Janne Ööbik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Makarskast sai eelmine kord läbi käidud see kant tundus mega mõnus. Terve see rannik. Omisis peaks olema liivarand. Meie käisime sealt raftinguga sõitmas. 

Teretere! 2017 sai ilusti käidud. Split-saared-makarska ja tagasi Spliti (jala, bussidega, praamidega ja hääletades) Mljeti saarel transporti pole, olime sunnitud rentima auto.

Tänase seisuga oleme tagasi Horvaatias, seekord siis 20-22 juuli Istria pool ning liiguks Zadari ja Sibeniku kanti. Tahame külastada Krka rahuvsparki. Ehk on kellelgi mõnda head majutus soovitust ja kanti, kus on head hinnad. Võrdluseks võin tuua Premantura, kus küsitakse kolme avokaado eest 10 eurot

Ehk on Braci saarel mõnda kämpingu kohta pakkuda, kellel hea kogemus ja kindlasti ruumi seal.

Ahja! Kas autodes ööbimine on keelatud Horvaatias? ning kõik telkimisalad on tasulised?
Et nõnda nagu Eestis paned oma telgi suvaliselt metsa püsti ei ole lubatud? Isegi tasuta RMK taolisi alasi seal pole? :)

Praamidel autoga kallim + need praamid millega kavatseme sõita ei võta autosid peale minu teada. Kruiisikad pigem . Vaadates neid väiksemaid praame nagu algselt plaanis oli, siis keerutamist ole ilgelt palju ning mõtlesin, et esimest korda minnes pole vast mõtet.

https://www.krilo.hr/en/ Sellisega plaan sõita, Mljeti ja sealt ära.

Hetkel plaan täpselt neid kohti külastada. Seda enam muutma ei hakka, eriti Mljeti saart, seal on võetud hotell, kust enam raha tagasi ei saa kahjuks :D ja kuna just saartele sellistel kuupäevadel 6-11, siis pole saartele mõtet autoga sõita.

Kas Mljeti saarel on võimalik mõne kalju pealt vette hüpata? Kõrgemalt aga turvaliselt.

Trogir ja muud, mis jäävad Splitist üles poole jäävad ehk tuleviku plaanideks. Hetkel olen mitu aastat Horvaatiast vaimustuses olnud ning ehk käin seekord lennukiga ära ja meeldib! Autoga kaheks nädalaks tahan nii või naa minna kui rohkem juhte, et üksi ei peaks sõitma.
Krka rahvusparki sõidab tund (natuke peale) aega Splitist, see meile sobis. Vaatan samuti neid autorendi pakkumisi ja osad on tõesti 50-90 eurot, aga kas see on ka reaalne? On seal siis kõik need kindlustused ja asjad sees. Lisaks olen 21 aastane, siis vist tuleks hind kõrgem.

Hetkel ongi mõttekas võtta vast 11-12, kui üldse. Sõita 11 õhtul Makarska ranniku ääres ning anda auto Spliti lennujaamas ära. Või Mljeti saarel Spliti, sealt võtta auto, sõita alla poole tagasi ning järgmine päev Splitis või Spliti lennujaamas auto tagasi anda. Ma ei tea kas see on ka lisatasu eest kui võtad ühes kohas ja annad teises. Kindlasti üks päev autot rentida on kulukam kui nädal. Aga mis teha.

Tuttav rääkis, et seal ühistransport nii hea, et pole mõtet. Nemad rentisid saarel rollerit. Teised tuttavad räägivad, et võtsid Golfi väga uus, 100€ nägu ja nad neljakesi (9päeva). Tundub kuidagi väga kahtlane see hinna vahe :D