ylar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

11 meeldimist
1 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aeroflotile ega Rossijale ei kehti EU regulatsioonid hüvitise nõudmise osas.

Siin on üsna põhjalik ülevaade:

http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there. Endal oli plaan hommikul Malagast rongiga sõita El Chorro jaama ja lõuna paiku tagasi samuti rongiga. Ostetud sai ekskursiooni pilet lehelt getyourguide.com aga jõulude tõttu tühistati tuur, kuna rada olevat olnud suletud tol päeval. Muidugi on valida tuure ka koos transpordiga:

https://www.getyourguide.com/s/?q=Caminito%20del%20Rey&customerSearch=1

Flibco bussile olid vähemalt suvel parajad järjekorrad. Saime internetist ostetud piletitega teisele bussile. Piletid polnud määratud kellaajaks vaid kuupäevaks.

Sarnased probleemid olevat Viru Reise saatnud juba eelmisel kümnendil. Vahepeal paraku on bussid veel vanemaks saanud...

Reisitargalt jättis mainimata, reisides Novatoursiga, avaneb teil võimalus kasutada sellise tuntud lennufirma nagu Smartlinx teenust. Kui eriti veab siis avaneb peale reisi võimalus märkimisväärne summa tagasi saada.

Olen Puerto de Moganis peatudes sealt läbi jalutanud. Ega seal peale hotellide praktiliselt muud polnud. Aga bussiühendus on hea. Maspalomasesse ja Palmitos Parki n.70nii 30 minuti tagant. Las Palmasesse ekspress n91 või aeglane 1. Maspalomase vahet käib nii kord tunnis veel n32.

Aga mis nende piletihindadega on viimasel nädalal toimunud? Sain sellest lennufirmast teada 7. augustil. Hel- Hkt maksis siis märtsiks 349€. Mul screenshotid tehtud Momondost. Hakkasin tundmatu Juneyao tausta uurima ja kahtlema selles viisavabalt Shanghaisse saamise plaanis. Nüüdseks on economi pileti hind märtsiks tõusnud ebareaalse 1872€-ni. Jaanuaris vist oli 1100€ ja kusagil novembris 440€.

Hind nagu EL-s. Linnades oli piisavalt hea levi, vähemalt mapsiga toimetamiseks. Seevastu Samaaria kurust ei maksa netti loota. Aga kanjoni ülemises ja alumises otsas oli täitsa olemas.

Olen ka korduvalt Stratfordist A9 peale läinud ja piletid muidugi ette ostnud sest juhid ei müü. Väljamüüdud bussi pole küll Stanstedi suunal trehvanud.

Teema algataja pidas vist  röövellike pagasi tingimuste all silmas seda ülimalt väikest käsipagasi mahtu mis Ryanair kehtestas. Pea kõigil teistel on see jäänud endiseks.

Alustan lõpust. Kuna loodust on saartel üsna kasinalt siis mina olen leidnud infot matkaradade kohta vaid pisut, googeldage:
xemxija hill heritage walk. Soovitan Cozot, see on hõredamalt asustatud. Radasid leidub Ramla Bay kandis põhjakaldal. Kindlasti tasub külastada kindlust Citadella Victorias.
Me käisime sügisel, majutuse Melliehas, Sliemas ja Gozol Ta Tumasa Farmhouse's. Seal on selline maakoha idüll, saab ärgata kukelaulu saatel. Sliema on suurim linn ja nende ajalooliste kindluslinnade kõrval, praamiga üle lahe.
Autorent väga ei soovitata. Teed on väga kitsad, ummikud kilomeetrite viisi, vasakpoolne liiklus, parkimiskohti raske leida. Bussidega saab edasi kuigi aeglaselt. Bussipeatusi pidavat Maltal olema 2000! Hommikul kell 6 alanud sõit ekspressiga Sliemast lennujaama kestis pea poolteist tundi. Võib olla tasub kaaluda hop-on busse saarel tiirutamiseks. Ekskursioone pole mõtet võtta.

