Erkki Mäeorg

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rutimental!Kui juba Kazbegi piirkond huvitab, siis kindlasti huvitavad ka muud mägede piirkonnad. Enamuses on rajad ilusti märgitud ja leitavad. Kazbegi lihtsamad versioonid, et õhtul tagasi jõuaks pealinna, on Tsminda sameba kiriku juurde ise jalutada alt Kazbegi külast. Kena asukoha ja vaadetega ja omajagu ronimist ka pühapäevajalutajale. Kohalikud kindlasti tahavad teid 4x4 asjadega üles viia. Kui raha jagub, miks mitte. Kiriku juurest Kazbegi mäe suunas edasi jalutades, võib ilma jääkassideta Gergeti liustikuni välja jõuda (7-8 tundi alt külast edasi-tagasi).Mõningane valik koos detailsete kirjeldustega: http://www.caucasus-trekking.com/mapsMa soovitaks, et saatke see Tbilisi öömaja kuu peale ja veetke mingid päevad ikka rahulikult kuskil mägikülades. Ei peagi sportronimist tegema, aga kindlasti on emotsioonid ja kogemused ülevamad. Isiklikult muidugi soovitaks baasiks võtta Mestia küla (Svaneti mäestikualal). Seal jagub lisaks kitsedele ja kaukaasia lambakoertele ikka mõningaid söögikohti ka ja jalutamist, mägijõgesid, -järvesid, lahkeid inimesi, kultuuri. Ja sinna saab pealinnast ka pisikese lennukiga ;)Kui nn mägijõgi või jõed huvitavad raftingu pärast, siis neid trippe Tbilisist lihtsam hankida. Svanetis Enguri jõel ka, aga see võib päris karm olla. Kui niisama vaatamiseks ja jala vette pistmiseks, siis neid jagub mägedes igal pool.Toredat avastamist!

Oleneb, Malle, mis te teha tahate seal :). Läbi riigi marsruudid üsna kitsalt liiguvad, tulenevalt põhjas ja lõunas asuvatest mägedest. Kui kohti vaja mõelda, kuhu minna, siis lisaks mägede piirkondadele (Svaneti, Kazbegi, Khevsureti, Tusheti, ka Borjomi), kus kergemaid ja keerulisemaid radu looduse imetlemiseks ja tegevusteks jagub, on ilmselt kohustuslik ikka Kahheti maakonnas (Ida- ja Kagu-Gruusia) viinamarjandust ja veinindust nautlemas käia. Küllalt pisikese riigi kohta kulub transpordi peale aega eeldatust rohkem alati ;)

Kas käisite sel retkel? Kuidas oli? Kas ilma giidita ja kaartide abil saab hakkama? Kuidas ilm? Kui keegi muu on käinud sel ringreisil, siis ootaks ka kogemusi :) (maeorg@emu.ee)