba edasi lôuna poole. Underground river oli igav. Seda uuesti ei teeks.

Viibisin selle aasta jaanuar-veebruar umbes sama pika aja. Kõige mõistlikum nii rahaliselt kui ka ajaliselt ja saadaolevat transat arvestada selline marsruut. Manila-coron-el nido- puerto princesa-cebu-bohol/panglao ja peale seda boracay.

Manila-coron lend Coron-el nido praam Sealt bussiga pp ja lend cebusse. Cebult tagbilarani praamiga ja sealt panglaole edasi. Samamoodi tagasi cebusse ja sealt lennukiga boracayle (kaks lennujaama, meie valisime soodsama ehk kalibo)

Aastavahetus soovitust ei oska pakkuda. Toit on kohutavalt sitt ja infrastruktuur kehvake. Midagi peale ranna seal suurt pole.

Filipiinidel kôige arenenum ja kahjuks ka kôige kallim - Boracay.

Nüüd panglao. Ilm vahelduva pilvisusega, aga päevitamiseks ideaalne. UV indeks on ilma pilvedeta 11, ühesônaga päevitamiseks debiilselt kôrge ja väljakannatamatult palav.

Lisaks a ja b hepatiidile tee ka kôhutüüfuse vaktsiin. Better safe than sorry.

Olen hetkel el nidos, ilm on ideaalne, täna oli täis päike. Totaalselt ära pôleda ônnestub ka täiesti pilves ilmaga. Seda karta pole tarvis. 7ndal liigun bohol/panglao - eks raporteerin siis uuesti.

Ja tihtipeale tasubki maksta 30-40euri rohkem ühe otsa eest, eriti kui aeg on piiratud reisil.