miksik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

28 meeldimist
0 postitust
47 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma arvan, et oli äärmiselt vastutustundetu viirust alahinnata ja piiride sulgemisega viivitada rääkides alternatiivravi võimalustest. Samuti oli mõttetu piire kinni hoida ja piirata inimeste vaba liikumist. Praeguse piiride avamise kohta veel seisukohta ei ütle, aga kui nüüd peaks piiride avanemisel tulema uus laine, siis arvan, et oli äärmiselt vastutustundetu piiride avamisega kiirustada. Kui aga uut lainet ei tule, siis arvan, et avamisega viivitamine siiani oli asjatundmatu.

Ehk siis oluline pole ju viiruse ja/või inimeste liikumine vaid otsustajate otsuste arvustamine.

Tere

Ilmseslt siis sama lennuga. Mis hotell? Mina Amwaj Oyoun. Tahaks leida Sinai mäel ja kloostris käimiseks eetikeelset punti. Kahjuks ei saa Niel Deltaga ühendust. Pole feisbooki inimene.

Tean oma kogemustest, et lapsed arenevad oluliselt kiiremini kui nad vanematega koos reisidel ja üldse igal pool kaasas on. See on nagu töökasvatuski, miski ei valmi üleöö vaid maast madalast. Samuti on õige väide, et puhanud inimene on tublim maksumaksja ja parem lapsevanem. Seega igal juhul reisile ja kindlasti koos lastega. Aga kuidas? Ikka nii, et kõigil hea saaks.

 Väga hariv on lugeda, mida 200 reisijat saaks-võiks- peaks tegema siis kui üks või mitu väikelast võtab vaevaks toimuvat mitte nautida. Sellest hetkest alates võivad 200 inimest erinevate firmade kõrvaklappe kasutada, ära kannatada, omavahel kohti vahetada, kõik 200 võivad minna ära teise lennuki otsa, või üldse minema minna või tulemata jätta. Ilmselt on kusagil ka kirjas, et just sellel reisil on jonnakas laps ja siis saavad kõik soovijad juba eelnevalt endale erareisi tellida kuhu iganes maailma otsa. 

Lisamata on siiani veel üks üsna kummalisena näiv võimalus, et erareise teeks need vähesed, kes enamuse huvide arvestamisega toime ei tule. Ja piiratud alale 11km kõrgusele kogunevad kokku need, kes juba suudavad mõnede tundide jooksul kaasreisijaid mitte häirida. Väga innovatiivne lahendus.

Paraku oli, on ja jääb teatud seltskond, keda lihtsalt ei koti teiste heaolu. Olgu nad siis tänavaliikluses või lennukis või mujal.

Buldooza soovitus juhatab abile kõige lähemale. Mina Royal Lagunsi ei läheks keset linna. Kui valida Jasmini ja Titanicu vahel, siis veepargigaTitanic kui just liiga palju eestlasi ei häiri.

Mina olen seda meelt, et inimesed, keel, kultuur, toit ja piirkond moodustavad ühtse ja ainulaadse terviku. Seda tulebki nautida tervikuna ja loodetavasti ka meile küllatulnud inimesed naudivad siinset tervikut ning tagasi minnes on taas osa oma kodumaa tervikust. Võtsin kord reisile kaasa musta leiva ja kilud. Kugistasin need enne kojutulekut sisse, et mitte tagasi vedada. Mõnusaks traditsiooniks on saanud koju naastes lõunapoole sõites Kükita kohvikus süüa seapraadi hapukapsastega. Paganama hea ja kodune tunne on.

