Riksu

Olen kolmekümnendates meesterahvas, sõbralik ning töötan kontoritöötajana. Järgmine reisisihtkoht 2017 jaanuari lõpust kahe nädala jagu on Miami, Ameerika.
Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
0 meeldimist
2 postitust / 5 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Raivo, jah mõistan, et hosti poolne hinnatõus on tema enda vaba voli ning dollariline hinnatõus mind ei tapa. Ei tapa ka Airbnb teenustasu aga häirima hakkas see, et Airbnb teenustasu on suurem siis kui enda kontoga sisse login. Mõistan, et broneeringut ei saa ilma A. kasutajakontota teha aga minu antud näite/kogemuse põhjal on fakt see, et täpselt samal hetkel sama majutust vaadates on hind minule kallim kui ilma registreerinud kasutajale. Pealekauba oli majutuse hind ka minule veel sama (soodne) senikaua kuni ma hostile kirjutasin. Sain hostilt positiivse vastuse ning eelbroneeringu ja 8 h hiljem on A. teenustasu $12 kallim. Login enda kasutaja välja ja browser näitab sama majutust $12 soodsamalt. Minu jaoks ebaloogiline ka põhjusel, et ma ei tellinud mitte ühtegi lisateenust hostilt. Pealekauba viitas, et minu profiil on rohkem kui küll tema nõudmistele verifitseeritud.

Tere!
Olen loetud tunnid Airbnb kasutaja ning verifitseerisin ennast igal võimalikul moel, et kostitajale usaldusväärne olla kuna mul ei ole midagi varjata. Olin üht Superhost majutust mõned päevad jälginud ning tegin hostile sealse keskkonna vahendusel mõned küsimused. Vastuse sain sõna otseses mõttes kaks minutit hiljem ning teatas, et temale kõik sobib ja viitas broneerimisele "Welcome". Olen ehk liialt paranoiliseks juba muutunud, sest tolle kahe minutiga ei oleks olnud reaalne kogu mu kiri läbi lugeda. Samas vastas mu põhilisele küsimusele ammendavalt ära kuid siiski otsustasin öösel ja hommikul järele mõelda enne kui broneeringu kinnitan. Täna hommikul (8 h hiljem) uuesti sama majutust vaadates täheldasin, et toa hinda on dollari võrra öö kohta tõstetud (ok, see mind ei tapa) ning kui enda Airbnb kontoga sisse login siis hind tõuseb. Logisin korduvalt keskkonnast sisse-välja ning kasutasin erinevaid browsereid kuid tulemus on sama - Airbnb kontoga on minu poolt valitud majutus kallim. Kui logimata on konkreetse majutuse Airbnb teenustasu $58 siis logimisega on see $70.
Kui nüüd lisada veel värske Daire ebameeldiv kogemus siis ma ei imesta kui veel mingisuguseid tagasilööke võib tulla. Samas pääsu pole ja tuleb riskida. Kui nö kuuse alla jään (loe palmi alla) siis ainuke lohutus on Miami troopiline ilm ja keskmisest soojem jaanuar :)

Seda ma täheldasin jah, et otsingutulemuste esilehel kus kõik pakkumised on üksteise jorus, on tubade hind öö kohta ilma teenustasudeta ning huvipakkuva majutuse infot lähemalt uurides on näha juba kõik teenustasud ja maksud. Foorumites läbiräägitud teema (Airbnb teenustasud) tekitas kõhklust, et kas tõesti tuleb veel mingi tasu juurde (hilisem miinus krediitkaardilt). Just, nii nagu kasutaja Tartlane kirjutas, et A. teenustasud on 6-12% on ka selgelt A. veebilehel kirjas. Minu otsingud FL, USA majutuste kohta annavad pildi, et vähemalt seal piirkonnas on A. teenustasuks 10%.

Mina sain oma küsimustele vastused ja hirmud maandatatud. Aitäh!

Tere!

Postitan oma küsimused siia kuna:

  • Lugesin siinsest foorumist mitmete Airbnb teemade kohta kuid enda küsimusele vastust ei leidnud. Palun vabandust ette ära kui siiski minu küsimusele on siin varem mingis teemas seletust olnud. Sellisel juhul palun viiteid. Aitäh!
  • Peamine küsimus langeb kokku käesoleva teema postitaja omaga.

1) Airbnb teenuse hind
Mainin ette ära, et ma ei ole veel Airbnb kontot teinud ega ühtegi broneeringut teostanud. Siiani olen vaid hindasid vaadanud.
Olen siiani kasutanud booking.com teenuseid ning hotellitoa valimisel nähtud hind on nii broneerimisel kui hotellis tasumisel olnud sama. Ehk siis mingeid booking.com teenustasusid lisaridadena pole juurde tulnud, mille põhjal eeldan, et need on kõik toa hinnale juba juurde/sisse peidetud. Airbnb teemade kohta lugedes jääb mulje, et konkreetse majutuse informatsiooni lugedes ja lõpphinda vaadates tuleks arvestada veel lisaks Airbnb teenustasu. Mina saan aga sedasi aru, et "Request to book" juurde koondatud summad sisaldavad juba kõike, sh Airbnb teenustasu, mis on märgitud "Service fee" all. Oma arvamuse kinnituseks saan ka kinnitust Airbnb veebilehelt maksustamise kohta (https://www.airbnb.com/help/article/104/what-are-guest-service-fees).
Küsimus - kui majutaja kinnitab minu bookingu mingi kindla summaga siis sellele ei lisandu hiljem Airbnb teenustasusid (hilisemaid mahavõtmisis krediitkaardilt)?

2) Airbnb konto tegemine com vs co.uk
Kas on mingisuguseid eeliseid või miinuseid, et kumba tippdomeeni kaudu omale konto teha ja edaspidi majutust broneerida?

Aitäh!

Tere!
Soov on läheneval Lõuna-Florida reisil kasutada rendiautot ning muretseda iseseisvalt SunPass. Olen selle kohta lugenud nii siinsest keskkonnast kui mujalt internetiavarusest kuid on üks küsimus. Tahaksin SunPass konto valmis teha, et reisil mitte aega raista kuid väidetav ametlik veebileht "https://www.sunpass.com" ei avane. Olen sinna proovinud korduvalt kuu aja vältel ning erinevate browseritega kuid leht ei vasta. Nagu aru saan siis on ka hulk siinseid inimesi SunPass'i kasutanud ning usutavasti on keegi teist ka omal käel sinna konto teinud.
Küsimus - kas SunPass veebileht ei peagi väljastpoolt Ameerikat kasutamiseks mõeldud olema ning on kasutamiseks ainult Ameerikas?
Aitäh!