Reisijutud18

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

4 meeldimist
4 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Väga äge. Kuidagi tahaks edaspidi teada saada, kuidas reis kulges, mida nähtud ja näpunäiteid. Kui see muidugi võimalik. Kui huvi, siis Kaasanis käige ära Kremlis ja tatari slobodas. Kui oleks aega, siis võiksite Bolgarisse või Svijažski sõita, aga kui kaks päeva Kaasanis, siis ei jõua (see võtab terve päeva). Mina olen kaks aastat ööbinud hotellis Ibis. See on hea asukohaga, kõik nimetatud kohad jalutuskäigu kaugusel. Ka raudteejaam ja turg ning Baumani tänav. See on  jalakäijate tänav, mille ühes otsas Kreml. Kindlasti jalutage õhtusel promenaadil. Kaasanis on palju toredaid söögikohtasid. Meie üks osa seltskonnast sattus Kommunalkasse- olevat väga äge, soodne ja maitsev olnud. Asub Baumani tänavast veidi kõrvale pöörates Kaasani kassi kuju juurest. Head tatari sööki saab tatari slobodas Tatarskaja Usadbas, aadress Šigabutdina Mardžani 8. Proovige kindlasti nende kolmnurkset lihatäidisega pirukat. Kui vaja, võin saata väga hea tatarlasest giidi telefoni nr. Kui huvi, siis olen oma FB kontole teinud hiljuti Kaasani albumeid avalikus vaates.

Käin igal aastal Venemaal hõimurahvaste juures ja võin veidi soovitusi jagada. Siberisse pole veel jõudnud, kuid Kaasanini ja sealt ka veidi edasi. Igal aastal võtan kottide kaupa meeneid võõrustajatele ja vastuvõtjatele.Šokolaade võib võtta küll, neid klassikalise suurusega (1 euro ringis), mis on pappümbrises. Väga hästi lähevad peale täidisega (Maiuspala, martsipani jms). Võtan kaasa kilu, sprotte, täissuitsuvorste, eesti taimeteesid. Hotellides on külmkapid ja seni on toidukaup kenasti kohale jõudnud. Alkoholi olen võtnud platspudelis, klaasist pudeleid ka, aga neid siis mullikilesse ja pudelivõrku. Olen vanakat, ürdinapse ja ka likööre võtnud. Väga hästi sobivad etnosokid, eestipärase mustriga kuumaalused, pudeliavajad, kadakased pannilusikad jms. Viinapitse olen ka viinud. Kõik võetakse hästi vastu.Soovitan Kaasanis pikemalt peatuda. Kui vajad kontakte või suuniseid, võid kirjutada mulle kirjutada FB-i sõnumisse Ülle Aarma või yllemih@gmail.com. Samas ootan huviga Siberi muljeid.

Kuna Poola on sügavalt katoliiklik riik, siis tuleb jälgida, et ega parajasti mingit püha ei ole. Kui on püha, siis on küll enamus suurtest kaubanduskeskustest suletud ja ka teel võib jänni jääda- tahad vett vms osta poest, aga kauplused suletud. Augusti alguses on üks väga tähtis Neitsi Maarjaga seotud kirikupüha.

Tänan! Kas olete ise sellel marsruudil sõitnud? Kas oleks parem valida öine või päevane reis?

Poola on imeline maa, kus keskmise palgaga eestlane tunneb ennast päris hästi. Kui midagi osta, siis saab nii lastele kui täiskasvanutele soodsa hinnaga kõike. Väljas võib vabalt söömas käia: toidud on maitsvad, hea hinnaga ja portsud suured. Olen lastega käinud Gdanskis, Malborkis, Torunis, Mikolaikises. Igal pool leiab midagi põnevat, vaja vaid enne veidi kodutööd teha. Lõuna poole minnes on Zakopane üks lemmikpaikadest. Igal aastal toon sealselt turult kaasa mett ja küüslauku.

Tänan! Olen ise ka mõned korrad Ungaris käinud ja rohkem nagu turist. Seekord on eesmärk uurida põnevaid kohti, kuhu tavaturist ei satu ja leida kauneid looduslikke paikasid. Sageli ongi väikesed kõrvalised kohad palju huvitavamad ja ehedamat elamust pakkuvamad. Minu arust Eesti +30 on tiba hullem taluda kui Ungaris.