Nagu korduvalt kirjutatud, siis olenemata sellest, kellelt snorgeldamine osta, laev ja meeskond on enamasti sama. hinnavõit on umbes 5$ inimese kohta. Kas see on hingerahu ostmiseks piisav, jäägu igaühe enda otsustada. Mina ostan kohapealt, aga esmakordsel minejal ehk tõesti mõistlik ette ära osta.

hmm...kiku90 läheb jaanuari keskel Hurghadasse, küsib infot ekstra Hurghada kohta ja tal oleks vaja krediitkaarti hotellide ja autorendi jaoks??? Millises Hurghada hotellis ilma krediitkaardita läbi ei saa ja kuhu oleks Hurghadas põnev sõita rendiautoga? Ma sel aastal lähen Sharmi, aga aeg- ajalt käin ka Hurghadas, oleks huvitav teada. Ehk oleks lisaks krediitkaardile mõttekas võtta kaasa ka suusad, sest jaanuari keskel on paljudes kohtades lumi maas.

norsu, surmasaamisest ma kirjutasingi, et mitte sinna vedelema jääda saavad sugulased mind kindlustuse abil ära koristada. Ja krediitkaarti pole mul kunagi olnud ega vaja läinud ning selleks ma seda tegema ka ei hakka, et saaks 70 euri kindlustust maksta.

Tervisekindlustuse olen teinud vaid selle jaoks, et halvima korral vedelema ei jääks, sest raipesööjaid sealkandis hõredalt. Lihtsamate kõhutõbedega saab hakkama ja loll leiab traumasid ka kodus voodis lesides. Kui pätt maha lööb, siis ei aita ka kindlustus. Pagasi kindlustan ise sellega, et elutähtsad asjad on käsipagasis ja ära annan vaid selle, millest kahju pole ilmajäämise korral. Kindlustus on nagu loterii- paljud maksavad, mõned võidavad ja keegi teenib selle arvelt mõnusalt.

Täiesti nõus Troken556-ga. Tahaks isegi teada palju neid Pariisis kohvi joovaid tudengineiusid on. Nõuka ajal sai omal käel käidud Karjalas, Uraalides, ekskursiooniga Krimmis. Kamtsatkal jäi käimata vaid seepärast, et kaheks kuuks ei saanud töölt lahti võtta. Selline pakkumine oli täitsa olemas. Kanaaridele pole läinud ka nüüd seepärast, et pole leidnud motivatsiooni soojal ajal siit sinna minna. Kui südatalvel maksan kahepeale tuhat euri egiptuse reisi eest, siis nii mõnigi vaatab kadeda põlgusega, et kust see raha küll võetakse. Seega oli vanasti ja ja on ka praegu reisimine teistest pisut "võrdsemate" privileeg. Enamuse ja "vähemvõrdsete" õnnepäevaks jääb endiselt valik Haapsalu ja Värska vahele.

Mul raud puusas ja kannas. Lennujaamas hakkas piiksuma. Varem kutsuti kõrvale ja kontrolliti "sauaga" puus üle, aga kanda mitte. Igaks juhuks ei hakanud tähelepanu juhtima. Äkki oleks lastud pikemalt sellest rääkida....:D.

Nüüd lüüakse kohe peale piiksu kappi ja pärast kappi soovitakse head reisi.

Jah, lapsed võivad olla vanuses1-xxx aastat. Aga siiski, jaanuaris peab valmis olema väga tugevaks ja külmaks tuuleks. Mina soovitaks midagi kampsunilaadset ja tuulekas kindlasti!! kapuutsiga. See kaitseb pead ja annab võimaluse erinevaks riietuse kihtide arvuks väikese pagasimahu juures. Raha võtaks kaasa jah 200 ringis, millest pool eurod ja pool dollarid, sest hotellis on tipi andmine poolkohustuslik. Selleks on paremad ühedollarilised, sest euromüntide peale kipuvad nina kirtsutama. Kui rahakott vähegi kannatab, siis mingi odavama asja võiks siiski väljaspool hotelli võtta, sest nädal müüride vahel...no ma ei tea.

