Bello

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

12 päevaga kogu Itaaliale ring teha ei ole mõistlik ettevõtmine. Ma käin Itaalias igal aastal autoga. Kui sa lähed aprillis, siis hea ilma garantii on sul võib-olla alates Lazio maakonnast lõunapoole. Näiteks eelmisel aastal olin 10 päeva Toskaana maakonnas ja ei jõudnud ka kõike ära vaadata, mida tahaks... Sellest 10-st päevast sadas vihma 9 päeval. See oli siis juuni alguses. Kohalikud rääkisid, et see on üsna ebaharilik, et nii pikalt sajab, aga samas mitte mingi ilmaime, et vihma kallab. Mina teeks aprillis nii, et lendaks Bergamost või Malpensast Barisse Puglia maakonnas, rendiks seal auto ja sõidaks siis Puglia/Basilicata/Calabria maakondades. Tuleb arvestada, et Lõuna-Itaalias räägitakse inglise keelt kehvasti ja väiksemates kohtades ei räägita üldse. Samuti võib nendes maakondades olla autokindlustus kõrgem, sest suurtes linnades on varguseoht lõunas suur. Teisalt soovitan sinna väga minna, sest nii ehedat Itaaliat sa põhjapool ei näe.

Mulle on viimasel ajal üha enam jäänud mulje, et autorendid teenivad kindlustuse vahendamise pealt rohkem kui autode rendist.

Ma kasutasin novembris Milanos firma Sicily by Car teenuseid. Ostsin lisaks täiskindlustuse, vist oli 70€, sest sel puhul broneeriti 1200€ asemel ainult 400€. Auto võtsin Malpesast ja tagastasin Bergamosse. Mingeid jamasid ei kaasnenud kuigi kerge hirm oli, sest auto vastuvõtmisel hämaras siseruumis ei olnud ühte pikka kriipsu tagastangel üldse näha. Avastasin selle alles umbes tund hiljem õues. Õnneks läks kõik hästi. Ainuke ebamugav asi oli auto tagastamine, sest Bergamo tagastusplatsil oli nende putka lukus ja pidin viima võtmed lennujaama nende letti, kus olid järjekorras ka auto saajad. Oma 30 min vähemalt seisin seal. Kindlustusest. Kui siin keegi rääkis, et auto ei kaota kontrolli vaid juht kaotab - siis see ongi õige. Paraku ei ole see juht alati sina vaid võib-olla ka kaasliikleja... Näiteks 2013 a seisin Pariisis punase fooritule taga kui üks moslemist daam mu autole tagant sisse põrutas. Ise selgitas nii, et on ramadan ja ta on mitu päeva söömata ja väga väsinud.