toto

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vist  meenutatakse siin vanu aegu kus kõik olid viisakad liikluses, pole siin poolas, tsehhis ega ka austrias enam viisakust kiirteedel. Ainult et seal osatakse sõita, meie jobud ju ei saa hakkama ka kõige lihtsama kiirendusraja kasutamisega, kui on vaja liituda peateega.

Ummikutes sõelutakse kahe rea vahel, rekkad magavad järjekorras ja jätavad pikad vahed sisse jne. Just tsehhis 2 tundi istusin ummikus ja venisin ja lõpuks ei saanudki põhjusest aru, ükskord hakkas jälle minema ja korras.

Maismaa piiridel Eestist Horvaatiasse ja tagasi ei tundnud keegi huvi vaktsineerimise vastu.

Hakkasin neljapäeval kell 5 Tallinnast sõitma ja õhtul kell 23.00 jäin ööbima esimesse MOP i peale Czestohowat. Sõitsin matkabussiga.

Arvesta ise.

Ma olen kõik need Ungari ja Kreeka vahelised riigid läbi sõitnud, lubade vastu ei tundnud keegi huvi, passi kontrolliti ja kaupade deklareerimise kohta küsisid aga muud midagi. Serbia piirivalvurid viskasid nalja ühe reisija nime üle ka ja muud midagi.

No niipalju rahvusvahelised on need Eesti juhiload ka, et Bosniast läbi sõita, minul küll ei küsitud ei Serbias, Montenegros ega kuskil.

Lõunasse välja kulub sul siis kindlasti 2x rohkem aega, kui kiiteid ei kasuta.

Austria digivinjett hakkab kehtima alles 18 päeva pärast ostu, ei tea miks selline jura välja mõeldud on.

https://shop.asfinag.at/en/

Mul kogemus, kus Tšehhi vinjetti ostes Tšehhist putkast, siis taheti Tšehhi kroone, kuna neid polnud, siis euroga vahetuskurss oli räige . 

Nii et selle summa võiks teele kaasa vahetada, siis oli 310 TZK kui õigesti mäletan.

Horvaatias oli ka kohapeal vahetuspunktis kunasid soodsam vahetada kui meil.

Huvitav kas keegi ka väiksemaid piiriületuskohti Eesti-Läti ja Leedu-Läti vahel kasutanud on? Neid ju tegelikult palju. Kas seal ka piirivalved kohal?

Ära aja jama, veoautoga sõitsid sealt üle või?

Sõiduautole kuni 2 m kõrgusega on Patrase sild 13,50 ja üle 2 m 20 euri.

Sealt need jutud tulevad, et ei tasu ära jne.

Teemaalgatajale:  Ära kindlasti kuula selliseid pessimiste, nagu siin mõni on, "ei poolda pikki sõite" autoga sõitmise suhtes.Olen kindel, et tuleb sul lahe ettevõtmine. Ise aastaid autoga mööda euroopat sõitnud ka 1900 km ja 30 h jutti sõites kui tahtmist on.Mõni lihtsalt on sündinud autoga sõitma ja mõni mitte.Tee ära ja saad teada kas Teie olete.Ja hoidku selle eest kui saadki endale autoreisimise nakkuse külge, võibolla ostad tulevikus matkaautogi. :)

Kaks aastat tagasi läksime Kosice-Miskolc-Debrecen-Oradea kaudu.Ei sa kurta millegi üle, lihtsalt Rumeenias Oradeast edasi E79 oli üsna vilets tee.Proovisime ka varem enne Miskolci vasakule Nyiregyhaza poole minna mööda 39 ja 38 teed, aga pöörasime ringi kuna see oli väga vilets tee.

No meie 2+2 ja poola ning muude maade 2+2 ei anna tegelikult ju kuidagi võrrelda. Meil lihtsalt 4 rada asfalti ja kõik. Poolas kiirtee samas on paljuski hoopis 3+3 , lisaks mitmetasandilised ristmikud, loomaaiad, ökoviaduktid jne. Rääkimata ehituskvaliteedist ja tee vastupidavusest järgmise remondini.

Buldooza, mis kiirteedest sa eestis sonid, ma olen 25 aastat teede ehituse ja hooldamisega tegelenud ja pole mina veel kuulnud et eestis oleks ühtegi kilomeetrit kiirteed.

Alguses rendi ja proovi kas ikka meeldib, äkki tahad hoopis matkaauto osta.

Need bussid on täitsa olemas, kus kõik istmed on head, ainult neid ei jaksa tavaeestlane osta ega rentida.

Siis on ausaltöeldes sitasti läinud sul.Mina olen viimased 16 aastat euroopas tuuritanud, ka igal aastal ca 6000 km pea kõigis euroopa riikides. Alati maganud nii autos kui hiljem matkabussis.Pole veel torgitud. Äkki mul on vedanud, ei taha kiita.

Mis jutt, Euroopas metsikult ööbida ei saa?Käinud juba 15 aastat euroopa tuuridel, nendest viimased viis matkaautoga ja ööbinud metsikult isegi nendes riikides kus ametlikult keelatud metsik ööbimine.

Kõige lihtsam, osta kõik vinjetid netist ära, pole mingit jahmerdamist ja ülemaksmist teepeal. Sel aastal järele proovitud Tsehhi Austria ja Sloveenia vinjetid tollticets.comist. Ümbrik vinjettidega oli 4 päevaga kohal.

Tsehhi vinjett maksis 18 euri kuna ostsite selle eurode eest.Kuna neil oma raha siis kasutavad ka oma kurssi. Muidu maksab 10 päeva Tsehhis 13 euri.Eelnev jutt vale vinjetist ja veel lisaks ka teemaksust ja et riigisiseselt ei saa osta jne.  Slovakkias ja Ungaris pole klaasile kleebitavat kleepsu, vaid on elektrooniline kontroll, reg. nr järgi. Ja kuskil ei ole vinjett kohustuslik, kui ikka tasulistel teedel ei sõida siis ei osta. Ise ostsin kõik vinjetid sel aastal neti kaudu ette ära, väga mugav, pole teepeal mingit otsimist.

Nüüdseks enamus neljarealine kiirtee, üks lõik on vahel kaherealine aga see pole enam probleem.