Kui üks lisaarvamus abiks on, siis siin see on. Kõigil eelkõnelejatel ja tuttavatel on õigus. Jaanuaris minna on täielik loterii. Võib olla normaalselt soe ja võib olla nii külm ja tuuline, et jopega ka on külm. Kõige suurem tõenäosus puhkust nautida on veebruari keskelt märtsi keskele. Laste jaoks on vaja hotelli korralikult valida. Kaheaastasele on tuulest kaitstud territooriumi ja soojendusega lastebassu ning piisava hulga samavanade olemasolu korral täielik lõbu tagatud. Ka hotellipoolne valve on päris korralik. Selle tunnikese, mis väikelaps päikest talub, leiab liivaranna jaoks päevast kindlasti. 11- aastase jaoks peaks olema korralik meelelahutusprogramm, muidu võib igavaks minna. Jalutamisel on oluline eesmärk. Võib jalutada suure territooriumiga hotelli alal, võib segamatult jalutada väljaspool kesklinna tänaval ja võib jalutada kesklinna saginas, aga see võib eestlasele üsna tüütuks muutuda.

Siirad tänud, Niel Delta. Kindlasti leian siit abi valiku tegemisel. Lisatud viide blogile viis aga hinderahu sootuks. Hobimesinikuna oleks tohutult põnev heita pilk mesindamisele egiptuses, aga see ilmselt vaid Niiluse oru teema ja seega Sharmist kättesaamatu :(......

jaanusm, tänan juba oluliselt viisakama postituse eest ja ma ei eelda mitte midagi. Veelgi tänulikum oleksin kui avaldaksid hotelli nime, kus vette minna ei saa, sest vastikud korallid kriibivad jalgu ning veel vastikumad kalad igalt poolt togivad, kus rannas pole kellegagi intellektuaalset vestlust arendada ja kus iga nurga taga pakutakse grillsnäkke nagu oleksin äranälginud eestlane, kes ei vea ühest söögikorrast teiseni. Kus toad on mõtetult suured nagu kohoosilaudad ja neid küüritakse iga päev, sest olen ilmselt nii ropp nende silmis. Kus päike kõrvetaks keset talve lagipähe ainsagi tilga kosutava vihmata. Nii põhjendagi igat oma emotsiooni, küll ma ise lõpuks otsustan, mis mulle sobib ja mis mitte. Kuna kommenteerid Sharmi hotelli teema all, siis ilmselt on sul midagi ülipõnevat soovitada sealkandis, mida tahad kangesti ka teistega jagada.Tänud ette.

Selleks ongi vaja sinu ja minu subjektiivseid arvamusi, mida rohkem seda parem, et esmakordselt mineja saaks oma võimalikult väikese eksimistolerantsiga otsuse kujundada. Luuludest ehk niipalju, et kui oled tripi püsivam lugeja, siis oled kindlasti lugenud postitusi stiilis: mis teil sinna egiptusesse asja on? Kui veebruaris päikest ja koralle tahate, siis minge septembris Türki ja kui Bali või Tsiili jaoks raha pole, siis vaadake telekast kahte kanget venemaal. Minul on see 50 euri olemas ja lähengi 5tärni hotelli, aga see ei takista mul ilma mütsi maha võtmata oma nägemust esitamast kolme tärni hotelli kohta kui keegi seda endale taskukohaseks peab, sest olen julgenud ka nendes ööbida.

Minu isiklik ootus ja lootus on, et eestikeelne ja subjektiivne arvustus kirjutatakse küsitud hotelli, mitte küsija kohta või tema rahaliste võimaluste kohta. Oma naiivsuses arvan, et sellel lehel võiks vastuse saada ka need, kellel raha ja aega vaid kustahes kahe tärni hotelli jaoks. Ka see on ju reisimine ja mitte ilkumiseks nendele, kes saavad endale mitmekuiseid reise kogu maailmas lubada. Ja kindlasti on ühe eestlasest tripika arvamus minule isiklikult kaalukam kui 50 ameeriklase arvamus.

