Marta3

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

13 meeldimist
5 postitust
37 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere!

Käisime Toskaanas käesoleva aasta juunis ning oleme ka varem käinud. Auto oleme rentinud Bergamost või Malpensast, seega Firenze osas kogemused puuduvad. Meie oleme broneerinud Eesti Avis 360 kaudu ning sellega ka rahule jäänud. Aga soovitaksin vaadata, millised tuntumad rendifirmad Firenzes on, ning siis lähtuda hinnast.

Firenzes endas ei soovita väga autoga sõita kuna kesklinna ala on kõik ZTL tsoon, kuhu sisse sõites saab hiljem trahvi . Eelmine kord parkisime me auto Firenze raudteejaama alla parklasse, mis jäi vahetult ZTL tsoonist välja, kuid sinna saamine oli keeruline. Õnneks oli pühapäev ja ZTL oli mitteaktiivne. Firenzes endas liiklus minu arvates väga hull ei olnudki, närvesööv oligi eelkõige vaatamine, et kuskile ZTLi sisse ei sõida ning bussiradadel ei tohi ka sõita.

Toskaanas ringisõitmiseks soovitaksin kindlasti ikkagi autot, nii näeb palju rohkem. Eks Itaalia liiklus võib olla muidugi päris ehmatav, eriti kui pole varem välismaal liiklemise kogemust. Firenze ümbruse suured kiirteed on nii nagu ikka, palju autosid, suured rekkad kahes äärmises reas ning ülejäänud siblivad siis teistes ridades. Kiirused on suured, suunda ei näidata ja nii ta läheb, kuid selle kõigega harjub. Kui väga ebakindel juht oled, siis võib kasvõi sõita kõige äärmises reas, mida keegi möödasõiduks ei kasuta ning küll siis kohale jõuab :). Samas kui suuremast linnast juba eemale saab, siis Toskaana väiksemad teed on juba mõnusalt rahulikud. Siena lähedal oli juba üsnagi selline tunne nagu sõidaks meie Põlva või Võru kandis :).

Toskaana on imeilus piirkond, sinna läheksin veel ja veel :).

Hetkel ei pea Itaaliast otselennuga Eestisse tulles mingit testi tegema kuna Itaalia nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta on väiksem kui 150 (täpsemalt on see Itaalias 17,3). Eile Itaaliast tulles jalutasid inimesed lennukist lihtsalt maha ja keegi midagi ei kontrolli.

EU riikide nimekiri, millest saabudes tuleb test teha on leitav siit https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele. Liikumisvabaduse piirang kehtib punastest riikidest saabujatele.

See kehtib otselennuga Itaaliast tulijatele. Läti vm. riigi kaudu tulles kehtivad ilmselt teised reeglid.

Tulime eile Itaaliast. Roomas on tänaval tõesti väikesed valged telgid, kus saab teste teha. Meie ise küll otsustasime, et lendame Tallinnast otselennuga Bergamosse ning sealt rentisime auto ja tegime pikema reisi Rooma ja sealt veel edasi. Jäi ära igasugune kohapealne testidega jändamine, mis lastele oleks Läti kaudu reisides vajalik olnud. Itaalia oli suurepärane, Roomas kuulis peamiselt ainult Itaalia keelt. Amalfi oli esimene koht, kus oli ka teiste riikide turiste rohkem näha.

Aga kas vaktsineerimata laste osas peab tegema synlabi negatiivse covid sertifikaadi või selle EU sertifikaadi, mida digiloost saab alla laadida? Kui nüüd tunnustatakse ainult EU sertifikaati (?), siis loodetavasti selle ikka lapsele sealt digiloost saab. Ei saa aru, kas 29.06 veel synlabi sertifikaat kehtib või peaks ikka selle EU vormil asja vormistama... Ilmselt teen mõlemad.

Võimalik, et rumal küsimus, kuid mis on see green pass, mida itaallased nõuavad. Ma olen aru saanud, et PLF vorm vaja täita ja siis synlabi negatiivne sertifikaat. Kust ma selle green passi veel saan?

