toto

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Teemaalgatajale:  Ära kindlasti kuula selliseid pessimiste, nagu siin mõni on, "ei poolda pikki sõite" autoga sõitmise suhtes.

Olen kindel, et tuleb sul lahe ettevõtmine. Ise aastaid autoga mööda euroopat sõitnud ka 1900 km ja 30 h jutti sõites kui tahtmist on.
Mõni lihtsalt on sündinud autoga sõitma ja mõni mitte.
Tee ära ja saad teada kas Teie olete.
Ja hoidku selle eest kui saadki endale autoreisimise nakkuse külge, võibolla ostad tulevikus matkaautogi. :)

Kaks aastat tagasi läksime Kosice-Miskolc-Debrecen-Oradea kaudu.

Ei sa kurta millegi üle, lihtsalt Rumeenias Oradeast edasi E79 oli üsna vilets tee.
Proovisime ka varem enne Miskolci vasakule Nyiregyhaza poole minna mööda 39 ja 38 teed, aga pöörasime ringi kuna see oli väga vilets tee.

No meie 2+2 ja poola ning muude maade 2+2 ei anna tegelikult ju kuidagi võrrelda. Meil lihtsalt 4 rada asfalti ja kõik. Poolas kiirtee samas on paljuski hoopis 3+3 , lisaks mitmetasandilised ristmikud, loomaaiad, ökoviaduktid jne. Rääkimata ehituskvaliteedist ja tee vastupidavusest järgmise remondini.

Buldooza, mis kiirteedest sa eestis sonid, ma olen 25 aastat teede ehituse ja hooldamisega tegelenud ja pole mina veel kuulnud et eestis oleks ühtegi kilomeetrit kiirteed.

Alguses rendi ja proovi kas ikka meeldib, äkki tahad hoopis matkaauto osta.

Need bussid on täitsa olemas, kus kõik istmed on head, ainult neid ei jaksa tavaeestlane osta ega rentida.

Siis on ausaltöeldes sitasti läinud sul.

Mina olen viimased 16 aastat euroopas tuuritanud, ka igal aastal ca 6000 km pea kõigis euroopa riikides. Alati maganud nii autos kui hiljem matkabussis.Pole veel torgitud. Äkki mul on vedanud, ei taha kiita.

Mis jutt, Euroopas metsikult ööbida ei saa?

Käinud juba 15 aastat euroopa tuuridel, nendest viimased viis matkaautoga ja ööbinud metsikult isegi nendes riikides kus ametlikult keelatud metsik ööbimine.

Kõige lihtsam, osta kõik vinjetid netist ära, pole mingit jahmerdamist ja ülemaksmist teepeal. Sel aastal järele proovitud Tsehhi Austria ja Sloveenia vinjetid tollticets.comist. Ümbrik vinjettidega oli 4 päevaga kohal.

Tsehhi vinjett maksis 18 euri kuna ostsite selle eurode eest.

Kuna neil oma raha siis kasutavad ka oma kurssi. Muidu maksab 10 päeva Tsehhis 13 euri.
Eelnev jutt vale vinjetist ja veel lisaks ka teemaksust ja et riigisiseselt ei saa osta jne.  Slovakkias ja Ungaris pole klaasile kleebitavat kleepsu, vaid on elektrooniline kontroll, reg. nr järgi. Ja kuskil ei ole vinjett kohustuslik, kui ikka tasulistel teedel ei sõida siis ei osta. Ise ostsin kõik vinjetid sel aastal neti kaudu ette ära, väga mugav, pole teepeal mingit otsimist.

Nüüdseks enamus neljarealine kiirtee, üks lõik on vahel kaherealine aga see pole enam probleem. 

Postonja koopad Sloveenias. Ja Viini võidki jääda peatuma. Viini lähedal veel Seegrotte Hinterbrühl.