Ehk läheb nüüd pisut pikaks, aga jaanusm nõmetsemine tekitab pisut elevust hommikukohvi kõrvale. Mina ei soovi oma töögraafikust ja sissetulekust kulutada talviseks "akude laadimiseks" rohkem kui nädala. Selleks tahan hotelli, mis asub mitte rohkem kui 8 lennutunni kaugusel ilma ümberistumisteta ja Tallinnast. See peaks olema oma kinnise rannaga. Kõik hinnas, sealhulgas päike ja korallid. Kuna nõudmised pole ju suured, siis olen proovinud kahte kolmetärni hotelli. Sharmis tähendas "oma rand" Naama bay lahe lõunanurgas räpast lesilajupikest, mida reisikorraldaja ei reklaaminud. Hotellis oli kõik hinnas kuni kella kaheksani, siis saadeti tasulisse baari. Ka seda ei onud lehel kirjas. Väidetavad Sharmi ilusamad korallid jäid mul ka nägemata. Hurghada kolmene oli kesklinna kõrval lõuna pool vaiksemas piirkonnas. Hotell ja toitlustus nigelad, aga lauge liivarand täiesti reaalse ujumisvõimalusega lastele ja täiskasvanutele. Nii otse veest kui ka sillalt sai minna väga ilusale korallriffile, kus ujumisulatust ei piiratud. Korduvalt on mind kutsutud kaasa Le Pasha hotelli, mis kolmetärnise kohta pidavat olema väga korralik. Minu jaoks on see aga välistatud korallide puudumise tõttu. Olen korduvalt olnud Titanicus, kus kõik minule vajalik üsna olemas. Lauget liivast ujumiskohta küll pole ja korallid piiratud alal enam-vähem. Nüüd jäi pilk Sharmis Amway Oyun nimelisele hotellile. Kaardi järgi nagu oleks korralik korrallisein, aga kas on? Hotell märgitud nii nelja kui viie tärniga. Kas ka aetakse kell kaheksa tasulisse baari? Kes on põhikliendid? Kas rannas peab võitlema koha pärast? Miks mitte ka subjektiivne arvamus toitlustusest. Vaatasin ära ka need niinimetatud "videod" hotelli kohta, mis koosnevad reklaampiltidest ja ei anna ainsatki vastust minu küsimustele.Saad sa, jaanusm, nüüd aru kui nõme on su jutt kelmikast neiust naabertoas? Aga eks igaüks räägib seda, millest puudust tunneb. Mina tunnen veebruaris puudust päikesest ja korallidest.

Pean siinkohal jagama veigo hiljuti kurdetud muret eestaste kirjaoskuse osas. Minu eesti keele õpetaja õpetas mulle kõigepealt selgeks suured tähed. Siiski leidub ka neid, keda ka vanemas eas suured tähed meeleheitele viivad. Proovisin huvi pärast copida nimetatud hotelli nime googlisse. Ehk on viga minu arvutis, aga mulle andis väga üheselt asukohaks Sharmi. Võib ka olla, et asi pole arvutis vaid närvides. Samuti jätab soovida ka funktsionaalse lugemise oskus. Raske on mõista väljendit "isiklik kogemus". Olles ka õige pisut reisinud, siis oma vähesegi kogemuse põhjal võin kinnitada, et hotellide tutvustuses loetav võib pisut erineda kohapeal kogetavast. Kas ei võiks küsija siiski jääda vabaks oma soovis saada lisainfot kellegi silmade läbi? Miks siin ja praegu üldse kobisen? Tahan talvel Sharmi minna ühte hotelli ja kammisin läbi kogu info soovitud hotelli kohta. Siit Tripist seda ei leidnudki ja erinevad lehed annavad isegi tärne erinevalt. Mis mul tärnidest ja reklaamist, ma tahan teada isiklike kogemusi. Aga milleks küsida kui vastuseks tuleb vaid viginat asjasse puutuva asemel.