PCR metoodika on mõlema puhul tõesti kasutusel. Lihtsalt see Itaalia enda infoleht tekitab enda swab/tamponi mõistega segadust. Samas reopen-eu lehel on läbivalt siiski PCR mõiste kasutusel. Ma pole ühtegi sertifikaati näinud, kuid siin on mingi synlabi appi sertifikaadi pilt ning seal on ainult PCR täpsustatud https://www.synlab.com/access-app

Uurin ka synlabist üle, kuid usun, et kui see oleks Itaalia jaoks probleem,  siis oleks seda juba kuskilt kuulda olnud. Neid inimesi, kes kurguloputusvedeliku meetodil tehtud testiga sinna läinud on,  ilmselt ikka liigub.

Itaaliasse mineku osas on võimalus ju minna Tallinnast Milanosse. Siin tuleb teha küll Itaalia jaoks test, aga Eestis on võimalik Synlabis teha test ka kurguloputusvedelikust, millega võiksid ka kolmeaastased hakkama saada kui kodus natuke kuristamist õpetada. Itaaliast Eestisse tagasitulles testi teha pole vaja.

Mina jätsin läbi Läti mineku sel põhjusel ära, et lõputu testimine ja torkimine. Lennu osas oleks küll mugavam olnud, aga kaua jõuab seda piirangute leevenemist oodata...

Kas on mingeid kuuldusi, et nad peaksid sisenemispiiranguid lõdvendama? Ei julgeks kahjuks loota, et juba lähinädalatel midagi muutub. Hetkel peavad testi tegema ju ka nendest riikidest sisenejad, kelle nakatumiskordaja on kuni 50. Eestil on sinna ju veel aega. Äkki vaktsineerimise läbimine loob soodsamad tingimused.

Mina sooviksin ka sõita Rooma ning esimene eelistus oleks olnud AirBaltic Riiast. Hetkel tundub aga kõige kindlam variant hoopis Tallinnast Ryanair ning siis rendiautoga pikem sõitmine.... Vähemalt on siiski kindlus, et saab tagasi koju ja ei pea kuskil piiri taga kolme last ja kahte vaktsineeritud täiskasvanut testima hakkama selleks, et Lätti pääseda.

Ma ei tea isegi, mida ma väikeste all mõtlen :). Oli millalgi kogemus Tallinn-Riia lennukiga, mis tundus väike, suurte propelleritega ja raputas. Tõenäoliselt selliseid pikemale marsruudile ei pandakski.

Hullem variant on veel see kui ikkagi saad enne tagasitulekut positiivse testi ja tuleb kuskile isolatsiooni jääda....

Aga Lätti saamiseks on ju ka vaja testi. Seega tuleb sisuliselt kõigepealt testi tulemus ära oodata (ja ongi 24h kadunud) ning siis on 24 tundi aega, et Horvaatiasse jõuda.

:) oleksin selle otsusega väga rahul. 2  täiskasvanu+ 3 teismelise testid edasi-tagasi reisile algusega Riiast on üsna kulukad ja tüütud, arvestades veel asjaolu, et läbime Läti ainult transiidina ning sinna peatuma pole plaanis jääda.

Eeldasin samuti seda,  aga see paar päeva tagasi tehtud värske muudatus muutis Läti puhul ainult seda, et vaktsineeritud ei pea isolatsiooni jääma. Seega loodan küll, et Läti vähemalt transiidi osas vaktsineeritutele peagi mingi vabaduse annab.

Mis see erand siis on? 

Kui oled vaktsineeritud ja 15 päeva möödas, siis ei pea jääma eneseisolatsiooni? Täiesti kasutu muudatus kui on soov Riia lennujaamast oma lendu alustada.

Ma saan aru, et vaktsineerimistunnistusega pääseb Lätis eneseisolatsioonist, aga test tuleb ikka teha.

Kas sellel Italy - Observatory on Border Crossings Status due to COVID-19 - UNECE Wiki veebilehel pole mitte reeglid Itaalia enda elanike kohta? From 26 April, Italian residents who have obtained a "green pass" are allowed to move, also for tourism, on all the Italian territory. 

