haithar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi


1 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari

Viimased kommentaarid

Tere
Minul huvi külastada ja kui võimalik, siis hea meelega loeks neid muljeid, kui nendele kuidagi ligi on veel võimalik pääseda :)

Minu kogemus marsruudil Varadero-Cienfuegos-Trinidad-Santa Clara-Matanzas-Havana-Pinar del Rio-Vinales oli selline:
Esimene suur soovitus - ööbige casades mitte hotellides! Kohalikelt saab palju infot ja kontakte, mida võib vaja minna! Kes tahab kontakte või casade kohta lisa küsida, võib kirjutada.
Rongiliiklus on olemas, aga see on kohutav (!) ja seda ei soovitanud kohalikud ka adrenaliinisõltlastele mitte. Bussiliiklus oli olemas, Euroopa mõistes kehv. Erinevad bussid turistidele ja kohalikele. Aga taksod liiguvad ka - nt Matanzase bussijaamas piletijärjekorras oodates lähenes meile üks taksojuht, kes oli samasse linna teel ja pakkus mugavamat varianti. Need taksod muidugi ei liigu enne kui auto täis, meil vedas ja ootasime ainult 10minutit.
Siselende ei kasutanud lõpuks, aga kohalike jutu järgi saavad turistid pileteid normaalse hinnaga ja ette osta ainult kontaktidega. Mul üks kontakt on, kes tahab, võib küsida ja katsetada.
Autorendil on veidi teised tingimused kui Euroopas ja kui te ei leia rendis kedagi, kes inglise keelt räägiks, siis soovitan casa omanikelt abi paluda. Meie saime casa omaniku abiga auto 3ks päevaks ja palju parematel tingimustel, kui rendifirma aknal reklaamitud.
Liiklus Kuubal ei ole nii hull, kui paljudes foorumites räägitakse, aga erinevusi liikluskultuuris on ja tuleb vägaväga tähelepanelik olla. Ei ole midagi ebatavalist, kui Kuuba kiirteel laiutab äkki löökauk, mis Tallinna omad häbisse jätab ja see ei ole kuidagi märgistatud. Soovitan ka endale telefoni laadida offline töötava Kuuba kaartide appi, sest nt Google Maps ja Apple Maps on puuduliku infoga ja too aeg ei saanud neid alla laadida offline kasutamiseks, võibolla nüüd saab - peate proovima - aga ilma kaardita on keeruline ja arvestage, et kohapeal on wifiga keeruline, seega igal hetkel te kaarti refreshida ei saa.
Pangas antakse turistile CUCid ja CUPe antakse turistile restos või taksos siis kui neil CUCe ei ole. Üldjuhul turistil CUPe väga ei teki ja neid on ka raske kulutada (me jätsime nendega jotsi kohvikutes või ostsime Kuuba tänavatoitu).
Varuge sularaha! Me üritasime ühe korra kaardiga maksta, see oli umbes 15minutiline protseduur ja igal pool kaardimakset ei ole. Pärast seda ühte poodi me kaardimakset ei kasutanud. Sularahaautomaadid on olemas, aga meie ei leidnud masinat, kus Mastercard oleks ok. AmEx samuti mitte. Visa oli ok. CADECAdes oli silt, et ka Mastercardi aktsepteeritakse, aga me ei proovinud, kas ja kuidas see tegelikult läbi läheb.
Inglise keelt räägitakse seal üsna halvasti - väikestes kohtades pea olematult - seega elementaarse hispaania keele võiks selgeks teha endale.
Taksod on usaldusväärsed - kui lepid enne sõitu kokku, et hind on 5 CUCi, siis nii on ja mingeid üllatustasusid ei lisandu.
Ärge minge kaasa tüüpidega, kes tänaval pakuvad sigareid ja kutsuvad korterisse või majja endaga!
Kellel ükskõik mis küsse on, tahab soovitusi või infot, võib kirjutada!
Muidu head reisi, õppige kohalikelt salsat ja jooge palju rummi! :D