Minu eesti keele õpetaja käskis käänata liitsõnas ainult sõna teist poolt. Nt. (Taara)linn, Taaralinna, Taaralinna või (Supi)linn, Supilinna, Supilinna. Kui on tegemist terviksõnaga, nt. Karilatsi, mis tuleneb tegelikult kahest eesti murdesõnast kari ja latsi e. lapsi, siis lauses kääname tervikut- Karilatsit (osastav) teavad paljud. Sama võiks olla ka Tallinnaga. Kas tegemist on (Tal)linnaga ja kääname liitsõna teist poolt, kusjuures esimesel poolel pole iseseisvat tähendust või võin eesti pealinnaks pidada Tallinnat? Samas ei liigu minul küll ükski närv kui keegi Nuustakult läheb Talinasse, Tallnahe või Tallinade. See rohkem põhjapoolsete külade traagika. Mõnele eriti taipamatule matkasellile võin need kohad ise kaardil kätte näidata. Mööda ilma ringi kolamisega on pigem see kole lugu, et väikeses eestis kasutatakse lõikamiseks nuga e. väitsa. Võiks arvata, et väitsaga saab lõigata ja torgata e. väisata. Kui nüüd meie riigijuhid käivad suurema või väiksema kambaga naabermaades väisamas, siis seda küll heaks kiita ei saa. Kõik sõltub kokkulepetest, kuidas mingi grupp mingit märkide kombinatsiooni kasutab. Kui see grupp siin sisaldab mõningaid rahvuslikult e. natsionalistlikult meelestatud globaliste, kes ei talu kõrvalekaldeid totalitarismist, tuleb püüda neid mõista ja (totakalt) naeratades küsida- how are you?

  1. Jasmine Palacest Jungle agua Parki pole 2,8 km vaid jalgsi 3,8km ja taksoga 5km, sest Desert Rose juurest takso vasakpööret teha ei saa.
  2. See sõit ei maksa olematu raha e.tasuta vaid küsitakse 10$, kui endale kindlaks jääd ,siis 2$.
  3. Mitte mingite tugrikutega Titanicusse sisse ei saa, sest püssimeestega värav on retseptsioonist päris kaugel ja sisse saab ainilt Titanicu käepaelaga ja neid väravavalvuritel pole anda. Iseasi kui endal on käepael olemas ;)
  4. Kust peaks esimest korda Hurghadasse minev factory teadma sealseid veeparkide hindu ja kasutusvõimalusi? Sellepärast ta ju siin uuribki ,et ei tea. Ma kirjutaks, aga ei tea siiani, sest pole ka väga huvi tundnud.
  5. Sukeldumine on päris kallis lõbu. Lihtsam ja odavam on snorgeldada ,sest nähtavus on ülihea ja maski sain kaks nädalat tagasi 8$(jälle kauplemise teema)

Kui seista ära pikk kaardi järjekord ja siis "avastada" ,et viisat pole, seejärel minna kõrvale viisat ostma ning seejärel uuesti kaardi järjekorda,sellisel juhul muidugi võib aega palju minna. Mina ostan esimese asjana viisa(see võtab umbes kolm sekundit e. kiireim tehing egiptuses) ja alati olen bussis vähemalt 10-15 minutit oodanud. Niikuinii ei lähe bussid enne välja kui kogu rahvas on peal ja seega pole vahet- keegi on ikka viimane ja siis väljub buss. Büroolt viisa ostmine on nende äri.

Lennujaama sisenedes on pikk koridor, selle lõpus esimene kontrollvärav ,kus antakse täitmiseks maale sisenemise kaart. Enne sellesse järjekorda minekut paremal on pangakassad. Seal paned lauale passi ja 25$ ning passi pannakse viisa, siis lähed järjekorda.

Soovitusi esmareisijale Hurghadasse Jasmine palace Hurghada (Titanic Palace kõrval kohe). Minek juba 3.03.2018. Mida seal ümber teha.

Kohe Titanic Palace kõrval on kaardi järgi Titanic Beach Spa And Aqua Park ja siis on Sonesta Pharaoh Beach Resort ja kohe Sonesta kõrval on Jasmine Palace Resort And Spa. See selleks, peaasi ,et miski on millegi kõrval. Kuigi konkreetselt selles hotellis pole käinud, siis kohalikke olusid tundes ei soovitaks esimesel korral kohe midagi ümber teha ,pigem siiski nautida olemasolevat.