HelinaKa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui hinna osas saad taksojuhiga kohe kokkuleppele siis üldiselt pannakse taksomeeter poole pealt seisma, nii on meie kogemus mitme sõidu pihul :) mõistlik on hind kohe kokku leppida lennujaamas, nii väldite kohe petta saamist :)

Kui takso võtate kohapealt siis vaadake et oleks kollane takso (kuigi enamus taksosid on kollased :) ), need peaks riiklikud olema. Sulisid seal leidub. Meie leppsime enne sõitu hinna kokku, kui ma hästi mäletan siis oli see 50liiri aga meie tulime Atatürkist ja ka kesklinna. Ja kindlasti eirata lennujaamas taksopakkujaid, nad on väga agarad seal. Taksosõit ei ole tegelikult seal üldse kallis. Aga ka ühistarnsport on korralik.

Raha on mõistlik vahetada kohapeal on palju parem kurss kui meil siin. Ja inglis keelega saab kenasti hakkama.

Arve ikka saadetakse kõige pealt, mille alusel siis raha kandma peab. Peale kogu summa laekumist peaks olema kinnitus tasutud arve kohta kui seda vaja peaks olema. Meie oma ettevõttes ikka esitame enne lepingu kus peal kogusumma ja vajaduusel ajatatud info ja siis arve tuleb ikka saata enne tasumist.Arve siiski on dokument mille alusel raha küsitakse.

Ma arvan, et kui on piiratud tunde linnas siis nendes kohtades enamasti on mega pikad järjekorrad ja Sinisesse mosheese ei saa ka igal ajal sisse vaid ainult siis kui palvetajaid pole ja kindlasti ei ole reede see päev kus sinna minna tasuks.

Kui just väga mööda muuseume käia pole soovi siis väikse taksosõidu kaugusel vanalinnast on ka Istikali tänav. Kui enne pole suurlinnas viibinud siis see on elamus omaette, seal lihtsaltjalutada ja kuulata tänavamuusikuid ning sõita 1 ots vanaaegse trammiga. Taksosõit pole kallis ja ka ühistransport linnas liigub väga tihedalt.

Ka meie käisime LAV-is ja sealt siis 2 päevaks Svaasimaal ja siis tagasi ning minu teada ma midagi erilist tegema ei pidanud selleks viisataotlemisel. Reisist möödas muidugi ka mõned aastad. Aga ei mäleta küll, et oleks pidanud mingi eraldi viisa selle jaoks tegema või mitmekordset viisat, et uuesti tagasi saaks. 

Kui rahast rääkida siis kas on hoopis eestis mõtekam vahetada. või on kohapeal kursid paremad :)

Aitäh Buldooza heade nõuannete eest :) Tõmbasin äpi telegoni aga see on türgi keeles :) loodan siiralt et saab sellega hakkama, ei osanud seal kuskil vaadata kas saaks ka inglise keelde panna :) aga ehk saab ka nii, igal juhul suured tänud kõigile nõuannete eest :)Alar, hotell on sama jah, vaatasin, et kõik on jah suht lühikese jalutuskäigu kaugusel ja plaanimegi tütrega nii seigelda aga esimese sõidu vist ikka teeks taksoga ;)

Ega ma ka täpselt neid linna osasid tea, tean, et kesklinnas ja kaardilt vaadates on hotell väga Grand Bazaari vahetus läheduses Aspen Hotell.

Pileti peal on jah Atatürk ja loodan, et järgmise nädala neljapäeval see lend ikka seal vanas lennujaamas maandub :) Ja samast ka 12.11 tagasi lend on :)

Meil on hotell täitsa kesklinnas aga pole ju enne kogemust :) lennuk jõuab kuskil 6 ajal, kuna hotellist pakuti transfeeri 69€ eest siis ilmselt tuleb kordades soodsam ise transport otsida ja siin tekkiski küsimus et taksoga sõita on ok, kas on turvaline ja hirmu tundma ei pea? Kuna ma tütrega kahekesi :)

Olen kuulnud ka nö Kollaste taksode kohta, et need kõige kindlalamad fix tariif jne. Kas see ka tõele vastab ei tea sest netist lugedes olid hirmulood :) sellepärast mõtlesingi uurida enne.