flwergal

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

See terminalide vahe ei ole küll üüratu (pead kasutama terminalidevahelist rongi), aga eeldusel, et esimene lend jõuab õigeaegselt, pead ikkagi kiirustama. 5.terminalis on turvakontroll, kus ei tea kunagi, kui palju aega võib minna. Lendan tihti Chicago kaudu Eestisse ja üldiselt on 2h miinimum, mis see vahe võiks olla. Eeldusel, et esimene lend ei ole sul eraldi ostetud, siis pöörduksin SASi poole ja paluksin esimest lendu muuta varasemaks. 

Kuna lendan TLL-ATL liinil kaks korda aastas, siis panen oma kogemuse kirja. Loomulikult on parim variant lennata läbi Frankfurti või Amsterdami, aga need piletid on reeglina 2x kallimad kui SAS või Turkish. Mina olen Turkishi ja SAS vahel alati valinud SASi. Peamiseks põhjuseks see, et Turkishiga lendad kõigepealt nö vales suunas Istanbuli 3,5h ja sealt siis veel ligi 13h Atlantasse. Teiseks, mulle lihtsalt meeldib Stockholmi või Kopenhaageni kaudu lennata, kodusem tunne, lisaks on SASil variant algusega Tallinnast (Stockholmi), mis väljub 10:45, ülejäänud lennud on kõik jube varajased, mis teevad niigi pika päeva veel pikemaks. Üks suur ebamugavus SASiga lendamise juures on muidugi see, et Atlanta lennud lähevad kõik läbi Newarki või Chicago, mis tähendab seda, et passikontrolli läbid seal ja ka pagas tuleb välja võtta ja siis kohe uuesti ära anda. Seejärel jälle turvakontrolli, mille saba viimati Newarki kaudu lennates oli jõhkralt pikk, aga õnneks liikus kiiresti. Väsitav on see reis nii või naa, kui oled nõus kuni 1000 euri maksma, siis peaksid leidma pileti ka KLMi või Lufthansa lendudele. Alati soovitavalt vaata lennufirmade endi kodulehelt piletit või guugelda Momondo pakkujaid, seal on päris mitmeid kahtlase kuulsusega reisibüroosid. 

Mina soovitan alati Riviera Mayat. Helsingist peaks toimuma ka otselende Cancuni, mis teeb reisi veelgi mugavamaks. Seal on kõike - nii sooja kliimat, imelisi liivarandu, kultuuri, ajalugu, suurepärast toitu. Teine koht on USA läänerannik, seal auto rentida ja teha 2 nädalane roadtrip. Rahvuspargid, Las Vegas, tee LAst San Franciscosse, see on imeline. Kuubal pole käinud, aga tahaks kindlasti ka seal ära käia!

Mina lendasin USA ja Eesti vahet mitu korda raseduse jooksul (viimane lend 32.nädalal). Mul oli väga kerge rasedus ja reisimine mingeid probleeme ei tekitanud. Reisinud olen oma nüüdseks kolmeaastase lapsega väga palju, peamiselt USA-Eesti liinil, aga ka USA-siseselt ja Euroopa-siseselt. Oleme olnud nii suurlinnades (Pariis, Milaano, Chicago, Miami) kui ka mitmel korral rannapuhkusel. Reisin lapsega Eestisse tavaliselt üksinda ja oluline on ennast hästi ette valmistada, olenevalt lapse vanusest. Toidud, joogid, mänguasjad, ipad. Varem vältisin hilisõhtuseid lende, igaks juhuks, et isegi ei tekiks olukorda, kus laps võiks kisada ja kaasreisijate und segada. See oligi mu kõige suurem hirm, et mis siis saab kui laps röögib terve lennu - õnneks seda ei juhtunud kordagi. Kui ongi veidi stressirohkemad hetked, siis on kõige tähtsam jääda rahulikuks, eriti kui tegu rinnalapsega. Meie reisisime alates neljandast elukuust vähemalt korra 3 kuu jooksul, nii et minu kogemus alla 2-aastasega oli täiesti ok, saime mitmel korral kaasreisijate poolt kiita. Suusareisile pole veel lapsega jõudnud, oleme samuti suured suusafännid. Siiani pole seda teinud, sest tahaksin ka last suuskadele panna, kaheselt proovisime, aga see oli ilmselgelt tema jaoks liiga vara. Beebiga läheks suusareisile siis, kui näiteks vanaema saaks kaasa tulla ja last hoida. Kui minu laps oli 1,5-aastane, siis tegime autoreisi Lõuna-Euroopast Eestisse, ainult toredad mälestused sellest reisist. Peale lapse sündi oleme reisides eelistanud võtta korteri Airbnb-st, igas mõttes mugavam. Ka ilma lapseta olen paar lühemat reisi teinud. Üldiselt oleneb ikka kõik lapsest, minul on õnneks rahulik, kergesti kohanev laps, kes kilkab rõõmust, kui lennukisse saab. Ütleks, et kuskil kaheselt veel pabistasin natuke enne reisi, aga nüüd, kolmesega ei muretse enam üldse. Täitsa tore reisikaaslane on temast kasvanud. Soovin teile sama!