Mina loen siit välja pigem,  et jutt käib Itaalia enda elanike piirangute lõpetamisest, s.t. rohelise passi omanikud saavad liikuda ka turismi eesmärgil.

Aga laste kohta võib sealt üht-teist eelduslikult välja lugeda küll, s.t. ehk alla 2 -aastased võiks olla siis testimiskohustusest vabad.

Aga küllap täpsemad reeglid ka maikuus tulevad.

Itaalia ei ole minu teada veel ametlikult reeglitest teada andnud,  millised saavad olema vaktsineeritute õigused riiki sisenemisel. Ise arvaksin, et kui vaktsineeritud saavad ilma testimiseta riiki, siis saab see siiski olema 14 päeva pärast viimase süsti saamist kuna sellised reeglid on juba teistel riikidel. Nii väikesed lapsed võivad ehk isegi pääseda ilma testita, need reeglid on riigiti erinevad, mõnes kohas peavad kõik testi tegema, teises kohas on kuni 11-12 eluaastani ilma testita sisenemine.

Kas mitte pole nii, et PCR testi tegemine on ikkagi riigi nõue mitte AirBalticu nõue? S.t. kui tagasilend saabub Lätti, siis on PCR test lennule pääsemiseks vajalik, aga juhul kui tagasilend saabub Tallinnasse, siis mina kuskilt välja ei loe, et peaksin juba enne lendu testi tegema.

Tundub, et ilma testita Lätti suunduvale lennule ei lasta. Ka transiitreisi puhul. Kahju. Loodetavasti muudetakse siiski see kord ükskord ära.

Tellisin eelmisel suvel sealt kohvrid1.ee. Tundus ka veidi kahtlane, kuid kohver tuli mõne päevaga kohale. Maksta sai ikka ülekandega ning kõik nagu toimis. Garantii kohta ei oska midagi öelda, pole vaja läinud.

Air Balticuga seotult. Mina tegin tagastustaotluse 4.aprillil. Meilile tuli sama kiri, millele siin viidatakse. Paar päeva hiljem helistasin veel kindluse mõttes nende Eesti klienditeenindusse. Seal siis teenindaja ütles, et jah taotlus on kätte saadud, kuid pole veel "tühistatud" või midagi sarnast. Igaljuhul tegi ta seal midagi veel omalt poolt lisaks ja ütles, et kolme kuu jooksul tuleb raha arvele. Hetkel pole veel tulnud.

Üks asi, mis minul peale seda helistamist muutus, oli see, et kui enne sain enda bookingu numbriga enda lendu veebikeskkonnas vaadata, siis peale seda see kadus.

Mul tuli sama teade vastuseks, ilmselt mingi standardtekst. AB Eesti kontakt täna hommikul ca.9.30 ka ei tundunud töötavat, kuid pool tunnikest hiljem oli täitsa töökorras. Soovitan siiski aeg-ajalt uuesti proovida. 

Rahatagastust ma loomulikult näinud ei ole, sellega pidi kuni 3 kuud aega minema, kuid pärast helistamist sain ma kindluse, et minu avaldus on arvesse võetud ning rohkem ma midagi tegema ei pea.

Minul tuli kiri, millelt pääses lingile https://www.airbaltic.com/en/payment?form=booking_cancellation

Kui seal booking reference ja perekonnanimi ära täita, siis avanes uus "vorm", kust sai linnukesega valida, kas soovid voucherit või bank transferi.

Helistasin täna ka AB Eesti klienditeenindusse (ca 10 minutit ootamist) ning sealt kinnitati, et on kombes ja raha laekub 3 kuu jooksul tagasi.

Minul sama arusaamine, s.t. kui ise tühistad basic kategooria pileti, siis ainult lennujaamamaksud. Nüüd, kus AB ise lennud tühistab, siis ikka full refund.

Sain eelmisel nädalal samuti lennu tühistamise teate ning täitsin vastava avalduse. Siiani pole ei kippu ega kõppu. Ootan veel mõned päevad ja võib olla tõesti helistan nende klienditeenindusse nagu siin soovitati. Samas usun, et ega see avaldus nüüd ka kuskile ei kao, lihtsalt võtab aega kõik.