liinalainen

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Tere!


Elan ise Mosambiigis ja proovin alati inimstele selgeks teha kui ilus ja avastamata on Mosambiik!! 
1. Rendi autoga liikumisel tõesti pole ka minul probleeme olnud politseiga, ei ole tegelikult mitte kordagi kinni peetud. AGA liikusin ka Mosambiigi numbritega rendiautoga (Maputost rendiauto võtmine on kallim kui Johannesburgist kahjuks). LAVi numbritega rendiautode koha pealt, kui olen kuulnud sõprade käest, ei ole samuti probleeme olnud. Tuleb siis lihtsalt liigelda liikluseeskirjade järgi. 
2. Viisa saab piiri pealt 100%. Sellega tõesti pole probleeme, isegi nüüd antakse double entry 30 days turisti viisa piirilt kõigile soovijatele. Minu pere (eesti passidega) on selle kõik saanud siin külas käies. Maksab see 50 usd, saab maksta nii dollaris, randis, kui kohalikus meticalis. Ja lennujaamas saab ka kaardiga maksta, maapiiri kohta praegu ei oska öelda. Ja tean, et selle kohta ametliku infot (st a la Mozi välisministeeriumi lehekülg) ei ole aga siin on Mozis elavate expatide inglisekeelne uudiste lehekülje pealt samuti sama info:
3. Mosambiik on imeline, soovitan üle piiri tulles kindlasti võtta suund Tofo ja Vilanculose poole, samuti mõni päev Maputos veeta. Ponta d Ouro on küllaltki täis LAVi turiste kes alati pole kõige meeldivamad (valged afrikanid õllesummeri vibe), aga oleneb täiesti, vahel neist ka seal vaikus. Xaixai on samuti väärt peatumist kui Tofo ja Vilanculose poole teel olete. 
Kui on veel täpsemat huvi Mosambiigi kohta siis võin ka eraldi kirjutada emaili teel :)

Tere!


Soovitan ka Durbanist mööda rannikut Port Elizabethi poole sõita, siis jäävad teepeale endised homeland alad, kus saab näha väga teistsugust LAVi.
Umzumbe (imeline rand), sealt edasi uskumatult ilus ja metsik ja inimtühi Mdumbi (minu LAVi lemmik!) ja Coffee Bay.
Sisemaa poole, Hogspack, maagiline mets ja matkarajad.

Tere!

Viisaga asjatamise kadalipp viis mind nii kaugele, et ma uurisin Eesti Välisministeeriumist, kas viisavabaduse saavutamine on üldse agendas... millele sain vastuse, et põhimõtteliselt ikka on aga mingeid arenguid sel rindel ei ole. Et jah, imeline ja huvitav sihtkoht on LAV küll, aga viisa saamise protsess vist tõesti üks keerukamaid mida ma tean.