Mytripiga suhelda pole seni vajadust olnud ja ei oska kommenteerida. Nende kaudu ostetu on alati kätte tulnud. Londonisse pileteid ostes võiks ehk võtta mitte päris esimesteks nädalateks, mil nad alles alustavad väljakuulutatud lende. Kiievi puhul oligi nii, et nad lükkasid liini avamist paar nädalat edasi. Ei saadud vist uusi lennukeid plaanitud ajaks kätte.

Mäletan, et mõne aasta eest küll sõitsime terra bussiga kohe hilisõhtul keskraudteejaama.

Sukeldumis huvilistele Play Blanca sadamaakvatooriumis Museo Atlantico.

Pealinn ei jätnud meile küll üldse head muljet. Selle keskel kõrgub üksik koloss-hotell. Meie vaieldamatuks lemmikuks on Puerto del Carmeni kuurort. Sealne rannapromenaad on ikka pikk ja esinduslik. Kaupluseid ja söögikohti meeletult. Ilus jalutuskäik oleks sealt pisikesse Puerto de Calerosse.
Kindlasti peaks võtma Timanfaia rahvuspargi bussiekskursiooni.( Autoga omal käel seda läbida pole lubatud).
Laadapäeval võiks käia Costa Teguises. Ise käisime ka tillu naabersaarel La Graciosal. El Golfo on meelde jäänud, Jameos del Agua koopad jne.
Holidaypirates kaudu võib pakkumisi leida.
Linki pole siia võimalik kopeerida. Hind Londonist nädalaks alates 1100£ kahele.

Minul on isiklik kogemus äraantava pagasiga. Mingi aeg enne väljalendu maksis kohver liinil Helsingi- Gran Canaria 15£ ja sai juurde ostetud tagasilennuks. Piletite ostmise ajal oli mäletamist mööda ikka kallim.

Lisaks paljudele eelpool nimetatutele veel Moovit ja Holidaypirates näiteks.

Sain mõned  päevad tagasi tünga Mytripilt. Piletite ostmisel pakuti üsnagi agressivselt mitmeid tasulisi lisapakette. Kindlustusi ja muud sellist. Olles sellest kadalipust läbi murdnud olin vist tähelepanu kaotanud. Viimases lõpus ei märganud, et soodustus -15€ kehtib vaid mastercardiga maksmisel. Seda tuleb tõlgendada järgnevalt: makstes muude kaartidega lisandub senisele arvele +15€

Kui lendate juhtumisi BA-ga Heathrowsse siis soovitaks ööbimiskohana Hounslowd. Näiteks Ibis Budget Hounslow võib öö olla 40£ ringis. Sinna saab metrooga päris ligi. Peatus Hounslow Central on neljas viiendast terminalist lugedes. Metrooga ka lihtne Londoni sõita ja aega võtab see 30-40 minutit. Maksumus Oister kaardiga on ka mõistlik

Ega lillefestivali aegu soodsat majutust ei leiagi ja Amsterdam ongi kallis linn.

Mobiilne internett oli saadaval kõikjal. Vaid kohati saare keskel, mägiteedel katkendlik. Soovitaks ilusatest paikadest Terori, Firgast ja Puerto de Las Nievest. Võiks ka kerge jalgsimatka Roque Nublo kaljule ette võtta. Sealt ja mujaltki mägedest avaneb selge ilma korral kaunis vaade Tenerifele.

Möödus natuke üle 20 päeva ja sain oma wizzairi veebilehel esitatud kaebusele ka kirjaliku vastuse customerrelation3@wizzair.com aadressilt. Lubati kogu summa tagastada. 5. päeval kanti 30€ võrra väiksem summa. Selgituseks vastati, et selle summa eest sain nende "discount clubi" liikmelisuse ning seda osa ei tagastata. Kui juba liikmelisus on siis nõutasin ka uue parooli kontole ligipääsuks. Sealt nähtub nagu oleks minul omandatud endiselt lend Kiie- Tallinn 21. juunil. Ei ole küll nendega kavas mittemingit lendu ette võtta.