trip-krainetrip-ukraine-dark

Oddity

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

10 meeldimist
2 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma olen teinud autoga paar mitmepäevase tripi erinevate lähestikku asuvate linnade vahel ja leian, et see on täitsa mõnus variant (nt Cartagena ja Santa Marta vahel; Barichara, Bucaramanga, jne, Manizales ja Pereira, Medellínist Guatapésse).. Aga minu arvamus on, et laiema tripi jaoks on paremaid variante, nt Bogotá ja Medellín vahel või kummastki Cartagenasse, jne - teed on kurvilised, võtavad meeletult aega ning mingitel hetkedel sõidate väiksematest kohtadest läbi, mille turvalisuses ma nüüd, täna Covidi ajal, valju häälega kaasa ei räägiks.. 

Et sõltub täpselt plaanidest: mida näha, palju aega on ja kui suur on riskitaluvus. 

Tean, et kuritegevus on kogu riigis tõusnud nüüd covidi ajal.. 

Isiklikult ei rõhuks väga autole, kui autos ainult inimesed, kes pole kunagi Colombias käinud ja hispaania keeles ei räägi. Kui autos on mõni kohalik, siis valiks auto kasuks kergemini :)

Minu hinnangul signaalitamine ei ole niivõrd temperamenditeema kui ongi lihtsalt normaalne suhtlusviis autojuhtide vahel. 

Liiklusraevu ei ole ma kahe aasta jooksul kordagi kohanud, kuid altkäemaksu võtmise üle ei imestaks. Samas ei ole kindlasti tegu igapäevase teemaga, st et näiteks liikluspolitsei turiste jahiks, vms, seda ma ei ole kuulnud ega omal nahal tundnud. Lihtsalt ei imestaks, kui mõnest olukorrast on pistisega välja saadud.. 

Minu kogemus politseiga on positiivne olnud, st nad on mind aidanud, kui keegi teine rikub seadust ja see on mind kuidagi mõjutanud (sõidab ohtlikult vms). 

Colombia kohta see kõik, Argentiinaga kogemust pole

Vastasin sulle, kuid vastan siin ka, sest küsimus on tähtis :)Minu arvates on täiesti turvaline, just turistikamates piirkondades. Bogotas siis La Candelaria peamiselt, Santa Martas ja Cartagenas vanalinn ja Cartagenas ka Bocagrande. Eks mujal ka turvaline liikuda, tõin välja põhilised paigad. Eks on ka paiku, kuhu ei kipuks, nii nagu igal pool mujal maailmas (ka Lasnamäele kõiki turiste ei saadaks).Cartagenas ma käin õhtuti üksi väljas ja tunnen end turvaliselt :)

Hei!Jaa, nõustun Trav3ll3r kommentaariga, head valikud sihtkohtadena ja usun, et tuleb hea reis :) Tõesti ei jätaks öömaja broneerimist kohalikele, teeks selle töö kasvõi osaliselt varem ära. Cartagenas on minu lemmik piirkond Getsemani, mis on vanalinna üks mõnusam osa oma hea mood'i ja autentsuse poolest. Populaarsed piirkonnad on lisaks vanalinnale Bocagrande ja Manga.Kui tekib tunne, et tahaksite pisut kohvi juua ja juttu puhuda, siis olen Cartagenas ootel :)Kirjutasin pisut oma blogis üldise ülevaatena: https://mylatinway.wordpress.com/2018/09/10/mida-teada-enne-colombiasse-reisimist/HeadMiret

Hei!Pole ammu Trip.ee-d külastanud, aga ehk ei ole vastustega veel hiljapeale jäänud :)Ma ei ole kuulnud, et keegi oleks kontrollinud ja ka minult ei ole vaktsiinipassi küsitud, kuid saan aru, et neil on selleks õigus ja "halva tuju korral" võiks olla see justkui üks punkt, mille kallal norida. Colombia enda infost tean vaid niipalju, et vahel nad nõudsid mitut vaktsiini, vahel ühte või mõnda piirkonda minnes mitte ühtegi. Värsket infot mul ses osas pole.Aitäh, Kristo! Margus vastas kenasti su küsimusele, järgiksin tema nõu :)

Tee kindlasti pass ära, Colombiasse sisenemine on lubatud tingimusega, et pass kehtib veel vähemalt 6 kuud. Piletite ostmisega on ka muidu jama, sest dokumendinumber peab kattuma, seega sul on vaja sisestada sinna oma uue passi number ju :)https://mylatinway.wordpress.com/2018/09/10/mida-teada-enne-colombiasse-reisimist/

Tere!Kui plaanid Cartagenasse tulla, kirjuta mulle - elan siin ja väga meeldiks eesti keeles vahelduseks suhelda :D Minu meil raadikm@gmail.comMiret