In_d_rek

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Ei tea kas nüüd sitaks jahe just, aga by National standards on põhjas jahe küll talvel. Hanois on 4 aastaaega as opposed to lõuna, kus on lihtsalt dry ja wet season. Ma pakun, et päeval on seal 20 kraadi ja kui päike kadunud siis pool sellest.

juhul kui keegi veel mõtleb, kas on vaja vaktsiini või mitte. Siin ülesvõte transiitreisijale "Persons on their way to Costa Rica that have been in transit through countries at risk, (on theirs airports, ports and border posts) are exempt from the requirement of vaccination against yellow fever." 
Ning samuti leiab siit listi millistest riikidest Costa Ricale reisides on vaja vaktsiini 
https://costaricaembassy.be/en/consulate/visas/yellow_fever/

Eks esimest korda Vn´i minevale inimesele on liiklus ulme, aga olles elanud Saigonis pea kena aasta siis ütleks, et liiklus meikib mingil määral rohkem senssi seal kui siin. On rohkem nagu selline steady flow, keegi ei närvitse ega sõelu kuskile vahele. Pasundatakse küll palju, aga see on kultuuris sees, et anda märku oma manöövritest. Linnas väga midagi hullu juhtuda ei saa, sest kiirused on pigem väiksemad, aga tasub distantsi hoida highway´del bussidest ja rekadest, need panevad küll suht hullu vahel. Isegi võibolla vältida highway´sid pigem ja võtta ette väiksed mõnusad istanduste vahelised teed, seal peitub see tõeline Vietnami charm.

Ega tegelikult ma ei teagi, et terminale vahetada tuleb, aga ma selle järgi siin vaatasin https://www.airport-jfk.com/airlines.php ja prognoosisin. See Finnairi lend TLL - JFK , mõlemad nii Finnair ise kui ka tema partner ,siinkohal American Arilines, peaks minema 8 terminali. Ning kui sealt soovin minna Cancuni saabumisel, siis Aeromexicoga otselend läheb 3h tunni pärast, tolle kaarti järgi terminalist 4. Hmm, huvitav, et sind siis ilma peedistamata läbi lasti, mul on selline tunne, et esimest korda saabujaid ikka küsitletakse seal veel eraldi, nagu eelnevalt kommenteeritud a la "kas saad ikka hakkama",  "kas tead kuhu sa ikka lähed" jne jne. 

leidsin sellise asja https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/apc, ESTA´ga reisijad on ka eligible, sellega peaks teoorias kiiremini minema.

Kässariga lendamine pole siin üldse case, ma reisin minimaalsete asjadega ning igast pudi-padi ei vaja. Backpack stiilis ja plaanis New Yorki polnud üldse külastada, see minu jaoks ainult vahejaam. Oskab keegi öelda, kas seal mingi transiit viisa ka on mis lubab terminale vahetada või tuleb ikka visitor viisa osta? 

JFK - CUN on otselend, lihtsalt ta pole jätkulend sellele Finnairile. Selles mõttes tean mis riski võtan, aga uuringi, et kui reaalne selline plaan oleks, krt kui 2h tundi passikontrolli arvestada, siis läheb ikka kitsaks. Lootsin ise, et max tund läheks ja ülejäänud 2 tunniga jõuaks ilusti teise terminali.

Olen Filipiinidel olnud üle kuu aja ja proovinud vähemalt 5 erinevat automaati ja ükski neist ei pole andnud swedpanga deebetkaardia raha välja. Valdavalt üks ja sama veateade "Not allowed", proovinud savings account, credit account, põhimõtteliselt kõik valikud mis on, ei midagi. Äärmiselt pettunud selles pangas.