Angela

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

12 meeldimist
5 postitust
38 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kahju lausa, et reis juba tehtud, aga Steirischi soovitused annavad mõtteainet järgmise aasta reisiks. :) Sel korral erinevatel põhjustel Austriast me ainult sõitsime läbi ja Sloveenias olime planeeritust kauem.

Meid lätlane kontrollis ka Leedust tulles.

Terve reisi jooksul nägin piiril covid-bussi ühel korral, see oli Slovakkia ja Tšehhi piiril.

Muide, Eesti-Läti piiril praegu ka lätlased kontrollisid, võtsid järjest autosid kõrvale. Kui palju masinaid korraga tuleb, siis kõiki ilmselt kontrollida ei jõua. Kokkuvõtteks - tagasiteel läbisime 7 piiri ja ainsana kontrollisid dokumente lätlased.

Tšehhi piiril paar päeva tagasi kontrolli enam ei olnud. Muidu piisab testist või vaktsineerimisest.

Kindlam on teha ikka digiloost EL tõend ja see salvestada ka telefoni.

Läti-Leedu piiril pidasid lätlased meid kinni. Kontrollisid oma covid-passe ja küsisid ka vaktsineerimistõendeid. Me ise oleme vaktsineeritud, aga laps on üle 12a. Tema kohta näitasime 2,5 nädalat vana negatiivset testi ja lasti läbi. Nendesse paberitesse nad eriti ei süvenenud.

Opatija on armas kuurortlinn Rijeka lähedal. Normaalsed rannad ja rannapromenaad, kus saab jalutada. Käisime ka korra Rijekas, aga seal ei ole korralikku randagi. Opatijast tegime päevase vàljasõidu Pulasse ja Rovinjisse. Rovinjis on hea turg, kust saab osta kohalikku õli, mett, kuivatatud viigimarju, trühvlitooteid jms. Sealsed rannad on veel ilusamad, kui Opatijas, Rovinjist rääkimata. Teine variant ongi Rijeka/Opatija asemel ööbida Rovinjis.

Mina valiks Rijeka asemel Opatija.

Teab keegi, kas lätlased kontrollivad Leedu piiril ka? Enamus piiridel kontrolli üldse pole. 2 nädalat tagasi minnes paaris kohas taheti dokumente näha, nüüd oleme Poola jõudnud ja keegi pole meie vastu huvi tundnud.

Meilt paar aastat tagasi juhiluba ei küsitud. Võivad küsida passe ID-kaardi asemel.

Austria oma ostsime ka nö ettevõttele ja hakkab kehtima kohe. Sloveenia kleepsu saab osta peale piiri putkast, 7 päeva maksab 15 eurot. Horvaatia maks oleneb sellest, kui palju kiirteid kasutada. Kui lähed lõunasse välja, võib kuluda kokku ligi 100 eurot. Täpselt ei mäleta, käisime seal paar aastat tagasi. Juhiluba pole meilt kunagi küsitud.

Olen praegu Horvaatias ja tulime läbi Sloveenia. Austria-Sloveenia piiril kontroll Sloveenia poolel puudus. Horvaadid küsisid covidi tõendeid, aga EL logoga pabereid nähes lasti läbi. Dokumente nad enda kätte ei võtnudki.

Olen jõudnud Slovakkiasse. Piirikontrolli nägin peale Iklat ainult Tšehhi-Slovakkia piiril, aga seal peatati valikuliselt. Meie masinat jälgis 3 silmapaari, aga kinni ei peetud. Sellel piiril seisis ka covidi testimisbuss. Mõlemad Poola piirid olid tühjad, st dokumente pole näidata kellelegi.

Ületasime Läti piiri eile õhtul kl 20.30. Kontrolliti Läti covidpasse ja kõigi reisijate negatiivseid teste. Läbi põdenud ei ole, aga vaktsineerimist nad praegu ei tunnista.

Sevli, kas Istralandia veepargis olete ka käinud? Me plaanime seal ühte veeparki minna, aga pole veel otsustanud, millisesse.

Kas keegi on viimasel ajal Läti piiri ületanud? Kas nad reaalselt kontrollivad ka neid teste?

Horvaatias vinjetti ei ole, seal on kiirteemaksud. Ühest punktist saad pileti ja teises maksad.

Olen kursis, et ei pea läbi Ungari sõitma. :) 

Kuna meile väga meeldib Ungari termaalvesi ja odav valge vein, siis olen sättinud nii, et läbime Ungari vähemalt korra. Pigem aga nii minnes, kui ka tulles. Kiirele marsruudile eelistan ma elamusi ka teekonnal. :)

Varem ei olnud tõesti piirikontrolli mujal, kui Ungari-Horvaatia piiril, aga sellel aastal on olud teistsugused. Eelmisel aastal oli kontroll ka Ungari-Austria nö külapiiril, aga siis lasti Estland probleemideta läbi. Tegelikult on väga huvitav näha, kas reaalsus sarnaneb sellele, millised on riikide ametlikud piirangud. Mul on stardini pisut alla 2 nädala.

Selleks ajaks on loodetavasti tekkinud juba Balti mull vms, mina loodan mõned päevad varem piiridest vabalt üle saada.

Hetkel kisub mõte selles suunas, et teha Salzburg-Salzkammergut-Hallstatt ringi ja siis sõita läbi Grossglockneri Bledi.

Ka minu reisi lõppsiht on Horvaatia, kuhu sõidan läbi Bledi. Peale esimese Horvaatiareisi kohale tormamise olen edaspidi püüdnud sättida nii, et ka teekond oleks nauditav. Seetõttu olen vältinud läbi betooni sihtpunkti kiirustamist. Viinis olen juba käinud paaril korral varasemal ajal ja siis sealt edasi ei sõitnud. Igiammu olen sõitnud ka läbi Austria Šveitsi, aga sellest ajast on meeles valdavalt tunnel-sild-tunnel-sild. 

Pean tunnistama, et Salzburg (ja selle piirkond) on hingel küll, aga olude sunnil otsustan viimasel hetkel, kui palju päevi Austrias saan veeta.

Õnnetuseks on reis planeeritud juunisse ja siis on piiranguid kindlasti rohkem, kui juulis-augustis. 

Tavaliselt teen Ungaris paaripäevase termipeatuse, aga praeguse seisuga näiteks sinna üldse ei saa. Kui selles osas midagi ei muutu, olen Austrias kauem.

Kuna eelmisel aastal isolatsioonikohustuse tõttu Horvaatiasse minna ei saanud, siis Ungarit põhjalikumalt avastades tegin Sopronist väikese kõrvalpõike Austriasse ja mind võlusid nende imelised värvilised korrapärased põllud. :) Sellest tekkis ka mõte sel aastal Austriat pisut rohkem vaadata.